learndl learndl triboon

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

اگر در برنامه واتساپ گوشی موبایل هوشمند خود پیام یا یک چت خاص را به اشتباه پاک کردیم چه کنیم؟! راهی برای بازیابی پیام های حذف شده واتساپ وجود دارد؟! آیا می توانید بکاپ چت های واتساپ را در یک حافظه جانبی و یا مموری کارت ذخیره کنید؟

در یک جواب کوتاه و البته خوشحال کننده به این سوال، باید بگوییم: بله، می توان پیام های واتساپ را در گوشی های اندرویدی و آیفون برگرداند. البته این بازگرداندن پیام های Whatsapp اماها و اگرها دارد که در ادامه درباره آنها صحبت می کنیم.

آیا امکان بازیابی پیام های پاک شده واتساپ وجود دارد؟

برای پاسخ به سوال «چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم؟» باید بگوییم این امکان فقط در صورتی وجود دارد که نسخه پشتیبان یا بکاپی از پیام های خودتان را ذخیره کرده باشید و اگر نسخه پشتیبان خودتان را به تازگی تهیه کرده باشید، می توانید تمام فایل ها و پیام های متنی را برگردانید. اما اگر زمان زیادی از آخرین نسخه بکاپ واتساپ گذشته باشد، نمی توانید چت ها و پیام هایی که به تازگی پاک کردید را دوباره برگردانید.

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

برگرداندن پیام های حذف شده واتساپ با استفاده از بکاپ

برای  بازیابی پیام های پاک شده واتساپ ابتدا وارد بخش تنظیمات این برنامه می شوید. سپس از بخش «Chat» روی گزینه «Chat Backup» ضربه می زنید و آن را روی گزینه Daily قرار می دهید. برای این کار لازم است یک حساب گوگل به واتساپ وصل کنید تا نسخه پشتیبان روی حساب گوگل ذخیره شود و پیام های پاک شده از واتساپ، باز گردند.

1.      تنظیم پشتیبان گیری از اطلاعات در واتساپ

تا اینجا بخشی از روند بازیابی چت های واتساپ را دنبال کردیم. در بخش تنظیمات این برنامه می توانید Chat Backup یا پشتیبان گیری از چت ها را روی هر یک از گزینه های زیر قرار دهید.

  • Daily: روزانه
  • Weekly: هفتگی
  • :Monthly ماهانه
  • Never: هرگز بکاپ نگیر
  • :Only when I tap BackUp فقط هر زمان خودتان به صورت دستی روی بکاپ ضربه بزنید، از چت ها بکاپ گرفته می شود.

نکته مهم: حواستان باشد برای برگرداندن پیام های پاک شده واتساپ در گوشی های اندرویدی و آیفون، فقط می توان از 2 فایل یا فایل نهایی پشتیبان استفاده کرد. پس با توجه به میزان استفاده تان از این پیام رسان، یکی از گزینه های روزانه یا هفتگی را انتخاب کنید.

2.    بازیابی پیام های پاک شده واتساپ

حال اگر فرض بگیریم که قبلا این تنظیمات را تعیین کردید و حالا به اشتباه یکی از چت ها یا پیام ها را پاک کرده اید. در این شرایط برای بازیابی چت پاک شده، از داخل برنامه گزینه ای در دسترس وجود ندارد. تنها کاری که هرگز نباید انجام دهید، ضربه روی گزینه «Back Up» در تنظیمات است. چون اگر بعد از پاک کردن یک چت، نسخه پشتیبان بگیرید، دیگر نسخه قبلی پاک می شود و امکان باز گرداندن چت ها وجود ندارد.

در این شرایط باید اپلیکیشن واتساپ را از روی گوشی خودتان پاک یا Uninstall کنید. علاوه بر این می توانید وارد تنظیمات گوشی شوید و از بخش Apps، برنامه واتساپ را پیدا کنید. یک گزینه به نام «Clear data» وجود دارد که امکان پاک کردن کش یا کل داده های واتساپ را می دهد. با ضربه روی Clear all data، برنامه واتساپ مثل زمانی می شود که به تازگی نصب کردید و هنوز واردش نشدید.

بعد از اینکه یکی از دو کار بالا را انجام دادید، نوبت به ورود دوباره به واتساپ می رسد. در زمان ورود بعد از وارد کردن شماره موبایل، یک صفحه به نام «Restore Backup» ظاهر می شود. در این صفحه حجم آخرین نسخه پشتیبان از پیام ها و اکانتی که نسخه پشیبان روی آن ذخیره شده را می بینید. برای بازگرداندن پیام های پاک شده در واتساپ کافی است روی گزینه «Restore» بزنید تا روند برگرداندن پیام ها و چت های پاک شده آغاز شود. ممکن است برگرداندن پیام ها کمی طول بکشد، بهتر است تا پایان این روند صبر کنید.

اگر به اشتباه در این مرحله روی Skip زدید، نگران نباشید. دوباره واتساپ را Uninstall یا Clear all data کنید و با ورود دوباره به حساب تان، صفحه Restore Backup ظاهر می شود.

نکته مهم: در نظر داشته باشید که تمامی مسیج هایی که بعد از آخرین بکاپ گیری دارید نیز حذف خواهند شد. بنابراین به تاریخ بکاپی که در حال بازگردانی آن هستید دقت کنید.

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

3.   بازیابی پیام های حذف شده واتساپ به کمک نسخه پشتیبان لوکال

یکی دیگر از راهکارهایی که برای برگرداندن پیام های حذف شده واتساپ وجود دارد، استفاده از پشتیبان لوکال است. به جای گشتن به دنبال برنامه ریکاوری پیام های واتساپ، می توانید حافظه داخلی گوشی موبایل خودتان را بگردید و نسخه پشتیبانی که روی گوشی یا تبلت ذخیره شده را پیدا کنید.

البته زمانی می توانید این نسخه پشتیبان را روی حافظه گوشی پیدا کنید که دستور ذخیره آن روی حافظه لوکال را داده باشید. برای بررسی این موضوع باید وارد مدیریت فایل یا File Manager شوید و به دنبال پوشه واتساپ بگردید. اگر آن را پیدا نمی کنید، با جستجوی whatsapp به تمام فولدرهای این برنامه می رسید.

بعد از ورود به فولدر اصلی، وارد پوشه Databases شوید. اینجا جایی است که می توانید فایل های پشتیبان ذخیره شده را پیدا کنید. حالا باید نام آخرین فایل بکاپ را تغییر دهید. نام این فایل هر چه بود به انتهای آن «_BACKUP» اضافه کنید.

بعد از این کار باید دوباره واتساپ را Uninstall کرده یا از طریق تنظیمات و بخش Apps، برنامه را به طور کامل Clear data کنید. حالا باید دوباره وارد برنامه واتساپ شوید. در این شرایط فایل بکاپ که در حافظه داخلی گوشی است به صورت خودکار شناسایی می شود و امکان برگرداندن چت ها و پیام های پاک شده وجود دارد.

نکته مهم: برای اینکه فایل بکاپ لوکال استفاده شود، نباید هیچ نسخه پشتیبانی به صورت ابری در حساب گوگل شما ذخیره باشد. اگر واتساپ پشتیبانی را در فضای ابری حساب گوگل پیدا کند، از بکاپ لوکال استفاده نمی کند.

4.    برگرداندن پیام های واتساپ پاک شده در گوشی های آیفون

گوشی های آیفون برای  بازیابی پیام های حذف شده واتساپ، فقط از یک فایل پشتیبان که آخرین فایل بکاپ ذخیره شده است، استفاده می کنند. در واقع نمی توان پیام های واتساپ قدیمی را روی آیفون و آیپد برگرداند. اما امکان بازیابی پیام ها و چت هایی که به تازگی پاک کردید، وجود دارد. نسخه پشتیبان واتساپ در گوشی های آیفون روی آی کلود (iCloud) ذخیره می شود.

برای برگرداندن پیام ها در آیفون، بعد از ورود به برنامه واتساپ روی قسمت Settings یا تنظیمات ضربه می زنید و وارد بخش Chat می شوید و گزینه Chat Backup را انتخاب می کنید. با فعال کردن گزینه Auto Backup، پیام ها و چت ها به صورت خودکار روی iCloud ذخیره می شوند و امکان برگرداندن آنها وجود دارد. اما اگر این گزینه را فعال نکنید، نمی توانید اطلاعات پاک شده را روی گوشی های آیفون برگردانید.

اگر این گزینه را از پیش فعال کردید، برای باز گرداندن پیام های پاک شده کافی است بعد از اطمینان از وجود نسخه پشتیبانی در iCloud، اپلیکیشن واتساپ را از گوشی حذف کرده و دوباره دانلود و نصب کنید. بعد از ورود به برنامه و وارد کردن شماره تلفن و کد احراز هویت، صفحه Restore from iCloud ظاهر می شود که برای برگرداندن پیام ها است. در این صفحه روی گزینه Restore Chat History ضربه بزنید.

در این مرحله حتما حواستان باشد Apple ID روی آیفون و حساب کاربری iClould دارای نسخه پشتیبان، یکی باشد. در این صورت با زدن گزینه ای که گفتیم، نسخه بکاپ روی iClould شناسایی شده و فرآیند Restoring یا برگرداندن پیام ها و چت های پاک شده شروع می شود.

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

چگونه پیام های حذف شده دیگران در واتساپ را بخوانیم؟

اگر شخصی در واتساپ به شما پیامی داد و پس از چند لحظه آن را حذف کرد، چطور میتوانید آن پیام را بخوانید؟

شما امکان استفاده از انواع اپلیکیشن ها و برنامه های ریکاوری پیام های واتساپ از طریق نوتیفیکیشن را دارید که در ادامه به چند روش اشاره می کنیم:

1.      برنامه Auto RDM:

این برنامه با رابط کاربری ساده علاوه بر بازگردانی پیام های حذف شده به شما امکان ذخیره سازی status یا همان استوری های واتساپ را نیز می دهد.

2.    برنامه Notification History Log:

این اپلیکیشن به شما امکان ذخیره سازی تمامی نوتیفیکیشن های واتساپ را می دهد. بنابراین اگر پیامی ارسال شود و پس از چند دقیقه یا همان لحظه حذف شود، نوتیفیکیشن آن در این برنامه باقی خواهد ماند و شما امکان خواندن پیام قبل از پاک شدن را خواهید داشت.

3.  برنامه Notisave:

این برنامه نیز مشابه برنامه notification History Log عمل می کند. با این تفاوت که درصورتیکه مخاطب شما پیام خود را پاک کند به شما نوتیفیکیشن ارسال می شود و شما می تواندی پیام پاک شده را بخوانید. البته باید قبل از اینکه مخاطب پیام شما را پاک میکند این اپلیکیشن را دانلود و نصب کرده باشید و دسترسی آن به نوتیفیکیشن های واتساپ را فعال کرده باشید. توجه داشته باشید که این برنامه امکان نمایش پیام هایی که قبل از نصب پاک شده اند، ندارد.

 

جمع بندی درباره پیام های حذف شده واتساپ

اپلیکیشن واتساپ Whatsapp با اینکه پیام رسان محبوبی در سرتاسر دنیا محسوب می شود؛ اما امکانات خوبی برای بازیابی اطلاعات پاک شده ندارد.

از طرف دیگر هیچ نوع برنامه ریکاوری نمی تواند پیام های پاک شده واتساپ را برگرداند. چرا که همه پیام ها و فایل های ارسال شده در واتساپ، رمزگذاری می شوند و امکان دسترسی برنامه های شخص ثالث به این رمزها برای بازیابی پیام های پاک شده واتساپ وجود ندارد. تنها راهی که می تواند در باز گرداندن پیام ها و چت های پاک شده در واتساپ کارساز باشد، استفاده از پشتیبان گیری خود اپلیکیشن واتساپ است. اگر بکاپ روزانه یا بکاپ خودکار را فعال کرده باشید، شانس شما برای برگرداندن پیام ها زیاد است.

پس تنها پیشنهادی که می توانیم داشته باشیم این است که اگر گوشی اندرویدی یا آیفون دارید، همین حالا وارد واتساپ شوید و از بخش تنظیمات و قسمت چت، Chat Backup را روی حالت روزانه (در گوشی های اندرویدی) یا Auto Backup (در گوشی های آیفون) قرار دهید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت