learndl zhaket triboon mymember webaidin

آب پاکسازان شرکت آب شیرین کن دریایی | تصفیه آب کانتینری

دستگاه آب شیرین کن دریایی

آب شیرین کن دریایی با نام لاتین seawater Ro system و SWRO دستگاه صنعتی است که آب دریا را تصفیه می کند، قطعا اولین بار در کشتی ها و ناو های جنگی برای رفع مشکل آب شرب، اقدام به شیرین سازی و تصفیه آب دریا نمودند، این کار قبلا به روش تقطیر حرارتی، از گرمای حاصل از موتور کشتی صورت می گرفت. با افزایش تی دی اس در دستگاه های تصفیه آب صنعتی فشار عملیاتی برای فیلترهای ممبرین جهت ایجاد فشار اسمزی بالا می رود از این رو در دستگاه های تصفیه آب دریایی یا همان آب شیرین کن های دریایی شاهد فشارهای عملیاتی بالای ۶۰ بار هستی به همین منظور است که ساختار پمپ فیلتر ها لوله و اتصالات شیرهای برقی ممبرین و فیلترها با یک دستگاه معمولی متفاوت است و معمولاً در سایزهای کوچک از آب شیرین کن های دریایی از پمپ های پیستونی استفاده می شود پمپ پیستونی با ایجاد فشار بالای صد بار گزینه مناسب برای دستگاه های تصفیه آب دریایی هستند ممبرین های استفاده شده در آب شیرین کن های دریایی از نوع SW می باشد که تحمل فشار بالا را دارند.

آب شیرین کن دریایی با نام لاتین seawater Ro system و SWRO دستگاه صنعتی است که آب دریا را تصفیه می کند

مشخصات فنی آب شیرین کن

آب شیرین کن های دریایی، نسبت به دستگاه های تصفیه آب صنعتی ، که آب دریا را تصفیه می کنند نسبتا در ایران جدید بوده و طراحی و ساخت آن از اهمیت بالایی بر خوردار است. که به صورت مختصر به چند نکته آن می پردازیم.

 • هر چه TDS آب ورودی به دستگاه تصفیه آب بالا تر باشد، فشار مورد نیاز جهت انجام عمل تصفیه ، یا همان فشار اسمزی بیشتر می باشد. آب شیرین کن های دریایی برای تصفیه آب دریا و شیرین سازی آن به فشار بالایی برای کار نیاز دارند.
 • راندمان و ریکاوری (نسبت تولید به آب ورودی یا خوراک) یک سیستم RO دریایی، از ۸ الی ۴۵ در صد می باشد. افزایش تعداد المان، رابطه مستقیمی با افزایش ریکاوری سیستم دارد.
 • میزان خورندگی در آب دریا، آیتمی است که برای سازندگان آب شیرین کن و خریداران آن از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی مواد شیمیایی اضافه شده به آب، باعث می شود که میزان خوردگی در این سیستم ها چند برابر گردد. لذا انتخاب نوع متریال در این سیستم ها بسیار مهم است.

آب شیرین کن دریایی با نام لاتین seawater Ro system و SWRO دستگاه صنعتی است که آب دریا را تصفیه می کند

 • مراحل پیش از تصفیه اصلی آب توسط فیلتر ممبرین، در روند کار آب شیرین کن دریایی و طول عمر آن، مهم و حائز اهمیت است. لذا پیش تصفیه های قوی و گند زدایی آب آیتمی است که خیلی باید به آن اهمیت داد.
 • معمولا برای بهتر کردن ورودی آب دریا به آب شیرین کن دریایی ، از چاه برای استحصال استفاده می‌شود .
 • بهای تمام شده تصفیه آب صنعتی دریایی، بسیار بالا تر از یک دستگاه تصفیه آب معمولی می باشد. به طور مثال یک دستگاه با ظرفیت تولید ۵۰ متر مکعب آب در شبانه روز ، نسبت به یک آب شیرین کن دریایی به ظرفیت ۵۰ متر مکعب در شبانه روز ، قیمت حداقل ۲.۵ برابری دارد .
 • نوع ، جنس و مدل پمپ استفاده شده در تصفیه آب صنعتی دریایی ، متفاوت از پمپ های معمولی است .

استفاده از دو پمپ طبقاتی به صورت سری ، در ساخت یک تصفیه آب صنعتی دریایی اصلا کار آمد نبوده ، و باعث ایجاد خسارت به ممبرین دستگاه ، و در نهایت عدم کارایی آن می گردد .

پمپ تصفیه آب دریایی

در یک تصفیه آب صنعتی دریایی ، حداقل ۷ پمپ مورد نیاز است . چهار تا از این پمپ ها ، پمپ های تزریق می باشد که برای تزریق مواد شیمیایی مانند اسید ، آنتی اسکالانت و غیره استفاده می شود . به غیر از پمپ های تزریق ، که هد PVDF ( ضد خوردگی ) دارند ، به دلیل خوردگی بالا در این سیستم ها حتما می بایست از ، پمپ های جنس استیل ۳۱۶ و یا داپلکس و یا سوپر داپلکس استفاده نمود . نوع پمپ اصلی RO ، در آب شیرین کن های دریایی معمولا از نوع پیستونی بوده که فشار زیادی تولید می کنند . دو عدد از مجموع تمامی پمپ های استفاده شده در تصفیه آب صنعتی دریایی ، بسیار مهم است . یکی پمپ تامین آب خوراک سیستم و دیگری پمپ RO .

https://www.mehrnews.com/xV4BN

انواع پمپ برای آب شیرین کن دریایی

 1. پمپ های سانترفیوژ جابجایی مثبت پمپ هایی هستند که راندمان بالایی دارند و انتخاب بسیار مناسبی برای آب شیرین کن های سایز کوچک هستند.
 2. این پمپ ها آب را با فشار زیاد با سمت جلو پرتاب می کنند. و می توانند فشاری تا ۱۰۰۰ پی اس ای بسازند، یکی از مشکلات عمده این پمپ ها لرزش بالای آن ها بوده که مشکلات زیادی وارد می کند.

آب شیرین کن دریایی با نام لاتین seawater Ro system و SWRO دستگاه صنعتی است که آب دریا را تصفیه می کند

فیلتر های شنی و کربنی

نقش پیش تصفیه ها در آب شیرین کن های دریایی، بسیار مهم و حیاتی می باشد. معمولا برای ساخت آب شیرین کن های دریایی از فیلتر های شنی FRP به دلیل جنس آن ها استفاده می شود.

فیلتر ممبرین

فیلتر های ممبرین اصلی ترین و مهم ترین بخش هر تصفیه آب صنعتی دریایی به حساب می آیند. افزایش طول عمر ممبرین ها در یک سیستم، به طور محسوس و قابل توجهی در کاهش هزینه های مصرفی یک سیستم ، نقش دارند، رسیدگی به آن ها و استفاده از مواد شیمیایی مناسب و با کیفیت، در یک تصفیه آب صنعتی دریایی باعث می شود طول عمر ممبرین افزایش پیدا کند .

سایر قطعات و تجهیزات آب شیرین کن دریایی

سایر قطعات استفاده شده در آب شیرین کن دریایی مانند: گیج، شیر برقی، لوله کشی فشار بالا، لوله کشی فشار پایین، پرشر سوئیچ، و غیره می بایست از جنس های قابل قبول و با کیفیت، که استاندار های خوردگی و فشار را داشته باشند استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم های تصفیه آب صنعتی دریایی و دریافت مشاوره ، شما می توانید با شرکت پاکسازان تماس حاصل نمایید.

قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی

در دسته ی قیمت آب شیرین کن ro به لیست قیمت یک آب شیرین کن  دریایی به صورت مستقیم با موارد فوق الذکر در ارتباط است. انتخاب هر یک از متریال، نوع و برند قطعات باعث افزایش و کاهش قیمت در یک دستگاه می شود. از طرفی ظرفیت دستگاه ، نقش مهمی در تعیین قیمت تصفیه آب صنعتی دریایی دارد . ولی باید به این نکته توجه کرد که با افزایش ظرفیت یک آب شیرین کن دریایی ، بهای تمام شده و صرفه اقتصادی آن بالا تر می باشد و به اصطلاح دستگاه مقرون به صرفه تر است.

آب پاکسازان

از سال ۱۳۷۷ با ارائه‌ی خدمات نوین در زمینه‌ تعمیر ونگهداری سیستم های تصفیه آب از قبیل:

 • RO
 • UF
 • MF
 • NF

در ابعاد و مدال‌های مختلف هم‌چون دستگاه‌های تصفیه‌ آب دریایی، کشاورزی، صنعتی، دام‌وطیور، پزشکی و شرب فعال می‌باشد.هدف و اولویت این واحد خدماتی ارئه‌ی سرویس‌های پشتیبانی بر مبنای رضایت‌مندی مشتریان است، هم‌چنین می‌توان به ویژگی‌هایی از قبیل پاسخ‌گویی در لحظه، ارئه‌ی خدمات سرویس تصفیه آب در هفت روز هفته و بیست وچهار ساعت شبانه روز، سرعت عمل در سرویس‌دهی خدمات شرکت تصفیه آب گروه مهندسی آب پاکسازان اشاره نمود.

تصفیه آب صنعتی

پکیج تصفیه اب صنعتی اسمز معکوس شرکت تصفیه آب پاکسازان در ظرفیت‌های مختلف در پروژه‌های خانگی، ساختمانی، نیمه صنعتی و سازنده و طراح پروژه‌های عظیم دستگاه‌های تصفیه RO آب صنعتی به جهت تولید آب تصفیه شده از نمک زدایی آب لب شور و دریایی و همچنین سازنده دستگاه تصفیه آب قابل هم و آب شیرین کن‌های کانتینری، در ادامه این مطلب با خدمات این شرکت آشنا می‌شوید.

تصفیه آب صنعتی کوچک

دستگاه‌های تصفیه اب صنعتی کوچک به دستگاه‌هایی از ظرفیت ۲.۵ مترمکعب در شبانه روز (۲۵۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت) تا ۷۵ مترمکعب درشبانه روز (۷۵۰۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت) گفته می‌شوند. از این دستگاه‌ها معمولاً برای اورگان‌های دولتی، کارگاه‌های خصوصی، گلخانه‌های با ابعاد کوچک، آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و آب تصفیه فروشی‌ها بکار گرفته می‌شوند.

تصفیه آب صنعتی متوسط

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی متوسط به دستگاه‌هایی از ظرفیت ۷۵ مترمکعب در شبانه روز (۷۵۰۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت) تا ۳۰۰ مترمکعب درشبانه روز (۳۰۰۰۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت) گفته می‌شوند. دستگاه تصفیه آب صنعتی سیستم اسمز معکوس معمولاً جهت استفاده کارخانجات دیگ‌های بخار، کولینگ تاورها، مصارف کشاورزی و مرغداری‌ها می‌باشد.

 تصفیه آب صنعتی بزرگ

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی بزرگ به دستگاه آب شیرین کنی گفته می‌شود که پتانسیلی از ظرفیت ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز (۳۰۰۰۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت) تا ۱۰۰۰ مترمکعب درشبانه روز (۱۰۰۰۰۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت) را داراست. این دستگاه‌ها از حساسیت بالاتری نسبت به دستگاه‌های سایز متوسط و کوچک طراحی و تولید می‌شود زیرا ساخت این دستگاه‌ها هزینه اولیه بالایی دارد و معمولاً در کارخانه‌های بزرگ استفاده می‌شوند.

تصفیه آب صنعتی جاینت

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی جاینت به دستگاه‌هایی از ظرفیت ۱۰۰۰ مترمکعب در شبانه روز (۱۰۰۰۰۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت) به بالا گفته می‌شوند.این دستگاه‌ها مانند دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی بزرگ از حساسیت بسیار بالایی در طراحی و تولید برخوردارند. از این سیستم‌ها با ظرفیت به این عظیمی در کارخانه‌جات خاص و گاهاً در تصفیه خانه‌های شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

    پیشنهاد ما ❌ قبل از خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی دریایی از راهنمایی کارشناسان مجرب مجموعه آب پاکسازان برای انتخاب دستگاه متناسب با نیاز خود استفاده نمائید.

منابع مقاله:

https://abpaksazan.com/industrial-water-treatment-system

https://en.wikipedia.org/wiki/Water_treatment

https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/water-treatment

https://www.cdc.gov/safewater/sand-filtration.html

    امکان مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجرب آب پاکسازان 📞 ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدکساز ☎️ ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ واحد فروش شرکت

برای بهره مندی از این امکان از طریق شماره های فوق الذکر با ما در ارتباط باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت