learndl learndl triboon

اهمیت اصطلاحات موجود در دنیای ارزهای دیجیتال

اهمیت اصطلاحات موجود در دنیای ارزهای دیجیتال

اصطلاحات ارز دیجیتال

آشنایی با اصطلاحات ارز دیجیتال یکی از اولین گام‌های ورود به دنیای پرفرازونشیب رمزارزهاست. افراد باید به‌عنوان یک تریدر نوپا یا حتی حرفه‌ای به طور کامل با این اصطلاحات آشنا باشند؛ اما ضرورت یادگیری اصطلاحات رمزارز چیست؟ مهم‌ترین و رایج‌ترین این اصطلاحات کدام‌اند؟ در این مقاله به معرفی کاربردی‌ترین و رایج‌ترین اصطلاحات عرصه رمزارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت و به‌تمامی سؤالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

اهمیت یادگیری اصطلاحات ارز دیجیتال

اگر فردی کم‌تجربه در زمینه دنیای ارزهای دیجیتال باشید، قطع به‌یقین بارها با اصطلاحاتی ناآشنا مواجه شدید که تریدرهای دیگر به‌وفور از آن استفاده می‌کنند. در واقع آشنایی با فرهنگ لغت ارز دیجیتال و اصطلاحات آن، ارتباطتان را با تریدرهای دیگر بهبود بخشیده و در بسیاری از موارد شما را با تکنیک‌ها و استراتژی‌های مختلف ترید در دنیای رمزارزها آشنا می‌سازد. از مهم‌ترین دلایل اهمیت یادگیری اصطلاحات ارز دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با دیگران

همان‌طور که اشاره کردیم، مفاهیم ارز دیجیتال و اصطلاحات آن زبان بین‌المللی این دنیای پرفرازونشیب هستند که افراد برای برقراری ارتباط با دیگر تریدرها به آن نیاز دارند. در واقع شما با آموزش فرهنگ لغت ارز دیجیتال می‌توانید به تبادل تجربه با دیگر تریدرها بپردازید. لازم به ذکر بوده که بهتر است عنوان اصطلاحات ارز دیجیتال را به‌ زبان انگلیسی نیز فرابگیرید.

امکان ارتقا دانش و آموزش استراتژی‌های جدید ترید

یکی دیگر از مهم‌ترین کارهایی که تریدرها باید به‌صورت مداوم آن را انجام دهند، ارتقا دانش و یادگیری استراتژی‌های جدید است. پایه و اساس تمامی آموزش‌ها در دنیای رمزارزهای دیجیتال، همان اصطلاحات رمزارزهاست. به‌عبارت‌دیگر شما باید به طور کامل بر مفاهیم ارز دیجیتال تسلط پیدا کنید تا بتوانید فیلم‌های آموزشی، مقالات جدید و … را ببینید و مطالعه کنید؛ به این صورت است که می‌توانید دانش خود را ارتقا دهید. در صورت عدم تسلط به این اصطلاحات، روند آموزشی شما با اختلالات فراوان مواجه شده و شما را کلافه خواهد کرد.

مهم‌ترین اصطلاحات ارز دیجیتال کدام‌اند؟

در قدم اول آموزش رایج‌ترین اصطلاحات رمزارز، باید بدانید که تعداد این مفاهیم و اصطلاحات کم نبوده و شما باید دانش خود را در این زمینه کاملا به‌روز نگه دارید؛ اما یک‌سری اصطلاحات نیز هستند که نسبت به سایر عبارات بیشتر استفاده می‌شوند. در ادامه این بخش از مقاله آن‌ها را به ترتیب حروف الفبا انگلیسی معرفی خواهیم کرد:

Altcoin (آلت‌کوین)

به هر رمزارزی به‌غیراز رمزارز بیت‌کوین، آلت‌کوین گفته می‌شود.

ASIC

به دستگاه‌هایی که برای محاسبات قدرتمند و استخراج رمزارزها استفاده می‌شوند، ASIC گفته می‌شود. این دستگاه‌ها گران‌قیمت هستند و بسیاری از افراد آن‌ها را به نام دستگاه ماینینگ (mining) می‌شناسند.

Bitcoin (بیت‌کوین)

بیت‌کوین اصلی‌ترین، بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین رمزارز شناخته شده حال حاضر در جهان است.

Buy the dip

یکی از مهم‌ترین استراتژی‌ها و اصطلاحات ارز دیجیتال که باید با آن آشنا شوید، Buy the dip است. این اصطلاح به معنای خرید رمزارزهایی بوده که به‌صورت موقت و در یک بازه زمانی محدود، قیمت آن‌ها کاهش پیدا کرده و قرار است که مجددا شاهد افزایش قیمت آن‌ها باشیم.

Blockchain (بلاک‌چین)

یکی دیگر از مهم‌ترین اصطلاحات رمزارز که به‌وفور از آن استفاده می‌شود، اصطلاح بلاک‌چین است. در واقع بلاک‌چین زیربنایی بوده که رمزارزهای دیجیتال روی آن کار می‌کنند. بلاک‌چین همانند دفتری کامل از تراکنش‌های انجام شده توسط چندین تریدر است که در یک شبکه کامپیوتری نگهداری می‌شوند. تمامی اطلاعات در این شبکه به‌صورت رمزنگاری شده به ثبت رسیده‌اند؛ به همین دلیل است که احتمال دست‌کاری و هک اطلاعات در این زمینه به صفر می‌رسد.

Coin (کوین)

کوین در واقع اصطلاحی عامیانه برای تمامی رمزارزهاست؛ برای مثال می‌توان به memecoin، altcoin و … اشاره کرد.

https://wallex.ir/blog/glossary/

Cryptocurrency (کریپتوکارنسی)

یکی دیگر از اصطلاحات ارز دیجیتال که از آن بسیار استفاده می‌شود، کریپتوکارنسی است. کریپتوکارنسی در واقع پول دیجیتال یا دارایی بوده که به‌صورت رمزنگاری شده ایجاد و طراحی می‌شود. در کریپتوکارنسی رمزنگاری ارزها توسط افراد عادی ثبت و تأیید می‌شود و هیچ مرجع متمرکزی مانند بانک‌ها روی آن تسلطی ندارند.

Defi (دیفای)

دیفای به معنای سیستم مالی غیرمتمرکز است. برای نقل‌و‌انتقال دارایی‌های سنتی، ما به واسطه‌هایی همچون بانک‌ها نیاز داریم؛ اما در دیفای برای انتقال دارایی‌های دیجیتال خود به هیچ‌گونه واسطه‌ یا مرجعی نیاز ندارید. تمامی تراکنش‌های شما در بستر بلاک‌چین و به کمک ابزار مالی دیفای انجام می‌شوند.

Double spend (دو بار خرج‌کردن)

اگر شما برای خرید یک ساندویچ، ۴ اسکناس ۱۰ هزارتومانی را به فروشنده بدهید، دیگر صاحب اسکناس‌ها نیستید و نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در دنیای رمزارزها نیز اصطلاحی به نام «دو بار خرج‌کردن» وجود دارد که در واقع نوعی خطر و مشکل تلقی می‌شود. شما با خرج‌کردن هر کوین، نسخه کوین متعلق به خود را از بین برده و از این مشکل جلوگیری می‌کنید. هیچ‌کس نمی‌تواند به کپی‌کردن اطلاعات دیجیتال مربوط به‌ کوین‌هایش بپردازد و مجدد از آن‌ها برای خرید استفاده کند.

Exchange (صرافی)

یکی دیگر از اصطلاحات ارز دیجیتال رایج در بین تریدرها، اصطلاح Exchange یا صرافی است. در واقع اکسچنچ وب‌سایت، اپ و … بوده که تریدرها در آن به خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال خود می‌پردازند.

اهمیت اصطلاحات موجود در دنیای ارزهای دیجیتال

NFT (توکن غیرقابل‌معاوضه)

توکن غیرقابل‌تعویض در واقع به‌نوعی از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده گفته می‌شود که به‌عنوان سند مالکیت آثار دیجیتال در فضای بلاک‌چین کاربرد دارند.

P2P (همتا به همتا)

یکی دیگر از اصطلاحات رمزارز رایج در بین تریدرها، تراکنش همتا به همتاست. P2P به معاملاتی گفته می‌شود که برای انجام‌شدن به هیچ واسطه و مرجعی نیاز ندارند. تراکنش‌های دنیای رمزارزها به‌صورت همتا به همتا انجام می‌شود.

Token (توکن)

توکن‌ها واحد دومی از ارزهای دیجیتال هستند که بلاک‌چینی مخصوص به خود ندارند؛ بلکه روی بلاک‌چین‌های قرارداد شده اجرا می‌شوند؛ برای مثال XRP یک توکن است که در بلاک‌چین ریپل اجرا می‌شود. می‌توان گفت که تمامی رمزارز‌ها به‌غیراز بیت‌کوین و اتریوم در رسته توکن‌ها قرار می‌گیرند.

بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال

یادگیری اصطلاحات ارز دیجیتال اولین قدم ورود به دنیای پرفرازونشیب کریپتوکارنسی است. در قدم بعدی شما باید یک صرافی معتبر را برای انجام تراکنش‌های خود انتخاب کنید.  صرافی والکس با ارائه خدمات و امکاناتی همچون خرید و فروش آنی، بات معامله‌گر، سکوی معاملات، APL پیشرفته، کیف پول اختصاصی، سپرهای امنیتی مدرن و … به‌عنوان معتبرترین صرافی‌ بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت