learndl zhaket triboon

بی دردسر در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید…!

از آنجا که رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پرطرفدار داخل ایران و همچنین خارج از ایران است؛ مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کرده. چرا که درآمد این رشته بیشتر از سایر رشته ها بوده و همچنین جایگاه یک دندانپزشک چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان از لحاظ اجتماعی بسیار خوب و مناسب است. از همین رو دانشجویان و دانش آموزانی که می خواهند این رشته را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنند دلایل محکمی دارند.ما در آکادمی یوس لند به شما کمک میکنیم بی دردسر در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید.

رشته دندانپزشکی

تحصیل پزشکی در کدام کشور راحت تر است؟

تحصیل در رشته پزشکی از دیرباز رویای تعداد زیادی از دانش آموزان بوده و هست.برای اینکه دریابید تحصیل پزشکی در کدام کشور راحت‌تر است، باید از شرایط تحصیل در هر کدام از کشور‌های مختلف  در رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های آن اطلاعات جامعی کسب نمود و در نهایت با تطابق ضوابط کشورهای مختلف به منظور تحصیل در رشته پزشکی با شرایطی که دارید به نتیجه مطلوب رسید
اما به طور کلی می‌توان گفت که از جمله کشور‌های مناسب برای تحصیل در رشته پزشکی، چین، آلمان، ترکیه، روسیه و استرالیا هستند که به واسطه داشتن شرایط ویژه تحصیل رایگان می‌توانند راحت‌تر و معتبر تر باشند. لازم به ذکر است که در رابطه با ادامه تحصیل پزشکان و یا کار متقاضیانی که از دانشگاه‌های مختلف ایران فارغ‌التحصیل شده‌اند، باید گفت که مدرک تحصیلی پزشکان در ایران معمولا مورد تایید کشورهای دیگر نیست و در ابتدا باید پروسه سنگین معادل‌سازی را طی نمود؛ چرا که نظام پزشکی کشور ایران برای آن‌ها مورد قبول نیست و هر کشوری از قوانین نظام پزشکی خاصی برخوردار است.

شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور

شاید بتوان گفت تحصیل در دانشگاهی با کیفیت بالا، مورد تأیید وزارت بهداشت و با حداقل هزینه، ایده آل ‌ترین گزینه برای متقاضیان تحصیل رشتۀ پزشکی است. نداشتن آزمون ورودی هم نکتۀ بعدی است که دانشگاه های خارج از ایران را مقصدی مناسب برای داوطلبان می کند. اما باید به این نکته توجه کنید که اکثر دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت بهداشت به دلیل کیفیت آموزشی بالا دارای آزمون ورودی هستند و معمولاً داشتن نمرۀ زبان قابل ‌قبول نیز جزء شرایط پذیرش محسوب می‌ شود. همچنین دانشگاه ‌هایی که پذیرش بدون کنکور دارند نیز معمولاً دارای دوره‌ های کالج هستند و یا هزینۀ تحصیل در آن‌ ها به نسبت بالا است.
از دیگر مواردی که همراه مورد توجه متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور است، امکان انتقالی بعد از گذراندن تعداد مشخصی واحد درسی است. در گذشته افراد با داشتن معدل مناسب در دوره دبیرستان، معدل بالا در دورۀ تحصیلی دانشگاه، مدرک زبان و آزمون ورودی وزارت بهداشت می‌ توانستند بعد از گذراندن 32 تا 72 واحد درسی انتقالی بگیرند؛ اما در حال حاضر برای سال تحصیلی 2019-2020 امکان انتقالی از دانشگاه ‌های خارج به واحد های پردیس بین ‌الملل ایران وجود ندارد.

رشته دندانپزشکی

تحصیل پزشکی در ترکیه

کشور ترکیه همواره یکی از مناسب ‌ترین گزینه‌ ها برای متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور است. شهریۀ کم، اشتراکات فرهنگی و زبانی، فاصله کم، بورسیۀ تحصیلی دولتی و امکان تحصیل رایگان از جمله مواردی است که ترکیه را به مقصدی مناسب برای متقاضیان مبدل می کند. شهریۀ دانشگاه‌های ترکیه از 223 دلار تا 25000 دلار در سال بر اساس نوع دانشگاه متفاوت است و در صورت دریافت بورسیۀ تحصیلی دولتی ترکیه امکان تحصیل رایگان با دریافت کمک‌ هزینه نیز وجود دارد. زبان تدریس در کشور ترکیه انگلیسی و ترکی است. برای پذیرش دانشگاه‌ های مورد تأیید وزرت بهداشت، شرکت در آزمون ورودی ترکیه و کسب نمره قابل ‌قبول الزامی است. با توجه به سیستم آموزشی کشور ترکیه – سیستم آموزش بولونیا (که منطبق بر نظام آموزشی اتحادیه اروپاست) و ارتباطات دانشگاهی مناسب این کشور با دانشگاه ‌های آمریکا، دانشگاه های ترکیه به‌ عنوان یکی از مناسب‌ ترین گزینه ‌ها برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور تبدیل ‌شده اند.

 دندانپزشکی بدون آزمون ترکیه

برخی از دانشگاه های غیر دولتی در ترکیه، امکان تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ترکیه را فراهم کرده اند. هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه، بیشتر از هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی می باشد، اما این امکان را به دانشجویان ایرانی می دهند که بدون کنکور و آزمون ورودی، به تحصیل در رشته ی دندان پزشکی بپردازند.
دانشگاه های خصوصی(Ozel / Vakif Universiteleri)، معمولاً شهریه های بالایی می گیرند اما تمایل دارند که در سطح بین المللی فعالیت بیشتری داشته باشند، مشارکت های صنعتی داشته باشند، و معمولاً برای اکثر رشته ها و مقطع ها از زبان انگلیسی استفاده می کنند. این دانشگاه ها اکثراً تازه تأسیس می باشند و حتی دارای آزمایشگاه ها، کارگاه ها و تجهیزات مجهز تری هستند، تا بتوانند شرایط تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ترکیه را فراهم سازند.

لیست برخی از دانشگاه های بدون کنکور ترکیه عبارتند از:

⦁ دانشگاه بیلکنت
⦁ دانشگاه ابوریحان بیرونی
⦁ دانشگاه مدیپل
⦁ دانشگاه یدی تپه
لازم به ذکر است تا بدانید که بدانشگاه های بدون کنکور ترکیهرای پذیرش در دانشگاه های بدون کنکور ترکیه، باید شرایط خاصی را نیز دارا باشید.

رشته دندانپزشکی

مدارک لازم برای پذیرش در رشته پزشکی در ترکیه

عموماً مدارکی که طلب می شود شامل موارد زیر خواهد بود که برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان آکادمی یوسلند به نشانی yosland.org در ارتباط باشید.
⦁ تکمیل کردن فرم درخواست پذیرش بوسیله دانشجو
⦁ مدرک دیپلم
⦁ اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی داشته باشید لازم است؛ گواهینامه مهارت زبان انگلیسی را دارا باشید.
⦁ اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه تحصیل در ترکیه
⦁ رسید واریز هزینه درخواست به مبلغ 35 تا 100 هزار دلار آمریکا

هزینه دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه

هزینه ای که شما برای تحصیل در رشته دندانپزشکی آن هم بدون کنکور در کشور ترکیه باید پرداخت کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اینکه دانشگاه شما چه دانشگاهی است؟ آیا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هست یا خیر و موضوعاتی از این قبیل. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با مشاوران ما در آکادمی یوسلند تماس ارتباط حاصل نمایید تا بهترین مشاوره های لازم را در اختیارتان قرار دهند. اما در حالت کلی هزینه های دانشگاه های ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هستند به مراتب پایین تر از تحصیل در رشته های دندانپزشکی در پردیس دانشگاه های ایران است.

سوالات متداول در قبولی رشته دندانپزشکی بی دردسر

⦁ آیا بعد از تحصیل می توانم در ایران مشغول به کار شوم؟
اگر دانشگاه‌هایی که شما در آن مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌شوید مورد تایید باشد شما این اجازه را خواهید داشت که در ایران برای خود مطب باز کنید
⦁ آیا می توان بدون شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها دندانپزشکی قبول شد؟
بله یکی از راه های قبول شدن در دانشگاه های ترکیه پذیرش بدون کنکور می باشد که در اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه و تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه می توان با این روش پذیرش گرفت.
⦁ شرایط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های ترکیه چیست؟
شرایط تحصیل به طور کامل در مقاله بیان شده است لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به شما کمک کنیم تا بی دردسر در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید. ما سعی کردیم اطلاعات کافی در رابطه با پزشکی بدون آزمون ترکیه را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه پزشکی بدون کنکور در ترکیه و یا سایر موارد داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت