learndl zhaket triboon excoino

صرافی ارز دیجیتال چه ارتباطی با تکنولوژی دارد؟

سال‌های سال بود که خرید و فروش ارزهای فیات تنها معاملات ارزی در دنیا بودند و این مبادلات نیز در صرافی‌های فیزیکی انجام می‌شدند. احتمالاً هیچ‌گاه به ذهن بشر خطور نمی‌کرد که با تولد نوعی ارز جدید، تحولی عظیم در دنیای معاملات رخ دهد. ارزهای دیجیتال دری به روی دنیایی جدید گشودند تا تبادلات، شکل دیگری به خود بگیرند. اگر کمی با دنیای کریپتوکارنسی‌ها آشنا باشید، می‌دانید که خرید و فروش ارز دیجیتال پیوندی عمیق با تکنولوژی خورده است و این را می‌توان به وضوح در صرافی‌ ارز دیجیتال مشاهده کرد. تصویری که از این فرایند در ذهن می‌سازید، همان چیزی است که رفته‌رفته استفاده از ارزهای فیات را کم‌رنگ می‌کند؛ تا جایی که دیگر در دنیای پیشرفته نسل‌های بعد، کاربردی نخواهند داشت. سوال مهمی که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد، این است که ارتباط میان صرافی ارز دیجیتال و تکنولوژی به چه صورت است؟ همراه ما باشید.

صرافی ارز دیجیتال

اساس شکل‌گیری صرافی‌های ارز دیجیتال چیست؟

برای آنکه به ارتباط صرافی ارز دیجیتال با تکنولوژی پی ببرید، کافی است به اساس شکل‌گیری آن‌ها فکر کنید. صفحات کتاب تاریخ را ورق بزنید و به کمی عقب‌تر برگردید. ارز بیت کوین چگونه متولد شد؟

در واقع همه چیز از تکنولوژی بلاکچین شروع می‌شود. جایی که تکنولوژی با قدرت هنرنمایی کرده است و در پدیدار شدن یک شبکه غیرمتمرکز نقشی اساسی ایفا می‌کند. بلاکچین که شاید چندین سال قبل به سبب نبود تکنولوژی تصوری راجع به آن وجود نداشت، توانست سبب تحولی در دنیا شود که امروزه در هر صرافی آنلاین، متوجه آن می‌شوید. حال به این سوال پاسخ دهید که بلاکچین چگونه توانست بازار مالی سنتی را تغییر دهد و زندگی را راحت‌تر کند؟ در ادامه به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

صرافی ارز دیجیتال

تفاوت صرافی آنلاین ارز دیجیتال با صرافی فیزیکی

برای آنکه با نحوه تأثیر صرافی ارز دیجیتال بر تسهیل زندگی آشنا شویم، بهتر است به تفاوت‌های میان این دو بپردازیم. در واقع کاستی‌های بازار معاملات فیات سبب شکل‌گیری صرافی ارز دیجیتال شد؛ بنابراین، پاسخ سوال ما در این تفاوت نهفته است. نخستین چیزی که به عنوان تفاوت‌های بدیهی شناخته می‌شود، آنلاین بودن آن‌هاست. در صرافی آنلاین ارز دیجیتال، خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت کاملاً غیرحضوری و ۲۴ ساعته انجام می‌شود. در واقع، هیچ دفتر حضوری برای انجام مبادلات ارزهایی که خود به صورت مجازی هستند، وجود ندارد. دیگر تفاوت‌های اصلی میان صرافی آنلاین ارز دیجیتال و صرافی فیزیکی را در ادامه شرح داده‌ایم.

مالک

در صرافی ارز دیجیتال، شما به صورت مستقل به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازید و نظارتی از سمت صرافی بر معاملات شما وجود ندارد. در واقع صرافی‌ها تنها بستری را برای خرید ارز دیجیتال یا مبادله آن‌ها را فراهم می‌کنند. به نوعی می‌توان گفت که صرافی ارز دیجیتال مالک دارایی شما نیست. از طرف دیگر، کارمزدی که در صرافی ارز دیجیتال می‌پردازید، بسیار محدودتر از کارمزد صرافی‌های فیزیکی است. همین مسئله نمادی از تأثیر تکنولوژی بر صرافی آنلاین ارز دیجیتال است که توانسته زندگی را به نحوی ساده‌تر کند.

قیمت‌گذاری

موضوع مهم دیگری که درباره این صرافی‌ها وجود دارد این است که آن‌ها نقشی در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال ندارند. برای مثال صرافی ارز دیجیتال والکس قیمت‌گذاری ارزهای دیجیتال را با توجه به خواست خود انجام نمی‌دهد، بلکه میزان عرضه و تقاضای یک ارز مشخص، سبب افزایش یا کاهش قیمت آن می‌شود. در صرافی‌های فیزیکی قیمت‌گذاری ارزها توسط بانک‌های مرکزی و با توجه به بازارهای سنتی مالی انجام می‌شود.

معامله‌گری

صرافی‌های فیزیکی تنها یک کاربرد دارند و آن هم تبدیل ارزهای فیات به یکدیگر است که آن هم اغلب به صورت مداوم انجام نمی‌شود. در صرافی آنلاین ارز دیجیتال علاوه بر تبدیل ارزها، امکان معامله‌گری برای افراد وجود دارد. در واقع شما با شناخت حساسیت‌های بازار کریپتوکارنسی می‌توانید در هر لحظه با خرید و فروش ارز دیجیتال به سوددهی برسید. چنین امکانی در صرافی‌های سنتی وجود ندارد. صرافی ارز دیجیتال والکس یکی از بهترین بسترهایی است که معامله‌گری در دنیای کریپتوکارنسی را به بهترین شکل در اختیار شما قرار می‌دهد.

تنوع سهم‌ها

ارزهای دیجیتال بازار بسیار گسترده‌ای دارند و در هر بار خرید ارز دیجیتال، انتخاب‌های متعددی پیش روی شما قرار می‌گیرند. چندین و چند ارز دیجیتال گوناگون وجود دارند که می‌توانید بر اساس صلاحدید خود، آن‌ها را به یکدیگر تبدیل کنید. در بازار ارزهای فیات و صرافی‌های فیزیکی چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و همواره انتخاب‌های محدودی دارید.

پشتیبانی

صرافی‌های فیزیکی عمدتاً در ارائه پشتیبانی ضعیف عمل می‌کنند و نمی‌توانند آن طور که باید، خدمات مناسب را به مشتریان خود ارائه کنند. اما هر صرافی آنلاین ارز دیجیتال موظف است بهترین خدمات را در حوزه‌های مختلف ارائه کند و رضایت مشتریان خود را جلب کند. برای مثال صرافی ارز دیجیتال والکس در تمام مراحل اعم از افتتاح حساب، خرید و فروش ارز دیجیتال، واریز و برداشت وجه و هر گونه ابهام در صرافی، خدمت‌رسانی کامل را به شما خواهد داشت.

سرعت

نکته مهم دیگری که درباره صرافی ارز دیجیتال وجود دارد، سرعت بالای آن است. در صرافی‌های فیزیکی به سبب ارتباط فرد به فرد که میان مشتریان و کارمندان وجود دارد، اغلب برای انجام تبادلات باید زمان زیادی را صرف کنید؛ اما در صرافی آنلاین ارز دیجیتال معاملات شما در کسری از دقیقه انجام می‌شوند و می‌توانید با خیال راحت به سایر فعالیت‌های خود بپردازید.

صرافی ارز دیجیتال

تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر صرافی‌ها

هر آنچه که در قسمت قبل گفته شد، حاصل پیشرفت تکنولوژی بر دنیای ارزهاست. اگر انسان قدرت استفاده از تکنولوژی برای ایجاد بلاکچین را نداشت، هرگز چنین امکاناتی در اختیار ما قرار نمی‌گرفت. مهندسین علوم کامپیوتر همواره در تلاش‌اند تا با بهره‌گیری از جدیدترین علم موجود، پیشرفت‌هایی را در این حوزه ایجاد کنند که به تسهیل هرچه بیشتر زندگی ما بینجامند. صرافی ارز دیجیتال والکس با توجه به مدرن و حرفه‌ای بودن خود، نمادی از تأثیر روزافزون تکنولوژی بر دنیای معاملات است. اگر به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازید، صرافی ارز دیجیتال والکس می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. در این صرافی می‌توانید علاوه بر خرید ارز دیجیتال، به مبادله آن‌ها با سایرین نیز بپردازید. تنها کافیست به وب‌سایت این مجموعه مراجعه کنید.

صرافی ارز دیجیتال

کلام آخر

هدف اصلی این مقاله معرفی صرافی ارز دیجیتال و مزایای استفاده از آن بود که همه آن‌ها مرهون پیشرفت تکنولوژی و استفاده درست از آن هستند. صرافی ارز دیجیتال والکس به عنوان نماینده‌ای از صرافی‌ها با ارائه بهترین خدمات با پیشرفته‌ترین تکنولوژی، با چند کلیک در دسترس شماست. همین مسئله می‌تواند گواه این باشد که میان تکنولوژی و ارزهای دیجیتال، پیوندی ناگسستنی برقرار است.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت