learndl learndl triboon

انواع حساب های معاملاتی در فارکس

انواع حساب های معاملاتی در فارکس

بازار فارکس یکی از بازارهای مالی جهانی است که هر فردی امکان ورود به آن را دارد. این بازار دارای انواع حساب‌های معاملاتی است که افراد می‌توانند به مزایا و آپشن‌های هر حساب دسترسی یابند. البته هیچ یک از حساب‌ها نسبت‌ به دیگری برتری ندارند و هرکدام به یک اندازه دارای ویژگی هستند. هر فردی بسته به نیاز و توانایی خود، می‌تواند در حسابش فعالیت کند و از این طریق سود کسب نماید. انتخاب حساب‌ معاملاتی در این بازار به میزان فکر و توانایی، میزان سرمایه اولیه و تخصص هر فرد بستگی دارد. افراد نیز با انتخاب حساب درست، می‌توانند به بازدهی و سود بالایی دسترسی پیدا کنند و سرمایه خود را افزایش دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد انواع حساب‌های معاملاتی در بازار فارکس، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

منظور از حساب‌های معاملاتی در فارکس چیست؟

امروزه بازار مالی به بخش جدانشدنی زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌است که می‌توانند با کمی دانش و توانایی خود، از آن کسب درآمد کنند. این بازار از همان زمان ورود خود، توانست حساب‌های بسیار و متنوعی را در اختیار تریدر و کارگزارهای خود قرار بدهد که افراد نیز می‌توانند به دلخواه خود در حسابی فعالیت کنند. البته تمامی حساب‌های معاملاتی نیازمند دانش و توانایی خاصی هستند که تریدرها باید قادر به انتخاب نوعی حساب باشند که بتوانند از آن به سود برسند.

هر کاربر نیازمند چندین حساب مختلف است که نیاز یک تریدر و کارگزار با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به این دلیل نیاز به حساب، به دو دیدگاه کارگزار و تریدر تقسیم شده‌است. هر حساب می‌تواند نوعی از نیازهای افراد را برطرف سازد و نکتهٔ مهم اینجاست که برخورداری از چندین حساب، سودمندی بسیاری را نصیب کارگزار و تریدر خواهد کرد. حضور در این بازار و فعالیت در هر کدام از حساب‌ها، کارمزدی خواهد داشت که تریدرها موظف به پرداخت آن هستند. ولی در این بین برخی از حساب‌های بازار فارکس هیچ کارمزدی از افراد دریافت نمی‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند بدون هیچ هزینه اضافی، وارد محیط بازار شوند.

انواع حساب‌های معاملاتی در فارکس

در بازار ارزی حساب‌های معاملاتی گوناگونی وجود دارد که هر فردی بسته به حوزهٔ فعالیت و تخصص خود، امکان حضور و انجام معامله در آن‌ها را دارد. هرکدام از حساب‌های معاملاتی دارای یکسری ویژگی و خصوصیت‌های خاصی هستند که خدمات مختلفی را در اختیار افراد قرار می‌دهند. انواع حساب‌های معاملاتی در این بازار به چندین دسته تقسیم‌بندی شده‌اند که به شکل زیر هستند:

  • حساب استاندارد

حساب استاندارد یکی از انواع حساب‌های معاملاتی است که آغاز معامله‌ها از آن شروع می‌گردد. این حساب نیازمند سپردهٔ کمتری است و همانند برخی از سایر حساب‌ها، به سپرده بیشتر و بلندمدت نیازی ندارد.

  • حساب پم

در حساب پم تریدرها به‌صورت غیرمستقیم معامله می‌کنند، یعنی این‌که سرمایه‌گذاری را به فرد یا صندوق دیگری واگذار خواهند کرد و در نهایت خودشان سود حاصل از معامله را دریافت می‌کنند.

  • حساب STP

این حساب برعکس حساب پم عمل می‌کند و در آن می‌توانید معاملات را به‌صورت مستقیم انجام دهید. استفاده از حساب STP مناسب کسانی است که می‌خواهند ارتباط درست و منصفانه‌ای با یک بروکر به شکل واضح و با هزینهٔ کم برقرار کنند.

حساب ECN

این حساب به افراد فعال کمک می‌کند که بدون دخالت فرد دیگر یا میز واسطی، معاملهٔ خود را در بازار به انجام برسانند. قیمت ارزهای موجود در حساب ECN از چندین مکان مختلف تهیه می‌شود و به این دلیل تریدرها با خیالی راحت، امکان انجام معامله در آن را دارند.

  • حساب VIP

این نوع حساب معمولاً توسط افراد باتجربهٔ بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. تریدرهای باتجربه به دلیل برخورداری از مهارت بالا و فعالیت در حساب VIP، به امکانات و ویژگی‌های بسیار بازار فارکس دسترسی خواهند داشت. این حساب به دلیل VIP بودن، به کاربران خود سود و زیان بسیاری را نشان می‌دهد و تریدرهای فعال در آن باید از تمرکز و قدرت فکری بالایی برخوردار باشند.

  • حساب دمو یا آزمایشی

حساب دمو یکی از حساب‌های پرطرفدار در بازار فارکس است که به افراد کمک می‌کند به جای این‌که از پول واقعی استفاده کنند، از پول مجازی بهره ببرند. درواقع این حساب مناسب افراد مبتدی است تا بتوانند توانایی و دانش خود را افزایش دهند. البته ناگفته نماند که تنها برای یک ماه امکان استفاده از حساب دمو یا آزمایشی را خواهید داشت.

  • حساب سنت

در حساب سنت، تریدرها این امکان را دارند که به جای استفاده از دلار، سنت را به‌کار ببرند. سنت ارزش بالایی نسبت‌به دلار دارد و شما به ازای هر 100 دلار، می‌توانید از 10000 سنت در بازار استفاده کنید. این حساب برای افرادی که مایل هستند با سرمایه کم در بازار فعالیت کنند، مناسب است که در صورت فعالیت درست، سود بالایی را کسب خواهند کرد.

  • حساب مینی

حساب مینی نیز از جمله انواع حساب‌های بازار فارکس است که افراد می‌توانند با سرمایهٔ کمی وارد آن شوند. این حساب نیز برای یادگیری بازار و تست استراتژی معاملاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • حساب میکرو

این حساب نیز شباهت بسیاری به حساب مینی دارد، ولی حجم معاملاتی در این حساب بسیار پایین است. میکرو نیز جزو حساب‌هایی به‌شمار می‌آید که مبتدیان می‌توانند با استفاده از آن، توانایی‌های خود را ارتقا دهند.

  • حساب اسلامی

حساب اسلامی نیز یکی دیگر از انواع حساب‌های معاملاتی در بازار ارز شناخته شد که برای افراد مسلمان ایجاد شده‌است. فعالیت در این حساب مختص مسلمانانی به حساب می‌آید که می‌خواهند بدون ربا در بازار سرمایه‌گذاری کنند. در واقع این نوع حساب هیچ سود اضافه‌ای برای افراد ندارد و به این همین دلیل، رعایت‌کنندهٔ اصول اسلامی است.

بهترین نوع حساب معاملاتی در فارکس کدام است؟

ECN، پم و استاندارد بهترین حساب‌های معاملاتی بازار فارکس هستند که افراد را با ریسک کمتری مواجه می‌کنند. اگر شما هم به دنبال کسب سود و افزایش سرمایهٔ خود هستید، استراتژی معاملاتی روشی کاربردی برای مدیریت سرمایه به حساب می‌آید. این استراتژی کمک می‌کند تا بدون هدررفت زمان، بتوانید سرمایهٔ خود را بدون هیچ مشکلی افزایش دهید. این سه حساب معاملاتی از مزایای بسیاری برخوردار هستند که افراد را قادر می‌سازند با بررسی تمامی حساب‌ها، حساب مناسب خود را بیابند.

بهترین نوع حساب معاملاتی در بازار فارکس برای مبتدیان کدام است؟

انواع حساب های معاملاتی در فارکس

افرادی که به‌تازگی وارد بازار ارزی شده‌اند و قصد دارند در آن فعالیت کنند، ممکن است به‌صورت کامل از آن سر در بیاورند. به این دلیل حساب دمو یا آزمایشی و حساب میکرو برای آن‌ها جزو مناسب‌ترین حساب‌هایی هستند که با فعالیت در آن‌ها می‌توانند محیط تمرینی و بدون ریسکی را تجربه کنند. این دو حساب به افراد مبتدی کمک می‌کند تا با سرمایهٔ کم، وارد بازار فارکس شوند و با ریسک کم به معامله بپردازند. افراد مبتدی با این روش می‌توانند به توانایی بالایی دست یابند و با گذشت زمان، جزو افراد حرفه‌ای در بازار ارزی شناخته شوند. در نهایت پس از یادگیری شرایط و فرآیند بازار، می‌توانید وارد سایر حساب‌های معاملاتی شوید و در محیط دیگری نیز به معاملات ارزی بپردازید.

دلیل حضور در بازار فارکس و انتخاب حساب مناسب

این بازار جزو بازارهای ارزی است که امکانات بسیاری را در اختیار افراد قرار می‌دهد. با ورود به این حوزه و انتخاب بهترین حساب، می‌توانید روزبه‌روز پیشرفت کنید و سرمایهٔ اولیهٔ خود را افزایش دهید. حساب‌های بازار ارزی انواع مختلفی دارند که هر یک از آن‌ها، مناسب فرد خاصی هستند. در نهایت شایان ذکر است که انتخاب نوع حساب معاملاتی بازار ارزی، اهمیت بالایی دارد و می‌تواند تضمین‌کنندهٔ آیندهٔ سرمایه‌گذاران باشد. هر کاربر می‌تواند در این بازار، از چندین حساب گوناگون برخوردار شود و با فعالیت در هر کدام، مزایا و سود بسیاری را نصیب خود کند. البته ناگفته نماند برخی از حساب‌های بازار فارکس هیچ کارمزد و سودی از کاربران دریافت نمی‌کنند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید مدیریت سرمایهٔ بهتری داشته و طی مدت کوتاهی، جزو افراد موفق در این بازار شناخته شوید. امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی راجع‌به انواع حساب‌های معاملاتی در بازار ارزی را در اختیارتان قرار دهیم.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 2.5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت