learndl learndl triboon

بازار های اطراف حرم امام رضا + رزرو تور با تخفیف 40 درصدی

مشهد یکی از بزرگترین شهر های سیاحتی و زیارتی است که سالانه زائران و گردشگران بسیار زیادی به منظور زیارت حرم مطهر امام رضا علیه السلام و بازدید از جاذبه های گردشگری و تفریحی مشهد به این شهر که پایتخت معنوی ایران است سفر می کنند. مسافران خارجی و داخلی می توانند برای خرید سوغاتی به بازارهای شهر زیبای مشهد بروند و محصولات مورد نیاز و انواع سوغاتی های متنوع را از این بازار ها خرید کنند. چنانچه قصد رزرو تور قطار مشهد را دارید بر روی این لینک کلیک کنید.  یکی از لذت بخش ترین کارهایی که می توان در حین سفر انجام داد خرید کردن است. زمانی که وارد این شهر مقدس می شوید علاوه بر این که باید به پابوسی حرم مطهر امام رضا علیه السلام بروید باید سوغاتی های نیز برای دوستان و آشنایانتان تهیه کنید

بازار های مشهد

حرم امام رضا

مشهد یک شهر بزرگ و در واقع کلانشهر می باشد که در آن مراکز خرید متعددی وجود دارد. بنابراین شما می‌ توانید زمان خود را به بازدید از مراکز خرید مشهد و بازارهای معروف آن اختصاص دهید. البته بسیاری از افراد آنقدر غرق زیارت حرم مطهر رضوی می شوند که دیگر زمانی برای کشت و گذار در مراکز خرید و شهر مشهد ندارند. اگر شما هم جزو این افراد هستید نگران نباشید، چرا که در نزدیکی حرم بازار های زیادی وجود دارد که شما می توانید به بازار های بزرگ نزدیک حرم مطهر رضوی مراجعه کنید و سوغاتی های مناسب و با کیفیتی برای عزیزانتان تهیه کنید. در ادامه مقاله قصد داریم بازارهای نزدیک به حرم را بیان کنیم. سایت ندابال اسمان با تخفیف تور مشهد از شیراز شرایط مناسبی برای گردشگران فراهم کرده است، برای دیدن آن بر روی این لینک کلیک کنید.

 

بازار عباس قلی خان مشهد

بازار عباس قلی خان مشهد

از دیگر بازارهای نزدیک به حرم مطهر رضوی بازار عباسقلی خان می باشد. افراد زیادی برای این که به حرم مطهر رضوی نزدیک باشند ترجیح می دهند هتل های اطراف حرم امام رضا علیه السلام را رزرو کنند،  این افراد می‌ توانند با پای پیاده از هتل های نزدیک حرم به مرکز خرید یا بازار عباسقلی خان مشهد بروند. از قدیمی ترین بازار هایی که در نزدیکی حرم مطهر رضوی واقع شده بازار عباسقلی خان می باشد که متعلق به یکی از اشراف زاده گان مشهدی است و قدمت آن به بیش از ۴۰۰ سال پیش باز می گردد. البته برخی از مغازه های بازار عباس قلی خان سبک مدرن و لوکس گرفته است که به محصولات سوغاتی یا پوشاک و زیورآلات و خوراکی در آن به فروش می روند.

 

بازار بزرگ مرکزی مشهد

در سال ۱۳۷۷ بازار بزرگ مشهد با چهار طبقه افتتاح شد. بازار بزرگ مشهد یا بازار مرکزی فاز یک بهترین بازار برای خرید سوغاتی های مشهد می باشد، چرا که در بازار بزرگ مرکزی مشهد مغازه های متنوعی وجود دارد که شما می توانید هر آنچه که دلتان می‌ خواهد را در مغازه های این بازار بیابید. در بازار بزرگ مرکزی مشهد لوازم مختلفی از جمله مهر و سجاده، جانماز و فرش، انگشتر و لوازم بهداشتی، زعفران و سایر محصولات دیگر به فروش می رسد. بازار بزرگ مشهد واقع در خیابان آیت الله بهجت و چهارراه شهدا می باشد.

 

بازار رضا مشهد

بازار رضای مشهد را تمام مسافران و زائران ای که حتی یک بار هم به شهر مطهر مشهد سفر کرده‌ اند می شناسند. در واقع هر شخصی که حتی یک بار به شهر مقدس مشهد سفر کرده مطمئنا از بازار رضای مشهد بازدید کرده است. بازار رضای مشهد در نزدیکی حرم مطهر رضوی واقع شده است که دو درب اصلی دارد. میدان ۱۷ شهریور شهر مشهد خروجی بازار رضا بوده و در خیابان ۱۷ شهریور می توانید مراکز خرید متعددی را مشاهده کنید که انواع زیورآلات، زعفران، مهر و سجاده، ادویه و نبات و هر چیزی که برای خرید سوغاتی احتیاج دارید در این مراکز خرید یافت می شود. بازار رضای مشهد واقع در جنوب شرقی میدان بیت المقدس است.

 

بازار غدیر در مشهد

از دیگر بازارهای نزدیک به حرم مطهر رضوی بازار غدیر مشهد می باشد. فاصله بازار غدیر به حرم مطهر رضوی آنقدر نزدیک است که شما می‌ توانید از صحن غدیر حرم به راحتی به بازار غدیر مشهد دسترسی داشته باشید. در حقیقت همین عامل موجب شده تا نام این بازار نزدیک به حرم را بازار غدیر بگذارند. در بازار غدیر مشهد می‌ توانید محصولاتی متنوع با کیفیت بسیار بالا خریداری کنید. در این بازار کفش و کیف سنگ های زینتی، شال و خشکبار و پوشاک و سوغات معروف شهر مقدس مشهد به فروش می رسند. بازار غدیر مشهد در ورودی صحن غدیر و ابتدای خیابان شیرازی واقع شده است.

 

بازار جنت مشهد

از دیگر بازارهای نزدیک به حرم مطهر رضوی بازار جنت می باشد، پیشنهاد می‌ شود اگر در نزدیکی حرم اقامت گرفتید حتماً بازدید از بازار جنت را فراموش نکنید. به دلیل اینکه بازار جنت به باغ ملی و حرم مطهر رضوی نزدیک است توجه بسیاری از گردشگران را به سمت خود کشانده است. تنوع محصولات پوشاک بازار جنت مشهد بسیار بالا است و شما می توانید برای هر جنس و سنی پوشاک خریداری کنید، چرا که بورس کیف و کفش و پوشاک مشهد در بازار جنت مشهد می باشد که واقع در میدان سعدی و در خیابان چمران است. البته مرکز خرید توس ونک، مرکز خرید زیست خاور، مرکز خرید آرمان مشهد، مرکز خرید خورشید از مراکز خرید نزدیک به حرم مطهر رضوی هستند که در ادامه اطلاعاتی از آن ها ارائه می دهیم‌.

 

مجتمع تجاری آرمان و خورشید و توس ونک

از بهترین مراکز خرید که نزدیک به حرم مطهر امام رضا علیه السلام واقع شده است مجتمع تجاری آرمان است که واقع در خیابان نواب صفوی می باشد. در مجتمع تجاری آرمان و بخش مرکزی آن دارای صخره های بسیار بزرگ و آبشار، فضای مفرح و تفریح برای بزرگسالان و کودکان است. همچنین دارای فودکورت مجموعه است که پذیرای مسافران محترم می باشد. مجتمع ۳۵۹ واحد و ۱۳ طبقه داشته و ۱۱۹ واحد مسکونی و ۲۹۰ واحد اقامتی و ظرفیت پارکینگ ۴۴۵ می باشد. مجتمع تجاری توس ونک واقع در خیابان شیرازی و میدان شهدا است که از بهترین مراکز خرید مشهد محسوب می شود. همچنین از امتیازهای مجتمع تجاری می توان به نزدیکی آن به حرم مطهر رضوی اشاره کرد. مجتمع تجاری خورشید از دیگر مراکز خرید مشهد است که در نزدیکی حرم مطهر رضوی قرار دارد. این مجتمع واقع در خیابان احمد آباد بین بلوار رضا و بلوار ابوذر غفاری می باشد. مجتمع تجاری خورشید را می توان از شیک ترین مراکز خرید در شهر مشهد به حساب آورد و در پررفت‌ و آمد ترین نقاط شهر مشهد واقع شده است. در این مجتمع تجاری می‌ توانید انواع لوازم آرایشی بهداشتی، کیف، شال، پوشاک و روسری و غیره را به صورت عمده خریداری کنید.

 

مرکز خرید زیست خاور

از مهمترین مراکز خرید شهر مشهد، مرکز خرید زیست خاور است. از امتیاز هایی که موجب شده بسیاری از بزرگان و مسافران مشهد علاقه‌ مند به مرکز خرید زیست خاور باشند این است که این مرکز خرید در نزدیکی حرم مطهر رضوی واقع شده است. مرکز خرید مشهد واقع در خیابان کوهسنگی می باشد که یکی از معروف ترین خیابان های شهر مشهد است. این پاساژ دارای چهار طبقه است که در هر طبقه می توانید محصولات مختلفی خریداری کنید که شامل انواع کیف و کفش لوازم تزئینی پوشاک و خشکبار است. همچنین این مرکز خرید دارای امکانات رفاهی از جمله کافی شاپ است که بهترین گزینه برای دقایقی استراحت در هنگام خرید می باشد. مرکز خرید زیست خاور در موقعیت جغرافیایی قرار گرفته که به انواع وسیله نقلیه مانند تاکسی و اتوبوس و مترو دسترسی دارد. البته این مرکز خرید معروف داری پارکینگ می باشد و افرادی که با وسیله شخصی به این مجموعه خرید می روند می توانند خودرو خود را در پارکینگ مجتمع پارک کنند.

 

هتل درویش شهر مشهد

در اطراف حرم مطهر امام رضا علیه السلام هتل های بسیار زیادی وجود دارد که با رزرو هتل های نزدیک به راحتی می توانید هم به حرم مطهر رضوی و هم به بازارهای اطراف حرم دسترسی داشته باشید. یکی از این هتل های با کیفیت و نزدیک به حرم هتل درویش می باشد. هتل درویش دارای ۲۲۳ اتاق می باشد که شامل اتاق های یک تخته تا چهار تخته، امپریال دو خواب و کوئین و سوئیت فصل و… است. هتل درویشی مشهد طراحی خارق العاده و منحصر به فردی دارد. در هتل درویش متنوع ترین منو غذایی وجود دارد که غذا های سالم و با کیفیتی ارائه می دهد. این هتل داره پنج رستوران از جمله ارغوان، روف گاردن بین المللی، اتریوم و فیروزه و‌… است، همچنین دارای امکانات رفاهی از جمله کافی شاپ ۲۴ ساعته، آژانس مسافرتی، خدمات تبدیل ارز، چایخانه سنتی، آرایشگاه و غیره می باشد.

 

شرکت خدماتی ندابال آسمان

شرکت خدماتی ندا بال آسمان یک آژانس مسافرتی بوده که خدمات و شرایط بسیار مناسبی برای تورهای خارجی و داخلی فراهم کرده است. شرکت خدماتی ندابال آسمان دو دهه است که در زمینه برگزاری تورهای داخلی کشور و خارج از کشور فعالیت کرده  و با فراهم کردن شرایط مناسب و قیمت مناسب و مقرون به صرفه تورهای داخلی و خارجی بسیاری از گردشگران تمایل دارند با رزرو تور های سایت ندابال اسمان یکبار هم که شده مسافرت با تور را تجربه کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت