learndl zhaket triboon excoino

با تبلیغات در گوگل ادز فروش چند برابری داشته باشید

با تبلیغات در گوگل ادز فروش چند برابری داشته باشید

تبلیغات گوگل ادز چیست؟ چگونه می توان از آن استفاده نمود؟ گوگل ادز معمولا پلتفرم آنلاین تبلیغاتی است که مالک اصلی آن وب سایت جهانی گوگل است. به عبارتی مدیریت و سرپرستی آن را برعهده دارد. در واقع این پلتفرم یک کانال پر استفاده و وسیع آنلاین در تمام دنیا است که همواره میلیون ها بیزنس به شکل آنلاین کار تبلیغات خویش را به وسیله تبلیغات گوگل ادز انجام می دهند. به این طریق کاربران جدیدی برای خود پیدا نموده و با این روش سبب توسعه و پیشرفت بیزینس خود می شوند.

تبلیغات در گوگل ادز

تبلیغات گوگل ادز چیست

داعیانی که تبلیغات در گوگل ادز را بر می گزینند می توانند عضوهایی را در دو کانال اصلی نظیر شبکه جستجو و کانال نمایش مورد هدف قرار دهند. در کانال جستجو داعیان بر روی کلمات کلیدی که به حرفه آنها مرتبط است نوعی پیش فروشی انجام می دهند و این فرصت را دارند که تبلیغات خویش را به عضوهایی که آن کلمات را در این شبکه همانند قسمتی از کوئری جستجو وارد می نمایند نشان دهند. کانال نمایش به تبلیغ کنندگان توصیه می کنند که تبلیغات خود را در فرمی نظیر بنر بر روی وب سایت هایی بگذارند که قسمتی از کانال نمایش است. کانال نمایش گوگل به حدود 90٪ از اعضای این کانال در کل دنیا دسترسی دارد که این در حقیقت قریب به اکثریت بسیاری از مخاطبین را در بر دارد.

با آنکه هم پویش های تبلیغاتی نمایشی هم جستجو به وسیله تبلیغات گوگل ادز سرپرستی می شود ولی واژه ادز همواره برای کانال جستجو به کار برده می شود. بازاریان دیجیتال همواره از کانال نمایش به اسم خود یاد می کنند.

تبلیغات در گوگل ادز

پیام رسانی از طریق این پلتفرم در مسیر های متنوعی توزیع می شود از جمله گوگل، بلاگر، یوتیوب و خیلی وب سایت های دیگر که به کانال نمایشی گوگل معروف هستند. اگر شخص به گوگل دسترسی گسترده ای داشته باشد این امکان وجود دارد که تبلیغات گوگل را مشاهده نماید و در این صورت می تواند مشتری های توانایی را به دست بیاورند.

این دستور کار به شخص آموزش می دهد که برای آغاز تبلیغات گوگل ادز به چه مواردی احتیاج پیدا می کنید. ما کلیه خصوصیاتی که به این پلت فرم مرتبط است را مورد وارسی قرار می دهیم و به شما یاد خواهیم داد که به چه روشی در پویش های پولی خود به مطلوب ترین برآیند دست یابید. به هدف جواب به پرسشی که در بالا ذکر شد معمولا چندین اعداد و ارقام که به دست ما رسیده را مورد وارسی قرار می دهیم. تبلیغات گوگل ادز شامل قیمت کلیک 8٪ است. آگهی نمایشی ماهانه ۱۸۰ میلیون اثر را کسب می نماید. آگهی پولی در این پلتفرم برای اعضایی که آماده خرید هستند همواره ۶۵٪ کلیک را مدنظر قرار داده اند.

حدود ۴۳٪ از افراد در آگهی های یوتیوب آنچه را که مشاهده می کنند خریداری می نمایند. در این صورت می توان به این امر اعتراف نمود که گوگل ادز بسیار کاربردی است.

چرا به کارگیری تبلیغات گوگل ادوردز توصیه می شود؟

تبلیغات گوگل ادوردز

آیا استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز کاربردی است؟ گوگل معمولا یک موتور سرچ کاربردی به حساب می آید که حدود ۳/۵ میلیارد درخواست را روزانه به دست می آورد. بهتر است بدانید که این پلتفرم تقریبا 2 دهه است که به این کار مشغول است و در زمینه تبلیغات پولی یک سرآمد به شمار می آید. گوگل ماخذی است که به وسیله اشخاص در کل دنیا به کار برده می شود تا بتوانند پرسش هایی که با تلفیقی از تبلیغات پولی و برآیند خالص جواب داده شده اند بپرسند. برحسب گزارشی از گوگل، داعیان برای هر دلاری که در گوگل صرف می کنند حدود ۸ دلار دریافت می کنند. در این صورت برهان هایی موجود می باشد که نشان می دهد تبلیغات در این پلتفرم به سود شما است.

تبلیغات در گوگل ادز

آیا به برهان های بسیاری احتیاج دارید؟ رقبای شما گوگل ادز را به کار می برند. خیلی از شرکت ها از تبلیغات گوگل ادز استفاده نموده و توانسته اند بدین طریق بیزینس خود را توسعه دهند. بدین مفهوم که اگر شما برای یک واژه سرچی به شکل ارگانیک رنک بگیرید یافته های شما در بخش پایین یافته های رقبای شما قرار می گیرد.

اگر کسی می خواهد از آگهی PPC برای ترویج کالا یا خدمات خود استفاده نماید این پلتفرم بایستی قسمتی از راهبرد پولی شما باشد در غیر این صورت هیچ روشی وجود ندارد.

آشنایی با اصطلاحات مهم تبلیغات گوگل ادز

اصطلاحات مهم تبلیغات گوگل ادز

در این مبحث قصد داریم در خصوص واژه های مهم تبلیغات گوگل ادز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

  • امتیاز کیفی

این واژه مرسوم به شما یاری می رساند که پلتفرم خویش را راه اندازی، مدیریت و بهبود بخشید.

  • اد نک

اد نک هر شخص مشخص نمودن موقعیت تبلیغاتی هر شخص است. هر چه میزان آن زیادتر رنک نیز مطلوب تر خواهد بود و اشخاص بیشتری آگهی های شما را می بینند و امکان کلیک اعضا بر روی آگهی شما افزایش می یابد.

  • مناقصه

گوگل ادز مطابق یک سامانه پیشنهاد و مناقصه است که در آن شخص می تواند یک مبلغ پیشنهادی را بر روی تبلیغات خود انتخاب نماید. هر چقدر میزان پیشنهاد شخص بیشتر باشد موقعیت او نیز مطلوب تر خواهد بود. برای مناقصه معمولا 3 گزینه شامل CPM, CPC, CPA پیش رو داریم. CPC یا هزینه تبلیغات در مقابل هر کلیک به میزانی است که شخص برای کلیک بر روی آگهی های خود می پردازد. CPM زمانی هزینه آن را می پردازید که آگهی شما به هزار نفر ارائه شده باشد. CPE به ازای هر تعاملی که میان دو طرف صورت می گیرد بایستی هزینه ای پرداخت نمود.

  • نوع کمپین

از دیگر واژه های مهم تبلیغات گوگل ادز می توان به این مورد اشاره نمود. قبل از راه اندازی یک پویش پولی در گوگل ادز بایستی یکی از 3 گونه پویش ها نظیر جستجو، ویدیو و نمایشی را تعیین نمود.

  • نرخ کلیک (CTR)

این عبارت به تعداد کلیک هایی که از سوی افرادی که تبلیغات شما را مشاهده نموده اند بستگی دارد. هرچه نرخ کلیک بالا تر باشد یعنی سطح کیفی آگهی های شما نیز بالاتر است و با اهداف جستجو هماهنگ بوده و کلمات کلیدی مربوطه را مورد هدف قرار می دهد.

  • نرخ تبدیل (CVR)

هرچه میزان نرخ تبدیل بیشتر باشد صفحه فرود شما موید پیشینه کاربری یکسانی است که با یک مرتبه تبلیغات نیز سازگار است.

  • کانال نمایشی

این گونه تبلیغات گوگل ادز هم می تواند تصویری هم به صورت متنی باشد و همراه با مضمونی وابسته به کلمات کلیدی ارائه داده شوند. شناخته ترین تبلیغات نمایشی پویش های آپ و گوگل شاپینگ می باشند.

  • امتیاز کیفی

از دیگر واژه های مهم تبلیغات گوگل ادز می توان به امتیاز کیفی اشاره نمود. این عبارت مقدار سطح کیفی تبلیغات شما را با CTR, وابستگی کلمات کلیدی شما، سطح کیفی صفحه فرود شما و کارکرد پیشینه شما در SERP ارزشیابی می کند. امتیاز کیفی یک عامل مشخص کننده در اد رنک شما می باشد.

  • افزونه ها

این عبارت به شما فرصت کامل نمودن تبلیغات را با معلومات بیشتری را حتی بدون پرداخت هزینه اضافی به شما می دهد. این افزونه ها به 5 گروه طبقه بندی می شوند: سایت لینک، مکان، تماس، آپ و یا پیشنهاد.

  • کلمات کلیدی

کلمات کلیدی واژه یا کلماتی هستند که هم سطح با چیزی است که شخص سرچ کننده می خواهد و کوئری آن ها را اجابت می نماید.

با وب سایت adwords20.com پیشرو در زمینه خدمات ادوردز گوگل بیشتر آشنا شوید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت