learndl zhaket triboon

تعمیر مگان در تهران تعمیرگاه ایران رنو تحویل فوری

تعمیر مگان در تهران تعمیرگاه ایران رنو تحویل فوری

مهندس حامد رضایی 09120996450

چنانچه شما خودروی مگان سوار می‌شوید هنگامی که خودروی‌تان دچار مشکل می‌شود اولین فکری که به نظرتان می‌رسد بردن آن به تعمیرگاه رنو مگان است. زیرا می‌دانید که تکنسین‌ها و تعمیرکاران متخصصی که در نمایندگی رنو مگان فعالیت می‌کنند به طور دقیق متوجه ایراد به وجود آمده در خودروی شما خواهند شد و می‌توانند با استفاده از قطعات اصلی ایراد آن را در کمترین زمان بر طرف نمایند. بنابراین در این صورت مطمئن خواهید بود که تعمیرات تخصصی مگان با بالاترین کیفیت به شما ارائه خواهد شد. ضمن آن که اگر پس از تعمیر، خودروی شما دوباره دچار مشکل شود می‌توانید دوباره آن را به نمایندگی بازگردانید تا ایراد احتمالی برطرف گردد. ما در این مطلب قصد داریم به معرفی خدماتی که توسط نمایندگی رنو مگان ارائه می‌شود بپرداریم. در انتها نیز مرکز ایران رنو را به طور کامل به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید خدمات تعمیر رنو مگان و سایر خودروهای شرکت رنو را از آن‌ها دریافت نمایید.

خودروی برند رنو از چه زمانی وارد ایران شد؟

اگر بخواهیم تاریخچه ورود خودرو رنو به ایران را بررسی کنیم، این ورود به سال 1297 شمسی برمی‌گردد که چند نمونه از خودرو رنو توسط خریداران وارد ایران شد، اما اگر بخواهیم زمان حضور رنو را به عنوان یک شرکت تولید کننده خودرو در ایران در نظر بگیریم این اتفاق در سال 1381 روی داد و در اسفند سال ۱۳۸۲، توافقنامه‌ای امضا شد که با سرمایه‌گذاری دو شرکت رنو و سازمان گسترش و نوسازی، کارخانه تولید خودروهای این برند در ایران تاسیس شد و بعدها به رنو پارس معروف شد. از تولیدات این برند که در ایران صورت گرفت می‌توان به خودروهایی مانند تندر۹۰ اشاره کرد. خودرو مگان یکی دیگر از تولیدات این برند در ایران می‌باشد. از دیگر تولیدات این برند در ایران که در سال‌های اخیر روی داده است، می‌توان به رنو ساندرو، رنو کپچر و استپ وی و … اشاره کرد.

چه مشکلاتی اغلب برای خودرو مگان روی می‌دهد؟

اگر شما هم دارای خودرو مگان هستید و به تعمیر مگان در تهران چکاپ سالیانه خودرو خود توسط نمایندگی رنو مگان اهمیت می‌دهید، می‌دانید که ممکن است هر چند وقت یکبار خودرو شما دچار نقایصی شود و یا نیاز به تعویض قطعاتی پیدا نماید. ما در ادامه این قسمت به بررسی این مشکلات خواهیم پرداخت که با کمک گرفتن از تعمیرگاه رنو مگان که به صورت تخصصی ارائه می‌شود کمک می‌کنید تا خودروی شما کارکرد بهتری داشته و تا مدتی با خیال آسوده از خودروی خود در شهر و یا در سفرها استفاده نمایید.

  • تعمیر موتور

همه ما می‌دانیم که خودرو بدون موتور تنها یک اتاق خالی است که حرکتی نمی‌تواند داشته باشد. بنابراین برای آن که خودروی شما بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد لازم است به مغز آن که همان موتور ماشین است توجه خاصی داشته باشید و در بازه‌های زمانی مختلف به تعمیرگاه رنو مگان مراجعه کرده و ایرادات پیش آمده را برطرف نمایید زیرا یک ایراد کوچک در بخش موتور که البته بخش پیچیده ای است، می‌تواند در بلند مدت منجر به ایرادات بیشتر شود. بنابراین نیاز است هر چند مدت یکبار اقدام به شست و شوی موتور کرده و در تعمیرگاه رنو مگان اقدام به تعویض و تعمیر قطعات قدیمی و از کار افتاده خودروی‌تان نمایید.

  • تعمیر گیربکس

یکی از بخش‌های مهم در بخش موتور رنو مگان مانند هر خودروی دیگری گیربکس آن است گیربکس بخشی است که ارتباط بین موتور و چرخ‌ها را برقرار کرده و کمک می‌کند تا خودرو به حرکت درآید. در صورتی که گیربکس مگان شما دچار مشکل شود، لازم است در اولین فرصت با مراجعه به نمایندگی رنو مگان، اقدام به انجام تعمیرات تخصصی مگان نمایید.

  • تعمیرات جلوبندی

یکی از بخش‌های خودرو که سلامت و کارکرد درست آن می‌تواند در سیستم فرمان خودرو و همچنین فنر و کمک فنر و… تأثیر مستقیم داشته باشد قسمت جلوبندی خودرو است و لازم است چنانچه احساس کردید در این بخش‌ها مشکلی از قبیل اختلال در فرمان خودرو، خرابی سیستم تعلیق و همچنین روغنی بودن قطعات مختلف سیستم جلوبندی به وجود آمده است به یک تعمیرگاه رنو مگان در شهر و منطقه خود مراجعه نمایید.

  • تعمیر سیلندر

در هر خودرویی قطعاتی به نام سیلندر و سر سیلندر وجود دارد و وظیفه آن‌ها این است که از سوخت خودرو قدرتی را به وجود آورند که بتواند حرکت خود را ممکن نماید. هر خودرویی که داشته باشید مشکلاتی از قبیل ایجاد مشکل در پیستون‌ها، سرسیلندر و واشر سر سیلندر می‌تواند برای آن به وجود آید. سوزاندن واشر سر سیلندر هم یکی از مشکلاتی است که برای خودروهای مگان زیاد به وجود می‌آید. بنابراین چنانچه در چکاپ سالیانه نمایندگی رنو مگان متوجه شدید برای خودروی شما چنین مشکلی به وجود آمده و یا در شرف وقوع است هر چه سریع‌تر از مختصصان نمایندگی بخواهید با استفاده از روش عیب یابی، تعمیرات تخصصی مگان را برای شما انجام دهند.

چکاپ خودرو در بازه‌های زمانی مختلف

از دیگر خدماتی که در نمایندگی رنو مگان انجام می‌شود چکاپ خودرو در بازه‌های زمانی مختلف است شما می‌توانید به صورت سالیانه و همچنین ماهانه به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید و از تکنسین‌های این مرکز بخواهید با چکاپ خودرو مشکلات احتمالی را شناسایی کرده و آن‌ها را بر طرف نمایند. بخش‌هایی از خودرو که نیاز به چکاپ و بررسی ماهانه و سالانه دارند را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد.

  • چکاپ سیستم ایمنی خودرو: این چکاپ شامل بررسی کارکرد درست کمربند ایمنی، چراغ‌های بیرونی خودرو، ترمز دستی، کارکرد شیشه‌ها و آینه‌ها و همچنین سلامت لاستیک‌ها می‌شود.
  • چکاپ وضعیت مایعات ماشین: در تعمیرگاه رنو مگان از کارهای اولیه‌ای که هنگام چکاپ صورت می‌گیرد می‌توان به اندازه‌گیری سطح روغن موتور، آب رادیاتور، روغن ترمز، روغن کلاچ‌ و گیربکس‌ اشاره کرد.
  • چکاپ وضعیت لاستیک خودرو: در این بررسی تکنسین نمایندگی رنو مگان فشار لاستیک‌ها، میزان سایش و خوردگی، بررسی وضعیت سلامت لاستیک زاپاس، جک و ابزارهای جانبی را بررسی خواهد کرد.
  • چکاپ چراغ‌های خودرو: در چکاپ‌های سالیانه و همچنین زمان‌هایی که متوجه مشکل و از کارافتادگی چراغ‌های خودروی خود شدید لازم است به تعمیرگاه رنو مگان مراجعه کنید تا مشکل به وجود آمده برطرف گردد. بخصوص زمان‌هایی که قصد سفر دارید بررسی کارکرد چراغ‌های جلو، چراغ‌های خطر، چراغ ترمز و همچنین بررسی سلامت چراغ‌های پارک و مه‌شکن از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه نمایید. به طورکل رسیدگی به تمامی این موارد از بروز مشکل برای شما هنگام تردد در شهر و یا هنگامی که به سفر رفته‌اید جلوگیری خواهد کرد.

تأمین قطعات و لوازم خودرو

از دیگر خدماتی که در نمایندگی رنو مگان به مشتریان ارائه می‌شود، تهیه قطعات و لوازم یدکی اصلی و استفاده از آن‌ها در تعمیرات تخصصی مگان است به طوری که شما مطمئن خواهید بود قطعه‌ای که برای شما استفاده شده اصلی و معتبر بوده و از سلامت و استانداردهای لازم برخوردار است. در خصوص قطعات و لوازم خودروهای رنو باید این نکته را افزود که قطعه باید با استانداردهای شرکت رنو و تنها برای استفاده روی خودروهای همین برند تولید شده باشد. اما برای اینکه به طور کامل متوجه شوید قطعه استاندارد دارای چه ویژگی‌هایی است، توجه به نکات زیر می‌تواند به شما در شناخت بیشتر کمک نماید.

ساختار بسته‌بندی

برای اینکه بتوانید قطعه اصلی را از تقلبی شناسایی کنید بهتر است در ابتدا به بسته‌بندی آن توجه نمایید. قطعات رنو که در تعمیرگاه رنو مگان استفاده می‌شود، عموما داخل بسته‌بندی‌های خاصی قرار دارد و روی بسته به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی اطلاعات قطعه درج شده و برای این نوشتار نیز الگو و استاندارد خاصی در نظر گرفته شده است. قطعه یدکی اصلی در بسته‌بندی سفید و قهوه‌ای ارائه می‌شود.

دارا بودن برچسب‌های امنیتی

شرکت رنو هیچ قطعه‌ای را بدون بسته‌بندی و بدون درج برچسب‌های امنیتی ارائه نمی‌کند. روی این برچسب‌ها کدهایی درج شده و زیر نور تغییر رنگ می‌دهند و همگی این کدها بر اساس دستورالعمل خاصی از طرف شرکت رنو انتخاب می‌شوند و دارای قابلیت رهگیری می‌باشند. بنابراین توجه به هولوگرام تخصصی برند رنو و استعلام کد رهگیری درج شده می‌توانید از درستی قطعه و همچنین استاندارد بودن آن آگاه شوید.

ایران رنو تعمیرگاه تخصصی رنو در ایران

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت