learndl zhaket triboon mymember webaidin

تفاوت ووچر و پرفکت مانی چیست؟

تفاوت ووچر و پرفکت مانی

انجام تراکنش‌های مالی بین المللی و پرداخت در سایت‌های خارجی، با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. اگر می‌خواهید از یک سایت خارجی خرید کنید و یا در به هر دلیلی یک پرداخت بین المللی را انجام دهید، باید به دنبال بهترین راه برای انجام این کار باشید. ووچر و پرفکت مانی، از جمله‌های معتبرترین روش‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و نسبت به انجام این تراکنش‌ها اقدام کنید؛ اما این دو روش چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و چگونه باید از آن‌ها استفاد کرد؟ برای پاسخ دادن به این سوالات، ابتدا باید با این روش‌های پرداخت آشنا شده و بعد تفاوت آن‌ها را بشناسید.

در این گزارش قصد داریم تا شما را با پرفکت مانی و ووچر آشنا کنیم و تفاوت‌های آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. با این کار، شما می‌توانید دلیل استفاده کاربران از این روش‌ها را متوجه شوید. همچنین، یکی از بهترین پلتفرم‌های داخلی برای انجام خدمات پرفکت مانی و ووچر و انجام پرداخت‌های بین المللی را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

مطلب پیشهادی: خرید از ترکیه و تحویل در ایران

پرفکت مانی و کاربردهای آن

پرفکت مانی، یکی از سیستم‌های مالی بین المللی است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن، اقدام به انجام تراکنش‌های ارزی مانند پرداخت یا دریافت ارز بکنند. بسیاری از سیستم‌هایی که خدماتی مشابه ارائه می‌کنند، به دلیل اعمال تحریم‌ها علیه ایران، به کاربران ایرانی خدماتی ارائه نمی‌کنند و یا ارائه خدمات آن‌ها بسیار محدود است. در مقابل، پرفکت مانی از این تحریم‌ها تبعیت نکرده و همچنان به کاربران ایرانی و دیگر کشورها خدمات مالی را ارائه می‌کند؛ به همین دلیل است که این سیستم پرداخت در ایران بسیار محبوب است. هرچند، به دلیل این که پرفکت مانی برخی از برخی قوانین اتحادیه اروپا تبعیت نمی‌کند، در بعضی از کشورهای عضو این اتحادیه نیز نمی‌تواند خدماتی ارائه بکند و برای پرداخت در بسیاری از کشورهای اروپایی، معتبر نیست.

در دنیا، سایت‌های معتبر زیادی وجود دارند که از پرفکت مانی برای انجام تراکنش‌های خود پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

معرفی کاربردهای پرفکت مانی

خدمات شرکت پرفکت مانی، در رابطه با دریافت و پرداخت پول و ارز و انتقال ارز برای کسب و کارها در سرتاسر جهان است. با استفاده از این سیستم، کاربران می‌توانند مقدار قابل توجهی ارز را به یک مقطه دیگر از جهان منتقل کرده و یا اقدام به خرید کالا یا خدمات از وبسایت‌های خارجی بکنند.

تفاوت ووچر و پرفکت مانی

یکی دیگر از کاربدهای مهم پرفکت مانی این است که شما می‌توانید ارز خود را در سایت‌ها و حساب‌های الکترونیکی ذخیره کرده و به صورت ماهیانه سود آن را دریافت کنید. این کار،‌ بسیار امن بوده و خطری متوجه دارندگان حساب نخواهد شد.

همچنین، کاربران ایرانی که قصد خرید خدمات دارند؛ مثلا برای پرداخت هزینه آزمون‌های بین المللی، می‌توانند از طریق سایتی که از پرفکت مانی پشتیبانی می‌کند به صورت ریالی و با کارت بانکی خود ارز خریده و در وبسایت مورد نظر پرداخت کنند.

کاربردهای پرفکت مانی، به صورت خلاصه شامل انتقال آنلاین ارز به سرتاسر دنیا، دریافت ارزهای دلار، یورو، پوند و غیره، خرید خدمات و یا کالا از سایت‌های خارجی پذیرنده پرفکت مانی و بسیاری خدمات دیگر است.

بزرگ‌ترین مزیتی که پرفکت مانی برای کاربران ایرانی دارد، تحریم نبودن آن است. با توجه به این که غول‌های سیستم‌های پرداختی مانند پی پال، مسترکارت و ویزا و غیره کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند؛ اما استفاده از خدمات پرفکت مانی برای کاربران ایرانی بلامانع ست.

 

ووچر پرفکت مانی چیست؟

شما برای این که بتوانید با استفاده از پرفکت مانی، پولی را انتقال دهید و یا دریافت کنید و همچنین در سایت‌های خارجی اقدام به پرداخت بکنید، باید یک حساب پرفکت مانی داشته باشید و پول خود را به آن حساب منتقل کنید تا بتوانید تراکنش‌ها را انجام دهید. یکی از بهترین روش‌های انتقال پول به حساب پرفکت مانی، استفاد از ووچر (e-voucher) است. ووچر در واقع، یک کپن الکترونیکی است که ترکیب کد و پین تشکیل شده است. با استفاده از ووچر، شما می‌توانید به هر حساب پرفکت مانی خود پول واریز کرده و یا آن را در اختیار دیگران قرار دهید تا بتوانند حساب خود را شارژ کرده و یا اقدام به پرداخت در سایت‌های خارجی بکنند. ووچر، به نوعی یکی از روش‌ها و ساز و کارهای استفاده از پرفکت مانی است.

ووچر پرفکت مانی، مانند یک کوپن و یا چک الکترونیکی است که برای شارژ حساب پرفکت مانی مورد استفاده قرار میگیرد. مشخصات ووچر شامل یک شکاره یکتای دیجیتالی، کد فعالسازی، مقدار اعتبار و تاریخ فعالسازی است.

معرفی کاربردهای ووچر پرفکت مانی

با استفاده از ووچر پرفکت مانی، شما می‌توانید پول و ارز را به هر شخصی در سرتاسر جهان منتقل کنید. یکی از امکاناتی که ووچر در اختیار کاربران قرار می‌دهد این است که حتی اگر شخص گیرنده حساب پرفکت مانی نداشته باشد، شماره و کد فعالسازی ووچر را از طریق پیامک دریافت خواهد کرد.

کاربران می‌توانند به صورت امن و مطمئن برای خرید کالا و یا خدمات از سایت‌های خارجی با استفاده از ووچر اقدام کنند. همچنین، از ووچر می‌توان در صرافی‌های آنلاین برای خرید ارز دیجیتال و یا ارزهای دیگر اقدام کرد.

تا اینجا، کاربردهای ووچر شبیه به خدماتی است که خود پرفکت مانی نیز در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد؛ اما ووچر قابلیت‌های دیگری نیز دارد. ممکن است شما در وبسایت و یا یک فروشگاهی، کالا یا خدماتی را سفارش داده باشید؛ اما به حساب پرفکت مانی خود دسترسی ندارید. در این زمان، به راحتی و یا استفاده از ووچر می‌توانید هزینه مورد نظر را پرداخت کنید.

در موارد دیگر، ممکن است شخصی که می‌خواهد پول را حساب او منتقل کنید، قصد ارائه مشخصات حساب پرفکت مانی خود را ندارد و یا اصلا حساب پرفکت مانی نداشته باشد؛ در نتیجه می‌توانید ووچر پرفکت مانی را به او ارائه دهید. از دیگر کاربردهای ووچر این است که می‌توانید با استفاده از آن، اقدام به خرید در سرتاسر جهان کرده و نیازی به حمل پول نقد نخواهید داشت.

ساخت ووچر پرفکت مانی، کارمزد بسیار پایینی دارد و کاربردهای آن نیز استفاده از آن را به صرفه می‌کند.

فرق بین ووچر و پرفکت مانی

با توجه به مطالبی که ذکر کردیم، ووچر یک روش پرداخت و استفاده در سیستم مالی پرفکت مانی است؛ بنابراین تفاوت زیادی بین استفاده مستقیم از حساب پرفکت مانی و ووچر نیست. مهم‌ترین تفاوت ووچر و پرفکت مانی در کارمزد استفاده از آن‌ها است. زمانی که شما برای پرداخت هزینه خدمات در سایت‌های خارجی و یا تراکنش‌های دیگر مانند انتقال پول به دیگران به صورت مستقیم از حساب پرفکت مانی خود اقدام می‌کنید، هیچ هزینه کارمزدی متوجه شما نخواهد بود؛ اما برای انجام تراکنش‌ها با استفاده از ووچر پرفکت مانی، باید 1.99 درصد از هزینه تراکنش را به عنوان کارمزد پرداخت کنید.

با توجه به این مطالب، ممکن است گمان کنید که استفاده از ووچر به صرفه نخواهد بود؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به حضور هکرها و افراد سودجو در بستر اینترنت، استفاده مستقیم از حساب پرفکت مانی ممکن است امنیت حساب شما را به خطر بی‌اندازد؛ بنابراین استفاده از روش غیرمستیم ووچر، بسیار امن‌تر خواهد بود.

از دیگر تفاوت‌های ووچر و پرفکت مانی این است که برای استفاده از ووچر پرفکت مانی، نیازی به افتتاح حساب پرفکت مانی ندارید و می‌توانید آن را به صورت کارت هدیه برای هرکسی که می‌خواهید تهیه کنید. با توجه به مزایایی که پرفکت مانی و ووچر در اختیار کاربران قرار می‌دهند، کاربران بسیاری در سرتاسر دنیا اقدام به استفاده از آن‌ها می‌کنند.

آریاپی؛ بهترین ارائه دهنده خدمات ارزی در ایران

پرفکت مانی، سیستمی جهانی مانند پی پال یا مستر کارت و غیره است که کاربران با استفاده از آن، اقدام به انتقال پول در سرتاسر دنیا می‌کنند؛ اما با این تفاوت که استفاده از این سیستم برای کاربران ایرانی محدود نیست. در این مطلب، به طور مفصل به معرفی پرفکت مانی و خدمات آن پرداختیم و تفاوت استفاده مستقیم از حساب پرفکت مانی و استفاده از ووچر را نیز بررسی کردیم. شما می‌توانید برای امنیت حساب خود از ووچر استفاده کنید و با توجه به مزایای آن، از ووچر برای پرداخت‌های خود استفاده کنید.

در ایران، پلتفرم‌های متعددی هستند که اقدام به ارائه خدمات مشابهی می‌کنند. یکی از این پلتفرم‌ها، آریاپی است که اقدام به ارائه خدمات پرداخت بین المللی می‌کند. با توجه به این که پرفکت مانی، از قوانین آمریکا و اتحادیه اروپا پیروی نمی‌کند، بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا، خدمات آن را نامعتبر می‌دانند؛ به همین دلیل برای انتقال پول در چنین کشورهایی، باید از پی پال یا مسترکارت و ویزاکارت و غیره استفاده کرد. پلتفرم آریاپی، یکی از بهترین ارائه دهنگان خدمات در این سیستم‌ها است.

شما می‌توانید با استفاده از آریاپی، در پی پال یا دیگر سیستم‌‌ها ثبت نام کرده و یا از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. از طرف دیگر، می‌توانید برای پرداخت‌های بین المللی مانند پرداخت آزمون‌های بین المللی و یا خرید از کشورهایی مانند ترکیه، از آریاپی استفاده کنید. این وبسایت، با تجربه و سابقه خوبی که در این زمینه دارد، محل مناسبی برای انجام چنین پرداخت‌هایی است. برای استفاده از خدمات آن‌ها و آشنایی بیشتر با این پلتفرم، به وبسایت آریاپی مراجعه کنید.

همچنین برای استفاده از تمامی حساب های بین المللی شما نیاز به یه آیپی ثابت با سرعت بالا و امنیت خواهید داشت که از طریق لینک زیر میتوانید به راحتی از آریاپی تهیه کنید :

https://ariapay.io/buy-fixed-ip/

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت