برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

آموزش استفاده از توابع کاربردی وردپرس

سیستم های مدیریت محتوا با تعداد زیادی از توابع سر و کار دارند که اگر با آنها آشنا باشید، می توانید سفارشی سازی های خود را به راحتی بر روی اون سیستم مدیریت محتوا اعمال کنید.
وردپرس نیز از این قاعده استثنا نیست، بنابراین برای آن دسته از افراد که به کدنویسی علاقه مند هستند و می خواهند خودشان تغییرات را اعمال کنند و از افزونه ها استفاده نکنند؛ تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به معرفی توابع کاربردی وردپرس بپردازیم. با ما همراه باشید.

توابع کاربردی وردپرس

تابع Antispambot();

به احتمال زیاد می دانید که ربات هایی وجود دارند که ایمیل های موجود در وب سایت ها را شناسایی کرده و سپس اقدام به ارسال ایمیل های ناخواسته (اسپم) می کنند. بنابراین اگر نمی خواهید که آدرس ایمیل کاربران و شناسه خودتون توسط ربات ها اسپم دیده شود می توانید با استفاده از تابع Antispambot آنها را مخفی کنید.
البته باتوجه به اینکه این تابع از طریق موجودیت های زبان HTML کار می کند، چندان قابل اعتماد نیست. بهتر هست که برای این کار از زبان های تحت سرور استفاده کرد. نحوه استفاده از این تابع را در زیر می توایند مشاهده کنید:

$email = ‘mail@vebeet.com’;
echo ‘You can contact me at ‘ . antispambot( $email ) . ‘ any time’.

تابع Human_time_diff();

این تابع را می توان از توابع قدیمی وردپرس دانست که و وظیفه آن نمایش اختلاف زمانی است، برای مثال نمایش میدهد که یک پست از چند وقت پیش منتشر شده است.

echo ‘This post was published ‘ . human_time_diff( get_the_time( ‘U’ ),
current_time( ‘timestamp’ ) ) . ‘ ago’;

تابع Wp_upload_bits();

با استفاده از این تابع میتوانید قابلیت آپلود مستقیم را به وردپرس خود بدهید، پس از استفاده از این تابع، فایل های ارسال شده وارد پوشه آپلود نخواهند شد و در عوض وارد بخش رسانه ها خواهند شد.

$upload = wp_upload_bits( $file[‘name’], null, file_get_contents( $file[‘t
mp_name’] ) );

همانطور که مشاهده میکنید، اگر با زبان php آشنایی داشته باشید متوجه خواهید شد که، پارامتر اول نام فایل است، پارامتر دوم که مقدار خالی یا null میگیرد و پارامتر بعدی نیز محتویات خود فایل است.

تابع Get_post_field();

اگر تا کنون از حلقه ها و کوئری های مختلف برای شمارش تعداد نظرات استفاده میکردید، باید بدانید که دیگر نیازی به استفاده از آنها ندارید، شما به راحتی و با استفاده از تابع میتوانید این کار را انجام دهید.

This post has <?php echo get_post_field( ‘comment_count’, 4124 ) ?> c
omments.

 

تابع Wp_is_mobile();

می خواهید بدانید که کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند از طریق گوشی همراه وارد سایت شده اند یا خیر؟ پس از این تابع استفاده کنید تا به جواب سوال خود برسید.

if(defined('DOING_AJAX') && DOING_AJAX) {
echo'done';
die()
}
else{
}

تابع Wp_redirect();

برای ریدایرکت کردن بازدید کنندگان می توایند از این تابع استفاده کنید. در قسمت اول آدرس URL مقصد و در قسمت دوم می بایستی نوع ریدایرکت را مشخص کنید. به مثال زیر توجه کنید:

wp_redirect( ‘http://website.com/new-url/’, 301 );

تابع Panginate_ links();

این تابع تحت تاثیر استفاده زیاد کاربران از افزونه WP-PageNavi کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این تابع می توانید لینک ها را با شماره شماره صفحات جایگزین کنید و با اضافه کردن متن به لینک ها کاربران را از کاربرد آن لینک آگاه سازید.

 

<?php global $wp_query; $big = 999999999; // need an unlikely integer $translated = __( ‘Page’, ‘mytextdomain’ ); // Supply translatable string echo paginate_links( array( ‘base’ => str_replace( $big, ‘%#%’, esc_url( get_pagenum_link( $big ) ) ), ‘format’ => ‘?paged=%#%’, ‘current’ => max( 1, get_query_var(‘paged’) ), ‘total’ => $wp_query->max_num_pages, ‘before_page_number’ => ‘<span class=”screen-reader-text”>’.$translated.’ </span>’ ) ); ?>

امیدوارم از توابع معرفی شده در این پست استفاده لازم را ببرید. در انتها نیز باید اشاره کرد که وردپرس از هزاران تابع مختلف تشکیل شده است و ما تنها چند مورد از آنها کاربردهای خاص داشتند را معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین نمونه کار ها مشاهده همه

آخرین طرح های اختصاصی اجرا شده