learndl zhaket triboon excoino

بهترین کلاس کنکور تهران

هر ساله اولیای دانش آموزان و داوطلبان کنکور این دغدغه را دارند که بهترین شرایط را برای آن ها فراهم کنند تا فرزندشان بتواند در دانشگاه و رشته ی مورد علاقه ی خود تحصیل کند؛اما گاهی برای یافتن بهترین شرایط باید هزینه های هنگفتی پرداخت شود که با توجه به شرایط اقتصادی این امر برای بسیاری از خانواده ها امکان پذیر نیست.پیدا کردن بهترین شرایط با هزینه ای معقول و منطقی موضوعی اصلی این مطلب است؛پس اگر شما هم به دنبال بهترین کلاس کنکور تهران با بهترین قیمت هستید ، تا پایان با ما همراه باشید.

آیا کلاس کنکور شرکت کنم؟

کلاس کنکور

در ابتدا سوالی که ذهن اکثر والدین و دانش آموزان را درگیر می کند ، این است که آیا شرکت در کلاس کنکور مفید است و آیا اصلا کلاس کنکور شرکت کنم؟

استدلال آن ها این است که ما در مدرسه درس ها را از معلمان یاد میگیریم و وضعیت خوبی نیز در امتحانات داریم ، پس دیگر چه لزومی به استفاده از کلاس های کنکور است؟!

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر سطح کنکور با سطح مدارس یکی بود و سوالات کنکور در حد کتاب درسی بودند ، کاملا این حرف درست بود و دانش آموزان می توانستند خودشان با کمی تلاش و زحمت و تست زنی خودشان را آماده کنند و عملکرد خوبی نیز داشته باشند اما متاسفانه اینگونه نیست!

معمولا سطح بیشتر سوالات کنکور از سطح کتاب درسی بالاتر است و دانش آموزان نمی توانند صرفا با آموخته های مدرسه عملکرد چندان خوبی داشته باشند.

اینجاست که نقش کلاس های کنکور بسیار پررنگ و حیاتی می شود.

67 درصد افراد برتر کنکور مدارس تیزهوشان درس خوانده اند!

این آمار به خوبی نشان می دهند که در مدارس تیزهوشان که همواره بالاتر از سطح کتاب درسی با دانش آموزان کار می کنند ، دانش آموزان آن ها در آزمون سراسری عملکرد بهتری داشته اند.

پس می توان گفت افرادی که در سایر مدارس ، به خصوص مدارس دولتی تحصیل می کنند ، که مدارس آن ها یا کلاس کنکور ندارند و یا اگر دارند سطح کیفی آن بسیار پایین است ، نیاز به کلاس کنکور در آن ها بیشتر از سایر دانش آموزان به چشم می خورد.

کلاس کنکور یا بنگاه های اقتصادی!

  • بدون دست به قلم شدن سوالات فیزیک و ریاضی را حل کنید!
  • فقط با نگاه کردن به سوالات کنکور آن ها را جواب دهید!
  • با 120 دقیقه آموزش دینی کنکور را 100 بزنید!
  • تضمین درصد 100 شما در تمام دروس با عقد قرار داد رسمی!

حتما شما هم تا به حال از این دست شعار ها را شنیده اید.گاهی اوقات این شعار ها آنقدر غیرقابل باور هستند که خنده دار می شوند ، اما متاسفانه هستند کسانی که گول این شعار ها را خورده و به دام موسسات کنکور یا بهتر است بگوییم بنگاه های اقتصادی می افتند.

متاسفانه با توجه به نیاز دانش آموزان به کلاس های کنکور ، شاهد ظهور موسسات کنکوری فراوانی بوده ایم که با وعده وعید های جذاب و فریبنده ، دانش آموزان و اولیا آن ها را به سمت خود می کشند و اکثرا هم خود را بهترین کلاس کنکور تهران و کشور می نامند و با گرفتن مبلغ های بسیار کلان و چند صد میلیونی فشار زیادی را به آن خانواده ها وارد می کنند و در آخر نیز نتیجه و کارایی مطلوبی ندارند و یا در حد آموزشگاه های متوسط کار می کنند؛یعنی امکاناتی که شما با مثلا با 10 میلیون می توانستید داشته باشید را این مجموعه ها با 100 میلیون در اختیارتان قرار می دهند.

 

کلاس کنکور چقدر می تواند در پیشرفت دانش آموز موثر باشد؟

کلاس کنکور

این نکته را همواره در نظر داشته باشید که هیچ کلاس کنکوری نمی تواند برای شما معجزه کند حتی اگر بهترین اساتید جهان را هم داشته باشند.

گاهی اوقات دانش آموزان برنامه های کنکوری تلویزیون را دیده و در آن مشاهده می کنند که افراد با فرمول های جالب و جذابی که خود ساخته اند ، برخی از سوالات را در چند ثانیه حل می کنند واین وعده را می دهند که اگر می خواهید تمامی این فرمول ها و تکنیک ها را یاد بگیرید در دوره ها و کلاس های ما شرکت کنید ، اما غافل از اینکه آن فرمول فقط در همان سوال کاربرد داشته و طبیعتا شما نمی توانید برای هر سوال یک فرمول جداگانه حفظ کنید ، پس حتما این موضوع را در نظر داشته باشید و با دید باز اقدام به ثبت نام کنید.

کلاس های کنکور بیشتر به درد دانش آموزانی می خورد که خودشان علاقه به یادگیری و پیشرفت دارند و می خواهند برای رسیدن به هدف شان تا جای ممکن تلاش کنند.این تلاش ها می تواند چیز هایی مثل بی خوابی کشیدن ، صبح زود بیدار شدن و شب دیر خوابیدن برای مطالعه بیشتر ، تماشا نکردن برنامه های مورد علاقه شان، بیرون نرفتن و کم کردن تفریحات تا جای ممکن و … باشد.

اما اگر برای دانش آموزانی که صرفا می خواهند در کلاس برایشان معجزه شود و همه چیز را آنجا بیاموزند و در خانه تمرین و تلاش نداشته باشند ، این کلاس‌ها فایده ی چندانی نخواهند داشت.

موسسه موفقیت در سال های اخیر جز آموزشگاه هایی بوده است که در زمینه ی کنکور ، برنامه ریزی و مشاوره عملکرد بسیار خوبی داشته است.

 

بهترین کلاس کنکور تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کلاس کنکور

همه کلاس‌های کنکور باید از یکسری امکانات و موارد برخوردار باشند و در موقع ثبت نام به یکسری فاکتور‌ها توجه کنید که مهم ترین آن ها را در زیر بررسی کرده ایم:

1) مجوز رسمی از سوی آموزش و پرورش

داشتن مجوز رسمی از سوی آموزش و پرورش جز شرایط اولیه برای انتخاب آموزشگاه برای ثبت نام کلاس کنکور می باشد.اگر موسسه ای مجوز رسمی نداشت و یا مجوز آن باطل شده بود ، ممکن است دچار خطایی شده باشد که سبب ابطال مجوز شده است ، پس حتما این مورد را مورد توجه قرار دهید.

2) توجه به رزومه و سابقه اساتید

قبل از ثبت نام حتما به طور کامل رزومه ی اساتید را بررسی کنید و مورد مطالعه قرار دهید.مدارسی که آن معلم در آن تدریس می کند ، سابقه در زمینه تدریس کنکور ، کتاب های نوشته شده و منتشر شده است سوی ایشان و … مواردی هستند که می توانید مورد بررسی قرار دهید ولی حتما مورد بعدی (شماره 3) را نیز در نظر بگیرید.

3) گول اسامی را نخورید!

اینکه یک استاد صرفا یک کتاب در یک انتشارات ناشناس و ورشکسته چاپ کرده است ، دلیل بر تایید آن استاد نمی شود.همچنین بار‌ها اتفاق افتاده که موسسات با زوم کردن روی نام اسامی ، از نام آن ها استفاده ابزاری کرده اند و جذب بالایی داشته اند ، اما در هنگام تشکیل کلاس از یک استاد دیگر استفاده کرده اند!

حتی ممکن است از تشابه اسمی نیز سو استفاده کنند.به عنوان مثال استاد تهرانی جز اساتید خبره در تدریس درس شیمی کنکور است و همواره کلاس های او خواهان زیادی دارند اما پس از ثبت نام و تشکیل کلاس متوجه میشوید که این استاد تهرانی با اون استاد تهرانی فرق داشته! (:

4) مشاوران و برنامه ریزان مجرب

برنامه ریزی یکی از مهم ترین و کلیدی ترین موارد کنکور است ، اما یک برنامه ریزی اصولی و اختصاصی.متاسفانه در مدارس دیده شده است که مشاوران یک برنامه آماده می کنند و آن را در اختیار همه دانش آموزان قرار می دهند! اما این کار درست نیست و برای هر دانش آموز باید به طور اختصاصی و متناسب با توانایی هایشان برنامه ریزی کرد.

داشتن یک برنامه غلط ، حتی می تواند باعث از بین رفتن اعتماد به نفس و انگیزه دانش آموز شود.زیرا وقتی می بیند با آن برنامه نمی تواند پیشرفت کند و حتی نمی رسد آن را انجام دهد ، کلافه و سرخورده می شود.

5) کیفیت بالای آموزشی و استفاده از روش های نوین

کیفیت کلاس های کنکور باید از کلاس های مدرسه شما بالاتر باشد و به گونه ای باشد که سبب پیشرفت شما در کلاس های مدرسه و آزمون های شبیه ساز کنکور شود.

همچنین استفاده از روش های نوین آموزشی که سبب تثبیت مطالب در ذهن دانش آموزان می شود یکی از نکات مهم و جالب است.

 

پیشنهاد : به سراغ نام های بزرگ و موسسات نامی نروید!

بیشتر موسسات و آموزشگاه های کنکور که نام شان بر سر زبان ها می افتد و تبلیغات عظیم رسانه ای انجام می دهند ، پس از مدتی کیفیت شان افت می کند و یا شاید می توان گفت خودشان از قصد کیفیت را پایین می آورند تا سود بیشتری نصیب شان شود و بیشتر از قدرت برندشان برای جذب مخاطب استفاده می کنند.

بنابراین توصیه ما به شما این است که به سراغ موسسات خیلی بزرگ و نامی نروید و موسساتی که بیشتر از برند ، بر روی کیفیت شان کار می کنند بروید تا در عین حال که از امکانات خوبی بهره مند می شوید ، هزینه ی معقول و منطقی نیز پرداخت نمایید.

اگر به کسب اطلاعات بیشتر درباره کنکور و کلاس کنکور علاقه دارید ، پیشنهاد می کنیم مقالات کلاس کنکور را حتما مطالعه بفرمایید.

کنکور یکی از مهم ترین مراحل زندگی یک شخص می باشد و نتیجه و حاصل 12 سال تحصیل دانش آموزان است ، پس آن را جدی بگیرید تا در آینده وقتی به گذشته می اندیشید احساس پشیمانی نکنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت