learndl zhaket triboon excoino

تفاوت کاپشن معمولی و کاپشن اسکی

تفاوت کاپشن معمولی و کاپشن اسکی

آیا کاپشن‌های معمولی و اسکی با یکدیگر متفاوت هستند؟ احتمالاً شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که اظهار دارید هدف از پوشیدن کاپشن‌، گرم نگه داشتن بدن در فصل سرما و زمستان است. درحالیکه اینطور نیست و کاپشن‌ها با توجه به جنس و ترجیحات افراد برای موقعیت‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این راهنما از فروشگاه ایرانیان همراه ما باشید تا کاپشن‌های اسکی و معمولی را با یکدیگر مقایسه کنیم و مزایا و معایب هر یک را مورد بررسی قرار دهیم.

 

نکاتی برای خرید کاپشن معمولی و اسکی

اگر شما هم قصد خرید کاپشن مردانه و زنانه معمولی و یا اسکی را دارید، احتمالا در بازار و فروشگاه‌های آنلاین لباس برندها و مدل‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد، اما برای خرید بهترین کاپشن توجه به نکات زیر ضروری است:

نوع استفاده کاپشن

اولین فاکتوری که به هنگام خرید کاپشن باید به آن توجه داشته باشید، فعالیت و مکانی است که قصد دارید کاپشن را در آنجا بپوشید. اگر کاپشن را برای فعالیت‌ها و یا ورزش‌های خاصی مانند اسکی می‌خواهید، باید کاپشن مخصوص آن را انتخاب کنید، در غیر اینصورت کاپشن‌ها و پافرهای‌معمولی انتخاب خوبی برای شما هستند.

شرایط آب و هوایی اسکی و یا محل زندگی شما

نکته بعدی که به هنگام خرید کاپشن اسکی و یا معمولی در نظر بگیرید، شرایط آب و هوایی محل زندگی شما و منطقه‌ای است که برای اسکی به آنجا می‌روید. اگر بارش برف و باران و سوز و سرما در منطقه زندگی شما زیاد است، می‌توانید کاپشن‌های عایق یا بادگیر با آسترهای تدی و پشم را تهیه کنید. برای اسکی نیز می‌توانید از کاپشن‌های مخصوصی که برای این ورزش زمستانی طراحی و تولید شده‌اند، استفاده کنید. اما در صورتیکه شرایط آب و هوایی محل زندگیتان در زمستان متعادل است و چندان سرد نیست، می‌توانید از پافرهای بدون آستین و یا کاپشن‌های بادی استفاده کنید که قابلیت تهویه دارند و از ایجاد تعریق و رطوبت در بدن جلوگیری می‌کنند.

توجه به سبک و استایل

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که به هنگام خرید کاپشن زنانه یا مردانه باید به آن توجه داشت، آشنا بودن با سبک استایل شخصی خودتان است. با وجود اینکه جنس و‌گرمای کاپشن در درجه اول اهمیت دارد، اما اگر کاپشنی را خریداری کنید که با فرم بدن شما متناسب نباشد و استایل شخصی شما را به نمایش نگذارد، احتمالا مدت کوتاهی پس از استفاده از کاپشن دلسرد خواهید شد و به دنبال لباس دیگری خواهید بود. بنابراین بهتر است کاپشنی را خریداری کنید که سلیقه شما را نشان دهند. اگر روحیه جسوری دارید، خرید کاپشن‌هایی با پترن‌های جذاب و رنگ‌های شاد گزینه ایده آلی خواهد بود. در غیراینصورت می‌توانید کاپشن‌هایی با رنگ‌های تیره و یا خنثی را انتخاب و خریداری کنید.

لباس اسکی | کاپشن اسکی | شلوار اسکی | راهنمای خرید پوشاک اسکی

کاپشن معمولی و اسکی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

خرید یک کاپشن مناسب برای ورزش‌هایی مانند اسکی که در ارتفاعات و آب و هوای بسیار سرد انجام می‌شود، ضروری است. بنابراین اگر شما هم قصد دارید اسکی را به عنوان یک تفریح جدید یاد بگیرید، بهتر است در اولین قدم لباس مناسب این ورزش را خریداری کنید تا از سرمای هوا در امان بمانید. در ادامه به بررسی تفاوت کاپشن‌های معمولی و اسکی می‌پردازیم:

-کاپشن اسکی

کاپشن‌های اسکی به طور اختصاصی برای تفریحات برفی در ارتفاعات بالا و سرمای شدید طراحی و تولید شده‌اند و نسبت به کاپشن‌های معمولی مزایای زیادی را شامل می‌شوند. کاپشن‌های اسکی خاصیت ضد آبی دارند و عایق ضربه و سرما هستند؛ بنابراین شما در آب و هوای سرد کوهستان می‌توانید گرم بمانید. اغلب کاپشن‌های اسکی معمولاً به یک شکل طراحی و تولید می‌شوند و همه آن‌ها دارای آستین‌ها و یقه‌‌های سربسته با قابلیت تنظیم هستند و امکان تهویه هوا و جلوگیری از تعریق را نیز فراهم می‌کنند. بنابراین در طول اسکی کردن، دیگر نگران عرق کردن و ایجاد رطوبت در بدن و نفوذ سرما نخواهید بود. کاپشن‌های اسکی نسبت به سایر کاپشن‌های معمولی موجود در بازار طرح و پترن‌های بسیار جذابی دارند که لذت اسکی در میان منظره سفید برفی را دوچندان می‌کنند.

کاپشن‌های اسکی بهترین انتخاب برای ورزش‌های زمستانی به شمار می‌روند و به دلیل عایق بودن و وزن بالایی که دارند، برای استفاده روزمره مناسب نیستند. کاپشن‌های اسکی با وجود اینکه از نفوذ سرما به بدن جلوگیری می‌کنند، اما ممکن است برای روزهای معتدل زمستانی چندان مناسب نباشد، بنابراین توجه داشته باشید که این کاپشن‌ها به طور اختصاصی برای ورزش‌های برفی و زمستانی طراحی شده‌اند و قیمت بالاتری را نسبت به سایر انواع کاپشن‌ها و پافرها شامل می‌شوند. بنابراین اگر قصد دارید برای اولین بار ورزش اسکی را امتحان کنید، بهتر است آن را از مراکز مخصوص پیست اسکی اجاره کنید تا نیازی به پرداخت هزینه‌ اضافی برای یک کاپشن نداشته باشید.

کاپشن‌‌های معمولی

کاپشن‌های معمولی که برای استایل‌های روزانه مانند خرید، پیاده روی و سرکار طراحی و تولید می‌شوند، بسیار متنوعند و برای تمامی سلیقه‌ها مناسبند. کاپشن‌های معمولی یک گزینه عالی برای انجام تمامی فعالیت‌ها در طول فصل پاییز و زمستان هستند و از آنجایی که لایه عایق و قابل تنفس دارند و نسبت به کاپشن‌های اسکی سبک‌تر هستند، امکان فعالیت آزادانه را به شما می‌دهند. کاپشن‌های معمولی حتی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در فصل زمستان نیز بسیار مناسبند. کاپشن‌های معمولی بر خلاف کاپشن‌های اسکی که قد کوتاهی دارند، هم در قدهای بلند و هم کوتاه موجود هستند و معمولاً جیب‌های جاداری دارند که می‌توانید وسایل ضروری خود را در جیب این کاپشن‌ها بگذارید. کاپشن‌های معمولی با وجود اینکه به اندازه کاپشن‌های اسکی گرما ندارند، اما سبک‌اند و با لایه تنفسی خود از نفوذ سرما به بدن شما جلوگیری می‌کنند. کاپشن‌های معمولی نسبت به کاپشن‌های اسکی طرح و رنگ متنوع و جذاب‌تری دارند و می‌توان آن‌ها را با اکثر آیتم‌های زمستانی ست کرد و یک استایل جذاب را به نمایش گذاشت.

راهنمای خرید کاپشن اسکی مردانه برتر با خرید اینترنتی - لیست بیست

کاپشن اسکی یا معمولی؟! کدامیک بهتر است؟

در این مقاله از فروشگاه ایرانیان تفاوت‌ها و کاربردهای کاپشن‌های اسکی و معمولی را مورد بررسی قرار دادیم و به این نکته اشاره کردیم که انتخاب یکی از این دو کاپشن، باید با توجه به نیاز شما و موقعیت محل زندگیتان انجام شود. اگر جزو افرادی هستید که به صورت حرفه‌ای اسکی می‌کنید، احتمالا می‌دانید که باید لباس مخصوص این ورزش را داشته باشید؛ پس بهتر است به هنگام خرید به برند، طرح و قیمت آن توجه داشته باشید. اما اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید برای اولین بار اسکی در ارتفاعات برفی را امتحان کنید، نیازی به صرف هزینه زیاد برای خرید کاپشن نیست، بلکه می‌توانید آن را از مراکز آموزشی پیست کرایه کنید.

 

همچنین اگر تایم زیادی از روز را در بیرون و به فعالیت‌هایی مانند پیاده روی اختصاص می‌دهید، بهتر است کاپشنی را انتخاب کنید که با استایل شخصی شما همخوانی داشته باشد، عایق سرما باشد، تهویه مناسب داشته باشد و قیمت مناسبی را شامل شود. اگر شما هم به دنبال یک کاپشن معمولی برای فصل زمستان هستید و انتظار کیفیت بالا و قیمت مناسب را دارید، می‌توانید به شعب حضوری فروشگاه ایرانیان در سراسر کشور و یا وب سایت اینترنتی آن مراجعه کنید و لباس مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن خریداری کنید!

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت