learndl learndl triboon

راه‌های خلاقانه برای آموزش زبان انگلیسی به نوآموزان

آموزش زبان انگلیسی یک مهارت بسیار تخصصی است که در آن شما باید به موارد متعددی دقت داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به نوآموزان و کودکان زبان انگلیسی را بیاموزید. حال مسئله بسیار مهمی که در اینجا به وجود می‌آید این است که از چه راه‌های خلاقانه‌ای می‌توانیم استفاده کنیم تا به بهترین شکل ممکن زبان انگلیسی رابه دیگران بیاموزیم؟ ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کرده و راهکارهایی بسیار خلاقانه را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

راه‌های خلاقانه برای آموزش زبان انگلیسی به نوآموزان

آموزش بر اساس بازی کردن

زمانی که قصد دارید مهارتی را به یک شخص بیاموزید یکی از بهترین تکنیک‌هایی که می‌تواند برای شما وجود داشته باشد این است که تلاش کنید تا بر اساس بازی‌کردن این مهارت را به شخص بیاموزید. بازی‌کردن می‌تواند یک روش بسیار جذاب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشد. زمانی که شما این کار را انجام می‌دهید به‌جای این‌که روی نتیجه متمرکز باشید می‌توانید فرایند آموزش زبان انگلیسی را سرگرم‌کننده کنید و نتیجه این کار این است که کودکان به شکل بهتری یاد می‌گیرند.

این کار به کودکان کمک می‌کند تا در یک فضای شاد و سرگرم‌کننده قرار بگیرند و با کمترین ریسک ممکن زبان انگلیسی را بیاموزند. از طرف دیگر این کار می‌تواند ارتباط مثبتی را با زبان انگلیسی برای کودکان ایجاد کرده و به آنها کمک کند تا دقیقا مانند زبان مادری خود این زبان را نیز بیاموزند. در طول بازی‌ها معمولا سوالات زیادی برای کودکان به وجود می‌آید که آنها می‌توانند پاسخ خود را به زبان انگلیسی دریافت کنند.

البته در زمان آموزش زبان انگلیسی به کودکان در حین شب باید به یک نکته مهم دیگر نیز دقت داشته باشید و آن این است که از هرج و مرج جلوگیری کنید. فراموش نکنید که هرج و مرج می‌تواند به طور مستقیم روی تجربه کودکان تاثیرگذار باشد. شما می‌توانید برای بازی‌های خود از انواع لباس‌های کاستوم استفاده کرده تا بتوانید تاثیرگذاری بیشتری را روی کودکان داشته باشید. از طرف دیگر ارائه بازی‌های گروهی می‌تواند روش مناسب دیگری باشد که به طور مستقیم روی آموزش زبان انگلیسی اثرگذار باشد.

قراردادن علایق کودکان در روند آموزش

راه‌های خلاقانه برای آموزش زبان انگلیسی به نوآموزان

یکی از مهم‌ترین محرک‌هایی که امروزه برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان و نوآموزان وجود دارد این است که شما باید سعی کنید در اولین قدم علایق کودکان و نوآموزان زبان انگلیسی را مدنظر قرار دهید. به این ترتیب این امکان برای شما به وجود می‌آید که بتوانید روند آموزش را به شکل بهتری دنبال کنید. زمانی که کودکان و نوآموزان به موضوعی علاقه داشته باشند پیرامون آن موضوع به شکل بهتری زبان انگلیسی را دنبال می‌کنند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا بتوانند زمان بیشتری را برای یادگیری قرار دهند.

دقت داشته باشید که شما باید از این علایق به‌عنوان چارچوبی برای آموزش‌های استفاده کنید تا بتوانید به این ترتیب علایق آنها را در برنامه‌های درسی خود بگنجانید. این کار دقیقا عملی است که در آموزشگاه زبان ایرانمهر به منظور آموزش زبان انگلیسی برای کودکان استفاده می‌شود که شما هم می‌توانید با ثبت‌نام کودکان و نوجوانان خود در کلاس‌های ما از مزایای این مسئله نهایت بهره را ببرید.

موفقیت‌های کودکان و نوآموزان را جشن بگیرید

یکی از مسائل بسیار مهمی که می‌تواند به میزان زیادی روی موفقیت نوآموزان و کودکان در آموزش زبان انگلیسی اثرگذار باشد این است که موفقیت‌‎های کوچکی که کودکان و نوآموزان زبان انگلیسی به دست می‌آورند را جشن بگیرید. در فرایند یادگیری زبان انگلیسی به‌راحتی می‌توانید مسائلی را ببینید که شاید در حالت عادی نتوانید این نکات را مشاهده کنید.

یکی از بهترین تکنیک‌هایی که در این زمینه وجود دارد این است که شما کتاب‌ها و اثراتی را ایجاد کنید که حاوی آثار هریک از دانش‌آموزان هستند. در معرض دید قراردادن این موفقیت‌ها باعث می‌شود تا آنها احساس شادمانی و خوشحالی تجربه کرده و از موفقیت‌های خود لذت ببرند. ارائه زمان برای صحبت‌کردن نوآموزان و کودکان در خصوص دستاوردهایی که در حین یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اند نیز مسئله بسیار مهم دیگری است که می‌تواند به آنها کمک کند تا به شکل بهتری در مسیر موفقیت خود حرکت کنند.

راه‌های خلاقانه برای آموزش زبان انگلیسی به نوآموزان

سعی کنید دروس زبان انگلیسی را به موسیقی و آواز تبدیل کنید

هر زبان آموزی که شروع به یادگیری زبان می‌کند معمولا علاقه‌مند به آواز و موسیقی است و تلاش می‌کند تا از این طریق بیاموزد. این علاقه بسیار زیاد افراد و به خصوص کودکان به آواز و موسیقی باعث می‌شود تا شما بتوانید از این فرصت استفاده کرده و به بهترین شکل ممکن زبان را به آنها بیاموزید. ارائه موسیقی برای یادگیری زبان انگلیسی این فرصت را در اختیار کودکان و نوآموزان این زبان قرار می‌دهد تا بتوانند از قدرت مغزی بیشتری برای پردازش اطلاعات استفاده کرده و نتیجه بهتری را نیز دریافت کنند.

این روش برای آموزش زبان انگلیسی دقیقا روشی است که ما در موسسه ایرانمهر نیز از آن استفاده کرده و نتایج فوق‌العاده آن را مشاهده کرده‌ایم. در این روش کودکان و نوآموزان انگلیسی تلاش می‌کنند تا بتوانند لغات، گرامر و حتی دیالوگ‌های مختلف را در قالب آهنگ و موسیقی مطالعه کنند و به همین علت نیز می‌توانند اطلاعات را با سرعت بیشتری در ذهن خود ثبت کنند. امروزه سایت‌های آنلاین زیادی هستند که چنین فرصتی را در اختیار شما قرار می‌دهند که شما هم می‌توانید از مزایای این سایت‌ها بهره‌مند شوید.

ارائه نمودارها و شکل‌های مختلف برای آموزش زبان انگلیسی

یکی از بهترین روش‌هایی که امروزه برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد و بسیاری از افراد نیز از مزایای این روش بهره‌مند می‌شوند آموزش بصری است. انسان همواره علاقه‌مند است تا چیزهایی که مشاهده می‌کند را به شکل بهتری بیاموزد و معمولا ارائه تصاویر بصری برای یادگیری می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای را به همراه داشته باشد. یکی از بهترین روش‌هایی که در این زمینه برای آموزش زبان به کودکان وجود دارد این است که از نقاشی و رنگ‌آمیزی برای آموزش استفاده کنید.

شما می‌توانید تصاویری را نقاشی کنید که شباهت زیادی با کلمات دارند و سپس از کودکان بخواهید تا این نقاشی‌ها را حدس زده و کلمات مربوط به آنها را حدس بزنند. برجسته کردن و خط کشیدن دور کلمات مهم و مواردی از این قبیل نیز می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در روند آموزش داشته باشند و به شما کمک کنند تا به شکل بهتری یک مفهوم را به کودکان و نوآموزان زبان انگلیسی بیاموزید.

از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که امروزه لوازم و ابزارهای کمک آموزشی زیادی نیز در این زمینه طراحی شده‌اند که شما می‌توانید از آنها نیز استفاده کرده و از مزایایی که به شما ارائه می‌دهند بهره‌مند شوید.

از دیالوگ‌های ناگهانی در آموزش‌های خود استفاده کنید

روش بسیار جذاب دیگری که امروزه برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان مورداستفاده قرار می‌گیرد استفاده از دیالوگ‌هایی است که به‌صورت ناگهانی در حین آموزش به دانش‌آموزان و کودکان ارائه می‌شوند. این جملات معمولا شامل مکالمات روزمره هستند و از نوآموزان زبان می‌خواهند تا توضیحاتی را درباره یک مسئله روزمره در اختیار مربی خود قرار دهند. این مسئله باعث می‌شود تا نوآموزان و کودکان بتوانند مهارت‌های صحبت‌کردن خود به زبان انگلیسی را ارتقا داده و دایره واژگان خود را نیز ارتقا دهند.

در برخی از مواقع شما حتی می‌توانید از مکالمات آماده نیز استفاده کرده و از کودکان بخواهید نسبت به آنچه که قصد دارند درباره آن صحبت کنند پیش از کلاس صحبت کنند. این تکنیک نیز امروزه در موسسه ایرانمهر مورداستفاده قرار می‌گیرد و تکنیکی است که هم در کلاس‌های کودکان و هم در کلاس‌های زبان انگلیسی که برای بزرگ‌سالان اجرا می‌شوند اثرگذار است. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید از زبان آموزان بخواهید که درباره احوال روزانه خود یا این‌که در آخرین جلسه فوتبال خود چه کارهایی کرده‌اند توضیحاتی را ارائه دهند.

قصه‌گویی و نمایشنامه خوانی برای آموزش زبان انگلیسی

یک روش بسیار خلاقانه و جذاب که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان مورداستفاده قرار می‌گیرد و امروزه در برخی از کلاس‌های زبان انگلیسی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد قصه‌گویی است. کودکان معمولا ارتباط بسیار خوبی را با داستان و قصه برقرار می‌کنند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا بتوانند خیلی سریع با مفاهیم جدید زبان انگلیسی ارتباط گرفته و از طرف دیگر دایره لغات خود را نیز ارتقا دهند. یک نکته مهم دیگر این است که معمولا در داستان‌ها اصطلاحات زیادی مطرح می‌شود که به میزان زیادی در مکالمات روزمره مورداستفاده قرار می‌گیرند.

یادگیری این اصطلاحات توسط دانش‌آموزان یک مزیت بسیار مهم را می‌تواند برای آنها به همراه داشته باشد و آن این است که می‌توانند خیلی سریع مهارت اسپیکینگ خود را ارتقا داده و به این زبان صحبت کنند. خوشبختانه امروزه این تکنیک‌ها و به خصوص تکنیک‌های نمایش‌نامه‌خوانی در آموزشگاه زبان ایرانمهر نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند. پس اگر شما هم به دنبال این هستید تا در بهترین کلاس‌های زبان انگلیسی برای نوآموزان شرکت کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما کلاس‌های ایرانمهر را نیز به لیست گزینه‌های خود اضافه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت