learndl learndl triboon

اهمیت سیٔو برای کسب و کارهای آنلاین

دیده شدن در موتور جستجوی گوگل و فروش بیشتر، آرزوی هر کسب‌وکار آنلاین و اینترنتی است. علت آن هم به این برمی‌گردد که فروش بیشتر مساوی با درآمد بیشتر یک کسب‌وکار است. برای اینکه بتوانید بیزینس خود را در صفحه اول گوگل نشان دهید، باید روی سئو سایت خود به خوبی کار کنید.

 

سئو چیست؟

اهمیت سیٔو

خوب است که در ابتدا تعریفی ساده از سئو بدانید تا در ادامه از اهمیت سئو در کسب‌وکار اینترنتی آگاه شوید. عبارت Search Engine Optimization که به اختصار SEO نامیده می‌شود، به معنی بهینه سازی موتور جستجو است. در واقع سئو به کلیه اقداماتی گفته می‌شود که در جهت رسیدن سایت شما به صفحه اول گوگل، انجام می‌شود. این اقدامات به چند بخش سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال تقسیم می‌شود.

سئو داخلی به طور خلاصه مربوط همه اقداماتی است که درون سایت انجام می‌دهید تا در رتبه‌بندی گوگل حضور داشته باشید. این اقدامات شامل محتوا، متا دیسکریپشن، لینک سازی داخلی، عنوان، کلمات کلیدی، تصاویر و متن جایگزین آن‌ها و … است.

از سوی دیگر، سئو خارجی به کلیه کارهایی گفته می‌شود که در خارج از وبسایت، جهت افزایش رتبه انجام می‌شود. فعالیت‌هایی که در سئو آف پیج انجام می‌شود، شامل لینک سازی خارجی، سوشال مدیا، بلاگ و … است. اما سئو تکنیکال مربوط به اقدامات فنی سایت می‌شود و شامل بهبود سرعت سایت، بهینه سازی کدهای سی اس اس و جاوا اسکریپت، بهبود تجربه کاری و … است.

این سه بخش اصلی در کنار یکدیگر سئو را تشکیل می‌دهند و مکمل یکدیگر هستند. به این معنی که باید اقدامات مربوط به سئو On page، سئو Off page و سئو تکنیکال با هم انجام شود تا یک سایت در رتبه‌های اول گوگل دیده شود.

بسیاری از افراد بر این باورند که اگر قیمت سئو سایت بیشتر باشد و فقط روی سئو خارجی تمرکز کنند، یعنی سئو سایت به درستی انجام شده‌است اما این باور اشتباهی است. زیرا انجام سئو برای یک سایت، زمانی به خوبی انجام می‌شود که بین سه بخش اصلی سئو، هماهنگی لازم ایجاد شده باشد و اقدامات مورد نیاز نیز در جهت بهبود هر بخش، به درستی برنامه‌ریزی و انجام شود.

 

اهمیت سئو برای کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی

اهمیت سئو برای کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی

آمار و ارقام نشان می‌دهد که در قرن 21، مردم به صورت روزانه از موتور جستجوی گوگل برای افزایش آگاهی و خرید محصولات خود استفاده می‌کنند. بنابراین اگرصاحب کسب‌وکار آنلاین هستید، داشتن سایت و انجام سئو می‌تواند رشد چشمگیری بر درآمد شما داشته باشد. فرقی نمی‌کند که صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید یا سایت‌های شرکتی، گردشگری و … دارید؛ در هر صورت سئو می‌تواند موجب دیده شدن کسب‌وکار شما و درآمد بیشتر آن شود. شاید تصور کنید که فقط در صورت داشتن محصول، می‌توانید با سئو به جذب مشتری و فروش برسید اما با سئو سایت شرکتی نیز می‌توانید خدمات شرکت خود را به مشتری بفروشید و باعث آگاهی آن‌ها شوید.

در دنیای دیجیتال امروز، فعالیت روی سئو سایت می‌تواند مفیدتر از روش‌های بازاریابی باشد. بسیاری از مدیران کسب‌وکارها به این آگاهی رسیده‌اند و برای انجام سئو سایت خود هزینه می‌کنند تا در رقابت با رقبا برنده میدان شوند. اگر شما هم صاحب یک کسب‌وکار آنلاین هستید و بیشتر فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهید، باید بدانید که داشتن سایت برایتان از هر چیزی واجب‌تر است چرا که می‌توانید بازدید و فروش بسیار زیادی را از طریق سایت جذب کنید.

شما می‌توانید با سئو سایت فروشگاهی خود، میزان درآمد ماهیانه خود را چندین برابر کنید و از آن لذت ببرید. قدرت کسب‌وکار شما به این بستگی دارد که به رتبه پایداری در صفحه یک گوگل برسد. بنابراین با استفاده از SEO، از رقبای خود سبقت بگیرید و بیزینس خود را به مشتریان متقاضی نشان دهید.

 

دلایل نیاز کسب و کارهای آنلاین به سئو چیست؟

دلایل نیاز کسب و کارهای آنلاین به سئو چیست؟

معمولا به دلیل عدم آگاهی از قدرت سئو، بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها تردید دارند تا از سئو بهره‌مند شوند. این در حالی است که دلایل زیادی وجود دارد تا به عنوان صاحب کسب‌وکار قانع شوید تا از سئو استفاده کنید. مطمئن باشید که یکی از اصولی‌ترین راه‌های جذب مشتری در گوگل، داشتن ترافیک ارگانیک است که با سئو میسر می‌شود. در ادامه برخی از دلایل نیاز کسب‌وکارهای آنلاین به سئو را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

 

بهره مندی از ترافیک ارگانیک

 

سرچ ارگانیک که توسط کاربران انجام می‌شود، سهم بسیار زیادی در سئو دارد. هر موتور جستجو بخشی از این سهم را به خود اختصاص داده است که در این بین گوگل با داشتن 75 درصد از این سهم، به موتور جستجو محبوب کاربران تبدیل شده‌است. همه ما در طول رز، بارها از گوگل برای جستجو و خرید استفاده می‌کنیم و این موضوع نشان می‌دهد با داشتن سایت و رعایت سئو می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود جذب کنید. از طرفی، به دلیل محبوبیت زیاد گوگل توسط کاربران، متخصصان سئو موظفند که تمامی اقدامات خود را طبق دستورات این موتور جستجو پیش ببرند تا جستجوی ارگانیک سایت مورد نظر را افزایش دهند.

 

ایجاد اعتماد و اعتبار در بین مردم

 

وقتی در صفحه اول گوگل کنار رقبای برتر حوزه خود دیده شوید، کاربران زیادی اسم برند شما را می‌شناسند. بنابراین اعتماد بیشتری به شما می‌کنند و حتی در بسیاری از موارد به دلیل تجربه خوبی که با خرید از سایت شما داشتند؛ شما را به دوستان خود نیز معرفی می‌کنند. این یکی از مراحل ارزشمند برای یک برند است که مشتری با بازاریابی دهان به دهان، از خدمات و محصول خوب و کیفیت یک برند برای دیگران تعریف می‌کند.

 

استفاده از سئو محلی

استفاده از سئو محلی

یکی از الگوریتم‌های سئو به شما کمک می‌کند تا با توجه به موقعیت جغرافیای کاربر، پاسخ جستجو را بر اساس نزدیک‌ترین لوکیشن به کاربر بدهد. به این صورت که وقتی درباره رستوران سرچ می‌کنید، نزدیک‌ترین رستوران‌هایی را که به موقعیت مکانی شما نزدیک هستند، در صفحه اول نمایش می‌دهد. به این ترتیب سئو، اهمیت زیادی برای کسب‌وکارهای آنلاین دارد.

 

 

هزینه نسبتا ارزان سئو

 

این بدیهی است که سئو هزینه دارد و باید برای اقداماتی که کارشناس سئو یا شرکت سئو برای پروژه شما انجام می‌دهد، هزینه پرداخت کنید. اما سئو هزینه خیلی قابل قبول‌تری نسبت به بازاریابی و تبلیغات دارد. علاوه بر این نسبت به تبلیغات، زمان بیشتری طی می‌کند اما نتیجه آن بسیار با ارزش است زیرا درآمد کسب‌وکار شما را چندین برابر می‌کند. باید به سئو به چشم یک سرمایه‌گذاری در درازمدت نگاه کنید زیرا اگر به درستی و با تیم مطمئنی انجام شود، می‌تواند آینده کاری شما را تضمین کند.

 

 

سئو، یک استراتژی بلند مدت

 

برای اینکه در دراز مدت بتوانید از سئو نتایج مطلوب و دلخواه کسب کنید، باید از روش‌ کلاه سفید و بعضا کلاه خاکستری، استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که اجرای درست سئو می‌تواند تاثیرات مثبت بلند مدتی را در پی داشته باشد، هر چند که در طی این مسیر هم شاهد اتفاقات موثر نیز خواهید بود. اما اگر از روش‌های رایج کلاه سیاه بخواهید در مدت زمان کوتاه، نتایج دلخواه را کسب کنید، باید بدانید که سایت و بیزنس خود را قربانی کرده‌اید چرا که موتور جستجوی گوگل قوانین سفت و سختی برای مقابله با روش‌های کلاه سیاه دارد. پس صبور باشید و با استراتژی بلند مدت در سئو، به نتایج دلخواه خود در صفحه اول برسید.

 

 

 

تاثیر سئو بر چرخه خرید

تاثیر سئو بر چرخه خرید

قطعا بارها از طریق موتور جستجوی گوگل، محصولی را جستجو کرده و خرید کرده‌اید. بنابراین به خوبی می‌دانید که وقتی سایتی اطلاعات محصول یا خدمات خود را به صورت کاملا شفاف توضیح داده باشد، به آگاهی شما اضافه می‌کند و شما را ترغیب می‌کند تا از آن خریداری کنید. پس اگر صاحب یک کسب‌وکار اینترنتی هستید، می‌توانید با سئو و تولید محتوای درست به راحتی چرخه خرید را در سایت خود افزایش دهید و به تعداد مشتریان خود بیفزایید.

سئو و ایجاد تجربه کاربری خوب برای کاربر

تجربه کاربر برای گوگل، حرف اول را می‌زند و این یعنی اگر رتبه یک گوگل باشید اما کاربر از سایت شما تجربه خوبی به دست نیاورد، کاهش رتبه خواهید داشت. باید بدانید که علاوه بر سئو باید به تجربه کاربری سایت خود نیز توجه کنید زیرا User Experience جز فاکتورهای رتبه بندی برای گوگل به شمار می‌آِید و هدف آن ارائه اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کاربران است. به یاد داشته باشید که سئو اصولی و درست، تجربه کاربری خوبی را نیز به کاربر ارائه می‌دهد و گوگل هم رتبه یک را برای شما انتخاب می‌کند.

با سئو در رتبه یک باشید

برای اینکه کاربران گوگل روی سایت شما کلیک کنند، باید در صفحه اول باشید. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است معمولا کاربران به صفحات بعدی گوگل برای پیدا کردن پاسخ خود نمی‌روند. در این صورت اگر در صفحه اول نباشید، ترافیک بسیار بالایی را از دست خواهید داد و از دست دادن ترافیک مساوی است با عدم آگاهی و شناخت کاربران از برند شما و نداشتن مشتری و کاهش درآمد. بنابراین، اهمیت سئو برای کسب و کارهای آنلاین را جدی بگیرید و اقدامات لازم را برای سئو سایت خود انجام دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت