learndl learndl triboon

انواع حساب معاملاتی در بروکرهای فارکس

حساب‌های معاملاتی محلی برای انجام تراکنش‌ها و مبادلات و نگهداری وجوه کاربر است. در واقع با افتتاح حساب معاملاتی کاربر به محیط مبادلاتی فارکس دسترسی می‌یابد. پس از انتخاب بروکر و بررسی ویژگی‌های آن، باید در بروکر به افتتاح حساب اقدام شود تا کاربر بتواند از امکانات ارائه شده توسط بروکر استفاده کند. در بروکرها انواع حساب‌های معاملاتی به کاربران پیشنهاد می‌شود و هر کاربر می‌تواند با توجه به خواست و شرایط مد‌نظر خود، میزان سرمایه و ریسک‌پذیری و بسیاری عوامل دیگر حسابی متناسب با خود را انتخاب کند.

برای آغاز به فعالیت در بازار فارکس قدم بعدی، شارژ حساب بروکر است. که باید بر‌اساس روش‌های پیشنهاد شده توسط بروکر، به واریز وجه در حساب اقدام شود. به‌منظور تسهیل فرایند شارژ حساب و نقل و انتقالات بعدی، بروکرها روش‌های شارژ متنوعی را در نظر گرفته و به مشتریان پیشنهاد می‌دهند.

شارژ حساب بسته به نوع حساب می‌تواند متفاوت باشد و یکی از ویژگی‌هایی که بروکرها برای حساب‌های معاملاتی در نظر می‌گیرند، مبلغ سرمایه اولیه هر حساب است. در ادامه با حساب‌های معاملاتی رایج در بروکرها بیشتر آشنا می‌شویم.

انواع حساب معاملاتی در بروکرهای فارکس

حساب‌های معاملاتی در فارکس

معامله‌گر پس از انتخاب یک بروکر مورد اعتماد باید نسبت به افتتاح حساب در بروکر اقدام کرده و مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل نماید. حساب‌های معاملاتی بر‌اساس ویژگی‌ها و امکانات مختلف دسته‌بندی می‌شوند. پس از شارژ حساب کاربر می‌تواند به این امکانات دسترسی داشته باشد.

در حساب معاملاتی کاربر می‌تواند برای معاملات روی جفت ارزهای مختلف اقدام کند. بسته به بروکر و نوع حساب انتخابی کاربر به نمادهای معاملاتی متوعی دسترسی داشته که بر‌اساس استراتژی معاملاتی خود می‌تواند دست به انتخاب بزند. کاربر با ورود به حساب خود در واقع به یک پلتفرم معاملاتی دسترسی پیدا می‌کند که فرایند ثبت سفارش، نظارت و پیگیری قیمت را طی کرده و از ابزارها و نمودارهای تجزیه و تحلیل بازار استفاده کند.

در این پلتفرم معامله‌گر می‌تواند بر اساس پیش‌بینی‌های خود از حرکت قیمت جفت ارز، به ثبت موقعیت خرید یا فروش وارد شود. به‌علاوه در حساب‌های فارکس اهرم‌هایی به کاربر ارائه می‌شود که ورود به موقعیت‌های بزرگ‌تر با مقدار سرمایه پایین را امکان‌پذیر می‌کند. در این حساب‌های معاملاتی کاربران می‌توانند هم با قیمت فعلی جفت ارز وارد موقعیت معاملاتی شوند و هم می‌توانند بر اساس قیمت مورد انتظار آتی سفارش خود را ثبت کنند.

انواع حساب‌های معاملاتی فارکس

ارائه حساب‌های متنوع با ویژگی‌های مختلف از امکاناتی است که یک بروکر برای کاربران خود در نظر می‌گیرد. هر معامله‌گر می‌تواند بر‌اساس میزان سرمایه و سایر ویژگی‌های مد‌نظر خود نسبت به انتخاب و افتتاح یک حساب اقدام کند. در ادامه در مورد رایج‌ترین انواع حساب‌ها در فارکس صحبت می‌کنیم.

حساب استاندارد

حساب‌های استاندارد رایج‌ترین نوع حساب‌های فارکس هستند. در این حساب شرایط معاملاتی استاندارد، با اندازه‌های معمول (لات) و نسبت‌های اهرمی ارائه می‌شود. معامله‌گران می‌توانند اندازه‌های استاندارد لات را که معمولاً 100000 واحد از ارز پایه را نشان می‌دهند، معامله کنند. حساب‌های استاندارد برای معامله‌گرانی مناسب است که شرایط معاملات سنتی را ترجیح می‌دهند و از نظر تجربه و مهارت معاملاتی در سطحی متوسط قراردارند. در حساب استاندارد به حداقل سرمایه معمول نیاز دارد و اسپرد‌ها به صورت رقابتی در نظرگرفته می‌شوند.

حساب مینی

حساب مینی، برای معامله‌گرانی طراحی شده‌اند که می‌خواهند با حجم معاملات کمتر شروع کنند. این حساب‌ها امکان معامله در اندازه‌های کوچک‌تر را فراهم می‌کند. حجم معاملات در این حساب اغلب به‌عنوان لات‌های مینی یا میکرو لات‌ها شناخته می‌شوند. اندازه قرارداد بسته به بروکر می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولاً کسری از اندازه استاندارد لات است، مانند 10000 واحد یا 1000 واحد ارز پایه. اکانت‌های کوچک برای مبتدیان یا معامله‌گران با سرمایه محدود که می‌خواهند با موقعیت‌های کمتر و ریسک کمتر وارد بازار فارکس شوند مناسب است.

حساب مدیریت شده

حساب‌های مدیریت‌شده، حساب‌هایی هستند که در آن یک مدیر پول حرفه‌ای یا یک مشاور معاملاتی از طرف صاحب حساب، معاملات را مدیریت می‌کند. دارنده حساب، اختیار معامله را به مدیر می‌دهد که تصمیمات معاملاتی را اتخاذ می‌کند و معاملات را بر اساس یک استراتژی توافق شده اجرا می‌کند. حساب‌های مدیریت شده برای افرادی مناسب است که ترجیح می‌دهند تصمیمات معاملاتی را به متخصصان با تجربه واگذار کنند.

حساب اسلامی

حساب‌های اسلامی، که به‌عنوان حساب‌های بدون سوآپ نیز شناخته می‌شوند، برای معامله‌گرانی طراحی شده‌اند که به اصول اسلامی که کسب یا پرداخت سود را ممنوع می‌کند، پایبند هستند. حساب‌های اسلامی با حذف هزینه‌های مبادله یا جابجایی در موقعیت‌هایی که یک شبه نگهداری می‌شوند، مطابق با قوانین شریعت اسلامی عمل می‌کنند. در حساب‌های اسلامی ساختارهای کارمزد دیگری استفاده می‌شود یا اسپردها را برای مطابقت با الزامات شرعی تنظیم کنند.

انواع حساب معاملاتی در بروکرهای فارکس

حساب آزمایشی

حساب‌های آزمایشی که به‌عنوان حساب‌های عملی نیز شناخته می‌شوند، حساب‌های معاملاتی مجازی هستند که توسط بروکر ارائه می‌شوند و معامله‌گران اجازه می‌دهد تا استراتژی‌های معاملاتی را تمرین کنند، پلتفرم معاملاتی را آزمایش کنند و بدون استفاده از پول واقعی، در یک محیط بدون ریسک از شرایط مبادله در بازار واقعی تجربه کسب کنند. حساب‌های آزمایشی شرایط واقعی بازار را منعکس می‌کنند و معامله‌گران در این حساب قادر هستند به معامله اقدام کنند و عملکرد خود را تحت کنترل داشته باشند.

فارکس یک بازار گسترده بین‌المللی است که سرمایه‌های بسیاری را به‌خود جلب کرده است. به‌همین دلیل فارکس بزرگترین بازار با قدرت نقدینگی بالا در جهان شناخته شده است و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و معاملاتی بسیاری را در خود دارد. به‌همین دلیل افراد زیادی با هدف بهره‌مندی از این فرصت‌های سود‌اور، به جمع فعالان این بازار اضافه می‌شوند.

برای فعالیت در بازار فارکس لازم است پس از انتخاب بروکر معتبر، به افتتاح حساب اقدام شود. بروکرها با شناسایی نیازهای فعالان بازار و تمرکز بر رفع نیازهای متنوع آنها، حساب‌های مختلفی را با شرایط و ویژگی‌های خاص در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. کاربران می‌توانند با توجه به نیازهای معاملاتی خود و بررسی ویژگی‌های هر یک، به افتتاح حساب تصمیم‌گیری کنند.

حداقل سرمایه اولیه، میزان هزینه‌های معاملاتی و طرح‌های تشویقی و تخفیف، تعداد نمادهای معاملاتی در دسترس برای هر حساب، از جمله ویژگی‌هایی است که بسته به حساب معاملاتی می‌تواند تغییر کند و کاربر پس از افتتاح و شارژ اولیه حساب می‌تواند به این امکانات دسترسی داشته باشد. در این مقاله با حساب‌های معاملاتی فارکس آشنا شدیم و انواع حساب‌های رایج در بروکرهای فارکس را معرفی کردیم.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت