learndl zhaket triboon mymember webaidin

خرید مک بوک و تعمیرات مک بوک

خرید مک بوک در بازار لپ تاپ یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. کسی در کیفیت محصولات تولیدی شرکت بزرگ اپل شک و شبهه ای ندارد. اما هر کسی باید بهترین لپ تاپی را انتخاب نماید که برای کارهای مورد نیاز او متناسب باشد. در عین حال باید در هنگام هر نوع خریدی، به قابلیت و در دسترس بودن تعمیر آن نیز توجه داشت. بنابراین ما در این مقاله به ارائه ی نکاتی برای خرید مک بوک نو و دست دوم و نیز، تعمیرات مک بوک می پردازیم.

خرید مک بوک لند

خرید مک بوک : پرو یا ایر؟

به طور کلی مک بوک های پرو از نوع لپ تاپ های رده بالا و پرچمدار اپل محسوب می شوند. برای کسانی که نیاز به سخت افزار بسیار قوی دارند تا با استفاده از آن بتوانند به اجرای سنگین ترین نرم افزار ها بپردازند، خرید مک بوک پرو بهترین گزینه محسوب می شوند.

در عین حال مک بوک ایر معمولاً لپ تاپ میان رده ی اپل محسوب می شود و برای اجرای نرم افزارهای کمی سبک تر مناسب است. این که بر روی عبارت «به طور کلی» یا «معمولاً» تأکید داریم به این دلیل است که هیچ گاه نمی توان ادعا کرد تمام مدل های مک بوک ایر از مدل های مک بوک پرو ضعیف تر هستند. قطعاً با خرید مک بوک ایر 2023، دستگاه بسیار قوی تر خواهید داشت نسبت به مدل پرو 2015. پس این مقایسه در میان لپ تاپ های تولید یک سال مشخص اعتبار دارد. به عنوان مثال: در بین مک بوک های 2023، مدل های پرو قوی تر از مدل های ایر هستند.

یک نکته ی بسیار بسیار مهم این است که برای خرید مک بوک نباید صرفاً به پرو یا ایر بودن آن توجه نمود. موارد متعددی از جمله بنچمارک و تعمیرات مک بوک نیز اهمیت بسیار زیادی دارند. در ادامه توضیح بیش تری خواهیم داد.

بنچمارک

بنچمارک چه اهمیتی دارد؟ یک مثال ساده می زنم. حتماً دیده اید که بعضی از گوشی های موبایل ظاهراً کیفیت بیش از 100 مگاپیکسل دارند. اما وقتی دوربین آن ها را با دوربین آیفون 13 که 12 مگاپیکسل است مقایسه می کنیم، می بینیم که دوربین آیفون 13 کیفیت بسیار بالاتری دارد. پس در اینجا صرفاً عدد مگاپیکسل دوربین نیست که اهمیت دارد. در خرید مک بوک به این نکته باید توجه نمود.

خرید مک بوک

شرکت های مختلفی هستند که اقدام به ارائه قابلیت تست سخت افزار نموده اند. می توان نرم افزار آن ها را بر روی دستگاه نصب کرد. با انجام تست، این نرم افزارها به ارائه ی چند عدد می پردازند. این عددها، امتیاز بخش های مختلف سخت افزار را نشان می دهند. مثلاً ممکن است عدد بنچمارک CPU در یک دستگاه 4528 باشد و بنچمارک CPU در یک دستگاه دیگر 12748 باشد. این امتیاز نشان می دهد که CPU در دستگاه دوم قدرت بالاتری دارد. این نکته در هنگام خرید مک بوک اهمیت ویژه ای دارد زیرا بعد از انجام مقایسه های متعدد خواهید دید که (مثلاً) یک CPU i5 در مک بوک اپل، دارای امتیاز بنچمارک بسیار بالاتری نسبت به CPU i7 در سایر برندها است.

البته نیازی نیست که حتماً خودتان این نرم افزار را بر روی دستگاه نصب کنید و امتیاز بنچمارک آن را ببینید. در بسیاری از وب سایت ها امتیاز بنچمارک لپ تاپ های گوناگون قبلاً محاسبه شده است. می توانید این امتیاز را پیش از خرید مک بوک بررسی و مقایسه کنید.

خرید مک بوک 2018 به بعد

با بررسی و مقایسه بنچمارک دستگاه های گوناگون، در هنگام خرید مک بوک متوجه می شویم که بنچمارک مک بوک های تولید 2018 به بعد، ناگهان به شدت افزایش پیدا می کند. این امر یک دلیل مشخص و حقیقی دارد. شرکت اپل از سال 2018 بعد اقدام به استفاده از تراشه های اختصاصی خودش نمود. در این سال اپل به معرفی تراشه فوق العاده قدرتمند سری M پرداخت که تا امروز چندین مدل آن ارائه و عرضه شده اند: M1، M1 Pro، M2 و M2 Pro. این پردازنده ها به قدری قدرتمند هستند که با بررسی بنچمارک آن ها متوجه می شویم اغلب لپتاپ های موجود در بازار اصلاً با آن ها قابل مقایسه نیستند.

به همین دلیل حتی خرید مک بوک های ایر تولید 2018 به بعد برای بسیاری از کارهای سنگین نیز بهتر از سایر لپ تاپ ها است، چه برسد به مک بوک پرو. البته برای کسی که در این زمینه تخصص زیادی ندارد، انجام این کارها (گرفتن بنچمارک و مقایسه ی آن) کار بسیار راحتی نیست. اما نیازی هم نیست که همه ی افراد این کار را بلد باشند. کافی است که به یک مرکز خرید و فروش مک بوک اپل مراجعه نمایید. مرکزی که مورد اعتماد و با انصاف باشد و البته، خود آن ها نیز دانش لازم در این زمینه را داشته باشند. زیرا بسیار دیده می شود که برخی افراد فعال در حوزه خرید مک بوک اصلاً دانش کافی در این موضوع را ندارند.

انتخاب خرید مک بوک مناسب

البته نگران این موضوع نباشید زیرا در عین حال، افراد با انصاف و مطلع هم در این زمینه کم نیستند. می توانید با بررسی و پرس و جو از چند جای مختلف، افراد مورد اعتمادی را پیدا کنید. در این جا ما به معرفی دو مرکز خرید مک بوک می پردازیم که می توانید از آن ها نیز مشاوره و راهنمایی بگیرید:

  1. وب سایت ایران مک بوک : مرکز خرید مک بوک نو و کارکرده
  2. مک بوک لند : اولین مرکز تخصصی لپ تاپ های اپل

این نکته هم حائز اهمیت است که بسیاری از افراد، اصلاً نیازی به جابجایی و حمل رایانه خود ندارند. این افراد به غیر از مک بوک، گزینه های بی نظیر دیگری هم دارند. مانند آی مک (رایانه رومیزی و همه کاره اپل) و مک مینی. درباره ی این دو نوع هم می توانید از مراکزی که معرفی کردیم مشاوره و راهنمایی بگیرید.

تعمیرات مک بوک

متأسفانه امروزه خرید هیچ وسیله یا ابزاری راحت و ارزان نیست. اما هر وسیله یا ابزاری ممکن است بر اثر بی احتیاطی، ضربه خوردن، افتادن تماس با مایعات و یا هزار و یک علت دیگر، دچار آسیب شود. در این مواقع نمی توان به راحتی وسیله ی قبلی را به دور انداخت و اقدام به خرید مجدد نمود. بنابراین قابلیت و در دسترس بودن امکان تعمیر نیز اهمیت بالایی دارد.

تعمیرات مک بوک

مراکز متعددی هستند که اقدام به ارائه خدمات تعمیرات مک بوک می نمایند. شما می توانید به هر کدام از آن مراجعه نمایید و با توجه به گفته های شان، تا حدودی تشخیص بدهید که آیا تخصص کافی دارند یا خیر. در این قسمت هم ما به مرفی یکی از مراکزی می پردازیم که سابقه ی مراجعه به آن را داشته و از روند تعمیرات مک بوک و هزینه های آن کاملاً راضی بوده ایم:

وب سایت مک بوک ریپیر : مرکز تخصصی تعمیرات و قطعات انواع رایانه های اپل

می توانید با مراجعه به وب سایت این مرکز، از خدمات آن مطلع شده و از کارشناسان این مرکز، مشاوره و راهنمایی دریافت کنید.

طبیعتاً ما در این مطلب نمی توانیم به معرفی تمام مراکز موجود بپردازیم. بنابراین سه مرکز مورد اعتماد خودمان را معرفی کردیم تا شما با انجام مشاوره تلفنی، به هر کدام از آن ها که خواستید مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

امروزه تمام شرکت ها سعی می کنند با ارائه ی اعداد و ارقام گوناگون و بعضاً غیر واقعی، افراد را تحت تأثیر قرار داده و مشتریان را به خود جذب نمایند. اما گاهی اوقات این اعداد گمراه کننده هستند. در وسایل الکترونیکی هوشمند مانند موبایل و لپ تاپ، بنچمارک یکی از معیارهای مناسب برای بررسی و مقایسه است. از این طریق شما می توانید به انتخاب و خرید مک بوک و یا حتی گوشی موبایل مناسبی بپردازید. در این قسمت ما دو مرکز را برای مراجعه، مشاوره و راهنمایی معرفی نمودیم.

اما تمام وسایل نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند. مهم این است که به یک مرکز مورد اعتماد، متخصص و با انصاف مراجعه نماییم. در این قسمت نیز ما یک مرکز را برای مراجعه، مشاوره و راهنمایی معرفی نمودیم. امیدوارم مفید واقع شود.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت