برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

با اسپیسر و کاربرد آن بیشتر آشنا شوید

قطعه‌ای که در ساختمان سازی نقش مهمی ایفا می‌کند و در سازه‌های مسلح همچون پی‌ها؛ دیوارها؛ دال‌ها و …. مورد استفاده قرار می‌گیرد را اسپیسر می‌گویند. این قطعه در پروژه‌های بزرگی مانند تونل‌ها و سدها نیز کاربرد دارد. به دلیل وزن کم و کوچک بودن آن‌ها؛ کارگران می‌توانند در مدت زمان کوتاهی آن‌ها را جابجا کنند. اسپیسرها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کارایی و مزیت خاص خود را دارند. استفاده از این قطعه در تمام سازه‌ها و ساختمان‌ها ضروری می‌باشد. چنان‌چه از محصول بی کیفیت استفاده شود؛ احتمال بروز مشکل در ساختمان بسیار زیاد می‌باشد.

اسپیسر

انواع اسپیسرها

اسپیسر پلاستیکی

این قطعه بین قالب اسپیسر بتن و میلگرد قرار می‌گیرد. به همین دلیل به آن فاصله گذار می‌گویند. مهمترین ابزاری که برای رسیدن به پوشش بتنی لازم و ضروری است؛ اسپیسرها می‌باشند. زیرا رطوبت و اکسیژن دو عاملی هستند که می‌توانند درون بتن نفوذ کرده و سبب خوردگی میلگردها شوند و همچنین باعث کاهش عمر مفید سازه گردند. به همین دلیل استفاده از این قطعه به عنوان فاصله‌گذار پوشش لازم  را ایجاد می‌کند. اسپیسرهای پلاستیکی دارای قیمت مناسب؛ در اندازه و اشکال‌های مختلف تولید می‌شوند. از این قطعه‌ها در ستون‌ها؛ سقف‌ها؛ فونداسیون‌ها؛ دیوارها و …. مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای اسپیسر پلاستیکی

این قطعه به سرعت تولید می‌شود. دارای مقاومت بسیار بالایی می‌باشد. شکل پذیری آن آسان است. تولید آن در شکل‌های مختلف امکان پذیر است. از لحاظ اقتصادی تهیه این قطعه مقرون به صرفه می‌باشد.

انواع اسپیسر بتن بر اساس جنس مواد

الف – اسپیسرهای کفی

هارد فیکس ( hard fix )

همان‌طور که از اسم این محصول مشخص است از آن برای کف‌های پرتراکم و سنگین همچون شناژها؛ تیرها؛ کف‌های حجیم؛ فونداسیون و …. مورد استفاده قرار می‌گیرد. هارد فیکس می‌تواند حجم بار تا سیصد و پنجاه کیلوگرم را تحمل کند. همچنین این قطعه قادر است میلگردها را در اندازه و سایز مختلف را در خود نگهداری کند. قرار گرفتن آن در زیر میلگردهای اصلی به صورت عمودی می‌باشد.

اسپیسر ماکس فیکس ( max fix )

ماکس فیکس به عنوان یک قطعه نیمه سنگین شناخته می‌شود. برای انواع سازه‌ها که دارای وزن متوسطی هستند از این نوع اسپیسر جهت ایجاد پوشش استفاده می‌کنند. کف‌هایی با وزن متوسط؛ شناژها؛ پوترها؛ تیرها و …. گزینه‌های مناسبی برای استفاده از این محصول می‌باشند. این محصول قادر است بار نقطه‌ای تا صد و هشتاد کلیوگرم را تحمل کند.

اسپیسر مینی فیکس ( mini fix )

مینی فیکس بسیار پرمصرف و دارای قیمتی ارزان می‌باشد. شما می‌توانید از مینی فیکس در قطعات پیش ساخته بتنی؛ سقف‌های عرشه فولادی؛ سقف‌های کامپوزیت و … استفاده کنید. این محصول می‌تواند بار نقطه‌ای تا سی و پنج کیلوگرم را تحمل کند. این محصول در زیر میلگردهای اصلی و به صورت عمودی قرار می‌گیرد.

اسپیسر یو فیکس ( u fix )

این محصول قابلیت استفاده برای انواع سایز و اندازه‌های میلگرد را دارد. زیرا از شاخک‌های قفل‌کن میلگرد برخوردار نیست. این محصول نیز مانند سایر اسپیسرها در زیر میلگرد اصلی و به صورت عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسپیسر دابل فیکس ( double fix )

این قطعه برای به وجود آوردن پوشش بتنی بسیار کارآمد می‌باشد. زیرا تولید آن از دو بخش مادگی ( پایه ) و نری ( هد ) می‌باشد. این دو باید بر روی هم مونتاژ شوند تا بتوان آن را مورد استفاده قرار داد. این محصول چهار پایه دارد که در دو طرف ارتفاع آن از دو و نیم تا چهار سانتی‌متر می‌باشد. تولید بخش هد اسپیسر از ارتفاع هشت الی هجده سانتی‌متر است.

اسپیسر ساید فیکس ( side fix )

مورد استفاده این محصول برای پوشش بتنی با سازه‌های نیمه سنگین و متوسط می‌باشد. این محصول به عنوان یک اسپیسر تقویتی در بغل میلگرد استفاده می‌گردد. زیرا دارای قفل‌کن یک طرفه می‌باشد. ساید فیکس می‌تواند بار نقطه‌ای تا دویست کیلوگرم را تحمل کند.

اسپیسرهای دیواری

اسپیسرهای دیواری مانند کیج فیکس که بیشتر در قالب‌های بالا رونده؛ سازه‌های دریایی؛ قالب‌های لغزنده؛ پایه پل‌ها و …. مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسپیسر ویل فیکس برای پوشش میلگرد در سطوح عمودی همچون مقاطع مدور؛ ستون‌ها؛ دیوارها؛ بتن‌های پیش ساخته و …. مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات بسیار مقاوم و پر قدرت هستند. مرحله تولید این محصولات به سادگی سایر اسپیسرها نیست. طراحی و ساخت این محصولات بر اساس استاندارد BSI 7993 صورت می‌گیرد.

اسپیسر

واتراستاپ

از این محصول برای جلوگیری از نفوذ آب و مایعات در درزها و مفاصل سازه‌های بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. واتراستاپ‌ ها در انواع و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. از ویژگی‌های منحصر به فرد واتراستاپ می‌توان به سختی؛ کیفیت بالا؛ مقاومت کششی و درصد زیاد بودن طول این محصول اشاره کرد. نام دیگر این محصول آب‌بند می‌باشد. شرایط مختلف می‌تواند در ماندگاری این محصول موثر باشد. به طور مثال قلیایی بودن محیط؛ می‌تواند سبب از بین رفتن کیفیت بتن گردد.

بالاترین ضعف در برابر نفوذ آب مربوط به مفاصلی است که در آن‌ها دو بتن متفاوت در کنار هم جا گرفته‌اند. بنابراین برای جلوگیری از نفوذ آب در این قسمت‌ها لازم است از واتراستاپ استفاده گردد. این محصول دارای انواع گوناگونی می‌باشد.

میان بولت پلاستیکی

میان بولت پلاستیکی نیز به عنوان آب‌بند مورد استفاده قرار می‌گیرد. میان بولت پلاستیکی برای انواع دیوارهای بتنی همچون سدها؛ تونل‌ها؛ دیواره مخازن؛ دیوارهای برشی؛ استخرها؛ کانال انتقال آب و …. مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه استفاده از این محصول نسبت به سایر محصولاتی مانند میان بولت فنری و چدنی؛ هفتاد درصد کمتر می‌باشد. این محصول برای کارفرما دارای کاربرد فراوانی می‌باشد. از این محصول می‌توان در تمام پروژه‌ها استفاده کرد.

اسپیسر

از مهم‌ترین تجهیزاتی که در سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ می‌توان به واشر؛ مهره و بولت اشاره کرد. ساخت این میان بولت از پنج قطعه می‌باشد که پس از تولید حتما باید مونتاژ شود و سپس مورد استفاده قرار گیرد. این میان بولت بر خلاف سایر محصولاتی همچون میان بولت چدنی و فلزی؛ می‌توان طول آن را افزایش داد.

 

واتراستاپ و انواع آن

PVS؛ بنتونیتی و هیدروفیل از انواع واتراستاپ می‌باشد. پی‌وی‌سی در اندازه‌های مختلفی تولید و به بازار ارائه می‌گردد. واتراستاپ هیدروفیلی جهت جلوگیری نشت درزهایی که در حال اجرا هستند؛ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول از پلیمرهایی که خاصیت ارتجاعی بالایی دارند همچون پلیمر پلاستیکی ساخته می‌شوند. آب‌بند یا واتراستاپ بنتونیتی بسیار کاربردی و دارای خاصیت ارتجاعی بسیار زیاد می‌باشد. این محصول با مواد خامی ساخته می‌شود که هیچ گونه نقص و عیبی در آن مشاهده نمی‌شود.

کارگاه‌های زیادی در کشورمان وجود دارند که انواع محصولاتی مانند واتراستاپ؛ میان بولت پلاستیکی و انواع اسپیسرها را تولید می‌کنند. مجموعه مدرن سازان با سال‌ها سابقه فعالیت نیز در تولید و ارائه این محصولات به بازار بسیار موفق عمل کرده است. این مجموعه دارای مهندسین خبره و ماهر می‌باشد که تمامی محصولات را با کیفیت و مواد درجه یک تولید می‌کنند. برای آگاهی؛ اطلاع و خرید از محصولات این مجموعه می‌توانید به صورت حضوری به دفتر مرکزی مراجعه کنید. در صورتی که به هر دلیلی امکان خرید حضوری وجود ندارد؛ می‌توانید به صورت غیر حضوری و اینترنتی محصولات مدرن سازان را مشاهده کنید؛ سپس اقدام به سفارش و خرید محصول مورد نیاز خود کنید. سفارش شما در مدت زمان کوتاهی ارسال می‌گردد. اگر برای خرید به مشکل برخورد کردید می‌توانید با مشاورین این مجموعه مشورت کنید و سوالات خود را مطرح کنید. آن‌ها با راهنمایی‌های مفید می‌توانند شما در خرید بهتر یاری کنند

من محمد پورداداش متولد سال ۱۳۶۷ در خدمت شما هستم. طراحی گرافیک و وب مهمترین مسئولیت من بوده و است. سعی خواهم کرد بهتر از همیشه در خدمت شما باشم. خوب بودن به حرف نیست به رفتار نیک و عمل پسندیده است.
در کانال ما عضو شوید و از آخرین اخبار ، محصولات و تخفیف با خبر شوید... کانال تلگرام وبیت

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین نمونه کار ها مشاهده همه

آخرین طرح های اختصاصی اجرا شده