learndl zhaket triboon excoino

آموزش لینک سازی در تلگرام

لینک سازی در تلگرام

همان طور که می دانید، امروزه دغدغه صاحبان کانال های تلگرامی افزایش ممبرهایشان است. آن ها هر کاری نظیر تبلیغ، تولید محتوا و… را برای افزایش عضو کانالشان انجام می دهند. اما با انجام این همه کار بعضی اوقات موفق نمی شوند و عضوهای جذب شده از کانال لفت می دهند. آیا تا به حال به دلیل ریزش ممبرها فکر کرده اید؟ آیا می دانید چه چیزی موجب این امر شده است؟

با ادامه مطلب همراه ما باشید تا در مورد جلوگیری از ریزش ممبر و لینک سازی در تلگرام صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را با شما به اشتراک بگذاریم.

دلیل ریزش ممبر در کانال تلگرام و روش جلوگیری از آن

دلیل ریزش عضو در کانال تلگرام دلایل زیادی دارد. برای مثال، بالا بودن حجم محتوای کانال، راضی نبودن افراد از مطالب کانال و… عواملی هستند که ریزش ممبرها را به همراه دارند.

ما در این مطلب قصد داریم برای بهبود وضعیت کانال تلگرامی شما، یک روشی را بیان کنیم که از ریزش ممبرهای جذب شده کانالتان جلوگیری کند. لینک سازی در تلگرام یکی از این روش هایی است که تاثیر زیادی در جذب عضو کانال دارد.

لینک سازی در تلگرام چیست و دلیل استفاده از آن

همه ما می دانیم که در تلگرام هر پست موجود دارای لینک مخصوصی است. برای افزایش ممبر کانال تلگرامی می توان همه پست های موجود را به یکدیگر لینک داد. استفاده از این روش تاثیر خیلی زیادی در جهت افزایش عضو داشته و موجب بهبود وضعیت کانالتان می شود.

لینک سازی در تلگرام و طریقه لینک دار کردن یک متن

روش لینک دار کردن متن با استفاده از کامپیوتر خیلی راحت تر از موبایل می باشد. زیرا شما فقط به راحتی یک URL برای متن خود در نظر می گیرید که این URL می تواند به دو صورت یعنی مثل پستی از خود تلگرام و یا به صورت آدرس وب سایت باشد.

اگر قصد لینک دار کردن متنی را در تلگرام دارید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول باید اقدام به هایلایت کردن متن مورد نظر کنید
 • سپس CTRL و K را به طور همزمان کلیک می کنیم تا باکس ایجاد لینک نشان داده شود
 • در مرحله آخر باید در داخل باکس، آدرس مورد نظر را وارد کنید

از آن جایی که اکثر کاربران همیشه دوست دارند در کانال های تلگرامی پست های جدیدی را مشاهده کنند، پیشنهاد می کنیم حتما از این روش استفاده کرده و متن های خود را لینک دار کنید. استفاده از متن های لینک دار در پست، تاثیر فوق العاده ای در خصوص جذب ممبر دارد.

مطمئنا برخی از صاحبان کانال تلگرام را دیده اید که پست های قدیمی خود را هی فوروارد می کنند که این تاثیر منفی روی اعضای گروه یا کانال می گذارد و موجب آزار کاربران می شود. بهتر است لینک پست های قدیمی را در پست های جدید قرار دهید تا با ریزش ممبر مواجه نشوید.

لینک سازی داخلی در کانال تلگرام

آیا شما با لینک سازی در تلگرام آشنا هستند؟ آیا می دانید که چطور باید پست های قبلی را لینک دار کنید؟ اصلا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟ آیا می دانید لینک دار کردن پست های قبلی تا چه اندازه در جذب ممبر موثر است؟ در ادامه مطلب شما را با طریقه لینک دار کردن پست های قبلی آشنا می کنیم. همراه ما باشید.

در کانال تلگرام دسکتاپ برای لینک دار کردن پست های قبلی لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

 • هر پستی را که قصد لینک دار کردن آن را دارید، روی آن راست کلیک کنید
 • سپس در میان گزینه های نمایش داده شده، (Copy Post Link) را انتخاب کنید
 • بدین ترتیب به پست کردن آن در جای مورد بپردازید

با انجام دادن مراحل بالا شما یک URL دریافت خواهید کرد. در واقع URL ترکیبی از عدد مربوط به آن پست مخصوص و آدرس اصلی کانال تلگرام شما می باشد. آدرس تلگرامی شما هر چیزی که باشد، موقع افزودن هر پست، به انتهای لینک شما یک عدد اضافه می شود. شایان ذکر است، پین کردن پست نیز موجب افزوده شدن یک عدد به آخر لینک تلگرامی شما خواهد شد؛ زیرا یک پست جدید به حساب می آید.

لینک سازی در تلگرام و ساخت لینک دعوت برای گروه

به دو صورت می توانیم کاربران را به گروه تلگرامی خود اضافه کنیم. در روش اول می توان کاربران را از لیست مخاطبان ذخیره شده به گروه اضافه کرد و یا از طریق لینک اختصاصی گروهتان، کاربران را به گروه یا کانال خود دعوت کنید.

آیا شما می دانید که چطور باید برای کانال یا گروه خود لینک اختصاصی ایجاد کرد؟ آیا کانال شما دارای لینک اختصاصی است؟

ساختن لینک اختصاصی برای گروه کار خیلی ساده و آسانی است. شما با گذاشتن فقط چند دقیقه زمان می توانید برای کانال و گروه تلگرامی خود لینک بسازید و از آن برای دعوت دوستانتان استفاده کنید. در ادامه مطلب به بیان طریقه لینک سازی در تلگرام می پردازیم.

اگر قصد ایجاد لینک دعوت برای کانال و یا گروه تلگرامی خود دارید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول، برنامه تلگرامی خود را باز کنید
 • سپس به گروه و یا کانال مورد نظر خود بروید
 • در صفحه تلگرام از قسمت بالا اقدام به انتخاب نام اصلی گروه کنید تا برای شما قسمت تنظیمات و اعضای گروه نشان داده شود.
 • در مرحله بعدی باید روی گزینه Add member کلیک کنید
 • گزینه Invite to Group via Link که در قسمت بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کنید
 • حال در مرحله آخر باید Copy Link را انتخاب کرده تا لینک دعوت دوستان به گروه کپی شود.

با داشتن لینک دعوت گروه تلگرامی خود شما می توانید آن را در هر جایی که دوست دارید paste کنید تا افراد از طریق آن به گروه شما وارد شوند.

لینک سازی در تلگرام و آموزش ساخت هایپر لینک

مطمئنا شما هم تا به حال دیده اید که برخی از کانال ها برای تبلیغ خود از نام کاربری مخصوص کانالشان در بالای متن های خود استفاده می کنند و برای جذب ممبر آن را به دیگر کانال ها می فرستند.

برخی دیگر از صاحبان کانال های تلگرامی برای عضویت سریع کاربران، بدون نیاز به گزینه پیوستن (join) به طور مستقیم از لینک اختصاصی استفاده می کنند.

امروزه یک روش جدیدی برای ادمین ها وجود دارد که دیگر نیازی به وارد کردن لینک طولانی پیوستن نیست. کاربران با کلیک زدن روی نام اختصاصی کانال عضو کانالتان می شوند.

برای ساخت هایپر لینک در تلگرام دو روش وجود دارد:

لینک سازی در تلگرام،روش اول با استفاده از ربات @bold

 • در این روش باید اقدام به نصب کردن جدیدترین نسخه تلگرام کرده و یا برنامه را به روزرسانی کنید
 • یک پنجره گفتگو در تلگرام باز کرده و متن دلخواه خود را در آن جا بنویسید. توجه داشته باشید که متن شما باید به صورت @bold [text](URL) باشد. به جای text متنی که می خواهید کاربران آن را مشاهده کنند را باید وارد کنید و در قسمت URL لینک مستقیم عضوت در گروه را بنویسید.
 • در پنجره ای که توسط ربات داخلی @bold ظاهر شده است، گزینه Custom Markdown را انتخاب کنید تا عبارت دلخواه ارسال شده و نتیجه نهایی را ببینید.

شایان ذکر است، بعد از عبارت @bold باید یک فاصله بدهید؛ اما میان عبارت های text و URL نباید به هیچ عنوان فاصله باشد و حتما پشت سرهم نوشته شود. گزینه Custom Markdown زمانی به درستی نشان داده نمی شود که شما عبارات را به طور صحیح وارد نکرده باشید.

روش دوم هایپر لینک در تلگرام، استفاده از ربات درج زیر نویس

برای استفاده از این روش لازم است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • در مرحله اول باید نسخه جدید تلگرام را نصب کنید یا برنامه را به روزرسانی کنید
 • سپس در قسمت جستجو عبارت @hzcaptioonbot را سرچ کنید و در فهرستی که برای شما باز می شود، روی ربات درج نویس ضربه بزنید
 • سپس روی start ربات کلیک کرده و متن و عبارت مورد نظر را در قالب [text](URL) وارد و ارسال کنید
 • بعد از ارسال متن مورد نظر خود، برای ربات در این فرمت، آن را ریپلای کرده و در پاسخ Replay حرف B را بنویسید.
 • در مرحله بعدی ربات متن شما را لینک دار ارسال خواهد کرد که شما می توانید آن را برای کانال های دیگر بفرستید تا کاربران از طریق آن به کانال شما وارد شوند.

لینک سازی در تلگرام و متن لینک دار بدون ربات

همان طور که در مطالب بالا بیان کردیم، امروزه در تلگرام قابلیت لینک دار کردن متن وجود دارد و اکثر صاحبان کانال های تلگرامی از این روش برای افزایش ممبرهای خود استفاده می کنند. هایپر لینک در تلگرام را می توان با استفاده از ربات و یا از طریق خود برنامه انجام داد.

برای این که در کانال تلگرامی متنی را بدون استفاده از ربات لینک دار کنید، در مرحله اول باید در صفحه چت مورد نظر، متن دلخواه خود را بنویسید و قسمتی را که می خواهید کاربر مشاهده کند را انتخاب کنید؛ در منوی باز شده بر روی سه نقطه سمت راست ضربه بزنید. در منوی جدید باز شده گزینه create link را برگزینید. در صفحه کوچکی که برای شما باز شده است، اقدام به نوشتن لینک مورد نظر کرده و بر روی ok کلیک کنید. در آخر متن دلخواه شما لینک دار می شود و با استفاده از روش فوروارد یا فوروارد بدون نقل قول می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. شایان ذکر است برای اینکه در اشتراک گذاری لینک مشکلی به وجود نیاید، به هیچ عنوان به صورت کپی شده آن را به دیگران نفرستید.

مزایای استفاده از ربات لینک ساز برای هایپر لینک در تلگرام(لینک دار کردن متن)

لینک دار کردن متن در تلگرام با استفاده از ربات لینک ساز مزایایی دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • راحت بودن کار با ربات لینک ساز
 • قابلیت عوض کردن مقصد لینک هایی که به بیرون برنامه تلگرام داده اید، حتی پس از منتشر شدن آن توسط دیگران هم امکان پذیر است.
 • لینک هایی که به خارج تلگرام داده اید، توسط ربات لینک ساز تعداد کلیک ها قابل شمارش است.

لینک سازی در تلگرام و تفاوت میان لینک جوین با لینک عادی

همان طور همه ما می دانیم، کانال های موجود در تلگرام هر کدام آدرس مخصوص به خود را دارند که به آن آیدی نیز می گویند و @ مشخص کننده این آدرس یا آیدی می باشد. در واقع این لینک عادی است که در زمان ایجاد کانال در تلگرام آن را به عنوان آیدی یا همان آدرس وارد می کنید. لینک های عادی خیلی سریع قابلیت عوض شدن را دارند. تنها کافیست که وارد اطلاعات کاربری خود شوید و آن را تغییر دهید.

از طریق لینک عادی که دارای @ است کاربران می توانند وارد کانال شما بشوند. مسئله ای که وجود دارد این است که اگر کاربری روی لینک عادی کانال شما ضربه بزند، برای عضویت باید از قسمت پایین گزینه پیوستن را انتخاب کند. در برخی مواقع این احتمال وجود دارد که فرد از کانال شما خوشش بیاید اما فراموش کند که از پایین گزینه پیوستن را بزند.  گزینه پیوستن فقط در کانال های عمومی وجود دارد که همه افراد می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

در کانال های خصوصی این مساله فرق دارد. لینک سازی در تلگرام برای کانال های خصوصی دیگر مشکل وجود گزینه پیوستن نیست و کاربران مستقیم عضو کانال می شوند. وقتی که شما یک کانال خصوصی ایجاد کنید دیگر خبری از یک لینک @ دار نیست و شما باید یک آدرس یا لینک داشته باشید تا کاربران بلافاصله بعد از کلیک روی آن عضو کانالتان بشوند. کانال های خصوصی به اصطلاح لینک جوین دارند و فاقد گزینه پیوستن هستند.

لینک سازی در تلگرام و ساخت لینک جوین برای کانال های عمومی

اما یک خبر خوب برای کسانی که صاحب کانال های عمومی هستند و قصد ساختن لینک جوین برای کانالشان دارند، باید بگوییم که این امکان وجود دارد.

حال که با تفاوت لینک جوین و لینک عادی آشنا شدید، به سراغ طریقه دادن لینک جوین به کانال های عمومی می رویم. قبل از هر چیزی باید چند نکته را در این خصوص بدانید. اول اینکه از طریق تلگرام اندروید و کامپیوتر امکان ایجاد لینک جوین وجود دارد. به کمک تلگرام آیفون به هیچ وجه نمی توان لینک جوین ساخت. نکته دومی که باید در مورد لینک جوین بدانید این است که فقط در گوشی ها عضویت اتوماتیک صورت می گیرد به همین دلیل روی کامپیوتر این قابلیت را به هیچ وجه امتحان نکنید.

در خصوص لینک سازی در تلگرام به منظور ساخت لینک جوین برای کانال عمومی لازم است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • در مرحله اول باید کانال عمومی خود به کانال خصوصی تغییر دهید. برای این کار لازم است که به صفحه اطلاعات کانال عمومی خود بروید. سپس از قسمت بالا سمت راست، بر روی تنظیمات ضربه بزنید.
 • بعد از ورود به بخش تنظیمات گزینه change public channel را انتخاب کنید. در گوشی های اندرویدی این گزینه با نام channel info ظاهر می شود.
 • نوع کانال خود را می توانید در صفحه باز شده انتخاب کنید. در این قسمت لازم است که گزینه private channel یعنی کانال خصوصی را برگزینید.
 • با انتخاب گزینه کانال خصوصی متوجه تغییر قسمت لینک صفحه تنظیمات می شوید. با کلیک روی لینک به صورت اتوماتیک کپی می شود.
 • در مرحله آخر با انتخاب گزینه Cancel ، دیگر کانال شما به همان حالت قبلی یعنی عمومی باقی می ماند و تنها مجهز به لینک جوین می شود.

با انجام دادن مراحل بالا، کانال عمومی شما دارای لینک جوین خواهد بود و کاربران با کلیک روی لینک ساخته شده به طور مستقیم وارد کانال شما می شوند و در نتیجه ممبرهایتان افزایش می یابد.

برای بالا آمدن کانال تلگرام در گوگل از کجا لینک بگیریم؟

برای خرید بک لینک راه ها و روش های زیادی است و در اکثر سایت های ایرانی با یک سرچ کوتاه میتوانید اقدام به خرید کنید و لی پیشنهاد ما این است که از یک سایت معتبر مثل سئو روز اقدام کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.7 / 5. تعداد آرا : 14

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت