learndl learndl triboon

تحلیل میان مدت بازار بیت کوین: چه تغییراتی در آینده قریب‌الوقوع است؟

تحلیل میان مدت بازار بیت کوین: چه تغییراتی در آینده قریب‌الوقوع است؟

بازار کریپتوکارنسی در حال حاضر به دلیل رشد‌های قیمتی بیت کوین در چند هفته گذشته بسیار جذاب شده و تعداد سرمایه‌گذاران این بازار حتی در ایران نیز روند رو به رشدی به خود داشته است. با توجه به اینکه اخبار بسیار مهمی درباره شرایط بیت کوین در جهان وجود دارد و هر روز هم به این اخبار اضافه می‌شود، لازم دانستیم تا شرایط تغییرات قیمت بیت کوین را در آینده نه چندان دور مورد ارزیابی و بررسی قرار داده و نکات لازم را درباره تغییرات قیمت بیت کوین در آینده ارزیابی کنیم.

دقت داشته باشید که با شروع سال ۲۰۲۴ و نزدیک شدن به زمان پدیده هاوینگ، عملاً اهمیت تحلیل میان مدت بیت کوین بیشتر هم شده و بسیاری از علاقه‌مندان به این بازار به دنبال انتخاب بهترین سناریو برای روند تغییر قیمت بیت کوین در آینده نه چندان دور هستند. داشتن یک استراتژی معاملاتی قدرتمند برای یک شروع ایده‌آل در بازار کریپتوکارنسی برای سال ۲۰۲۴ اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید تمام نقطه نظرات مختلف را در نظر گرفته و برای تمام حالات موجود آماده باشید.

قرار نیست شما به صرف اینکه با پدیده هاوینگ در سال ۲۰۲۴ روبرو هستیم، سرمایه‌گذاری خود را تنها معطوف به خرید بیت کوین نموده و یا تصمیم‌گیری خود برای خرید بیت کوین را فقط و فقط تحت تاثیر گذشته تغییرات قیمت این ارز دیجیتال در نزدیکی‌های هاوینگ بدانید. بازار کریپتوکارنسی به صورت دقیق و ۱۰۰ درصدی، به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست، اما همیشه این امکان برای ما وجود دارد که بتوانیم سناریوهای مختلف را مورد بررسی قرار داده و استراتژی‌های معاملاتی مناسب برای سرمایه‌گذاری تحت تاثیر تمام این سناریوها استفاده کنیم. در این بین برای خرید بیت کوین از صرافی و سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال لازم است تا یک تحلیل کامل و جامع روی آن داشته باشید.

تحلیل میان مدت بازار بیت کوین: چه تغییراتی در آینده قریب‌الوقوع است؟

سناریوی اول تحلیل میان مدت بیت کوین

اولین سناریویی که برای تحلیل میان مدت بیت کوین باید به آن اشاره داشته باشیم کاهش قیمت و سپس افزایش قیمت و رسیدن به یک سقف قیمتی جدید برای ارز دیجیتال است. در این سناریو تمرکز اصلی روی زمان هاوینگ بعدی بیت کوین در سال ۲۴ خواهد بود و چند هفته قبل و چند هفته بعد از آن می‌تواند نقطه عطفی برای نوسانات قیمت این ارز دیجیتال باشد. در این سناریو فرض اصلی بر این است که تا قبل از زمان رسیدن به هاوینگ ۲۰۲۴ باید یک بازار نزولی را برای بیت کوین متصور باشیم و قیمت آن تنها در چند هفته مانده به این پدیده، روند صعودی به خود گرفته و در نهایت حتی موفق به ایجاد یک سقف جدید قیمتی نیز خواهد شد.

هرچند در حال حاضر اخبار خوبی در بازار ارز دیجیتال وجود دارد، اما بررسی روند تغییرات قیمت بیت کوین در گذشته نشان می‌دهد که قبل از هر صعود قدرتمندی شاهد یک نزول در روند آن بوده‌ایم.‌ اگر بخواهیم همین دیدگاه را برای میان مدت بیت کوین به عنوان سناریوی اصلی در نظر بگیریم، عملاً از حالا تا زمان مشخصی باید انتظار نزول قیمت بیت کوین را داشته و قیمت‌های مناسبی در کف را به عنوان نقاط اصلی خرید بیت کوین در نظر بگیریم. دقت داشته باشید که هرچند در حال حاضر امید به رشد قیمتی در بازار ارز دیجیتال بسیار زیاد شده، اما این سناریو چندان هم نامحتمل نیست و ما شانس بالایی را برای آن در نظر می‌گیریم. اما اینکه قیمت بیت کوین تا کجا اصلاح قیمتی خود را انجام دهد، بسته به شرایط بازار و تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین خواهد داشت.

سناریوی دوم ادامه افزایش قیمت تا سقف قبلی

دومین سناریویی که برای تحلیل میان مدت بیت کوین باید به بررسی آن بپردازیم، افزایش قیمت این ارز دیجیتال تا نزدیکی‌های سقف قبلی و شروع یک اصلاح قیمتی سپس دوباره افزایش قیمت‌ها بعد از هاوینگ بیت کوین است. در این سناریو فرض اصلی بر این قرار است که بیت کوین در ادامه مسیر خود در سال ۲۰۲۴ در چند هفته آینده روند صعودی خود را ادامه خواهد داد و تا قبل از اینکه شاهد پدیده هاوینگ ۲۰۲۴ باشیم، به سقف قیمتی خود نیز خواهد رسید. در ادامه به دلیل اینکه بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین در این نقطه به سرمایه‌های سر به سر خود می‌رسند احتمالاً شاهد فروش‌های بسیار سنگینی خواهیم بود که این موضوع می‌تواند دلیلی برای اصلاح قیمتی بیت کوین باشد.

البته با توجه به اینکه اکثریت کاربران جهانی امید به افزایش قیمت بیت کوین و سودآوری قابل توجه آن دارند، فشار فروش بیت کوین خیلی زیاد نخواهد شد و خیلی نباید منتظر اصلاح قیمتی زیاد آن در بازار باشیم. این سناریو نیز احتمال خوبی دارد و در صورت وقوع آن اگر هنوز وارد فرایند سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی نشده باشید، انتهای اصلاح قیمتی می‌تواند بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری شما در این بازار باشد.

تحلیل میان مدت بازار بیت کوین: چه تغییراتی در آینده قریب‌الوقوع است؟

سناریوی سوم نوسانات محدود بیت کوین تا قبل از هاوینگ

سومین سناریویی که برای تحلیل میان مدت بیت کوین می‌توانیم به بررسی آن بپردازیم این است که قیمت این ارز دیجیتال یک روند رنج را در پیش گرفته و در طول هفته‌های آینده دائماً در یک محدوده بسیار کوتاه نوسان نماید. کما اینکه چند هفته‌ای است که این روند در بازار بیت کوین صادق است و شاهد نوسانات بسیار کم آن در محدوده ۴۰ تا ۴۵ هزار دلار هستیم. البته با توجه به اخباری که در حال حاضر بر بازار بیت کوین حاکم است این سناریو احتمال کمتری دارد و اینگونه نیست که بخواهیم نسبت به دو سناریوی قبلی آن را گزینه اصلی بدانیم.

در صورتی که قیمت بیت کوین تا نزدیک شدن به هاوینگ ۲۰۲۴ به همین ترتیب به نوسانات محدود خود ادامه دهد، بهترین زمان برای خرید بیت کوین و ورود به سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال در نزدیکی‌های هاوینگ و در پایین محدوده نوسانی آن است.‌

هر کدام از سه سناریوی بالا می‌توانند تحلیل میان مدت بیت کوین باشند که شما بایستی برای هر یک از آنها یک برنامه مشخص داشته و از استراتژی مناسبی برای سرمایه‌گذاری در آنها استفاده کنید. دقت داشته باشید که اگر شما تمرکز خود را تنها بر روی یک سناریو قرار دهید ممکن است با چالش‌هایی در فرایند سرمایه‌گذاری خود روبرو شوید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت