learndl zhaket triboon mymember webaidin

نقش اسپیس فریم نمایشگاهی در نمایشگاه بین‌ المللی الکامپ

نمایشگاه‌های موقتی یکی از پرطرفدارترین رویدادهایی هستند که بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده و آن‌ها را مجذوب خود می‌کنند. از نمایشگاه‌های تخصصی مثل الکامپ که برای افرادی خاص ارائه می‌شوند گرفته تا نمایشگاه کتاب که عموم افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند، جزو رویدادهای برجسته هر سال به حساب می‌آیند. یکی از نکات مهم در این رویدادها، نحوه راه‌اندازی و آغاز این نمایشگاه‌ها و سپس برچیدن آن‌هاست.

در واقع ایجاد غرفه‌های متعدد با استفاده از ابزار ساخت و ساز دائم برای برگزاری نمایشگاه عملاً غیرممکن است. به همین دلیل راهکار دیگری نیاز است تا بتوان از آن برای ساخت غرفه‌های موقت استفاده کرد. در نمایشگاهی چون الکامپ نیز همانند سایر نمایشگاه‌ها چنین چیزی را مشاهده می‌کنید. ابزاری که برای ساخت غرفه‌های موقت به کار گرفته می‌شود، «اسپیس فریم نمایشگاهی» نام دارد. در این مقاله قصد داریم به اسپیس فریم و کاربردهای آن در صعنت نمایشگاه و نورپردازی بپردازیم. همراه ما باشید.

اسپیس فریم نمایشگاهی

اسپیس فریم چیست؟

اگر به نمایشگاه‌های مختلف که به صورت موقتی برگزار می‌شوند سری زده باشید، شکل و شمایل خاص غرفه‌ها را می‌بینید که با نظمی خاص در کنار هم قرار گرفته و محیط کلی نمایشگاه را به قسمت‌های مختلف تقسیم کرده‌اند. در واقع در نمایشگاه‌های این چنینی به دلیل موقتی بودن، امکان استفاده از ابزارهای ساخت‌وساز دائمی وجود نداشته و به همین سبب، باید از ابزارهایی برای ایجاد غرفه‌های موقتی بهره بگیریم.

اسپیس همان چیزی است که می‌تواند ما را به این خواسته رسانده و شرایط مطلوبی را برای داشتن غرفه‌هایی منظم ایجاد کند. اسپیس فریم که آن را اسپیس نیز می‌خوانند، سازه‌ای موقتی برای ایجاد محیط‌هایی چون غرفه‌های نمایشگاهی است. اسپیس فریم را ممکن است با نام داربست نمایشگاهی نیز بشناسید. این اسپیس‌ها ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را به گزینه‌ای مطلوب برای ایجاد غرفه‌های موقت مناسب می‌کند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • اسپیس فریم‌ها اشکال هندسی منظمی دارند که با بهره‌گیری از اصول مهندسی با چینشی خاص در کنار هم قرار گرفته‌اند؛ بنابراین می‌توانند به خوبی وزن را تقسیم کرده و استحکام خود را تا حد قابل قبولی بالا ببرند. اسپیس فریم نمایشگاهی اغلب تحمل وزن بالایی دارد.
 • سبک بودن اسپیس یکی دیگر از ویژگی‌های آن است که مزیتی کارآمد به حساب می‌آید. از آنجا که اسپیس فریم جزو سازه‌های موقت به حساب می‌آید، سبک بودن آن به جابه‌جایی آسان کمک می‌کند.
 • اسپیس فریم نمایشگاهی به سرعت نصب شده و در نهایت نیز به آسانی برچیده می‌شود.
 • توسط این سازه نورپردازی شما میتوانید غرفه خود را متمایز نمایید و به راحتی ادوات نورپردازی را نصب و مهار نمایید.
 • طرح‌های هندسی منظم در اسپیس نمایشگاهی باعث زیبایی خاص آن شده و در عین استحکام، ظاهری مطلوب را نیز ارائه می‌کند.
 • اسپیس نمایشگاهی پس از جمع شدن فضای زیادی را اشغال نمی‌کند؛ بنابراین پس از اتمام کار می‌توانید آن را برای استفاده بعدی در محیطی نه چندان بزرگ به آسانی نگهداری کنید.
 • جنس اسپیس‌ها به گونه‌ای است که می‌توانند شرایط مختلف را تاب آورده و همچنان مستحکم و زیبا باقی‌ بمانند. شرایطی چون رطوبت و باران بر فرسودگی اسپیس فریم نمایشگاهی تأثیر چندانی ندارد.

با توجه به ویژگی‌ها و مزایای گفته شده، اسپیس فریم نمایشگاهی می‌تواند انتخابی مناسب برای راه‌اندازی غرفه‌ها باشد. با این حال این سازه‌ها کاربردهای دیگری نیز دارند که بد نیست به مرور آن‌ها بپردازیم.

کاربردهای اسپیس فریم

با وجود آنکه از اسپیس فریم اغلب به عنوان داربست نمایشگاهی یاد می‌شود، اما کاربردهای دیگری نیز برای آن تعریف شده‌اند که آگاهی از آن‌ها می‌تواند به شما در انتخاب اسپیس کمک کنند. برخی از کاربردهای اسپیس فریم نمایشگاهی به شرح زیر‌اند:

 • نصب انواع قاب بنرهای تبلیغاتی یا اسپیس بنر ( قاب بنر) به کمک اسپیس‌ها ممکن است.
 • طراحی و تولید انواع سوله‌های موقت و دائم با استحکام بسیار بالا یکی از کاربردهای اسپیس فریم است.
 • برای داشتن یک سن و استیج به منظور اجرای برنامه‌ها اغلب از اسپیس فریم نمایشگاهی استفاده می‌شود.
 • پارکینگ‌های موقت و دائمی می‌توانند با اسپیس ساخته شوند.
 • انواع قفسه‌های گوناگون در نمایشگاه‌ها با داربست نمایشگاهی ساخته می‌شوند.
 • ساختن انواع طاق‌ها نیز با این سازه‌ها امکان‌پذیر است.
 • برای نورپردازی سالن‌های مختلف می‌توان از سازه نورپردازی به کمک اسپیس‌ها بهره گرفت.

استفاده‌های گوناگون و متفاوت اسپیس فریم آن را به ابزاری کارآمد در حوزه‌های مختلف تبدیل کرده است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسپیس فریم نمایشگاهی

نکات مهم در انتخاب سازه‌های نمایشگاهی

برای انتخاب اجاره یا خرید اسپیس فریم  مناسب، باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا از نتیجه انتخاب خود راضی باشید. هدف شما از تهیه اسپیس، چه طراحی غرفه نمایشگاهی باشد و چه نصب قاب بنر تبلیغاتی، باید از اسپیس فریم مطمئنی استفاده کنید. برای مثال:

 • اسپیس فریم باید از زیبایی ظاهری مطلوبی برخوردار باشد. اگر قصد اجاره اسپیس فریم را دارید، از اسپیس‌های نو و بدون ایراد استفاده کنید.
 • اسپیس فریم‌ها باید مقاومت کافی برای تحمل وزن را داشته و استحکام کافی را برایتان تأمین کنند.
 • منبعی که اسپیس را برایتان فراهم می‌کند، باید سرعت مطلوبی را در نصب سازه فراهم کند.
 • اسپیس باید وزنی سبک به منظور حمل و نقل آسان داشته باشد.
 • سازه نورپردازی حتما باید از استقامت بالایی برخوردار باشد که معمولا از سازه اسپیس 25*25 و 30*30 استفاده می شود.
 • اسپیس فریم باید از ارائه‌دهنده‌ای معتبر تهیه شود تا انتظارات شما را فراهم کرده و کیفیتی مطلوب را به شما ارائه کند. مجموعه اسپیس‌سازان به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده اسپیس فریم یا داربست نمایشگاهی در ایران، بالاترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه کرده و روزانه ۱۰۰۰ کار اسپیس فریم آبکاری شده تولید می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید سری به وب‌سایت اسپیس سازان زده و از مطالب موجود استفاده کنید.

 

اسپیس‌های نمایشگاه بین‌المللی الکامپ

نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین نمایشگاه‌های برگزار شده در ایران، همچون سایر نمایشگاه‌ها برای ارائه محصولات و خدمات به سازماندهی و تفکیک غرفه‌ها نیاز داشته و این کار توسط سازه اسپیس فریم انجام می‌شود. اسپیس‌سازان به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و ارائه‌دهنده داربست نمایشگاهی نقش بسیار مهم و مؤثری در این نمایشگاه داشته و با ارائه بهترین اسپیس‌ها، ظاهری جذاب و حرفه‌ای برای نمایشگاه به ارمغان آورده است.

 

اسپیس فریم نمایشگاهی

کلام آخر

در این مقاله با اسپیس فریم نمایشگاهی و موارد استفاده آن آشنا شدید. همچنین شرکت اسپیس‌سازان www.spacesazan.com به عنوان منبعی معتبر برای تهیه اسپیس به شما معرفی شد. ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین اسپیس فریم‌ها را می‌توانید از این مجموعه تهیه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت