learndl zhaket triboon excoino

بهترین برنج دنیا چیست و چه قیمتی دارد؟

بهترین برنج دنیا مربوط به کدام مناطق است؟ این سوالی است که احتمالاً برایتان پیش آمده باشد. در این مقاله قصد داریم که به بررسی این موضوع بپردازیم. همانطور که می‌دانید برنج یکی از خوراکی‌های اصلی روزمره در دنیا از جمله کشور ما محسوب می‌شود. طبیعتاً بهترین برنج دنیا برنجی است که خوش‌طعم باشد و در هنگام پخت و پز بوی عطر آن بلند شود. برنج‌ها انواع مختلفی دارند که پیدا کردن بهترین کیفیت از میان ده‌ها مدل شاید کار مشکلی باشد. در ادامه بیشتر درباره خرید برنج صحبت می‌کنیم و بهترین برنج دنیا را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین برنج در دنیا چیست؟

در کشور ما وقتی صحبت از بهترین برنج به میان می‌آید، فوراً دو نوع تقسیم‌بندی به نام‌های برنج ایرانی و برنج خارجی در ذهن‎ها شکل می‌گیرد. این در حالیست که تقسیم‌بندی انواع برنج صرفاً به این دو قسم محدود نمی‌شود. خرید برنج از کارخانه معتبر بسیار مهم است. برنج‌ها انواع مختلفی دارند. البته شاید عبارت بهترین برنج دنیا در نظر هر کسی متفاوت باشد! به هر حال بهترین برنج در کل دنیا برنجی است که هم پخت با کیفیتی داشته باشد و هم از ماندگاری خوبی برخوردار باشد.

خرید بهترین برنج

انواع بهترین برنج دنیا

برنج سفید به عنوان پرمصرف‌ترین و بهترین برنج دنیا شناخته می‌شود. در بسیاری از کشورهای جهان همه مردم فقط این نوع برنج را می‌شناسند. در کشور عزیزمان ایران هم معمولاً از همین نوع برنج استقبال ویژه می‌شود. این نوع برنج دارای سبوس است که در کارخانه سبوس آن را جدا می‌کنند. پس از آن عطر و بوی بی‌نظیرش بلند می‌شود.

نوع دیگری از بهترین برنج، برنج قهوه‌ای نام دارد. علت نام‌گذاری آن به قهوه‌ای این است که در کارخانه تنها لایه اول سبوس آن را برمی‌دارند. این نوع برنج نیز بعد از برنج سفید از پرمصرف‌ترین برنج‌های دنیاست.

یکی دیگر از انواع بهترین برنج‌ها «برنج وحشی» نام دارد. علت نام‌گذاری آن به «وحشی» این است که در کنار رودخانه‌ها رشد می‌کند. لایه روی این برنج تا هنگام پخته شدن همراه آن است. وقتی برنج در حال پخت است، لایه روی آن نیز شکافته شده و برنج از آن خارج می‌شود.

برنج خارجی

برخی از برنج‌های خارجی هستند که به عنوان بهترین برنج شناخته می‌شوند. برای مثال برنج هندی یکی از بهترین برنج‌های دنیا به شمار می‌رود. با این حال هر چقدر هم که با کیفیت باشد به پای برنج‌های ایرانی نمی‌رسد. البته برخی دیگر از برنج‌های خارجی هستند که مانند برنج ایرانی عطر و بوی بسیار خوبی دارند. حتی در برخی مواقع به جای برنج ایرانی هم فروخته می‌شوند؛ بدون آن که مشتری متوجه شود.

برنج سوشی از برنج‌های پرمصرف خارجی محسوب می‌شود. این برنج پس از پخته شدن حالت خمیری شکل پیدا می‌کند. حتماً تا به حال در فیلم‌های کره‌ای و چینی دیده‌اید که در حال خوردن برنج‌های خمیری شکل هستند. این دقیقاً همان برنج سوشی است. لازم به ذکر است که برنج سوشی با اینکه پس از پخته شدن شکل و شمایل جالبی ندارد اما در دنیا و خصوصاً آسیا به عنوان بهترین برنج شناخته می‌شود.

برنج ایرانی

برنج طارم به عنوان بهترین برنج ایرانی شناخته می‌شود. این برنج جایگاه ویژه‌ای در بین مردم ایران دارد و در بسیاری از رستوران‌ها طبخ می‌شود. عطر و بوی آن بسیار زیاد است. گفتنی است که کشت برنج طارم در استان‌های گیلان و مازندران انجام می‌شود.

از دیگر برنج‌هایی عنوان بهترین برنج ایرانی را دارد، خرید برنج هاشمی است. علت نام‌گذاری‌اش به این دلیل است که نخستین بار شخصی به نام یوسف هاشمی آن را کشت کرده است. کشت این نوع برنج در استان گیلان انجام می‌شود. به لحاظ اندازه در دسته برنج‌های دانه بلند طبقه‌بندی می‌گردد؛ از این رو در رستوران‌های مجلسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع برنج نیز مانند طارم عطر و بوی خوبی دارد.

خرید برنج هاشمی

برنج کشت دوم نیز به عنوان بهترین برنج در کشور ما شناخته می‌شود. علت نام‌گذاری این محصول به کشت دوم این است که پس از اولین برداشت‌، مجدداً در فصل تابستان آن را به زیر کشت می‌برند. پس از آن دوباره در فصل پاییز نسبت به برداشت آن اقدام می‌کنند. این محصول نیز عطر و بوی بسیار خوبی دارد و علتش هم باران‌های پاییزی است.

خصوصیات بهترین برنج

بهترین برنج چیست؟ یکسری شرایط و ویژگی‌ها هستند که اگر برنج دارای این شروط باشد از بهترین‌ها محسوب می‌شود. به عنوان بهترین برنج برنجی است که دانه‌های بلند و کشیده داشته باشد. آن دسته از برنج‌هایی که خرد شده هستند یا آن‌هایی که ریزند و قد کوتاهی دارند، معمولاً برنج‌های بی‌کیفیتی هستند. برنج خام با کیفیت باید از دانه‌های بلند و یکدست برخوردار باشد. ویژگی دیگری که سبب تشخیص برنج خوب از بد می‌شود رنگ آن است. برنج خوب نباید حالت شفاف و شیشه‌ای داشته باشد؛ بلکه باید رنگ آن کمی مایل به زرد باشد. برنج‌های کوتاه قد و گرد معمولاً پس از پخته شدن طعم نامطلوبی دارند. علاوه بر این انسان پس از مصرف دچار نفخ شدید می‌شود. همچنین برنج‌هایی که دارای رنگ شفاف هستند به طور نامشخصی تولید و عرضه می‌شوند. این برنج‌ها اصولاً وارداتی هستند و در ردیف برنج‌های ارزان قیمت قرار می‌گیرند.

از دیگر خصوصیات بهترین برنج می‌توانیم به عطر و بوی آن اشاره کنیم. معمولاً برنج‌هایی که کیفیت بالایی دارند بسیار معطر هستند. عطر آن‌ها طوری است که در فاصله‌های دور هم پخش می‌شود و به راحتی قابل تشخیص است. برنج‌های بی‌کیفیت یا عطر و بو ندارند و یا اگر هم داشته باشند بویی شبیه به بوی خاک می‌دهند. ویژگی دیگر برنج‌های خوب زودپز بودن آن‌هاست. برنجی که کیفیت خوبی داشته باشد در کوتاه‌ترین زمان ممکن پخته می‌شود. در مقابل برخی برنج‌های بی‌کیفیت بسیار دیرپز بوده و حتی برخی از آن‌ها به طور کامل پخته نمی‌شوند و در هنگام میل کردن، حالت سفتی‌شان زیر دندان‌ها حس می‌گردد.

یکی دیگر از خصوصیات بارزی که بهترین برنج ها دارند، ماندگاری آن‌ها پس از پخت است. این ویژگی معمولا در برنج ایرانی به خوبی دیده می‌شود. برخی برنج‌ها هستند که حتی در زمان پخت هم طعم و بوی ماندگی می‌دهند. در مقابل برخی دیگر نیز هستند که با گذشت چندین روز پس از پخت همچنان تازگی خود را حفظ کرده‌اند. کافیست مقداری آب به آن اضافه کرده و بر روی اجاق قرار دهید و گرم کنید. حتی پس از گرم شدن هم عطر و بوی آن بلند و کیفیتش حفظ می‌شود. انگار که برنج همان موقع پخته شده است.

خواص بهترین برنج

برنج خواص و فواید زیادی دارد. از جمله خواص آن می‌توان به کاهش فشار خون اشاره کرد. افرادی که از فشار خون بالایی برخوردار هستند باید حتماً برنج را در برنامه غذایی خود قرار دهند. شادابی و تندرستی بدن از دیگر تاثیرات خواص برنج به شمار می‌روند. این در حالیست که بسیاری از افراد فکر می‌کنند که این دانه خوراکی موجب بروز اختلالات در بدن می‌شود. اگر چه مصرف بیش از حد آن نیز توصیه نمی‌شود ولی به این صورت هم نباشد که به کل آن را از برنامه غذایی حذف کنید. برنج از بهترین خوراکی‌ها برای کاهش قند خون محسوب می‌شود؛ از این رو به افراد دیابتی توصیه می‌گردد که روزانه از برنج حداقل در یکی از وعده‌های غذایی خود استفاده کنند. برخی افراد هم که دارای سوء تغذیه هستند، باید برنج مصرف کنند تا وضعیت‌شان بهبود پیدا کند.

خرید بهترین برنج دنیا

فروشگاه‌های زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند فروشنده بهترین برنج ها هستند. برخی از این ادعاها به جا و ثابت شده هستند ولی برخی دیگر فقط جنبه تبلیغاتی دارند. علاوه بر این‌ها فروشگاه‌هایی هستند که به صورت حضوری و برخی دیگر مجازی یا ترکیبی از هر دو فعالیت تجاری خود را انجام می‌دهند. یکی از بهترین و با تجربه‌ترین فروشگاه‌ها، فروشگاه «برنج اول» می‌باشد. اعضای آن را کادری جوان و مجرب تشکیل می‌دهد. در این فروشگاه انواع برنج‌ها با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به فروش می‌رسد.

برنج اول

فروشگاه برنج اول تولید کننده و فروشنده انواع برنج‌های ایرانی است. این فروشگاه مدعی شده که اصلی‌ترین و بهترین برنج‌ها را در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد. تا کنون عملکرد چشمگیری در این زمینه داشته است. مشتریانی که موجودی مورد نیاز برنج خود را از برنج اول تهیه کرده‌اند، رضایت کامل از محصولات خریداری شده داشته‌اند. شما می‌توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی www.berenj.one به فروشگاه «برنج‌اول» سر بزنید و محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایید. تضمین قیمت و کیفیت و اصالت کالا شعار اصلی آن‌هاست. اگر به قسمت محصولات سایت‌شان سری بزنید خواهید دید که تنوع برنج در این فروشگاه چقدر زیاد است. حتی برنج‌هایی که در هیچ کجای بازار هم پیدا نمی‌کنید را می‌توانید در این فروشگاه بیابید. تیم برنج اول سال‌های زیادی است در خدمت مشتریان عزیز می‌باشد. اگر صاحب رستوران هستید یا حتی اگر خانه‌دار هستید، می‌توانید مصرف برنج ماهانه خود را از این فروشگاه تهیه کنید. بدون شک مشتری دائم و پر و پا قرص آن‌ها خواهید شد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت