learndl zhaket triboon excoino

آهنگ ترسناک – آهنگ پس زمینه کلیپ شاد

همه چی از آنجا شروع میشه که وقتی یه صحنه ترسناک از فیلم یا بازی میبینی در آن هنگام یه افکت صدای و یا آهنگ ترسناکی هماهنگ شده با آن صحنه پخش میشود. خب همین یه تکه کوچک از فیلم اگه بدون اون آهنگه بود آیا واقعا اون احساس ترسناکی که باید انتفال میداد، انتقال میداد؟ خیلی از فیلم های ترسناک اگه بدون صدا نگاه کنیم جز بی تفاوتی و بعضی اوقات خنده هیچ چیز دیگری نصیب ما نمیشود.

حالا شما کسی هستید که میخواهید اون سکانس ها و بازی ها را بسازید و  برای انتقال حس و حال اون سکانس بی تعارفانه باید بگم مجبورید از آهنگ بی کلام پس زمینه و یا هر افکت صدای مربوطه استفاده کنید. حالا این صدا ها فقط مخصوص به ترسناک نیست. شاید براتون جالب باشه که این آهنگ ها دنیای عمیقی دارد. اگه تو حوصلتون باشه یکم در زابطه با آهنگ ها صحبتی داشته باشیم :

آهنگ ترسناک – آهنگ پس زمینه کلیپ شاد

آهنگ پس زمینه کلیپ

اکثر تدوینگران فیلم‌ها بر این اعتقادند که پس از پایان پروژه تدوین باید برای آن محتوا، آهنگ مورد نیاز استفاده شود. اما برخی از کارگردانان معتقدند که انتخاب آهنگ مناسب باید قبل از تدوین انجام شود تا بر طبق آن آهنگ از جلوه‌های ویژه تصویری و افکت صدا برای جذاب و دیدنی شدن فیلم استفاده کرد. آهنگ‌ها از نظر ساختار به دو دسته تقسیم میشوند.

  • آهنگ باکلام
  • آهنگ بیکلام

که هرکدام انواع مختلفی را دارا هستند. انواع آهنگ بیکلام:

  • آهنگ بیکلام ترسناک
  • آهنگ بیکلام شاد
  • آهنگ بیکلام مذهبی
  • آهنگ بیکلام غمگین
  • آهنگ بیکلام هیجانی
  • آهنگ بیکلام دلهره‌آور
  • آهنگ بیکلام ملایم و آرامش بخش

و….

استفاده از انواع آهنگ در تولید محتوا ویدیویی یا صوتی بستگی به نیاز شما داردو نکته‌ای که بسیار پر اهمیت و ضروری است در استفاده از این آهنگ‌های مناسب پس‌زمینه فیلم، نحوه تدوین آن‌ها می باشد. در تدوین این ویدیوها که از آهنگ استفاده میشود سینک کردن یعنی هماهنگ کردن فیلم با آهنگ پس‌زمینه بسیار مهم است تا آن گیرایی و جذابیت لازم را به نتیجه ویدیو بدهد. اگر قصد ساخت یک کلیپ عروسی را دارید باید طبق سکانس‌های ضبط شده و سلیقه خودتان یا مشتری از آهنگ‌های گوناگون مثل موزیک بیکلام شاد یا موزیک بیکلام آرام یا حتی آهنگ‌های باکلام شاد و آرام استفاده کنید پس همه چیز بستگی به نیاز شما دارد.

آهنگ‌ها اغلب تاثیرات بسیار زیادی در جذب بیننده دارند استفاده از آهنگ مناسب که با محتوای ساخته شده همخوانی داشته باشد میتواند گیراتر و مجذوب کننده‌‌تر باشد.

امروزه در همه کلیپ‌هایی که ساخته میشود از انواع آهنگ استفاده میشود به طوری که ویدیویی بدون آهنگ جذابیتی ندارد و هیچ حسی به مخاطب انتقال داده نمیشود. لذت بردن از یک کلیپ کمدی زمانی معنادار میشود که در نقاط حساس کلیپ، از آهنگ های بامزه و یا تک ضرب های مناسب استفاده شده باشد که بنابر اضهار نظر برخی از تدوین­گران یک آهنگ لحظه­ای برای کلیپ میتواند حکم چند دقیقه صحبت و اکت را داشته باشد.

اگر در ساخت یک تیزر تبلیغاتی علاوه بر تدوین زیبای کلیپ از آهنگ مناسب استفاده شود باعث جلب توجه بیشترو در نتیجه جذب مشتری بیشتر میشود به گونه‌ای که آن تیزر در ذهن باقی بماند و در صورت پخش شدن آهنگ در هر زمان و مکان دیگر، فرد تیزر تبلیغاتی شما را یادآور شود.

افکت صدا چیست؟ افکت‌های صدا با نامی دیگر به نام جلوه‌های صوتی شناخته میشوند البته افکت صدا در فرهنگ معین با نام آواپردازی فارسی سازی شده است. افکت‌های صدا در واقع نوعی فرایند صوتی ایجاد شده هستند که توسط صدابرداران تولید یا ضبط می شوند. جلوه‌های طنین انداز یا افشان با نام جلوه‌های ویژه شناخته میشوند این افکت‌ها را میتوان در ساخت فیلم و عکس یا در اجزای زنده، انیمیشن، تیزر تبلیغاتی، بازی‌های ویدیویی و موارد دیگر استفاده نمود.

این افکت‌ها ساختاری بیکلام دارند مانند صدای شکستن، صدای آب جاری، راه رفتن، صدای باران، صدای تشویق کردن، صدای ترمز کردن و دیگر صداهایی از این قیبل می باشند. برخی صداهای دیگر هم وجود دارند که به عنوان زیر صدا در اغلب پروژه‌ها نظیر: برنامه‌های تلوزیونی، ساخت کلیپ عکس، آهنگ پس زمینه کلیپ عروسی یا مواردی از این دست بهره گرفته می شود این آهنگ‌ها صداهایی ملویی (آرام) هستند مانند صدای پیانو زدن با ریتم آرام، صدای ویالون یا به طور کلی موسیقی‌های کلاسیک.

 ترس نیز یکی دیگر از حواس ما میباشد که آدمی را در برابر خطرات ایمن میکند و وظیفه حفاظت را بر عهده دارد، گاهی کلیپی نیاز به آهنگ ترسناک دارد (مانند تیزر فیلم­های ترسناک، تدوین فیلم­های ترسناک و…) که در این صورت با کمی خلاقیت و تمیز کاری می­توان آهنگ مورد نظر را در کلیپ مورد نظر، شبیه سازی کرد که این مورد نیز در جذب مخاطب به­نوبه­خود، تاثیر شگرفی دارد

آهنگ ترسناک

آهنگ ترسناک – آهنگ پس زمینه کلیپ شاد

دانلود آهنگ پس زمینه

در عصر حاضرو در جامعه­ی میلیونی که افراد و کالاها هر لحظه در حال رقابت باهم هستند، برای دیده شدن برندها و همچنین جذب کردن مخاطب نیاز به تولید محتوا احساس می شود. با توجه به جهانی بودن و همچنین توسعه یافته بودن تکنولوژی، سبک­های متفاوتی برای ارائه محتوا، در دنیا وجود دارد که یکی از تاثیرگذارترین و معروفترین و تقریبا یکی از ضروری ترین ابزار برای یک ارائه کاربردی، استفاده از صوت و آهنگ ملایم با موضوع میباشد. آهنگ پس زمینه حتی برای کلیپ هایی که گوینده دارد نیز کاربردی میباشد چون به جذابیت موضوع و کلیپ میافزاید.

با توجه به انواع احساسات نهفته در کلیپ مورد نظر (اعم از طنز و کمدی و جنگ و فضای رمانتیک و ترس و غم انگیز بودن محتوا) نوع آهنگ نیز در نظر گرفته میشود. در ادامه به چندین مثال از انواع اهنگ پس زمینه میپردازیم:

آهنگ پس­ زمینه طنزگون : گاهی کلیپ مورد نظر ما نیاز به آهنگ طنز گونه دارد که این مورد بیشتر برای فیلم­های کمدی تعیین میگردد.

آهنگ پس­زمینه کودکانه : برای موضوعات مربوط به کودکان، نیاز به آهنگ های ملایم و لطیف و کودکانه داریم.

آهنگ پس زمینه مذهبی : این آهنگ ها که معمولا “ریشه در فرهنگ ما دارند، عموما” بی کلام نبوده، مانند واقعه بزرگ عاشورا که خود یکی از شناخته شده ترین و معروفترین آهنگ­های پخش شده در کشور ما میباشد.

آهنگ پس ­زمینه کلیپ غمگین : موسیقی نهفته و پس­زمینه در انواع درام ها، بار احساسی صحنه را بالا می برد و همچنین اثرگذاری را تا حدی بالا میبرد که این موسیقی از جمله مهم ترین موسیقی های پس­زمینه می باشد.

آهنگ پس‌زمینه کلیپ شاد

کلیپ.ها و فیلم‌های شاد مثل فیلم‌های تولد، عروسی، فیلم‌های ژانر کمدی و یا کلیپ‌هایی که مخصوص به حوزه کودک میشوند، در همگی آن‌ها از آهنگ‌های شاد استفاده میشود. این نوع موسیقی دارای ضرب آهنگی هستند که با هماهنگ شدن آن با کاراکترهای فیلم باعث جذابیت بیشتر شده که میتواند حس شادی و خوبی را در دل بیننده به وجود بیاورد.

آهنگ پس زمینه کلیپ شاد بیشتر در ژانر کودک کاربرد دارد، از نمونه‌های بارز آن میتوان به کارتون تام و جری، پلنگ صورتی اشاره کرد که حتی کودکان با شنیدن این موسیقی به یاد کارتون‌ها میفتند. موسیقی در این نوع انیمیشین‌ها بسیار کاربردی است تا جایی که اگر این آهنگ‌ها و موسیقی‌ها نبود تماشای این فیلم‌ها و کلیپ‌ها بسیار سخت بود. در برخی از فیلم‌های کمدی این آهنگ‌ها هستند که نقش دیالوگ را بازی میکنند و باعث درک بهتر فیلم میشوند.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت