learndl zhaket triboon excoino

آموزش زبان آلمانی با روشی فوق العاده موثر (از پایه تا پیشرفته)

ممکن است شما به دنبال علاقمندی به آموزش آلمانی تصمیم بگیرید به یادگیری این زبان بپردازید و از آن استفاده کنید. اما پیش از آنکه به آموزش این زبان و ابزارهای یادگیری آن بپردازید، باید ابتدا دلیل و هدف خود را از یادگیری مشخص کنید.

در این مسیر دلایل زیادی می تواند باعث ایجاد انگیزه یادگیری الفبای آلمانی و مکالمه شما به این زبان شود. این دلایل شامل ادامه تحصیل، علاقه به صحبت کردن به این زبان، اشتغال در شرکت‌های آلمانی، سفر به کشور آلمان، مطالعه ادبیات آلمانی و یا آشنایی با فرهنگ مردم این کشور می‌شود. در ادامه ما را همراهی کنید تا بیشتر به یادگیری زبان آلمانی و موارد مربوط به آن بپردازیم.

آموزش زبان آلمانی

درباره آموزش زبان آلمانی چه می‌دانید؟

آموزش زبان آلمانی برخلاف تصور اغلب افراد کار دشواری نیست. سپس با انتخاب منابع آموزشی صحیح و انتخاب اساتید مجرب، پیمودن این مسیر برای زبان آموزان به مراتب راحت‌تر می شود. حدودا 95 درصد از مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و هر ساله چیزی در حدود 20 میلیون نفر به یادگیری این زبان می‌پردازند.

از این رو زبان آلمانی را می‌توان به عنوان رایج‌ترین زبان مادری در اروپا به شمار آورد که تسلط بر آن برای افرادی که اقدام به مهاجرت به کشور آلمان می‌کنند، ضروری است. چرا که دانستن زبان، اولین و مهم ترین عامل برای ارتباط در سایر کشورها بوده و می‌تواند موقعیت اجتماعی فرد را ارتقا ببخشد.

 

به این ترتیب در صورتی که قصد مهاجرت به قصد ادامه تحصیل یا اشتغال در کشور آلمان را دارید، باید زبان آلمانی را به خوبی آموزش ببینید. همچنین استفاده از دوره‌های آموزشی زبان در آکادمی‌های زبان آلمانی می‌تواند شما را برای یادگیری هر چه بهتر این زبان و تسلط بر آن کمک کند.

 

معرفی سطوح زبان آلمانی

زبان آلمانی دارای سطوح متفاوتی بوده که می‌توانید آموزش زبان آلمانی را بر اساس این سطوح پیش ببرید و در آن پیشرفت کنید. سطوح متفاوت زبان آلمانی از قرار زیر هستند.

سطح زبان آلمانی A1 تا C1

سطح A1 آلمانی

سطح A1 زبان آلمانی به سطح مقدماتی شناخته می شود. در این سطح، زبان آموز پس از آموزش الفبای آلمانی، با گرامر و واژه‌های پایه‌ای زبان آلمانی نیز آشنا شده و قادر به شرکت در مکالمات معمولی و انجام کارهای روزمره خواهد بود.

سطح A2 آلمانی

سطح A2 نیز در زبان آلمانی به عنوان سطح مقدماتی شناخته شده و صرفا دایره واژگان زبان آموز و اطلاعات گرامری او افزایش پیدا می‌کند. در این سطح امکان مکالمه راحت زبان آموز فراهم شده و همچنین قادر به شرکت در بحث‌های کوتاه به زبان آلمانی نیز خواهد بود.

سطح B1

سطح B1 در آموزش زبان آلمانی به عنوان سطح متوسطه شناخته می‌شود. زبان آموزانی که در این سطح هستند، دایره واژگان حدودا بیش از 3000 کلمه دارند و به راحتی قادر به مکالمات روزمره هستند. آن‌ها می‌توانند علاوه بر انجام امور روزمره، در مباحث طولانی و دشوارتر نیز شرکت کنند.

سطح B2

سطح B2 در زبان آلمانی پیشرفته‌تر و دشوارتر از B1 است. زبان آموزانی که در این سطح هستند، بدون شرکت در دوره‌های آکادمی زبان آلمانی و کمک استادان مجرب قادر به پیشرفت نخواهند بود. بنابراین پیشنهاد می‌شود به مقالات یا دوره های تخصصی و رایگانی که در وبسایت آلمانی کورس توسط اساتید مجرب تهیه شده است، شرکت کنند تا بتوانند یادگیری بهتری داشته باشند.

سطح C1

افرادی که در سطح C1 از زبان آلمانی هستند، دانش زبانی تقریبا مشابه با یک فرد آلمانی دارند. رسیدن به این سطح که به سطح پیشرفته زبان آلمانی شناخته می‌شود، نیاز به تلاش و پشتکار زیادی دارد. بدیهی است که اساتید مطرح در این سطح کمتر از سایر سطوح بوده و باید برای دسترسی به آن‌ها به موسسات معتبر مراجعه کنید.

روش‌های آموزش زبان آلمانی

به منظور آموزش زبان آلمانی و پیشرفت در آن، لازم است روش‌هایی را به کار ببندید. این روش‌ها باعث می‌شود پروسه دوره‌های یادگیری سرعت یافته و زبان آموزان بتوانند در یادگیری زبان آلمانی به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کنند. این روش‌ها از قرار زیر هستند:

1.    اصول اولیه درک یادگیری الفبای آلمانی

به منظور یادگیری زبان آلمانی ابتدا باید به آموزش الفبای آلمانی پرداخته و صامت‌ها و مصوت‌ها را بشناسید. حروف زبان آلمانی برخلاف تصور برخی افراد با زبان انگلیسی متفاوت بوده و برای آغاز کار باید نحوه تلفظ اصوات را آموزش ببینید. همچنین نوع تلفظ اصوات به تنهایی و به صورت ترکیبی نیز از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

 

2. یادگیری راه‌های صحیح مطالعه الفبای آلمانی

برای آموزش زبان آلمانی و پیشرفت در آن، لازم است ساعاتی از روز خود را به طور منظم مطالعه کنید. به همین منظور باید از منابع مختلف استفاده کرده و قدرت خوب شنیدن، خوب دیدن و خوب خواندن را در خود تقویت کنید.

با این شیوه تمام کلمات در ذهن شما حک شده و با بهتر کردن تلفظ خود، قادر به یادگیری سریع زبان آلمانی خواهید بود. شما می‌توانید برای تمرینات خود از کتاب‌های ساده و روان آغاز کرده و به مرور سطح خود را به کتاب‌های نوجوانان و سپس بزرگسالان ارتقا دهید.

3. دوستان آلمانی پیدا کنید

یکی از راه‌های موثر برای یادگیری زبان آلمانی، پیدا کردن دوستان آلمانی زبان است. با این کار شما می‌توانید محیط آن کشور را برای خود شبیه‌سازی کرده و تلفظ کلمات خود را بهبود ببخشید. خوشبختانه امروزه با وجود شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌های مختلف و گروه‌های گفتگو، می‌توانید به ایجاد محیط زنده برای یادگیری زبان کمک کنید.

زمانی که در روند آموزش با مشکل مواجه شدید، می‌توانید از دوست آلمانی خود درخواست مشاوره کرده و مشکل خود را رفع کنید. به همین منظور پیشنهاد می‌شود تماس تصویری برقرار کرده تا بتوانید تعامل بهتری داشته باشید و در یادگیری پیشرفت کنید.

4. از کلاس‌های آموزشی استفاده کنید

شما می‌توانید آموزش زبان آلمانی را به صورت خودآموز طی کنید. اما برای اینکه اصولی‌تر پیش بروید و روند یادگیری زبان سرعت بیشتری پیدا کند، توصیه می‌شود از دوره‌های آموزشی زبان آلمانی تحت نظر اساتید مجرب و حرفه‌ای که در وبسایت آلمانی کورس منتشر شده اند، غافل نشوید.

 

کشور آلمان و اهمیت یادگیری زبان آلمانی

کشور آلمانکشور آلمان

آلمان، کشوری پویا و پیشرو در اروپا، با جمعیتی بالغ بر 83 میلیون نفر، یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان و محل بسیاری از شرکت‌های فناوری برجسته است. در حالی که آلمان دارای فرهنگ بسیار متنوع و چندگانه‌ای است، آنچه که این کشور را به محبوبیت جهانی رسانده، اقتصاد بسیار قوی آن است. بنابراین، آشنایی با زبان آلمانی برای هر فردی که به دنبال پیشرفت حرفه‌ای و شخصی خود می‌باشد، بسیار مهم و ضروری است.

 

اهمیت یادگیری آلمانی

زبان آلمانی به عنوان یکی از زبان‌های اروپایی به شمار می‌رود که در آلمان و چند کشور دیگر به عنوان زبان رسمی به‌کار می‌رود. این زبان برای بسیاری از افراد جذابیت‌های بسیاری دارد و یادگیری آن می‌تواند برای آن‌ها بهره‌مندی‌های فراوانی را به همراه داشته باشد. یادگیری زبان آلمانی به مهاجرت به آلمان، کاریابی و یا حتی برقراری ارتباط با افراد آلمانی کمک می‌کند.

 

جمع‌بندی

در حال حاضر بسیاری از افراد گمان می‌کنند آموزش زبان آلمانی کاری دشوار است. اما لازم است بدانید یادگیری زبان آلمانی همانند سایر زبان‌ها با گذراندن دوره‌های آموزشی اصولی و کمک گرفتن از اساتید برجسته نه تنها مشکل نخواهد بود، بلکه سرعت پیشرفت بهتری خواهد یافت.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.9 / 5. تعداد آرا : 8

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت