learndl learndl triboon

معرفی بهترین و رایج‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا را در ذهن خود می‌پرورانید؟ دوست دارید وارد کشور فرصت‌ها شوید؟ با اینکه این روزها مهاجرت به این مقصد پرطرفدار با چالش‌های بیشتری روبه‌رو شده است، اما هنوز هم راه‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارند که از بین آن‌ها مهاجرت تحصیلی بهترین و آسان‌ترین روش است. زندگی در آمریکا مزایای بی‌نظیری مانند محیط زندگی آزاد، اقتصاد و سیستم آموزشی فوق‌العاده، فرصت‌های شغلی متنوع و … را در اختیارتان می‌گذارد.

اگر قصد دارید از مزایای زندگی در این کشور بهره ببرید، باید با راه‌های مختلف مهاجرت آشنا باشید تا با توجه به شرایط و هدفتان، مناسب‌ترین روش را برگزینید. ما در این مطلب قصد داریم روش‌های مختلف برای مهاجرت به آمریکا را به شما معرفی می‌کنیم تا با یک دید باز، سراغ این مسیر روشن بروید.

روش‌های مختلف مهاجرت به آمریکا، کشور فرصت‌ها

برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا (USA) راه‌های مختلفی وجود دارد که همین موضوع شانس شما را برای موفقیت در این مسیر افزایش می‌دهد. البته بهره ‌بردن از تجربیات و اقدام از طریق موسسات مهاجرتی باتجربه را در طول این مسیر نباید دست کم گرفت. ما در ادامه اصلی‌ترین روش‌های مهاجرتی به ایالات متحده را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای آینده خود انتخاب کنید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

پیش‌تر هم گفتیم که بهترین روش مهاجرت به آمریکا، مهاجرت تحصیلی است؛ چرا که میزان موفقیت در این روش در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرتی بسیار بیشتر است. روند مهاجرت تحصیلی شامل دریافت پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در آمریکا و درخواست ویزای تحصیلی است. با تحصیل در دانشگاه‌های بی‌نظیر آمریکا و بهره ‌بردن از سیستم آموزشی فوق‌العاده این کشور، شما می‌توانید مهارت‌ها و دانش خود را ارتقا داده و در زمینه‌های مختلف شغلی فرصت‌های بهتری پیدا کنید.

به خاطر داشته باشید که برای تحصیل در آمریکا شما باید بودجه کافی برای حمایت از خود در طول دوران تحصیل را داشته باشید؛ بنابراین ضروری است که پیش از مهاجرت به آمریکا، یک برنامه‌ریزی مالی معقولانه انجام دهید. البته بورسیه‌های مختلف تحصیلی در آمریکا می‌توانند کمک بزرگی برای تامین هزینه‌های شما باشند که باید درباره آن‌ها اطلاعات کافی کسب کنید.

یکی دیگر از نکاتی که در زمینه مهاجرت تحصیلی باید به آن توجه شود، طی کردن موفقیت‌آمیز فرآیند مهاجرت است. مثلا شما باید به افسر پرونده خود ثابت کنید که بعد از اتمام دوره تحصیل، قصد بازگشت به کشورتان را دارید که همین نیازمند دانش کافی در این زمینه است. با این تفاسیر، برای اینکه مسیر مهاجرت تحصیلی به ایالات متحده را با موفقیت پشت سر بگذارید، بهترین راه‌حل کمک‌گرفتن از یک موسسه مهاجرت تحصیلی باتجربه و معتبر در این زمینه است تا راهنمای شما در طول مسیرتان باشد.

مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت به ایالات متحده از طریق ویزای کاری، یکی از روش‌هایی است که در نهایت، منجر به اخذ گرین کارت این کشور می‌شود؛ البته دریافت آن مستلزم اقامت در آمریکا به‌مدت حداقل پنج تا هفت سال است. برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای کاری آمریکا باشید، باید در یک زمینه خاص، مهارت و تخصص کافی و همین‌طور سابقه کاری داشته باشید؛ اگرچه دریافت این نوع گرین کارت می‌تواند پیچیده باشد؛ اما گزینه جذابی برای اقامت دائم در ایالات متحده برای متقاضیان واجدشرایط است.

برای درخواست ویزای کاری، متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آمریکایی داشته باشند که مایل به حمایت از درخواست آن‌ها باشد. بیشتر اوقات، کارفرما باید ثابت کند که هیچ کارگر واجد شرایطی در ایالات متحده نمی‌تواند این موقعیت را پر کند؛ با این حال گاهی، استثنا هم وجود دارد. انواع مختلفی از گرین کارت‌های مربوط به اشتغال وجود دارند که هر کدام دارای شرایط خاص و فرآیندهای درخواست منحصر‌به‌فردی هستند. بهتر است برای اینکه اطلاعات جامعی درباره این روش کسب کنید و انتخاب بهتری داشته باشید، از کارشناسان باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

مهاجرت به آمریکا به کمک لاتاری

یکی از روش‌های مهاجرتی مخصوص آمریکا، مهاجرت از طریق لاتاری است. هر سال، ایالات متحده یک قرعه‌کشی به نام لاتاری برگزار می‌کند که به‌طور تصادفی از میان میلیون‌ها شرکت‌کننده، حداکثر 55000 متقاضی برای مهاجرت به آمریکا انتخاب می‌شوند. این برنامه برای ترویج تنوع در جمعیت مهاجر ایالات متحده طراحی شده است.

انتخاب ‌شدن در لاتاری به‌طور خودکار دریافت گرین کارت را تضمین نمی‌کند. پس از انتخاب ‌شدن، شما باید یک فرآیند مشخص را طی کنید که شامل بررسی پیشینه و مصاحبه در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده است.

مهاجرت به آمریکا از طریق خانواده

ایالات متحده به شهروندان و ساکنان دائمی و قانونی خود اجازه می‌دهد تا برای وابستگان خود در خارج از کشور درخواست گرین کارت دهند تا به‌طور نامحدود در آمریکا زندگی کنند. اگر والدین، همسر، فرزند یا خواهر و برادری دارید که شهروند ایالات متحده هستند، احتمالا واجد شرایط دریافت گرین کارت آمریکا خواهید بود.

با توجه به محدودیت تعداد درخواست‌های گرین کارت مبتنی بر خانواده که از هر کشور پردازش می‌شوند، باید زودتر درخواست دهید تا مجبور نباشید یک سال دیگر هم صبر کنید. گروه‌های زیر از افراد واجد شرایط دریافت گرین کارت خانوادگی هستند و معمولا مشمول هیچ محدودیتی نمی‌شوند:

  • همسر یک شهروند ایالات متحده
  • فرزند مجرد (زیر 21 سال) یک شهروند آمریکایی
  • یتیمی که در ایالات متحده توسط یک شهروند آمریکایی به فرزندی پذیرفته شده است
  • والدین یک شهروند ایالات متحده که حداقل 21 سال سن دارد

مهاجرت به ایالات متحده از طریق سرمایه‌گذاری

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری EB-5 برای بهبود اقتصاد ایالات متحده از طریق سرمایه‌گذاری و ایجاد شغل توسط سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد شده است. افرادی که به‌دنبال سرمایه‌گذاری در یک شرکت تجاری در ایالات متحده هستند یا قصد ایجاد ۱۰ شغل تمام‌وقت دائمی برای کارگران واجد شرایط ایالات متحده را دارند، می‌توانند گرین کارت EB-5 را دریافت کنند.

از طریق این روش شما می‌توانید همسر یا فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را هم به ایالات متحده ببرید. البته به یاد داشته باشید که این فقط یکی از روش‌های مهاجرتی به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری است و راه‌های دیگری هم برای سرمایه‌گذاری وجود دارند. موسسات مهاجرتی می‌توانند در این زمینه راهنمای شما باشند.

انواع مهاجرت به آمریکا

مزایای مهاجرت و زندگی در آمریکا

زندگی در ایالات متحده به‌عنوان یک مهاجر می‌تواند یک تجربه غنی و ارزشمند باشد. مزایای مهاجرت به آمریکا بسیارند و خوب است که پیش از اقدام به مهاجرت، با برخی از آن‌ها آشنا باشید. در ادامه ما تعدادی از ارزشمندترین مزایای مهاجرت به ایالات متحده را در اختیارتان می‌گذاریم.

  • تنوع: جمعیت ایالات متحده بسیار متنوع است. افراد زیادی از سراسر جهان به این کشور عالی مهاجرت کرده‌اند. این تنوع می‌تواند جامعه‌ای پرجنب‌وجوش و چندفرهنگی را با آداب و رسوم، غذاها و زبان‌های مختلف در یک مکان گرد هم آورد. بسیار محتمل است که شما به‌‌عنوان یک مهاجر، جامعه ای از مردم کشور خودتان را در آمریکا بیابید که همین زندگی در آن‌جا را دلپذیرتر می‌کند.
  • تحصیلات: یکی از مزایای زندگی در ایالات متحده به‌عنوان یک مهاجر، فرصت دسترسی به تحصیلات، در سطح جهانی است. آمریکا دارای تعدادی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. یک تحصیلات باکیفیت می‌تواند منجر به چشم‌انداز شغلی بهتر، حقوق بالاتر و بهبود کلی کیفیت زندگی برای کل خانواده شما شود. بورسیه‌ها و کمک‌های مالی زیادی برای دانشجویان واجد شرایط وجود دارد که باعث می‌شود تحصیلات عالی و مقرون‌به‌صرفه‌تری در این کشور داشته باشید.
  • کار در ایالات متحده: شرایط کار در ایالات متحده به‌طور قابل توجهی عالی است. مسلما اقتصاد بسیار خوب و پویای این کشور در این زمینه بی‌تاثیر نیست. بازار کار آمریکا متنوع و پویا است و فرصت‌های شغلی مختلفی در این کشور وجود دارند. بسیاری از مشاغل دارای حقوق بالا و مزایای منحصربه‌فردی هستند که همین می‌تواند تاثیر شگرفی بر کیفیت زندگی شما بگذارد.

دریافت پاسپورت آمریکا

هزینه مهاجرت به آمریکا

مسلما برآورد هزینه‌ مربوط به مهاجرت به ایالات متحده به عوامل مختلفی مثل نوع ویزا، وجود همراه، میزان تحصیلات و … بستگی دارد. از طرفی هم این هزینه شامل موارد مختلفی مانند هزینه ویزا، بیمه، مسکن، تمکن مالی، هزینه آزمو‌ن‌ها در صورت نیاز و … است. با این تفاسیر نمی‌توان هزینه ثابتی برای مهاجرت به ایالات متحده عنوان کرد؛ اما به‌طور کلی به غیر از تمکن مالی، هزینه اقامت در آمریکا چیزی بین 4000 تا 11300 دلار است.

با توجه به اینکه برآورد هزینه‌های لازم و همین‌طور امکان تامین آن‌ها مسئله مهمی در امر مهاجرت است، بهتر است پیش از هر اقدامی در رابطه با این مسئله به‌خوبی اطلاعات جمع‌آوری کنید. مسلما موسسات مهاجرتی می‌توانند در این زمینه اطلاعات جامع و به‌روزی در اختیارتان بگذارند.

جمع‌بندی

اگر برای بهبود زندگی و آینده خود تصمیم به مهاجرت گرفته‌اید، مسلما ایالات متحده می‌تواند یک گزینه عالی با فرصت‌های بی‌نظیر باشد. در این راستا مهم است که هدف و مسیر مهاجرت خود را تعیین کنید تا بتوانید با یک انتخاب عاقلانه، به مقصود خود دست یابید. همان‌طور که می‌دانید راه‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارند که شرایط و اهداف شما بهترین راه را برایتان مشخص می‌کند. ما در این مطلب راه‌های مختلف مهاجرت به آمریکا را به شما معرفی کردیم.

اگر بر تصمیم خود مصمم هستید و می‌خواهید زندگی بهتری در آمریکا آغاز کنید، کارشناسان باتجربه ما در مای‌آرمان می‌توانند راهنمای شما در این مسیر باشند و راه رسیدن به آمریکا را برایتان تسهیل کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت