learndl zhaket triboon mymember webaidin

چند نکته مهم که تراکت‌ را به عاملی اثرگذار در فروش تبدیل می‌کند

تراکت یکی از کاربردی‌ترین و ارزان‌ترین روش‌ها برای تبلیغ کسب و‌کارهای کوچک و بزرگ است که میزان اثرگذاری آن در فرآیند فروش بستگی به رعایت برخی از اصول و نکات بسیار ریز و جزیی دارد.

چند نکته مهم که تراکت‌ را به عاملی اثرگذار در فروش تبدیل می‌کند

ما در این محتوا در مورد برخی نکات کاربردی برای تبدیل این شیوه تبلیغاتی مرسوم، به عاملی اثرگذار در فروش کسب و‌کارها صحبت خواهیم کرد و در ادامه هم در مورد مزایای چاپ تراکت تبلیغاتی ارزان قیمت و فوری در مجموعه معتبر تیم گرافیک توضیحاتی خواهیم داد.

مهم‌ترین نکات برای تبدیل تراکت به عاملی موثر در فروش

چاپ تراکت به تنهایی نمی‌تواند سبب جذب بیشتر مشتریان و افزایش فروش باشد برای این منظور باید در هنگام استفاده از این روش تبلیغاتی محبوب، اصول و نکاتی را در نظر داشته باشید که در ادامه این بخش به معرفی این موارد خواهیم پرداخت.

شناخت مخاطبین هدف

یکی از مهم‌ترین عوامل برای افزایش اثرگذاری تراکت، شناخت مخاطبین هدف و طراحی و پخش این برگه‌های تبلیغاتی بر اساس همین موضوع است تا این شیوه حداکثر میزان اثرگذاری را داشته باشد. به عنوان مثال برای تبلیغ یک آموزشگاه کنکور، طراحی تراکتی جذاب برای دانش آموزان می‌تواند بسیار اثر گذار باشد.

چند نکته مهم که تراکت‌ را به عاملی اثرگذار در فروش تبدیل می‌کند

مکان و زمان مناسب برای پخش تراکت

یکی از عوامل مهم برای موفقیت این شیوه تبلیغاتی، رساندن تراکت به دست مخاطبین هدف است که برای این منظور انتخاب زمان و مکان مناسب برای پخش آن بسیار مهم است.

به عنوان مثال برای پخش تراکت مربوط به یک آموزشگاه کنکور، پخش این برگه‌های تبلیغاتی در جلوی مدارس در ساعات تعطیلی آن‌ها، می‌تواند بسیار موثرتر باشد و سبب معرفی آن آموزشگاه به دانش آموزان و جذب آن‌ها شود.

استفاده از کلمات برجسته برای جلب نظر مخاطبین

انتخاب کلمات برجسته و خاص که سبب جلب توجه بیشتر افراد می‌شود می‌تواند برای موفقیت این روش بسیار موثر باشد، برای این منظور در متن محتوای تراکت خود حتما از کلماتی ساده که سبب ایجاد حس صمیمیت و جلب توجه مخاطبین شود استفاده کنید.

به عنوان مثال با استفاده از ضمیر اشاره “شما” مخاطب به طور مستقیم مورد اشاره قرار می‌گیرد که همین موضوع سبب ایجاد حس صمیمیت در افراد و جلب توجه آن‌ها می‌شود.

به علاوه در عنوان بسیاری از تراکت‌های تبلیغاتی عباراتی مثل “تخفیف ویژه”، “فروش فوق العاده” و یا “حراج” با فونت درشت و استایلی خاص، گنجانده شود که سبب جلب توجه افراد خواهد شد.

انتخاب عنوان مناسب

عنوان تراکت که معمولا به فونتی درشت در بالای آن چاپ می‌شود اولین چیزی است که به چشم افراد می‌آید و نقش مهمی در جذب آن‌ها دارد بنابراین در انتخاب عنوان بسیار دقیق و ریز‌‌بین باشید و با انتخاب یک تیتر جذاب، سعی در جلب نظر مخاطبین هدف خود داشته باشید.

برای تعیین یک عنوان مناسب حتما به ویژگی‌های مخاطبین هدف خود مثل سن یا جنسیت آن‌ها دقت کنید و عنوانی جذاب که متناسب با علایق و نیازهای آن‌ها باشد انتخاب کنید.

توجه به نیازهای مخاطبین هدف

توجه و تمرکز بر روی نیازهای مخاطبین هدف، نقش بسیار مهمی در جذب آن‌ها دارد بنابراین سعی کنید در متن تراکت‌های تبلیغاتی، حتما به نیازهای آن‌ها توجه کنید و محتوایی را که پاسخگوی نیازهای آن‌ها است در محتوای این برگه‌های تبلیغاتی بگنجانید.

استفاده از رنگ، فونت، تصاویر و المان‌های گرافیکی مناسب

یکی از مواردی که سبب افزایش جذابیت تراکت‌ها و افزایش اثرگذاری آن‌ها می‌شود استفاده از فونت چشم‌نواز، با اندازه مناسب و تصاویر و المان‌های گرافیکی است که سبب جذب بیشتر افراد می‌شود. بنابراین برای طراحی این نوع برگه‌های تبلیغاتی، حتما از فونت و رنگ مناسب به همراه تصاویر جذاب استفاده کنید.

استفاده از کاغذ باکیفیت

جنس و کیفیت کاغذی که برای چاپ تراکت مورد استفاده قرار گرفته است برای جلب نظر افراد و اثرگذاری بیشتر در فروش آن‌ها بسیار اثرگذار است بنابراین انتخاب کاغذی مرغوب برای این منظور با وجود قیمت بیشتری که دارد اجتناب ناپذیر است.

به عنوان مثال تراکت‌هایی که روی کاغذ گلاسه براق و باکیفیت چاپ می‌شوند بیشتر سبب جلب توجه افراد می‌شوند و تاثیر گذاری بیشتری نسبت به برگه‌های تبلیغاتی با کاغذ تحریر معمولی دارند.

انتخاب شیوه مناسب پخش تراکت

تراکت‌ها به شیوه های مختلفی پخش می‌شوند که میزان اثرگذاری هر یک از این روش‌ها با یکدیگر متفاوت است، در بسیاری از موارد این برگه‌های تبلیغاتی در سطح معابر بین مردم عادی توزیع می‌شوند یا ممکن است در مکان‌های خاصی، بر روی دیوار چسبانده شوند و یا حتی روی شیشه جلوی خودروها قرار داده شوند.

انتخاب روش مناسب توزیع تراکت هم برای افزایش اثرگذاری این شیوه تبلیغاتی بسیار مهم است که باید متناسب با حوزه فعالیت و مخاطبین هدف، از آن‌ها استفاده کنید.

چاپ تراکت در مجموعه تیم گرافیک

تیم گرافیک یکی از مجموعه‌های فعال در حوزه تبلیغات در ایران است که خدمات متنوعی در این حوزه، از جمله چاپ تراکت‌ را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

با استفاده از خدمات تیم گرافیک می‌توانید به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن آن را در آدرس مورد نظر خود، با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تحویل بگیرید.

چند نکته مهم که تراکت‌ را به عاملی اثرگذار در فروش تبدیل می‌کند

با توجه به کیفیت بالای خدمات تیم گرافیک و مزایای جذابی که این مجموعه به مشتریان خود ارائه می‌دهد سفارش چاپ تراکت تبلیغاتی ارزان قیمت و فوری از این مجموعه، می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد.

سخن آخر

چاپ تراکت به عنوان یکی از روش‌های تبلیغاتی پرکاربرد نقش زیادی در جذب مشتریان و افزایش فروش کسب و‌کارها دارد که برای اثر گذاری بیشتر این روش، باید نکات و اصولی را در نظر داشته باشید.

برای افزایش اثرگذاری تراکت در حوزه فروش شناخت مخاطبین هدف، زمان و مکان توزیع، انتخاب عنوان مناسب، انتخاب عبارات جذاب، استفاده از المان‌های گرافیکی زیبا، چاپ روی کاغذ با‌کیفیت و در نهایت انتخاب شیوه مناسب توزیع آن، بسیار ضروری است که در این محتوا در مورد هر یک از این موارد به صورت مجزا صحبت کردیم.

اگر قصد چاپ تراکت برای کسب و‌کار خود را دارید، می‌توانید از خدمات متنوع و جذاب مجموعه معتبر تیم گرافیک استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین، ثبت کنید و محصول مورد نظر خود را حداکثر ظرف مدت 15 روز، در آدرس مورد نظر خود تحویل بگیرید.

منبع:

https://teamgraphic.ir/p/NTAwMQ%3D%3D/%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت