learndl zhaket triboon

بهترین کشور ها برای تحصیل در اروپا کدامند ؟

بسیاری از دانشجویان ایرانی بنا به دلایل فراوانی به دیگر کشورهای جهان مهاجرت تحصیلی و شغلی می کنند.  بالا بودن سطح کیفیت آموزشی در دانشگاه های اروپایی و اعتباربالای مدارک تحصیلی دانشگاهی , آینده ی شغلی بهتر و در برخی کشورها مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و یا شرایط تحصیل رایگان را می توان به عنوان دلایل متقاضیان در مهاجرت تحصیلی ذکر کرد. اما اگر قصد شما ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی اس ت,  ابتدا می بایست کشور مد نظر خود را انتخاب بفرمایید.

اگر قصد دارید  پس از اتمام دوره تحصیلی تان در آن کشور اقامت دائم آن کشور را دریافت کنید و مشغول به کار شوید، پس باید کلیه شرایط آن کشور را بسنجید  که انتخاب مناسبی برای کار و زندگی داشته باشد .

مشخصه هایی مانند نرخ بیکاری که کشوری مثل آلمان از پایین ترین نرخ بیکاری داراس.، امکان کار پس از تحصیل، نرخ تورم، هزینه های تحصیل و زندگی ، امکان اخذ بورسیه تحصیلی و میزان ارزشمند بودن اقامت آن کشور و امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور می باشد.

برای مثال شما می توانید در کشور های اتحادیه شنگن به زبان همان کشور به صورت رایگان تحصیل نموده و با اخذ اقامت این کشور ها دسترسی به دیگر نقاط اتحادیه شنگن را نیز داشته باشید. همچنین می توانید با اخذ پذیرش در رشته هایی که بازار کار آن کشور به آن نیاز مبرم دارد به راحتی در کشور هایی که نرخ بیکاری پایینی دارند مشغول به کار و زندگی شوید و ضمن اخذ اقامت ارزشمند، به اقامت دائم و تابعیت آن کشور نیز دست یابید.

بهترین کشور ها برای تحصیل در اروپا کدامند ؟

شاخص های بهترین کشور برای تحصیل

افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر جهان را دارند، برای انتخاب کشور مورد نظر خود باید شاخص های مهمی را مد نظر قرار دهند. از مهم ترین شاخص های انتخاب کشور مناسب برای تحصیل موارد زیر را می توان ذکر کرد:

اعتبار دانشگاه ها و مورد تائید بودن از لحاظ وزارت بهداشت و علوم ایران

اعتبار و ارزش علمی و جهانی دانشگاه های مورد نظر و اعتبار مدارک صادر شده از این دانشگاه ها یکی از فاکتور های اساسی در انتخاب شما باشد. اعتبار و ارزش مدارک دانشگاهی از این نظر حائز اهمیت است که متقاضی پس از پایان دوره تحصیلی می تواند با مدرک مورد تائید و معتبر در همان کشور مشغول کار شود و یا به کشورهای دیگر مهاجرت کند. همچنین اگر قصد بازگشت به ایران دارید, اعتبار مدرک دانشگاهی و مورد تائید بودن آن از نظر وزارت بهداشت و علوم ایران برای کار و اشتغال و یا ادامه تحصیل در کشور خود اهمیت فراوانی دارد. در واقع دانشجویانی می توانند پس از بازگشت به ایران با در دست داشتن مدرک تحصیلی خود مشغول کار و اشتغال و طبابت و یا ادامه تحصیل شوند که دانشگاه محل تحصیل آن ها مورد تائید وزارت بهداشت و علوم ایران باشد.

شهریه و هزینه تحصیل

هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر ازدیگر موارد مهم  تعیین کشور مناسب برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. برخی از کشورها مانند فرانسه، آلمان، اتریش امکان تحصیل رایگان را برای متقاضی فراهم می کنند.برخی از کشورها مانند ترکیه با اعطای بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی شرایط را برای تحصیل رایگان متقاضی مهیا می کنند.همچنین کشور گرجستان دارای هزینه های کمتری برخوردار است. دانشجویان در برخی کشورهای اروپایی می توانند با اخذ مجوز کار دانشجویی به کار و اشتغال بپردازند و با کار حین تحصیل بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در آن کشور را تامین کنند.

کشورهایی مانند سوئیس، آمریکا و فنلاند شرایط مناسب را برای اخذ مجوز کار دانشجویی، برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی و تامین بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشورها مهیا می کنند.

امکان اخذ اقامت و تابعیت پس از فارغ تحصیلی

در بررسی معیارهای مناسب برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانی ها می توان امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت و شهروندی را از موارد مهم در این انتخاب ذکر کرد.

متقاضی تحصیل در کشورهای اروپایی و استرالیا و آمریکا و نیوزلند از این مزیت برخوردار است که پس از فارغ تحصیلی و یافتن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و پس از ۵ سال کار و اشتغال در آن کشور اقامت دائم را اخذ کند.متقاضی با کار و اشتغال و رعایت چندین شرط لازم می تواند تابعیت و شهروندی این کشورها را پس از ۵ تا ۱۰ سال دریافت کند.

به همین روش متقاضی می تواند با تحصیل اقامت دائم و تابعیت برترین کشورهای اروپایی را اخذ کند. متقاضی با دریافت مجوز اقامت دائم و یا تابعیت کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن از این مزیت شگرف برخوردار می شود که می تواند در همه کشورهای اروپایی زندگی و کار و اقامت کند و بدون اخذ ویزا به این کشورها رفت و آمد کند.

امکان اشتغال و کار پس از فارغ تحصیلی

یکی از معیارهای مهم در انتخاب کشور مناسب برای ادامه تحصیل نرخ بیکاری آن کشور است. اگر نرخ بیکاری کشورها را مورد بررسی قرار دهیم، می بینیم که کشورهای اروپایی برتر مانند سوئیس و هلند و نروژ و آلمان دارای پایین ترین نرخ بیکاری می باشند.

در واقع نرخ بیکاری کمتر از ۶ درصد تعیین کننده کشور مناسب برای تحصیل و سپس کار و اشتغال می باشد.برخی از کشورها نیازمند افراد متخصص و تحصیل کرده در برخی رشته های خاص می باشند که متقاضیان می توانند پس از بررسی مشاغل مورد نیاز آن کشور و تحصیل در همان رشته زمینه لازم در جهت اشتغال پس از فارغ تحصیلی را فراهم کنند.

زبان تحصیل در دانشگاه ها

یکی از مهم ترین موارد مربوط به مهاجرت دارا بودن مدرک تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشور مقصد می باشد. بسیاری از کشورهای اروپایی برتر مانند فرانسه و آلمان دارا بودن مدرک مهارت زبان فرانسوی و آلمانی را جز شرایط اخذ ویزای این کشورها می دانند و برخی دیگر  دوره هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهند که دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی را کافی می دانند.

گرچه دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی برای اخذ ویزای هر کشور و کار و تحصیل در آن کشور یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود اما شما برای تحصیل و زندگی به این موضوع  دقت کنید  که مهارت و تسلط به زبان رسمی کشور مقصد نقش بسیار مهمی در ارتباط و تعامل با جامعه و مردمی دارد که متقاضی برای زندگی و کاربه آن مهاجرت می کند.

حتی اگر زبان تحصیل در کشوری انگلیسی باشد و زبان رسمی مردم اجتماع یک زبان دیگر باز متقاضی ناچار به فراگیری زبان رسمی آن کشور برای زندگی و کار در آن کشور می باشد.برخی از کشورهای انگلیسی زبان مدرک مهارت زبان آیلتس ۶ را برای اخذ ویزا لازم می دانند.

آلمان بهترین کشور برای تحصیل رایگان

می توان گفت آلمان یکی از بهترین گزینه ها است که متقاضیان علاقمند به تحصیل در آلمان روندی رو به رشد را دارد و شرایط تحصیل در این کشور به این صورت است که در بعضی دانشگاه های بورسیه ای برای دانشجویان بین الملل درمقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توان گفت تحصیلات کاملا رایگان می باشد به جز هزینه اندکی که دانشجویان باید به بخش اداری دانشگاه و اداره مهاجرت پرداخت کنند که هزینه مبلغی در حدود 300 تا 500$ (دلار) را در بر می گیرد که این میزان هزینه برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز رایگان می باشد و دانشجویانی که از این کشورها وارد آلمان می شوند مستلزم پرداخت هیج گونه هزینه ای نخواهند بود.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه کشور ترکیه  از نظام آموزشی بولونیا تبعیت می کند  و اعتبار بالای مدارک دانشگاهی این کشور در بین کشورهای اروپایی از دلایل افزایش روند مهاجران تحصیلی به این کشور می باشد .

از جمله دلایل مهم محبوبیت دانشگاه های ترکیه در سطح جهان می توان به بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها، بالا بودن رتبه و رنکینگ های جهانی دانشگاه های برتر این کشور اشاره کرد.پایین بودن شهریه و هزینه های زندگی و هم راستایی استانداردهای زندگی در کشور ترکیه با کشورهای اروپایی موجب جذب متقاضیان به تحصیل در این کشور می شود. اعتبار و ارزش علمی مدارک دانشگاهی این کشور موجب شده است تا متقاضیان تحصیل در کشورهای برتر جهان، این کشور را نیز در فهرست مقاصد تحصیلی خود قرار دهند.

مزیت های تحصیل در گرجستان

از برنامه ارسموس در دانشگاه های گرجستان استفاده می شود. اخذ پذیرش  در این کشور سریع است و  بعد از اتمام تحصیل ، امکان اخذ اقامت بعد از فارغ التحصیلی به کشور های اروپایی وجود دارد .هزینه تحصیل دراین کشور مناسب است و و مهمترین مزایا برای این کشور امکان اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک ایتلس می باشد .و مدارک دانشگاه های کشور گرجستان مورد تایید دانشگاه های تراز اول اروپا می باشد .شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در گرجستان به سایت https://stargeorgia.com/ مراجعه نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت