learndl learndl triboon

جویس و سالت نیکوتین چه تفاوت هایی دارند؟

با تفاوت جویس و سالت نیکوتین آشنا شوید!!

جویس و سالت نیکوتین چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ آیا می‌توان در پاد سیستم از جویس استفاده کرد؟ اگر از علاقمندان دنیای ویپینگ باشید، احتمالا این دسته سوالات شما را هم مشغول کرده!  اگر به دنبال جواب این سوالات هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا تفاوت جویس و سالت را باز گو کرده و به شما عزیزان یاد آور شویم که در چه مواردی باید از آن‌ها استفاده کرد. پس اگر قصد خرید مایع جویس برای دستگاه ویپ یا پاد سیستم خود را دارید اما نمی دانید که کدام مایع را باید انتخاب نمایید این مقاله را از دست ندهید.

جویس چیست ؟  

پیش از آن که توضیح دهیم تفاوت جویس و سالت جیست؛ ابتدا قصد داریم هر کدام را به صورت جداگانه به شما عزیزان معرفی کنیم. همانطور که پیش‌تر اشاره شد جویس یکی از انواع مایع ویپ می‌باشد که آن را برای استفاده از پاد سیستم، به داخل کارتریج دستگاه می‌ریزند. جویس یا همان آی جویس توسط المنت دستگاه بخار شده و وقتی کام گیری توسط کاربر دستگاه انجام می‌شود این بخار وارد ریه شخص شده و عملی شبیه به سیگار کشیدن اتفاق می‌افتد. نکته جذابی که درباره جویس وجود دارد این است که در طعم‌های بسیار متنوعی مثل توت فرنگی، هلو، هندوانه و … تولید شده و افراد می‌توانند با استفاده از جویس‌های طعم دار لذت بیشتری را از ویپینگ خود کسب نمایند.

 سالت نیکوتین چیست؟

نوع دیگری از مایع ویپ تحت عنوان سالت نیکوتین، تولید و به بازار عرضه می‌شود. این محصول که با نام‌هایی چون سالت و نمک نیکوتین هم شناسایی می‌شوند عملکردی مشابه به جویس دارند. در واقع این محصول نیز توسط المنت دستگاه ویپ به بخار تبدیل شده و با انجام فرآیند کام گیری این بخار به کام شخص مورد نظر منتقل می‌شود. نکته مهمی که درباره این محصول وجود دارد این است که کاربران می‌توانند با استفاده از دستگاه ویپ و سالت نیکوتین مقدار بیشتری نیکوتین را با سرعت بیشتری نسبت به نیکوتین خالص وارد بدن خود کنند.

تفاوت جویس و سالت نیکوتین

تفاوت جویس و سالت نیکوتین

همانطور که پیش تر اشاره شد با وجود آن که عملکرد دو مایع جویس و سالت نیکوتین مشابه یکدیگر می‌باشد، اما این دو ماده در برخی موارد مثل ترکیبات تشکیل دهنده محصول، قیمت، میزان تولید بخار و … با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه این بخش تمامی تفاوت‌های این دو محصول را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دستگاه مورد نیاز

تفاوت بارزی که بین دو محصول جویس و سالت نیکوتین وجود دارد این است که از هر کدام باید برای دستگاه خاصی مناسب هستند. در واقع دستگاه‌های ویپ در انواع مختلفی تولید می‌شوند که عبارتند از ویپ، پاد و پاد ماد. برای استفاده از دستگاه ویپ باید از مایع جویس و برای استفاده از دستگاه پاد باید از سالت نیکوتین استفاده کرد. اما پاد ماد دستگاهی می‌باشد که کارکرد دوگانه داشته و ترکیبی از دو دستگاه نام برده می‌باشد از این برای استفاده از پاد ماد‌ها می‌توان هر دو مایع جویس و سالت نیکوتین را تهیه نمود.

میزان نیکوتین

یکی دیگر از تفاوت‌های بسیار مهم جویس و سالت میزان نیکوتین موجود در ترکیب آن‌ها می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت که مقدار نیکوتین موجود در مایع سالت نیکوتین بسیار بیشتر از جویس می‌باشد. به این ترتیب می‌توان گفت که سالت نیکوتین برای افراد سیگاری که بدنشان به مقدار نیکوتین بیشتری نیاز دارد مناسب تر است. مقدار نیکوتین موجود در جویس بین صفر میلی گرم تا 18 میلی گرم متغیر می‌باشد. این در حالی است که میزان نیکوتین موجود در سالت، بین 25 میلی گرم تا 50 میلی گرم می‌باشد.

افرادی که به ویپینگ علاقمند هستند اما نمی‌خواهند نیکوتین به بدن خود وارد کنند می‌توانن با خرید دستگاه ویپ و جویس صفر میلی گرم ویپینگ جذابی و بی ضرر را تجربه نمایند. اما افرادی که تمایل به ترک سیگار دارند، می‌توانند با خرید یک پاد ماد و همچنین خرید انواع سالت نیکوتین و جویس مرحله به مرحله مقدار نیکوتین مصرفی خود را کاهش داده و آن را از 50 میلی گرم به صفر برسانند و خیلی راحت و بی دردسر سیگار را ترک نمایند.

میزان حجم بخار تولیدی

همانطور که اشاره شد، مبنای کار کردن انواع دستگاه ویپ، تبدیل شدن مایع موجود در مخزن آن‌ها به بخار می‌باشد. اما تفاوت دیگری که بین جویس و سالت نیکوتین وجود دارد، حجم بخاری است که هر یک می‌توانند تولید کنند. به عبارتی دقیق‌تر

به دلیل آن که جویس‌ها VG بالاتری(در ادامه  درباره این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد) دارند و برای تبدیل کردن آن‌ها به بخار باید از دستگاه‌هایی با توان خروجی بالا نیاز استفاده کرد، حجم بخاری که توسط این محصول تولید می‌شود بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین اگر برای شما قلیان کشیدن هیجان انگیز‌تر از سیگار کشید می‌باشد و می‌خواهید با هر بار ویپینگ حجم بالایی از بخار را تولید نمایید مایع جویس برایتان مناسب‌تر می‌باشد. این در حالی است که سالت نیکوتین‌ها به دلیل داشتن VG کمتر، بخار کمتری تولید کرده و عملکرد آن‌ها به سیگار کشیدن شباهت بیشتری خواهد داشت و برای افراد علاقمند به سیگار مناسب‌تر می‌باشد.

نسبت VG به PG

جویس‌ها و سالت نیکوتین‌ها از موادی همچون نیکوتین، گلیسیرین گیاه (VG) و پروپلین گلیکول(PG) تشکیل شده‌اند. اما چیزی که این دو مایع را از یکدیگر متمایز می‌کند، میزان هر یک از این مواد در ترکیب محصول می‌باشد. به عبارتی بهتر می‌توان گفت علاوه بر میزان نیکوتین نسبت VG به PG در جویس و سالت متفاوت بوده سبب به وجود آمدن ویژگی‌های مختلف در آن‌ها می‌شود. این نسب در سالت‌ها به صورت 50 50 و یا 40 به 60 بوده و در جویس‌ها 70 به 30 می‌باشد. همانطور که متوجه شدید این ترکیب درصد در میزان تولید بخار بسیار اثر گذار خواهد بود.

جویس و سالت نیکوتین چه تفاوت‌های دارند

قیمت محصول

تفاوت دیگری در دو محصول جویس و سالت نیکوتین دیده می‌شود قیمت آن‌ها می‌باشد. با وجود آن که عواملی همچون برند سازنده محصول، مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن و دیگر عوامل در قیمت محصولات موجود در صنعت وپینگ تاثیر گذار است، اما به طور کلی باید گفت که قیمت سالت نیکوتین‌ها‌ بسیار گران‌تر از جویس‌ها می‌باشد. به طوری که در برخی موارد قیمت جویس‌ها نصف قیمت سالت‌ها خواهد بود. البته نکته جالبی که در این بین وجود دارد آن است که با میزان سالت نیکوتینی که پس از هر بار ویپینگ استفاده می‌شود بسیار کمتر از جویس می‌باشند. بنابراین با وجود آن که برای خرید سالت هزینه بیشتری را پرداخت می‌کنید اما در مقابل برای مدت زمان طولانی‌تری می‌توانید از آن استفاده نمایید.

طعم

طبق آمار و ارقامی که از فروش جویس و سالت نیکوتین به دست آمده‌ است می‌توان متوجه شد که جویس‌ها فروش بیشتری داشته و از محبوبیت بالا‌تری برخودار می‌باشند. یکی از مهم‌ترین دلیل این محبوبیت، طعم بسیار خوب و قوی جویس‌ها می‌باشد. در واقع جویس‌ها در طعم‌های بسیار متنوع‌تری نسبت به سالت تولید شده و با هر بار استفاده از جویس طعم آن به خوبی قابل حس بوده و این موضوع برای علاقمندان به ویپینگ مهم خواهد بود.

میزان تاثیر در سلامتی

با وجود آن که ویپ کشیدن نسبت به استعمال سیگار، ضرر بسیار کمتری برای سلامتی انسان‌ها خواهد داشت، اما خالی از ضرر هم نبوده و باید این عمل را به صورت کنترل شده انجام داد. جالبت است بدانید که به دلیل مقدار نیکوتین بیشتر در سالت نیکوتین‌ها این محصولات در مقایسه با جویس‌ها برای سلامتی ضرر بیشتری داشته و در صورتی که بیش از حد مصرف شوند، اعتیاد آور هم خواهند بود.

 کلام آخر

دو محصول جویس و سالت نیکوتین، محصولات مصرفی در دنیای ویپینگ هستند و بدون آن‌ها ویپ کشیدن هیچ معنایی ندارد. همانطور که در این مقاله گفته شد این دو مایع عملکردی مشابه یه یکدیگر دارند اما به دلیل تفاوت‌هایی که در ترکیبات آن‌ها دیده می‌شود، در موارد مختلفی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. با مطالعه دقیق تفاوت‌های این محصول و انتظاراتی که از ویپینگ مورد علاقه خود دارید، می‌توانید به راحتی تشخیص دهید که کدام یک از آن‌ها برای شما مناسب‌تر می‌باشد.

از این که وقت خود را به مطالعه این مقاله اختصاص دادید سپاس گزاریم.

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت