learndl zhaket triboon excoino

جمع آوری اطلاعات پروژه ها با فناوری روز

جمع آوری اطلاعات پروژه ها با فناوری روز

هر کسب و کاری، بازار مخصوص به خود را دارد و به شیوه ی خاصی، مشتریان خود را پیدا می کند. اما در مورد مشتریان کسب و کارهای ساختمانی چه می دانید؟ آیا می دانید که صاحبان مشاغل ساختمانی از چه شیوه هایی برای پیدا کردن جامعه هدف خود استفاده می کنند؟

یکی از روش هایی که مشاغل ساختمانی می توانند به مشتریان خود متصل شوند، استفاده از بانک اطلاعات ساختمان است.

در این مقاله می خواهیم به همین موضوع بپردازیم و بگوییم که مشاغل ساختمانی چگونه می توانند مشتریان خود را پیدا کنند و جمع آوری اطلاعات مربوط به دیتابیس های ساختمانی از چه طریق صورت می گیرد و فناوری های نوین چگونه این کار را ساده تر کرده اند. اگر شما هم به این موضوع علاقه مند هستید، توصیه می کنیم به اسکرول کردن این متن ادامه دهید.

اهمیت جمع آوری اطلاعات ساختمان ها

در طی سال های گذشته بسیاری از مشاغل ساختمانی از بین رفته و به تعطیلی کشیده شده اند. دلیل اصلی این اتفاق چیست؟

مشخصا صنعت ساختمان، بازار پر رقابتی دارد که باقی ماندن در آن نیازمند استفاده از ابزارهای مختلف است.

اما تمام کسانی که در صنعت ساختمان توانسته اند موفق ظاهر شوند، در یک موضوع اشتراک نظر داشته اند: آن ها از روش های جدید و نوین برای جمع آوری اطلاعات استفاده کرده اند. در واقع آن چیزی که به بُرد این کسب و کارها کمک کرده، استفاده از ابزارهای اطلاعاتی است.

هر ساختمانی، یک سری اطلاعات اساسی و اولیه دارد که برای تمام کسانی که در صنعت ساختمان مشغول به کار هستند، دسترسی به آن ها حیاتی است.

اما این اطلاعات شامل چه چیزهایی می شود؟

در ادامه به بررسی این اطلاعات پرداخته ایم:

اطلاعات پروژه های ساختمانی

به طور کلی اگر می خواهید در بازار رقابت باقی بمانید و بتوانید جای خود را در صنعت ساختمان محکم کنید، باید اطلاعات پروژه های ساختمانی را به دست آورید. چرا که مشتریان بالقوه ی شما در میان سازندگان همین پروژه های ساختمانی نهفته است.

اما این اطلاعات چه هستند؟

شماره تماس سازندگان پروژه های ساختمانی

در صورتی که بتوانید شماره موبایل پروژه های ساختمانی را به دست آورید، بسیار مفید و موثر خواهد بود. می خواهید بدانید چرا؟

شماره تماس سازندگان پروژه های ساختمانی

چون که سازندگان و پیمانکاران هستند که برای پروژه تصمیم می گیرند. آن ها هستند که مشخص می کنند از کدام فروشنده مصالح ساختمانی خرید صورت بگیرد! سازندگان هستند که تصمیم نهایی را می گیرند!

در صورتی که شماره تماس آن ها را در اختیار داشته باشید می توانید به راحتی تبلیغات خود را برای سازندگان و پیمانکاران پروژه های در حال ساخت بفرستید. به این ترتیب احتمال فروش شما بالا می رود.

دیتابیس های مختلفی وجود دارد که با روش های نوین و فناوری های روز دنیا، این شماره تماس ها را جمع آوری کرده و در قالب یک بانک اطلاعات ساختمانی ارائه می کند. هر کسی که در مشاغل ساختمانی مشغول به کار است، نیازمند یکی از این دیتابیس ها هست.

متراژ پروژه های در حال ساخت

دومین اطلاعاتی که در مورد پروژه باید داشته باشید و می تواند پروسه ی بازاریابی شما را هدفمندتر سازد، اطلاع دقیق از متراژ پروژه های در حال ساخت است.

این موضوع به شما کمک می کند که تصمیمات بهتری برای بازاریابی خود داشته باشید. مثلا طبیعتا برای ساختمانی که متراژ کوچکی دارد، نمی توان ساخت استخر یا…پیاده سازی کرد. بنابراین کسانی که در چنین مشاغلی فعالیت دارند، می دانند که تبلیغات برای چنین ساختمان هایی اتلاف وقت خواهد بود.

در صورتی که اطلاعات مربوط به پروژه های ساختمانی به شیوه های مدرن به دست آمده باشد، می توانید به صحت آن ها اطمینان داشته باشید و برنامه های خود را بر همین اساس جلو ببرید.

تعداد طبقات ساختمان

به هنگام جمع آوری اطلاعات پروژه های ساختمانی باید حتما به تعداد طبقات نیز توجه شود. بخش مهمی از مشاغل ساختمانی به سازه های بلندمرتبه مربوط است. بنابراین اگر اطلاعات مربوط به تعداد طبقات ساختمان به شکل دقیقی به دست آمده باشد، می توان به شکل بهتری برای کسب و کار خود تبلیغ کرد.

طبیعتا کسانی که در حوزه هایی مثل نصب آسانسور فعالیت دارند، متوجه می شوند که کسب اطلاعات دقیق در مورد تعداد طبقات پروژه چقدر حائز اهمیت است.

محل ساخت پروژه های ساختمانی

یکی دیگر از اطلاعات ضروری مشاغل ساختمانی، محل دقیق ساخت پروژه است. برخی از مشاغل ترجیح می دهند بازاریابی خود را به محل اطراف خود محدود کنند یا اساسا مشتریان آن ها در منطقه ی خاصی از شهر، متمرکز شده اند. به همین دلیل این مسئله برایشان بسیار حائز اهمیت است که بدانند محل ساخت پروژه های ساختمانی دقیقا کجاست.

با توجه به نکاتی که ذکر شد، مشخصا داشتن بانک اطلاعات ساختمانی برای تمام فعالان کسب و کارهای ساختمانی ضروری و لازم است. بدون این دیتابیس نمی توان رقابت کرد. بنابراین اگر در یکی از مشاغل ساختمانی مشغول به فعالیت هستید، حتما این موضوع را در نظر داشته باشید.

فناوری های روز برای جمع آوری اطلاعات پروژه های ساختمانی

اما در طول این مقاله بارها از روش های مدرن جمع آوری اطلاعات ساختمان صحبت شد. منظور چیست؟

در گذشته، بیشتر کسب و کارهای ساختمانی بر شیوه های سنتی تبلیغات تکیه داشتند. برخی از فروشندگان به محل پروژه ها سر می زدند و محصولات خود را ارائه می کردند.

اما در حال حاضر این روش ها منسوخ شده و با تکرار آن ها، نمی توان در بازار موفق بود.

علاوه بر این، تعداد ساختمان های در حال ساخت به قدری زیاد شده که نمی توان به تک تک آن ها سر زد و تبلیغات سنتی را در پیش گرفت!

اینجاست که پای روش هایی مثل جمع آوری اطلاعات از طریق شیوه های مدرن وسط می آید. یکی از جدیدترین روش های جمع آوری اطلاعات پروژه های ساختمانی، تشکیل یک دیتابیس ساختمانی است.

این دیتابیس ها با استفاده از الگوریتم های مختلف به دست می آید و مدام آپدیت می شود.

امروزه حتی هوش مصنوعی هم می تواند به کمک جمع آوری اطلاعات ساختمانی بیاید و دایره ی جستجو را دقیق تر کند.

بانک اطلاعات ساختمانی اصلی ترین ابزار نوینی است که این روزها در بازار ساختمانی در اختیار داریم. این دیتابیس بزرگ، تمام اطلاعاتی که برای بازاریابی بهتر می خواهید را در اختیارتان می گذارد. تمام اطلاعات مربوط به ساختمان های در حال ساخت، در این دیتابیس جمع آوری شده است.

بدون داشتن این ابزار نمی توان انتظار داشت که عملکرد موفقی در بازار ساختمان داشته باشیم!

مزیت های فناوری روز در جمع آوری اطلاعات پروژه های ساختمانی

چرا اصرار داریم که باید از فناوری های روز در جمع آوری اطلاعات پروژه های ساختمانی استفاده کرد؟

به دلایل زیر:

فناوری های روز و مدرن، درصد خطا را پایین می آورند. مثلا می توانید مطمئن باشید که اطلاعات ساختمان مورد نظرتان دقیق و به روز است.
امکان بهره وری از پروژه های بیشتری را فراهم می آورند. شما می توانید کسب و کار خود را برای تعداد زیادی از پروژه های ساختمانی تبلیغ کنید، بدون اینکه وقت و هزینه ی زیادی از شما گرفته باشد.
امکان فیلترگذاری را فراهم می آورد. به این معنی که با توجه به نیاز خود می توانید ساختمان موردنیازتان را پیدا کنید.

در بخش تقاضای ساختمانی، مشتریان به جدیدترین ابزارهای روز مجهز هستند. آن ها از اینترنت و پلتفرم های مختلف استفاده می کنند تا به کالای مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند.

بخش عرضه نیز نباید از مسیر تکنولوژی و فناوری عقب بماند. بهترین راه این است که بخش تقاضا نیز از روش هایی مثل جمع آوری اطلاعات ساختمانی برای یافتن مشتریان خود بهره ببرد.

سخن آخر

در نهایت باید بگوییم که جمع آوری اطلاعات پروژه ها با فناوری روز، صنعت ساختمان را به مراحل دیگری از پیشرفت رسانده است. در حال حاضر، فاصله ی شما با اطلاعات مورد نیازتان، فقط چند کلیک ساده است!

بانک های اطلاعاتی، ماندن در بازار رقابت را ساده تر کرده اند! پس چرا شما هم از این ابزار مدرن و پیشرفته برای بهبود کسب و کار ساختمانی خود استفاده نکنید؟!

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت