learndl zhaket triboon wenbacklinks

آموزش رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

آموزش رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

آیا در سایت خود خطای مربوط به Pluggable.php را مشاهده می کنید؟ گاهی اوقات با اضافه کردن یک تکه کد به سایت و یا فعال کردن افزونه جدید، ممکن است که با خطای Pluggable.php مواجه شوید. در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه این خطا را برطرف کنید.

چرا خطای Pluggable.php را مشاهده می کنید؟

وردپرس به کاربران و افزونه ها این امکان را فراهم کرده است تا بتوانند توابع هسته اصلی سیستم مدیریت محتوا را تغییر دهند. این توابع در فایلی به نام pluggable.php نگه داری می شود.
بنابراین، اگر تکه کدی که به صورت دستی اضافه کرده اید و یا توسط افزونه ایجاد شده است، نتواند این توابع را به درستی مدیریت کند، در سایت خود خطایی به مانند زیر را مشاهده خواهید کرد:

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/demosite/wp-content/themes/mytheme/functions.php:1035) in /home/username/demosite/wp-includes/pluggable.php on line 1179

 البته این خطا جلوی عملکرد سایت را نمی گیرد. به عبارتی، با اینکه خطا نمایش داده می شود، اما شما به ناحیه مدیریت سایت دسترسی داشته و می توانید کارهای خود را پیش ببرید.

رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

قبل از هر چیز لازم است که بدانید فایل Pluggable.php از فایل های هسته وردپرس محسوب می شود. بنابراین، ویرایش این فایل هرگز فکر خوبی نیست. هرچند که خود خطا به این فایل اشاره کرده باشد.
در حقیقت خطای نمایش داده شده از جایی دیگر به وجود آمده است. برای اینکه این خطا را بر طرف کنید لازم است که به محل اولیه ای که خطا به آن اشاره می کند، توجه کنید.
برای مثال، کمی بالاتر ما یک نمونه خطا را گذاشتیم که در آن محل اولیه بروز خطا سطر 1035 در فایل functions.php است. این بدان معناست که شما باید فایل functions.php پوسته را ویرایش کنید.

در بیشتر مواقع، خطایی که به فایل Pluggable.php اشاره می کند، از طرف خود آن فایل نیست. بلکه توسط کدهایی که شما خودتان به سایت اضافه کرده اید و یا افزونه ها این کار را انجام داده اند، بروز می دهد. از این رو، توصیه می شود که در حد امکان از دستکاری فایل های هسته وردپرس خودداری کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت