learndl zhaket triboon excoino

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

آیا تا کنون به این مسئله فکر کرده‌اید که ارزهای مختلفی که در بازار کریپتوکارنسی وجود دارند، چگونه و بر اساس چه ساز و کاری تولید می‌شوند؟ این روزها بسیاری از کاربران برای سرمایه گذاری و درآمدزایی، بازار ارز دیجیتال را انتخاب می‌کنند؛ اما اگر با این بازار آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید که راه‌های مختلفی برای درآمدزایی وجود دارد. استخراج ارز دیجیتال در واقع یکی از مهم‌ترین راه‌های درآمدزایی در حوزه کربپتوکارنسی است که سود قابل توجهی به همراه دارد. این روش که با عنوان ماینینگ ارز دیجیتال نیز شناخته می‌شود، یک راهکار جذاب برای کسب درآمد است و حالتی شبیه به سرگرمی دارد. آشنایی با نحوه استخراج ارز دیجیتال می‌تواند برای شما جالب باشد.

استخراج ارز دیجیتال

استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال فرآیندی است که در جریان آن یک ارز دیجیتال جدید تولید می‌شود. ضمن اینکه تراکنش‌ها در این پروسه توسط پروتکل اثبات کار تأیید می‌شوند. آنچه در شکل‌گیری این فرآیند مورد توجه قرار می‌گیرد، پاداشی است که شبکه به ماینرهایی که کار استخراج رمز ارز را انجام داده‌اند، اهدا می‌کند. برای انجام چنین فرآیندی باید زیرساخت‌های آن را فراهم کنید. این زیرساخت شامل شبکه‌های کامپیوتری بزرگ و غیر متمرکز است. در این بین میزان پاداش‌دهی به ماینرها به قدرت پردازش شبکه رایانه‌ای آن‌ها و میزان مشارکت ارزهای جدیدی که استخراج کرده‌اند، بستگی دارد. با توجه به نیاز روز افزون به انجام معاملات غیر متمرکز می‌توان اهمیت استخراج ارز دیجیتال را درک کرد.

با توجه به اینکه استخراج ارز دیجیتال تراکنش‌های پروتکل اثبات کار را تأیید می‌کند، امنیت شبکه بلاکچین را فراهم می‌کند. به این ترتیب وقتی تراکنش‌های شبکه بلاکچین توسط ماینرها و فعالیت ماینینگ آن‌ها مورد اعتبارسنجی قرار گیرد، افراد سودجو و کلاهبردار نمی‌توانند از ماهیت متمرکز بودن این شبکه سوء استفاده کرده و از ارزهای خود بیشتر از یک بار استفاده کنند. با این حساب می‌توان گفت پاداش‌دهی به ماینرها بر اساس اهداف خاصی صورت می‌گیرد که درک آن کار چندان سختی نیست. طبیعتا هرچه ماینرها پاداش بیشتری دریافت کنند، بیشتر برای استخراج رمز ارز ترغیب می‌شوند. پاداشی که ماینرها دریافت می‌کنند، از جنس همان ارزی است که خود استخراج کرده‌اند.

استخراج ارز دیجیتال

تجهیزات لازم برای استخراج ارز دیجیتال

همانطور که متوجه شدید ماینرها می‌توانند با استخراج ارزهای جدید، درآمد کسب کنند؛ اما همانطور که مشخص است یک کامیپیوتر خانگی توانایی پردازشی بالایی ندارد و باید برای شروع فرآیند ماینینگ، امکانات لازم آن را فراهم کنید. به عبارتی حتی اگر با هدف درآمدزایی وارد حوزه کریپتوکارنسی و ماینینگ ارز دیجیتال می‌شوید، باید از قبل سرمایه‌ای را برای شروع کار در نظر بگیرید. برای شروع به این کار باید یک کامپیوتر با قدرت پردازشی بسیار بالا داشته باشید که کیفیت ساخت بالایی داشته باشد. اهمیت داشتن یک سیستم خوب زمانی مشخص می‌شود که ماینرها می‌توانند ساعت‌ها بدون قطعی شبکه کار کنند. در نتیجه می‌توانند با استخراج ارزهای بیشتر سود بیشتری نیز کسب کنند.

هرچند سودده بودن این بازار یک پروسه نسبی است و نمی‌توان به صورت قطعی راجع به آن نظر داد؛ اما اگر تجهیزات مناسبی برای استخراج ارز دیجیتال داشته باشید، می‌توانید به سود بیشتری برسید. ناگفته نماند که میزان سوددهی فرآیند ماینینگ به فاکتورهای دیگری از قبیل استخر مطمئن، برق ارزان، قیمت رمز ارز استخراج شده و فاکتورهای دیگر بستگی دارد. علاوه بر تجهیزات سخت افزاری باید از نرم افزارهای محاسباتی قدرتمندی برای انجام معادلات ریاضی استفاده کنید. در نهایت باید یک رمز ارز مناسب را برای استخراج انتخاب کنید. اگر بتوانید با ماینرهای دیگر در یک استخر ارز دیجیتال فعالیت داشته باشید، پاداش بیشتر و در نتیجه سود بیشتری به دست خواهید آورد.

نحوه درآمدزایی در استخراج ارز دیجیتال

همانطور که گفتیم ماینرها با استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری قدرتمند و انجام معادلات پیچیده ریاضی، ارزهای دیجیتالی مختلفی را استخراج کرده و با تأیید تراکنش‌های شبکه از طریق پروتکل اثبات کار، امنیت شبکه بلاکچین را تأمین می‌کنند. در نهایت نیز با همان ارزهایی که استخراج کرده‌اند، پاداش دریافت می‌کنند. نکته اینجاست که ماینرها تنها در صورتی پاداش دریافت کرده و به درامدزایی می‌رسند که تراکنش‌ها را به درستی تأیید کنند. مسلما اگر تراکنش‌ها به درستی انجام نشوند، شبکه بلاکچین در معرض حملات سایبری و کلاهبرداری قرار می‌گیرد.

 

استخراج ارز دیجیتال

در مورد استخراج ارز دیجیتال توسط ماینرها یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که این روزها ماینرهای زیادی در این حوزه فعالیت دارند و سعی می‌کنند در پروسه‌های رقابتی ضمن انجام معادلات پیچیده ریاضی، ارزهای بیشتری استخراج کرده و درآمد بالایی کسب کنند. این در حالی است که ماینرها می‌توانند در استخرهای بزرگ و معتبر در یک کار تیمی شرکت کرده و ضمن مصرف انرژی کمتر و افزایش نیروی کمکی ارزهای بیشتری را استخراج کرده و پاداش بیشتری دریافت کنند. طبیعتا فعالیت ماینری به صورت انفرادی هزینه بالایی نیاز دارد و سود حاصل از آن چندان نخواهد بود؛ چون باید انرژی زیادی صرف شود. در حالی که سود حاصل از ماینینگ برای ماینرهای گروهی بیشتر است.

الگوریتم اثبات کار در استخراج ارز دیجیتال

همانطور که گفتیم ماینینگ ارز دیجیتال تنها در صورتی انجام می‌شود که شبکه آن مبتنی بر الگوریتم اثبات کار باشد. ارزهای دیجیتال با هدف ایجاد بستری غیر متمرکز برای تراکتش‌های همتا به همتا استخراج شده و توسعه می‌یابند. در این شبکه نودها یا همان کاربران شبکه می‌توانند تراکنش‌های موجود را بررسی و تأیید کنند. همه نودها باید با یک دیگر هماهنگ باشند تا بتوانند به تشابه اطلاعات موجود در پایگاه داده برسند‌. الگوریتم اثبات کار یکی از الگوریتم‌های اجماع است که ضمن ایجاد این هماهنگی، سبب می‌شود نودهایی که قصد وارد کردن اطلاعات اشتباه به شبکه را دارند، شناسایی شده و از اکوسیستم حذف شوند. در واقع انجام محاسبات قوی در شبکه توسط کاربران، امکان کلاهبرداری را به حداقل می‌رساند.

استخراج ارز دیجیتال

جمع‌بندی

در این مطلب راجع به استخراج ارز دیجیتال و نحوه انجام آن صحبت کردیم و مزایای ماینینگ برای تأمین امنیت شبکه بلاکچین و درآمدزایی ماینرها را نیز مورد بررسی قرار دادیم. ماینینگ یکی از مهم‌ترین راه‌های کسب درآمد در بازار کریپتوکارنسی است و از آنجا که ماینرها می‌توانند برای کسب درآمد بیشتر با یک دیگر رقابت کنند، می‌توان به پروسه استخراج رمز ارز جنبه سرگرمی بودن بخشید. ماینرها می‌توانند ضمن استخراج ارز، تراکنش‌های شبکه را تأیید کرده و با همان ارزهایی که استخراج کرده‌اند، پاداش دریافت کنند‌. این ارزهای استخراج شده می‌توانند بعدها وارد چرخه بازار شوند و به شهرت بسیاری برسند.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت