learndl zhaket triboon mymember webaidin

بنر متحرک تبلیغاتی چیست و چه مزایایی دارد؟ | آرمان دیزاین

بنر متحرک چیست؟

بنر متحرک تبلیغاتی یا همان بنر (Gif) چیست؟ بنر های متحرک، امروزه یکی از پر طرفدارترین بنر ها در عرصه تبلیغات هستند. این بنر ها درواقع موشن هایی بی صدا هستند. بنر گیف در تبلیغات کلیکی کاربرد فراوانی دارد و یکی از بهترین نوع تبلیغات کلیکی به حساب می آیند. اگر شما برای کسب و کار خود وب سایت دارید و می خواهید یک تبلیغ موثر انجام دهید تا بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید، به شما توصیه می کنیم از روش تبلیغات کلیکی که با استفاده از بنر گیف انجام می گیرد استفاده کنید. ما در ادامه شما را با تمامی مزایای بنر متحرک (Gif)  آشنا خواهیم کرد و خواهیم گفت تا چگونه بنر گیف سفارش دهید و شروع به تبلیغ کنید.

بنر گیف چیست؟

بنر متحرک گیف (Gif) مخفف شده عبارت Graphics Interchange Format می باشد که به معنی فرمت تبادل گرافیکی می باشد. به طور کلی بنر گیف، تمامی المان ها و صدا ها را در یک قالب ویدیویی کوتاه تبدیل می کند که صدایی ندارد. بنر گیف امروزه یکی از پر طرفدارترین بنر ها می باشد که در تبلیغات کلیکی مورد استفاده قرار می گیرد. بنر گیف را شما می توانید در کنار برخی از سایت ها مانند ورزش 3، سافت98، و سایت هایی که بیننده زیادی دارند، مشاهده کنید.

بنر های متحرک تبلیغاتی در برنامه های مختلفی ساخته می شوند! اما بهترین و رایج ترین برنامه برای طراحی و ساخت بنر گیف، ادوبی فتوشاپ می باشد. باید توجه کنید حجم بنر های گیف کمتر از 150 کیلوبایت باشند. زیرا بیشتر از 150 کیلوبایت باشد، سایت های تبلیغاتی قبول نمی کنند.

از سایت هایی که تبلیغات کلیکی ارائه می دهند، می توان به یکتانت و صبا ویژن اشاره کرد.

اهمیت بنر گیف

بنر متحرک گیف دارای اهمیت زیادی می باشد. زیرا می تواند عمده ای از مشتریان شما را تامین کند. بنر های گیف که در تبلیغات کلیکی استفاده می شوند، بسیار موثر در تبلیغات هستند. البته باید توجه داشت بنر گیف به دلیل اینکه می تواند چند بنر ثابت را همزمان در یک بنر به صورت اسلایدی داشته باشد، توجه زیادی بر این نوع بنر می شود.

طراحی بنر گیف

طراحی بنر گیف به صورت کاملاحرفه ای و هدف دار، در تیم طراحی آرمان دیزاین صورت می گیرد. آرمان دیزاین یک تیم طراحی می باشد که در عرصه گرافیک فعالیت می کند. اصلی ترین خدمات آرمان دیزاین، طراحی بنر های متحرک (Gif) می باشد. اگر شما نیز می خواهید برای کسب و کار خود تبلیغات کلیکی هدفمند انجام دهید، می توانید بنر متحرک خود را به آرمان دیزاین بسپارید.

در طراحی بنر گیف باید رعایت شود که حجم بنر گیف حتماً کمتر از 150 کیلوبایت باشد. ما در ادامه برای شما برخی از اصول رعایت بنر گیف را توضیح خواهیم داد.

بنر متحرک چیست؟

اصول طراحی بنر گیف

همانطور که گفته شد در طراحی بنر گیف شما باید دقت داشته باشید، که برخی نکات و اصول اولیه را رعایت فرمائید. برخی از اصول اولیه بنر متحرک به شرح زیر می باشد:

1- انتخاب سایز مناسب

قبل از هر چیزی شما وقتی شروع به طراحی می کنید، باید سایز بنر گیف را به درستی انتخاب کنید. قبل از طراحی مشتری برای شما سایز بنر را خواهد گفت و شما باید طبق گفته مشتری بنر را طراحی کنید. اگر بنر طراحی شده سایز مناسبی نداشته باشد ممکن است در سایت قرار نگیرد و برای شما دردسر شود.

2- استفاده از عکس با کیفیت

همیشه به یاد داشته باشید موقعی که می خواهید بنری را طراحی کنید، حتما از عکس و یا وکتور با کیفیت مرتبط با موضوع بنر در آن بنر استفاده کنید. یک عکس با کیفیت ممکن است باعث شود تا مخاطب جذب بنر شود و روی بنر متحرک (Gif) کلیک کند. شما می توانید از سایت هایی مانند پینترست و یا فری پیک، در هر موضوعی که می خواهید عکس با کیفیت پیدا کنید و در طراحی بنر خود از آن استفاده کنید.

3- افزودن دکمه کال تو اکشن

یکی از تکنیک هایی که باعث می شود مخاطب تحریک شود تا بر روی بنر گیف کلیک کند، دکمه کال تو اکشن می باشد. دکمه کال تو اکشن تاثیر فراوانی در جذب مخاطب دارد و در هر بنری ضروری است تا یک دکمه کال تو اکشن وجود داشته باشد.

4- توجه به محدودیت حجمی

شما زمانی که می خواهید از بنر گیف خود خروجی بگیرید، باید توجه داشته باشید که حجم آن کمتر از 150 کیلوبایت باشد. زیرا اگر بالاتر از 150 کیلوبایت باشد سایت های تبلیغاتی بنر شما را برای تبلیغ قبول نخواهند کرد.

5- نحوه متحرک سازی محتوا

پس از اتمام طراحی بنر، شما به مرحله متحرک سازی می رسید. یکی از مهم ترین بخش های بنر گیف، متحرک سازی آن است. شما باید توجه داشته باشید که بنر های طراحی شده را به طور زیبا و خفنی متحرک سازی کنید.

بنر متحرک چیست؟

مزایای بنر متحرک

بنر های متحرک (Gif)، مزایایی دارند که هریک از شما باید آن را بدانید. در ادامه برای شما برخی از مزایای بنر گیف را به طور کامل توضیح خواهیم داد. برخی از این مزایا عبارتند از:

1- انتقال سریع پیام به مخاطب

هدف هر کسب و کاری از تبلیغات، ارائه پیام خود به مخاطب هدف است. بنر های تبلیغاتی گیف این امکان را دارند که پیام شما را به طور سریع به مخاطب هدف انتقال دهند. بنر گیف به دلیل اینکه به صورت موشن می باشد، افراد زیادی جذب آن می شوند و پیام شما را سریع تر دریافت می کنند. این نوع تبلیغات در گوگل بسیار موثر تر از سایر تبلیغات بنری می باشد و افراد بیشتری سراغ این نوع تبلیغات می روند.

2- هزینه کمتر نسبت به سایر تبلیغات

تبلیغات کلیکی بنر گیف، نسبت به سایر روش های تبلیغاتی در گوگل، هزینه کمتر و راندمان بالاتری دارد. شما می توانید با داشتن پکیج های بنر گیف و تبلیغات در گوگل، به بهترین نتایج بازدهی تبلیغات برسید. توجه داشته باشید که موضوع بنر خود را طوری انتخاب کنید که نیاز یک جامعه باشد تا بهترین بازخورد را داشته باشید.

3- امکان کلیک روی بنر

یکی دیگر از مزایای بنر گیف، این است که شما می توانید روی آن کلیک کنید و وارد سایت دلخواه خود شوید. شما وقتی بنر گیفی را مشاهده می کنید، می بینید که یک دکمه کال تو اکشن وجود دارد و شما را تحریک می کند که روی آن کلیک کنید. این نوع روش باعث می شود تا شما روی بنر کلیک کنید و وارد سایت آن برند شوید.

4- تبلیغات گسترده در جایگاه های مختلف

تبلیغات کلیکی بنر گیف، امکان این را دارند تا به صورت گسترده ای در جایگاه های متفاوت تبلیغ شوند. برای مثال شما وقتی بنری را برای تبلیغات ارائه می دهید، در سایت های مختلف پر بازدید به نمایش گزاشته می شوند. توجه داشته باشید که تبلیغات کلیکی با توجه به بودجه بندی شما صورت می گیرد.

5- توسعه نام برند و کسب و کار

شما زمانی که تبلیغاتی را انجام می دهید و بنر گیف خود را مورد نمایش عمده ای از مردم قرار می دهید. درواقع علاوه بر تبلیغات، برند سازی نیز می کنید. زیرا بنر شما در سایت های بسیار زیادی به نمایش گزاشته می شود و هر مخاطب با دیدن آن، از برند شما در ذهن آن تصویر سازی می شود و به نوعی برند شما توسعه می یابد.

انواع سایز بنر گیف

بنر گیف به سایز های مختلفی وجود دارند اما سایز های استاندارد بنر گیف به شکل زیر می باشد:

  • 300*250
  • 300*100
  • 468*60
  • 758*90
  • 120*600
  • 970*250

این سایز ها، بر اساس سایز های استاندارد یکتانت نوشته شده است. اما شما به هر سایز دلخواهی که بخواهید، می توانید بنر گیف خود را سفارش دهید و به صورت شخصی در سایت ها برای تبلیغ، به نمایش بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 4

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت