learndl zhaket triboon wenbacklinks

آشنایی با آسان ترین کشورها برای مهاجرت

آشنایی با آسان ترین کشورها برای مهاجرت

حتما می‌دانید که افراد زیادی به دلیل دشواری مسیر مهاجرت، از اقدام برای رفتن به یک کشور دیگر و شروع یک زندگی جدید و جذاب خودداری می‌کنند. درست است که مهاجرت مسیری پیچیده، طولانی و گاهی دشوار است، اما همه کشورها شرایط مشابهی ندارند. برخی از کشورها بعضی از روش‌های مهاجرتی را آسان‌تر کرده‌اند تا افراد بیشتری بتوانند به رویای خود دست یابند. اگر شما هم قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارید، اما از سختی راه می‌ترسید، بهتر است با این کشورها آشنا شوید.

آلمان؛ کار و تحصیل آسان و کم‌هزینه

یکی از بهترین کشورهایی که قطعا در صدر آسان ترین کشورها برای مهاجرت قرار می‌گیرد، کشور آلمان است. این کشور فرصت‌های متنوعی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند با روش مناسب خود مهاجرت کنید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در آلمان این است که شما معمولا شهریه بسیار پایینی پرداخت می‌کنید و فقط باید هزینه زندگی خود را تامین کنید. علاوه بر این شما می‌توانید در مقاطع مختلف پذیرش بگیرید. نکته مهم این است که شما باید تمکن مالی مناسبی را ارائه دهید تا بتوانید ویزای تحصیلی دریافت کنید. برای پذیرش تحصیلی باید مدارک لازم را آماده کرده و آن‌ها را برای دانشگاه‌های مختلف آلمان بفرستید. یادتان باشد که فرا گرفتن زبان آلمانی می‌تواند شانس شما را در پذیرش و ویزا افزایش دهد.

مهاجرت کاری به آلمان

یکی از کشورهایی که می‌توان گفت مهاجرت به آن امکان‌پذیر بوده، آلمان است. این کشور معمولا کمبود نیروی کار دارد و همیشه متخصصان و افراد ماهر را از سراسر دنیا جذب می‌کند. برای اینکه بتوانید در آلمان مشغول به کار شوید، باید یک کارفرمای آلمانی پیدا کنید و از او پیشنهاد کاری بگیرید. سپس با نامه پذیرش شغلی یا قرارداد و سایر مدارک برای دریافت ویزای کار مراحل تاییدیه مدارک و سفارت را طی کنید.

یکی دیگر از روش‌ها برای کار در آلمان دوره‌های آسبیلدونگ است. این دوره‌ها که معمولا برای افراد زیر ۳۰ سال شانس بیشتری به همراه دارد، امکان یادگیری حرفه و تخصص و سپس کار در آلمان را برای شما فراهم می‌کند. نکته مهم این است که برای کار کردن در آلمان معمولا باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید تا شانس ویزای شما بیشتر شود.

ایتالیا؛ تحصیل و دریافت بورسیه

یکی دیگر از کشورهایی که برای تحصیل گزینه‌ای مناسب و در دسترس به شمار می‌رود، ایتالیا است. شما می‌توانید از دانشگاه‌های مختلف با توجه به رشته و مقطع خود پذیرش بگیرید که البته پذیرش در مقطع ارشد معمولا شانس بالاتر و فرصت‌های بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد. بورسیه استانی ایتالیا یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت تحصیل در این کشور است. این بورسیه معمولا به بسیاری از دانشجویان ایرانی تعلق می‌گیرد.

آشنایی با آسان ترین کشورها برای مهاجرت

هلند؛ فرصت‌های متنوع کاری

شاید بتوان گفت هلند یکی از آسان ترین کشورها برای مهاجرت از طریق کار است. شما می‌توانید با توجه به حرفه و تخصص خود از طریق سایت‌های کاریابی، آژانس‌های تخصصی کار، لینکدین و پلتفرم‌های دیگر شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر بتوانید از یک کارفرمای هلندی جاب آفر بگیرید، مسیر شغلی شما هموار خواهد شد. یکی از مهم‌ترین مزایای هلند کیفیت زندگی بالا است و این کشور معمولا روند ویزای کاری دشواری ندارد.

کانادا؛ فرصت‌های شغلی گسترده

وقتی درباره مهاجرت آسان صحبت می‌کنیم، به این معنی نیست که مسیر بدون تلاش است یا نیاز به پیش‌زمینه‌ای ندارد. کانادا یکی از کشورهایی است که کمبود نیروی کار دارد و به همین دلیل فرصت‌های مختلف و برنامه‌های متعددی را برای جذب افراد خارجی طراحی کرده است. این کشور هم در زمینه اعطای شغل، هم ویزای استارتاپ و کارآفرینی می‌تواند یک مقصد عالی باشد. البته افراد زیادی از طریق تحصیل در کانادا ویزا می‌گیرند، اما به دلیل افزایش تمکن مالی و هزینه مسکن، شاید راه‌هایی مانند پیدا کردن شغل، ورود به برنامه اکسپرس اینتری، ویزای اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر، برنامه‌های استانی و همچنین کارآفرینی، روش‌های مناسب‌تری برای مهاجرت به کانادا باشند.

نکته جالب این است که در حال حاضر امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری برای ایرانیان فراهم است که افراد می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز و ترجمه آن‌ها در دارالترجمه رسمی، ابتدا ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند و سپس برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند.

رومانی؛ کار و تحصیل با هزینه کم

یکی از کشورهای اروپایی که فرصت‌های متنوعی برای کار و تحصیل در اختیار شما قرار می‌دهد، رومانی است. این کشور نسبت به کشورهای اروپای غربی پیشرفت کمتری دارد، اما به‌هرحال شما می‌توانید هزینه زندگی کمتری هم پرداخت کنید. رومانی دانشگاه‌های متنوعی دارد که معمولا گرفتن پذیرش از آن‌ها دشوار نیست.

مجارستان؛ تحصیل آسان

مجارستان هم مانند رومانی یکی از کشورهایی است که نسبت به اروپای غربی هزینه‌های مسکن و زندگی ارزان‌تری دارد. این کشور در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است. مجارستان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را برای خارجی‌ها هم در دسترس قرار داده است. بسیاری از افراد می‌توانند با زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور درس بخوانند. از طرفی دوره‌های زبان در این کشور یک روش نسبتا آسان برای مهاجرت است که به شما کمک می‌کند ویزای خود را به ویزای دیگری تبدیل کنید و در مجارستان بمانید.

پرتغال؛ سرمایه‌گذاری آسان

تا به اینجا بیشتر درباره روش‌های تحصیلی و کاری مهاجرت صحبت کردیم. اما باید بدانید که پرتغال یکی از آسان ترین کشورها برای مهاجرت با روش سرمایه‌گذاری است. اگر سرمایه زیادی دارید و می‌خواهید اقامت یک کشور اروپایی را بگیرید، پرتغال فرآیندی نسبتا ساده را پیش پای شما می‌گذارد. روش‌هایی مانند ثبت شرکت، خرید ملک، ویزای تمکن مالی و نیز کارآفرینی از جمله روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا اقامت پرتغال را بگیرید.

ترکیه؛ روش‌های متنوع برای مهاجرت

اگر نزدیک‌بودن به ایران برایتان مهم است و می‌خواهید فرآیند مهاجرت شما نسبتا ساده باشد، ترکیه انتخاب مناسبی به شمار می‌رود. همین ابتدا باید بدانید که برای افزایش شانس خود بهتر است به زبان ترکی استانبولی مسلط شوید. در ترکیه می‌توانید درس بخوانید و هزینه‌ای نسبتا کمتر از کشورهای اروپایی بپردازید. همچنین می‌توانید با رزومه مناسب به دنبال کار بگردید. البته یکی از راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به ترکیه خرید ملک است که برای شما اقامت این کشور را به دنبال دارد.

آشنایی با آسان ترین کشورها برای مهاجرت

ترجمه مدارک، مرحله‌ای مهم و ضروری

همان‌طور که گفتیم مهاجرت مراحل مختلفی دارد. از آمادگی برای آزمون زبان گرفته تا دریافت ویزا و پیدا کردن خانه، شما باید قدم‌های مختلفی بردارید. یکی از مهم‌ترین قدم‌ها ترجمه مدارک است. شما باید مدارک مورد نیاز را با توجه به نوع ویزا و روش مهاجرتی آماده کرده و آن‌ها را در یک دارالترجمه رسمی و معتبر ترجمه کنید. ترجمه رسمی به مدارک شما اعتبار کافی می‌دهد تا بتوانید آن‌ها را به سفارت، دانشگاه و سازمان‌های کشور مقصد ارائه دهید.

دارالترجمه پویامهر با بیش از ده سال تجربه در زمینه ترجمه رسمی مدارک، امکان ترجمه را با بالاترین کیفیت برای شما فراهم کرده است. این دارالترجمه مدارک را به هشت زبان زنده دنیا ترجمه می‌کند و امکان سفارش آنلاین را برای متقاضیان فراهم کرده است. اگر فردی محدودیت زمان داشته باشد، امکان ترجمه فوری مدارک هم برای او فراهم می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت