learndl learndl triboon

بهترین زانوبند برای تسکین درد زانو چه زانوبندی است؟

بهترین زانوبند برای تسکین درد زانو

یکی از بهترین راه‌ها برای تسکین درد زانو، استفاده از زانوبند زاپیامکس است. زیرا این زانوبند به جدیدترین تکنولوژی‌های فیزیوتراپی و توان‌بخشی مجهز شده‌است. تکنولوژی موجود در zapiamax با نام UIC شناخته می‌شود که شامل سه فناوری اولتراسوند ، اینفرارد و کلاک پالس است.

هر کدام از این تکنولوژی‌ها اثرات خاصی بر زانو و آسیب ایجاد شده در این قسمت دارند. اما در حالت کلی استفاده از زاپیامکس به تسکین درد، کمک به روند درمان و بهبود دامنه حرکتی می‌انجامد. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب از زاپیاشاپ با زانوبند زاپیامکس بیشتر آشنا شویم.

ویژگی‌های تکنولوژی UIC زانوبند زاپیامکس برای آشنایی با کارکرد این محصول آلمانی

زانوبند زاپیامکس یکی از بهترین تولیدات شرکت آلمانی زایسترونیک است که تمامی استانداردهای جهانی را کسب کرده‌است. این زانوبند به سه تکنولوژی پرکاربرد و خاص مجهز شده که هر کدام از آن‌ها تاثیرات منحصر بفردی روی زانو و آسیب ایجاد شده دارند. در ادامه با این سه تکنولوژی بیشتر آشنا خواهیم شد.

آشنایی با اولتراسوند به کار رفته در زانوبند زاپیامکس آلمانی

اولتراسوند تراپی از جمله پرکاربردترین تکنولوژی‌های به کار رفته در صنعت پزشکی و فیزیوتراپی است. این تکنولوژی با ارسال امواج صوتی اثرات خاصی را بر تسکین و بهبودی بافت‌های آسیب‌دیده می‌گذارد. در مورد نحوه اثرگذاری اولتراسوند موجود در زاپیامکس باید بگوییم که باعث اثرات زیر می‌شود:

 • افزایش گردش خون در ناحیه زانو که به اکسیژن‌رسانی بیشتر و تغذیه بافت‌ها با مواد مغذی کمک می‌کند.
 • تاثیر بر بافت‌های اسکار و ترمیم زخم‌های ایجاد شده
 • تسکین درد به دلیل ایجاد گرمای سلولی عمقی

در این شرایط درد زانوی بیمار بعد از چند روز استفاده منظم از زاپیامکس کمتر و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

آشنایی با اثرگذاری اینفرارد در زاپیامکس؛ تکنولوژی پرکاربرد در روند درمان

اینفرارد یا اشعه مادون قرمز از جمله پرکاربردترین تکنولوژی‌های روز دنیا در تجهیزات درمانی است. این تکنولوژی با ارسال امواج مادون قرمز با طول موج مشخص باعث افزایش گردش خون غنی از اکسیژن می‌شود. در این حالت بافت‌ها و سلول‌های آسیب‌دیده زانو به ترمیم و بازسازی خود تحریک خواهند شد. از دیگر اثرات اینفرارد در زاپیامکس می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بهبود روند گردش خون غنی از اکسیژن در زانو
 • تسکین درد بیمار با افزایش دمای سلولی
 • تحریک بافت‌های آسیب‌دیده به ترمیم و بازسازی خود
 • تسریع روند بهبودی بافت‌ها
 • بهبود دامنه حرکتی مفاصل

در این شرایط راه رفتن، خم و راست کردن زانو برای بیمار راحت‌تر و بدون مشکل خواهد شد.

بهترین زانوبند برای تسکین درد زانو

کلاک پالس، خاص‌ترین تکنولوژی به کاررفته در زانوبند زاپیامکس

یکی از بهترین و جدیدترین تکنولوژی‌های درمانی در صنعت فیزیوتراپی، کلاک پالس است. این تکنولوژی با ارسال پالس‌های الکتریکی منظم و بسیار ظریف باعث ایجاد تحریک سلولی ، ماساژ عضلانی و بلاک عصبی می‌شود. در این حالت استفاده از کلاک پالس در زاپیامکس منجر به موارد زیر خواهد شد:

 • تسکین درد به دلیل ایجاد بلاک عصبی که نوعی بی‌حسی خوشایند است.
 • تحریک عضلات و بافت‌ها به ترمیم خود
 • تقویت عضلات با ماساژ عضلانی عمقی
 • رفع اسپاسم‌های عضلانی
 • جلوگیری از تحلیل عضلات با ماساژ و تحریک سلول‌ها در افرادی که توانایی حرکتی ندارند.

با استفاده منظم از زانوبند زاپیامکس برای مدتی کوتاه، درد زانو در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع خواهد شد.

محبوبیت زاپیامکس نسبت به سایر زانوبندها؛ مزایای خاص و منحصربفرد

با توجه به توضیحاتی که در مورد زانوبند زاپیامکس داده شد باید بگوییم که این محصول نسبت به سایر زانوبندهای طبی مزایای خاصی دارد. مزایای خاص زانوبند zapiamax نسبت به سایر زانوبندهای طبی موجود در بازار عبارتند از:

 1. زاپیامکس زانوبندی دارای 3 تکنولوژی خاص فیزیوتراپی است که بر درد و روند درمان اثر دارد. در حالی که دیگر زانوبندهای موجود در بازار فقط دامنه حرکتی زانو را کنترل و با حالت کشسانی که دارند، برای مدتی کوتاه درد را تسکین می‌دهند.
 2. زاپیامکس با کمک افزایش گردش خون و ماساژ عضلانی ناشی از تکنولوژی‌های خود از تحلیل عضلات و بافت‌های زانو جلوگیری می‌کند. در حالی که زانوبندهای طبی عادی به دلیل حالت کشسانی و ثابت نگه داشتن زانو در یک دامنه مشخص باعث تحلیل عضلات این ناحیه می‌شوند.
 3. Zapiamax درد زانو را تسکین می‌دهد در حالی که استفاده بیش از حد از زانوبندهای کشی باعث درد بیشتر زانو خواهد شد. به این صورت که با بستن زانوبندهای کشی، عضلات زانو ضعیف شده و بعد از مدتی دردی ناشی از تحلیل عضلات بیمار را اذیت می‌کند.
 4. کیفیت و دوام زاپیامکس به قدری بالاست که افراد می‌توانند از آن سال‌های سال استفاده کنند. در حالی که زانوبندهای کشی و طبی معمول در بازار پس از یکی دو ماه استفاده از حالت افتاده و بد فرم می‌شوند.
 5. با استفاده از زانوبند زاپیامکس افراد می‌توانند مشکلات مختلف زانوی خود را درمان کنند. زیرا این زانوبند با تکنولوژی UIC خود بر آسیب‌های زانو اثر گذاشته و به روند بهبودی آن کمک می‌کند. اما زانوبندهای طبی ساده یا بریس‌ها با ثابت نگه داشتن زانو فقط از حرکت دادن خارج از محدوده جلوگیری می‌کنند.

این 5 مزیت زاپیامکس از جمله علل رایج برای محبوبیت این محصول آلمانی در بین عموم به شمار می‌رود. دیگر مزایای استفاده از زانوبند زاپیامکس نسبت به زانوبندهای طبی عبارتند از:

 • درمان زانو درد در خانه بدون نیاز به نسخه و مراجعه به پزشک
 • قابلیت استفاده از یک زانوبند برای افراد مختلف یک خانواده
 • قیمت مناسب
 • تاثیرگذاری سریع بر درد و آسیب‌ها
 • کاهش هزینه‌های درمانی
 • سادگی در استفاده
 • راحتی خرید به صورت اینترنتی

با این اوصاف خرید زانوبند زاپیامکس برای افرادی که از زانو درد رنج می‌برند لازم و حتی می‌توان گفت ضروری است.

میزان اثر گذاری زاپیامکس بر بیماری‌های مختلف در ناحیه زانو

در حالت کلی برای انواع مختلفی از آسیب‌های زانو از درد ناشی از ضربه گرفته تا آرتروز زانو، افراد باید روزانه 45 تا 60 دقیقه از زاپیامکس استفاده کنند. به این صورت که زانوبند را دور زانوی خود ببندند و آداپتور آن را به برق متصل کنند. سپس پای خود را دراز کرده و برای 45 تا 60 دقیقه استراحت کنند.

از طرفی دیگر باید بگوییم که میزان اثرگذاری زانوبند زاپیامکس بر آسیب‌های زانو به نوع عارضه و شدت آسیب آن بستگی دارد. اگر آسیب شدید و درد بیمار زیاد باشد، فرد باید به صورت منظم حدود 1 تا 2 ماه از زاپیامکس استفاده کند. اما برای آسیب‌های خفیف و دردهای کم تا متوسط، بعد از یک تا دو هفته اثرات زاپیامکس مشخص خواهد شد. پس می‌توان اینگونه عنوان کرد که خرید زاپیامکس برای تسکین هر دردی در زانو عالی است. برای خرید این محصول آلمانی می‌توانید به فروشگاه زاپیاشاپ مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت