learndl zhaket triboon excoino

استراتژی سشن های فارکس

شما اگر یک تریدر یا معامله گر در دنیای فارکس باشید باید در ارتباط با استراتژی سشن های فارکس اطلاعاتی داشته باشید. ما می خواهیم با آموزش اصولی فارکس به شما این استراتژی را به طور کامل آموزش دهیم. بازار فارکس که یک نوع بازار بیست و چهار ساعته است تنها در پنج روز از هفته فعالیت می کند. بازار جفت ارز ها همان بازار فارکس است و یکی از مسائلی که در این استراتژی بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه کنید نرخ ارز کشور ها است. پس می توانیم از این مسئله نتیجه بگیریم که ساعتی که رسمی است و کشور ها در آن فعالیت می کنند در این بازار اهمیت دارد. این به ان دلیل حائز اهمیت است که تریدر ها و بانک ها و موسسات رسمی در آن ساعت بازار فعالیت می کنند.

ساعات آغاز فعالیت بازار فارکس

حتما از این موضوع آگاهی دارید که بیشتر تریدر ها در یک ساعت مشخص فعالیت می کنند و تمامی موسسات و بانک ها در آن ساعت شروع به فعالیت می کنند. از آنجایی که بازار فارکس یک بازار جهانی است و تریدر های متفاوتی از تمامی دنیا در این بازار فعال هستند. در آموزش اصولی فارکس گفته می شود که این تریدر ها با توجه به ساعات فعالیت کشو ها فعالیت می کنند و کشور های متفاوت بر اساس اختلاف زمانی بین کشور ها ساعت فعالیت شان را مشخص می کنند.

استراتژی سشن های فارکس

اصول آغاز و روند فعالیت معامله گران

این موضوع به این صورت انجام می شود که در هر روز از قسمت شرق کشور که باید شرقی ترین قسمت باشد تریدر ها فعالیت خودشان را شروع می کنند و به صورت پی در پی و متصل به سمت غرب حرکت می کنند. پس می توان گفت در ابتدا ساعت کشور استرالیا است و فعالیت رسمی کشور استرالیا شروع می شود. این روند تا زمانی ادامه خواهد داشت که به سمت غرب حرکت کنیم و وقتی به غربی ترین کشور رسیدیم این حرکت پایان می پذیرد. غربی ترین کشور که با آن روند حرکت ما به پایان می رسد آمریکا است. همه ی این ها سبب می شود که بازار مالی فارکس تبدیل به بازاری بیست و چهار ساعته شود زیرا کشور ها از نظر تایم فعالیت رسمی با یکدیگر متفاوت اند. پس چندین نتیجه می توان از این مطلب گرفت.

 • روند حرکت از استرالیا آغاز می شود و سپس از آسیا گذر می کند و بعد از آن از اروپا گذر می کند و در نهایت به آمریکا خواهد رسید و به پایان می رسد.
 • بعد تمام شدن فعالیت در بازار آمریکا به طور پیوسته و مجدد فعالیت در بازار استرالیا آغاز می شود.
 • در هر کدام از این تایم های زمانی اهمیت و حجم معاملات متفاوت است و از اهمیت ویژه خودش برخوردار است.
 • در سشن های اروپا و آمریکا نقدینگی بیشتر و فعالیت بهتری است و این دلیلی است که تریدر ها در سشن های نیویورک و لندن فعالیت می کنند.

 

انواع سشن های معاملاتی در فارکس

با استفاده از مطالبی که در بالا فرا گرفته اید، متوجه شدید بازار از نظر فعالیت رسمی در بازه زمانی به چهار قسمت تقسیم می شود. از نام های این ۴ قسمت می توان به تریدینگ سشن و سشن های معاملاتی اشاره کرد. در ادامه به این چهار قسمت می پردازیم. در ادامه این تقسیم بندی بازه زمانی سشن به ترتیب آمده است.

 1. استرالیا
 2. آسیا
 3. اروپا
 4. آمریکا

این چهار قسمت از تقسیم بندی بازه زمانی سشن است. در آموزش اصولی فارکس گفته می شود که هر کدام از این ها نسبت به شهر مشخصی ساعت رسمی آن ها معین شده است. در استرالیا سیدنی، در آسیا توکیو، در اروپا لندن، در آمریکا نیویورک است. این ها شهر هایی هستند که ساعت رسمی فعالیت ها بر اساس آن ها مشخص می شود. البته دلایلی می تواند سبب شود که این ساعات تغییر کند یا عقب و جلو شود. یکی از این دلایل می تواند کشوری مثل ایران باشد که ساعات رسمی در آن عقب جلو می شوند و ساعت رسمی فعالیت آن در نیم سال اول با نیم سال دوم متفاوت است. در ادامه به بررسی ساعات در نیم سال اول و نیم سال دوم می پردازیم.

استراتژی سشن های فارکس

ساعات سشن در نیمه اول سال

در نیمه ی اول سال که همان بهار و تابستان است ساعت فعالیت رسمی کشور ها به وقت تهران با نیمه ی دوم سال متفاوت است.

 • در نیمه اول سال سیدنی از ساعت یک و نیم بامداد تا ده و نیم صبح فعالیت می کند.
 • توکیو از چهار و نیم بامداد تا یک و نیم ظهر فعالیت می کند.
 • لندن از یازده و نیم ظهر تا هفت و نیم شب
 • نیویورک از چهار و نیم عصر تا یک و نیم بامداد فعالیت می کند

این روند همانطور ادامه دارد و نیز در نیمه ی دوم سال متفاوت است.

 

ساعات سشن در نیمه دوم سال

ساعاتی که در بالا گفته شد ساعات سشن در نیمه ی اول سال بود و این ساعات در نیمه ی دوم سال متفاوت است. منظور از نیمه ی دوم سال همان پائیز و زمستان است که به وقت تهران محسوب می شود. این ساعات فعالیت در سیدنی از یازده و نیم شب آغاز می شود و در هشت و نیم صبح به پایان می رسد. در توکیو از ساعت سه و نیم بامداد تا دوازده و نیم ظهر فعالیت می کنند و در لندن از یازده و نیم ظهر تا هفت و نیم شب و در نهایت در نیویورک از چهار و نیم عصر تا یک و نیم بامداد به پایان می رسد و این روند هم چنان ادامه دارد تا در نیمه ی اول سال مجدد تغییر کند.

 

سایر سشن ها در بازار فارکس

البته سشن های بازار فارکس محدود به همین چهار مورد نمی شوند و ما چهار دسته اصلی آن را نام بردیم. از دیگر سشن های معاملاتی می توان سشن های زیر را نام برد.

 1. فرانکفورت
 2. شیکاگو
 3. هنگ کنگ
 4. ……

در آموزش اصولی فارکس گفته می شود که این سشن ها از اهمیت کمتری برخوردار هستند. سشن های اصلی که نام برده شد و چهار مورد بودند از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار هستند. در میان این چهار مورد که سیدنی و توکیو و نیویورک و لندن بودند سشن های لندن و نیویورک اهمیت بیشتری دارند و این به سبب حجم معاملات بیشتر و فعالیت بیشتر در این دو سشن است.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت