learndl zhaket triboon mymember

استیبل کوین‌های جدید؛ رقبای جدی تتر

استیبل کوین‌های جدید

استیبل کوین ارز دیجیتالی است که ارزش آن ثابت است. این ارزش معمولا توسط دارایی‌های واقعی مانند طلا یا ارزهای سنتی پشتیبانی می‌شود.

در سال‌های اخیر ارز دیجیتال‌های جدیدی به نام استیبل کوین وارد بازار شده‌اند. این ارزها ارزش ثابتی دارند و به همین دلیل، طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. معروف ‌ترین استیبل کوین، تتر است که بسیاری از رقبای آن سعی می‌کنند جایگاه آن را به دست آورند. در ادامه، به بررسی انواع استیبل کوین و ویژگی‌های آنها می‌پردازیم.

استیبل کوین تتر  (USDT)

تتر یک نوع ارز دیجیتال است که ارزش آن با پشتوانه ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا، ثابت نگه داشته می‌شود. این ارز در سال ۲۰۱۵ توسعه یافت و اکنون یکی از بزرگترین استیبل کوین‌های بازار است.

در اصل، ارزش هر تتر برابر با یک دلار است. اما در سال گذشته، شایعات زیادی در مورد اینکه صرافی بیتفینکس از تتر برای دستکاری بازار به نفع خود استفاده می‌کند، مطرح شده است.

در حال حاظر تتر محبوب‌ ترین استیبل کوین موجود در بازار با ارزش بازار ۲ میلیارد دلار می باشد و در جایگاه هفتم ارزهای دیجیتال قرار دارد.

استیبل کوین TrueUSD

TrueUSD یک استیبل کوین مبتنی بر استاندارد ERC20 است که ارزش آن با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. در نگاه اول، TrueUSD شبیه به تتر است، اما تفاوت‌های مهمی بین این دو استیبل کوین وجود دارد. TrueUSD یک استیبل کوین با پشتیبانی ارز فیات می باشد. این بدان معناست که TrueUSD توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود و توسط یک شرکت شخص ثالث مستقل تأیید شده است.

TrueUSD توسط تیمی از متخصصان باتجربه از گوگل، PwC و UC برکلی مدیریت می‌شود. این تیم قصد دارد با توکنیزه کردن سایر دارایی‌های واقعی مانند یورو، اوراق قرضه و ین، ثبات بیشتری به دنیای پرنوسان ارزهای دیجیتال وارد کند.

ارزش بازار TrueUSD در حال حاضر حدود ۲۰۲,۲۶ دلار است و در رتبه ۲۸ ارزهای دیجیتال قرار دارد. با این حال، پذیرش این استیبل کوین با سرعت مناسبی در حال افزایش است.

استیبل کوین MakerDAO

MakerDAO یک سازمان غیرمتمرکز است که در سال ۲۰۱۷ برای ایجاد یک استیبل کوین جدید تاسیس شد. این استیبل کوین، دای نام دارد و برخلاف تتر، که توسط دلار پشتیبانی می‌شود، توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود.

این نوع استیبل کوین ها را استیبل کوین های کریپتویی می نامند. این نامگذاری به این دلیل است که ارزش آنها توسط سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شود.

سازمان MakerDAO و استیبل کوین دای با انتقاداتی مبنی بر پیچیدگی و عدم شفافیت در عملکرد و مدل فعالیت مواجه هستند. این انتقادات باعث شده است که پذیرش دای با کندی پیش برود.

استیبل کوین USD Coin

استیبل کوین USDC بر بستر شبکه اتریوم اجرا می‌شود و از مزایای محبوبیت گسترده و تعداد کاربران زیاد این شبکه بهره‌مند است. این استیبل کوین تنها در دو ماه اول عرضه خود به فهرست ۳۰ کوین برتر بازار از لحاظ ارزش بازار رسید. این رشد سریع نشان‌دهنده محبوبیت روزافزون USDC در میان کاربران ارزهای دیجیتال است.

استیبل کوین USD Coin توسط موسسات مالی قانونی و دارای مجوز پشتیبانی می‌شود که موظف به ارائه گزارشات منظم از دارایی‌های خود هستند. این امر به افزایش شفافیت و اعتماد به این استیبل کوین کمک می‌کند.

جمینای  (GUSD) 

دلار جمینای استیبل کوین مبتنی بر دلار آمریکا می باشد که توسط برادران وینکلووس سرمایه گذاران مشهور بیت کوین و مالکان صرافی جمینای ایجاد شد. این دو نفر همچنین از حامیان سرسخت پذیرش ETF های بیت کوین هستند، اما تلاش های آنها برای دریافت مجوز از کمیسیون SEC تاکنون ناکام مانده است.

استیبل کوین جمینای از لحاظ ارزش بازار، در جایگاه ۵۰ ارزهای دیجیتال قرار دارد. این توکن نه تنها به دلیل موسسان مشهور خود بلکه به دلیل مطابقت با چندین استاندارد مختلف از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است.

هیوبی (HUSD)

استیبل کوین هیوبی (HUSD) با سایر استیبل کوین های این فهرست متفاوت است. این استیبل کوین فقط در صرافی هیوبی قابل استفاده است و به عنوان جفت معاملاتی پایه برای سایر استیبل کوین های پشتیبانی شده توسط این صرافی، یعنی TUSD، USDC، GUSD و PAX، عمل می کند.

زمانی که یکی از چهار استیبل کوین پشتیبانی شده توسط صرافی هیوبی به حساب معاملاتی این صرافی واریز می‌شود، به طور خودکار به HUSD تبدیل می‌شود. این استیبل کوین جدید سپس می‌تواند با سایر استیبل کوین‌های پشتیبانی شده توسط صرافی هیوبی معامله شود. معامله‌گران می‌توانند استیبل کوین مقصد خود را هنگام تبدیل انتخاب کنند. این تبدیل بدون کارمزد انجام می‌شود.

در حال حاضر، HUSD فقط در صرافی هیوبی قابل استفاده است. صرافی هیوبی قصد دارد در آینده این استیبل کوین را برای استفاده در خارج از این پلتفرم در دسترس کاربران قرار دهد.

 خرید ترون

برای خرید ترون ابتدا باید در صرافی پی‌ ام ‌ایکس چنج ثبت نام کنید.

استیبل کوین NuBits

NuBits اولین استیبل کوین با گردش موجودی بالا بود که نتوانست ارزش خود را به دلار آمریکا حفظ کند. این استیبل کوین بر بستر پروتکل اثبات کار، اجرا می‌شود و توسط مدیران دارایی پشتیبانی می‌شود. این مدیران برای صدور NuBits، ارزهای دیجیتال دیگر را خرید و فروش می‌کنند.

NuBits  یک استیبل کوین موفق بود که توانست تا سال ۲۰۱۶ ارزش خود را به دلار آمریکا حفظ کند. اما در ماه ژوئن همان سال این توکن با افت شدیدی مواجه شد. قیمت آن طی سه هفته ۸۰ درصد کاهش یافت علت این افت، عدم آمادگی مدیران دارایی NuBits برای شرایط بحرانی بود. آنها نتوانستند به سرعت سرمایه موجود را نقد کنند تا قیمت این کوین را یک به یک با دلار حفظ کنند.

پس از سه ماه، مدیران دارایی NuBits توانستند ثبات را به این کوین برگردانند. آنها با خرید ارزهای دیجیتال دیگر، ارزش NuBits را به یک دلار رساندند.

این رویداد نشان داد که مدیریت دارایی مناسب برای استیبل کوین ها بسیار مهم است. اگر مدیران دارایی برای شرایط بحرانی آماده نباشند، ممکن است ارزش استیبل کوین ها به شدت کاهش یابد.

در اینجا چند نکته برای مدیریت دارایی استیبل کوین وجود دارد:

  • دارایی های پشتیبان استیبل کوین باید متنوع باشند. این امر به محافظت از استیبل کوین در برابر نوسانات بازار کمک می کند.
  • مدیران دارایی باید برای شرایط بحرانی آماده باشند. آنها باید یک برنامه برای خرید یا فروش سریع دارایی های پشتیبان داشته باشند تا در صورت نیاز، ارزش استیبل کوین را حفظ کنند.
  • مدیران دارایی باید به طور منظم گزارشات مالی منتشر کنند تا کاربران بتوانند عملکرد استیبل کوین را پیگیری کنند.

 

در اوایل سال ۲۰۱۸ قیمت بیت کوین سقوط کرد و این امر باعث کاهش قیمت USNBT نیز شد. این بار USNBT نتوانست از روند نزولی رهایی یابد و ارزش آن به زیر یک دلار کاهش یافت.

در حال حاضر USNBTبا قیمت ۰.۰۳۷ دلار معامله می‌شود. این قیمت بسیار کمتر از یک دلار است و به نظر می‌رسد که این کوین دیگر هرگز به قیمت یک دلار بازنگردد. با این حال، هنوز هم می‌توان این کوین را معامله کرد.

نتیجه گیری

در این مقاله، برخی از استیبل کوین‌های برتر بازار کریپتو معرفی شدند. این استیبل کوین‌ها پتانسیل تبدیل شدن به رقیبی جدی برای تتر را دارند. با این حال، هیچ کس نمی‌تواند با قطعیت پیش‌بینی کند که کدام استیبل کوین بعدی تبدیل به یک استیبل کوین چند میلیارد دلاری خواهد شد. در ادامه، به معرفی صرافی معتبر ایرانی به نام پی ام ایکس چنج می‌پردازیم.

خرید تتر از صرافی پی ام ایکس چنج

صرافی پی ام ایکس چنج یکی از معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است که امکان خرید، فروش و تبدیل انواع ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند. یکی از ارزهای دیجیتالی که در این صرافی خرید، فروش و تبدیل می شود، تتر است.

چگونه از صرافی پی ام ایکس چنج تتر خریداری کنیم؟

خرید تتر از صرافی پی ام ایکس چنج بسیار ساده می باشد. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به وب‌ سایت صرافی پی ام ایکس چنج مراجعه کنید.
  2. در بخش خرید، مقدار تتر مورد نظر خود را وارد کنید و روی گزینه “مبادله” کلیک کنید.
  3. شماره تماس خود را وارد کنید و با استفاده از کد ارسال شده، آن را تایید کنید.
  4. اطلاعات هویتی خود را به صورت کامل و صحیح وارد کنید.
  5. کارت بانکی خود را وارد کنید، با توجه به شبکه انتقال آدرس تتر خود را وارد کنید و از طریق درگاه پرداخت مقدار تتر مورد نظرتان را خریداری نمایید.

خرید ووچر پرفکت مانی

خرید ووچر پرفکت مانی را از صرافی های معتبر انجام دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت