hostino

حرفه ای ترین تکنیک های سئو سایت

تکنیک های سئو

مهم ترین چیزی که همه ما میدانیم و خیلی باید به آن دقت شود تولید محتوای با کیفیت است، و در مرحله ی بعد مهم ترین چیز بک لینک ها هستند که باید با رعایت قوانین اصولی ساخته  شود که توسط شرکتهایی که خدمات سئو سایت را انجام میدهند به بهترین شکل ممکن انجام میشود.

در اینجا نمیخاهیم که برای شما همان تکنیک های همیشگی را بازگو کنیم اگر سراغ تکنیک های تکراری آمده اید اینجا جای درستی برای شما نیست.

در این مقاله به روز ترین و منحصر به فرد ترین تکنیک های سئو را برای شما بازگو کرده ایم. و در ادامه جالب است بدانید که:

حدود ۹۳٪ سرچ های از طریق موتور جست و جو انجام میشود.
۷۵٪ از اشخاصی که سرچ میکنند به هیچ وجه به صفحه 2 گوگل نمیروند.
بیشتر  از ۶۰٪ از بازاریابان عقیده شان بر این است که بالارفتن ورودی گوگل بیشتریم اولویت بازاریابی آنها میباشد.
رنگ 1 گوگل در نتایج جستجو ۳۴٪ از کلیک ها را به خود اختصاص داده است.
حال که این مقدمه جذاب را خواندید امیدوارم خوشتان آمده باشد و با دقت بیشتری ادامه مقاله را بخوانید.

از آنجا که کشور ما ایران است باید بدانیم که 98 درصد سرچ ها در کشور ما در گوگل انجام میشود. پس نتیجه میگیریم که سئو و بهینه سازی سایت در دیگر موتور های جست وجو چندان اهمیتی نخواهد داشت.

منظور از تکنیک  های سئو چیست؟

خلاصه ترین تعریفی که میتوانیم از سئو برای شما بازگو کنیم به شرح زیر است:

به مجموعه فعالیتهایی که در راستای بهینه شدن سایت برای موتورهای جست وجو میباشد سئو و بهینه سازی میگویند. ولی نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است باید با گرفتن مشاوره سئو از شرکتهای سئو بهترین تعرفه سئو وبهینه سازی سایت را بفهمید.

تکنیک های سئو

بررسی چهارچوب های اصلی سئو

چهارچوب های اصلی سئو به چهار قسمت زیر تقسیم میشود:

سئو داخلی یا به اصطلاح [Onsite SEO]
سئو خارجی یا به اصطلاح [Offsite SEO]
سئو تکنیکال یا به اصطلاح [Technical SEO]
سئو دامنه یا به اصطلاح[Domain SEO]
تکنیک های سئو داخلی یا به اصطلاح / Onsite SEO

در ابتدا به یک تعریف ساده از سئو داخلی میپردازیم:

به همه کارهایی که در داخل سایت به منظور بهتر ارتباط کردن کاربر با سایت و یا بهینه شدن سایت از دید موتور های جست و جو سئو داخلی یا به انگلیسی On-page SEO میگویند.

تکنیک های سئو

مشاوره سئو در شرکت مهام

مهم ترین تکنیک های سئو داخلی (ONPAGE)

 

۱- استفاده کردن از کلمه کلیدی در عنوان یا به اصطلاح تگ H1، کار این تگ توصیف کردن مطلب است. موتورهای جستجو از این تگ در SERP کمک میگیرند. اگر کلمه کلیدی را در این تگ استفاده کنید به موتور های جست وجو کمک زیادی میکند تا درک بیشتری از این موضوع که محتوای صفحه چیست داشته باشند. در بهترین حالت باید سعی کنید کلمه کلیدی را در ابتدا تگ عنوان استفاده کنید.

۲-  استفاده کردن کلمه کلیدی در توضیحات متا
اهمیت تگ Description یکی از مهم ترین مسائل در سئو سایت است و یک سیگنال حیاتی در سئو به حساب می آید. ینابر این با استفاده دقیق و هوشمندانه از این روش میتوانید CTR خوبی برای سایت خود به دست بیاورید. قرار دادن کلمه کلیدی در این قسمت میتوانید سئو سایت خودرا بهبود ببخشید.

۳- کلمه کلیدی در تگ H1
تگ H1 یکی دیگر از عوامل مهم در سئو میباشد که مسئولیت توصیف موضوع محتوای صفحات دیگر را به عهده دارد و یکی از پراهمیت ترین فاکتورهای سئو همانطور که میدانید محتوا است. علی رغم بحثی که درباره تاثیر آن در دنیای سئو می شود، هنوز یک تکنیک مهم در سئو به شمار می رود لذا بهتر است تا کلیدواژه اصلی خود را در آن قرار دهید.

۴- استفاده از کلمات کلیدی مترادف
در همین چند سال اخیر، تکرار کردن زیاد کلمات کلیدی در یک صفحه برای شما رنک یک گوگل را به همراه داشت. در سئو ۲۰۲۰ با استفاده از کلمه کلیدی مترادف درک گوگل از کلیدواژه اصلی صفحه را بیشتر میکند.

۵- اندازه کاراکتر های محتوا
این روزها کاربران قصد دارند آموزش تهیه کنند و به محتوای کم رضایت بدهند. پس در نتیجه ، گوگل به دنبال رتبه دادن به محتوای طولانی و مفید میباشد. طبیعتا که هرچه محتوا زیادتر باشد احتمال دارد  پوشش دادن موضوعات نیز حجم بیشتری بگیرد. بنابر این محتوا را جدی بگیرید و تیم محتوای قوی برای سایت خود بسازید.

۶- محتوای کپی به هیچ وجه استفاده نکنید
همه کارها نمی توانند به طور مثبت بر رتبه بندی تأثیر بسزایی دارند. اگر شما در صفحات داخلی سایت از محتوای کپی استفاده کنید سایت شما جریمه میشود توسط گوگل. از کپی مطالب دیگر سایت ها اجتناب کنید و برای هر صفحه یک محتوای یونیک و منحصر به فرد تولید کنید فراموش نکنید که الگوریتم Panda وظیفه مبارزه با محتوای کپی را دارد و این الگوریتم خیلی باهوش شده است.

۷- تگ کنونیکال استفاده کنید

گاهی وقت ها به کاربردن دو URL با محتوای شبیه هم کاری است که باید انجام شود . یکی از روش های پیش گیری از تبدیل شدن این صفحات به محتوای شبیه هم کمک گرفتن از کنونیکال میباشد. کارکرد کنونیکال بسیار آسان است، کنونیکال به گوگل می گوید که اگر یک URL یکسان با URL دیگری دارید علاوه بر اینکه دو صفحه دارای محتوا شبیه به هم هستند در حقیقت محتوای آنها کپی میباشد.

۸- بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جست وجو
این فقط  شامل متن نمیباشد که می تواند در یک صفحه بهینه سازی شود بلکه دیگر رسانه ها نیز توانایی بهینه سازی دارند. برای نمونه تصاویر می توانند سیگنال های مورد نیاز برای فهمیدن محتوا به موتور جستجو را از طریق تگ ALT به اجرا بگذارند.

۹- آپدیت محتوا به طور مستمر
الگوریتم های گوگل محتوای تازه به روز شده را نسبت به محتوای قدیمی بیشتر دوست دارند. یعنی اینکه شما باید صفحات خود را مدام ادیت کنید چونکه گوگل این کار را میفهمد که صفحاتی مثل توضیحات محصول دلیلی برای بروزرسانی نخواهند داشت.

در هر حال عاقلانه میباشد که بعضی  از استراتژی ها را برای اپدیت مدل های خاصی از محتوا هر ۱۲ ماه یا حدود آن به همرا بیاورد.

۱۰- لینک سازی اصولی خارجی
لینک دادن به صفحات دارا اعتبار خوب نزد گوگل سیگنال های اطمینان را به موتور جستجو انتقال میدهند. به این روش نیز فکر کنید، تنها علتی  که شما میخاهید تا کاربر را به یک سایت دیگر منتقل کنید این میباشد که قصد دارید کاربر اطلاعات زیاد تری درباره آن موضوع به دست بیاورد.

لینک دادن به سایت های معتبر می تواند یک عامل بزرگ برای کسب اطمینان گوگل به حساب بیاید. با این مورد لینک دهی بیش از اندازه  می تواند به نحو  قابل توجهی اعتبار صفحه صفحه را کم کند. لینک های خروجی می توانند در رتبه بندی شما تأثیر بگذارند اما در استفاده از آنها نهایت احتیاط را رعایت کنید.

۱۱- لینک سازی داخلی اصولی
لینک کردن داخلی صفحات در سایت می تواند باعث به وجود آوردن ترافیک خوبی شود. برای لینک سازی داخلی عبارت site:mywebsite.com + keyword را در گوگل سرچ کنید، سپس به ویرایشگر سایت خود بروید و به صفحه هدف با رعایت نکات توزیع درست Anchor Text لینک داخلی بسازید.

۱۲- استفاده از کلمه کلیدی در URL
استفاده از کلمه کلیدی در URL صفحه باعث تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت میشود، تلاش کنید URL مختصر، جذاب و حاوی کلیدواژه مرکزی باشد.

خدمات سئو شرکت مهام

شرکت سئو مهام با دارا بودن تیم دیجیتال مارکتینگ و سئو(SEO) حرفه ای آماده ارائه خدمات سئو و بهینه سازی سایت و سئو سایت شرکتی به شما مشتریان عزیز در تهران و تمامی شهر های ایران می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت سئو مهام در تماس باشید.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره رایگان: 09107766641

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 2 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود

 • آرمین 9 خرداد 1401 پاسخ

  سلام وقت بخیر
  برای سئوی سایت موزیک چیکار باید کرد؟
  آیا چون محتواهای موسقی یکی هستند مثلاً متن آهنگ‌ها که یکین نمی‌شه تغییرشون داد می‌شه با کپی پیست متون رو در سایت خودمون قرار بدیم؟

  • محمد پورداداشمدیر سایت[ در پاسخ به آرمین ] 10 خرداد 1401 پاسخ

   سلام خوب هستید
   محتوای یونیک اضافه کنید بهش برای مثلا
   شما در سایت موزیک هستید با دانلود بهترین آهنگ علی یاسینی به نام آهنگ

مشاهده نظرات بیشتر

همکاران وبیت