learndl learndl ahangvideo

کسب و کارهای موفق در شبکه های مجازی

راز کسب و کارهای موفق در شبکه های مجازی چیست؟

شبکه های مجازی با هدف آسان تر کردن ارتباطات شکل گرفتند. آنها خیلی زود، به یکی از شاهراه های اصلی برای کسب درآمد بسیاری از برند های بزرگ و کوچک در سراسر دنیا، تبدیل شدند. شبکه های مجازی در دوران همه گیری کرونا به بقای بسیاری از برند ها کمک کردند و زندگی میلیون ها کسب و کار کوچک و بزرگ را نجات دادند. در حال حاضر چیزی در حدود 4.2 میلیارد کاربر فعال در شبکه های مجازی در سراسر جهان وجود دارد و این عدد نسبت به پنج سال گذشته، رشد دو برابری را تجربه کرده است. مطالعات نشان می دهد که کاربران، به طور متوسط، چیزی در حدود دو ساعت و نیم از زمان روزانه خود را در شبکه های مجازی صرف می کنند و این یعنی فرصتی ایده آل که بسیاری از کسب و کارهای موفق در شبکه های مجازی از آن غافل نیستند.

کسب و کارهای موفق

چرا کسب و کار در شبکه های مجازی

شبکه های مجازی می توانند به برند شما کمک کنند تا بهتر دیده شود، رابطه بهتری با مشتری خود ایجاد کند و بدون واسطه، خدمات و کالاهای خود را عرضه کند. با کمک شبکه های مجازی شما دیگر به یک مغازه فیزیکی و یا واسطه ها وابسته نیستید، بلکه می توانید به صورت مستقیم به هر کسی در هر گوشه ای از دنیا خدمات و کالاهای خود را عرضه کنید. این یعنی دسترسی به جامعه وسیع تری از مشتریان احتمالی و سود بیشتر. این دو پارامتر به ویژه برای کسب و کارهای محلی و نوپا اهمیت بسیار زیادی دارد؛ اما چگونه می توان در شبکه های مجازی یک بیزینس موفق را دایر کرد؟ کسب و کارهای موفق در شبکه های مجازی از چه فرمولی استفاده می کنند؟ این مقاله به این دو پرسش پاسخ خواهد داد.

موفقیت با فعالیت در انواع شبکه های مجازی؛ مانند کلاب هاوس و اینستاگرام!

هنگامی که بحث شبکه های اجتماعی پیش میاید شاید اولین اسمی که سر زبانتان بیاید اینستاگرام باشد. اما آیا فقط اینستاگرام شبکه اجتماعی است که میتوان در آن کسب و کار راه انداخت؟ خیر این روز ها شبکه های مجازی رو به افزایش هستند و اگر بتوانید آنها را به درستی شناسایی کنید میتوانید از تمامی آنها کسب درآمد داشته باشید. بگذارید برای شما مثالی بزنیم؛ کلاب هاوس شاید شبکه اجتماعی باشد که اخیرا مورد توجه افراد ایرانی قرار گرفته شد و در سالی که گذشت افراد بسیار زیادی با جذب فالوور در کلاب هاوس برای خود کسب و کار های موفقی را به پا کردند. باید از فرصت ها استفاده کنید و تنها به یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام بسنده نکنید!

کسب و کارهای موفق در شبکه مجازی اینستاگرام

راه اندازی یک حساب کاربردی با هدف کسب درآمد، در هر شبکه مجازی مانند اینستاگرام یا کلاب هاوس و … رایگان بوده و بسیار آسان است. همه ما کار با شبکه های مجازی را به خوبی بلد هستیم و هر روز از آن ها استفاده می کنیم؛ اما دانستن شیوه عملکرد این شبکه ها بدان معنا نیست که می توانید بی گدار به آب بزنید! شبکه های مجازی خانه کسب و کارهای مختلفی است که خدمات و کالاهای متنوعی را عرضه می کنند. بدون یک استراتژی، شما در چنین فضای شلوغ و پر هیاهویی، به راحتی گم می شوید و شاید زودتر از آنچه که فکرش را بکنید، طعم شکست را تجربه خواهید کرد. کسب و کارهای موفق در شبکه های مجازی، یک استراتژی موفق دارند و برای داشتن یک استراتژی برنده، باید به خوبی برنامه ریزی کنید. برای برنامه ریزی، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • رقیبان خود را بشناسید: سایر رقیبان شما که کالا یا خدمات مشابهی را در اینستاگرام یا سایر شبکه های مجازی ارائه می کنند، از فضای مجازی و امکاناتش به چه صورتی استفاده می کنند؟ شما نباید عینا استراتژی ها و اقدامات رقیبان خود را دنبال کنید، بلکه باید با تحلیل و بررسی آنها نقاط قوت و ضعفشان را دریابید. بدین ترتیب، می توانید بفهمید چه اقداماتی برای برند شما در فضای مجازی ضروریست و چه اقداماتی تنها انرژی و هزینه شما را به هدر خواهند داد.
  • تحلیل برند و مخاطبان: پس از آنکه هدف خود از پیوستن به شبکه های مجازی را تعیین کردید و از عملکرد سایر رقیبان خود، الهام گرفتید، وقت آن رسیده است که مخاطبان خود را بشناسید. مخاطبان برند شما از چه نوع شبکه های مجازی استفاده می کنند؟ آنها معمولا در چه ساعتی از روز آنلاین هستند و بیشتر چه صفحه هایی را دنبال می کنند؟ این اطلاعات بسیار مهم به شما کمک خواهند کرد تا در خصوص انتخاب پلتفرم ایده آل، برنامه ریزی برای انتشار محتوا و همچنین نوع محتوای منتشر شده، با دقت بهتری برنامه ریزی کنید. این اطلاعات بسیار کلیدی هستند و بدیهی است که بدون تحقیق در خصوص جامعه مخاطب، ممکن است خیلی زود راه را اشتباه بروید!
  • نظرات کاربران: کامنت یا نظرات دنبال کننده های شما برای شما موفقیت به بار می آورد. اگر در اینستاگرام مشغول به فعالیت هستید قدرت نظرات را باور کنید! کامنت های اینستاگرام تاثیر فوق العاده ای روی موفقیت شما در شبکه های مجازی خواهد گذاشت. اگر نمیتوانید نظرات را به زیبایی هرچه تمام تر دریافت کنید میتوانید با پیدا کردن بهترین سایت خرید کامنت اینستاگرام به این امر دست پیدا کنید و کامنت هایی را که میتواند در جهت رسیدن به موفقیت شما تاثیر مثبت داشته باشد برای پست های خود خرید کنید. هنگامی که نظرات سایر کاربران برای شما مثبت باشد دیگران نیز کسب و کار شما را باور خواهند کرد و بدون شک به موفقیت در شبکه های مجازی نزدیکتر خواهید شد.

انتخاب شبکه مجازی ایده آل مانند کلاب هاوس!

برای آنکه مانند سایر کسب و کارهای موفق در شبکه های مجازی بتوانید سود بیشتری را از زمان و هزینه خود کسب کنید، باید به یک پرسش مهم و کلیدی پاسخ دهید: کدام پلتفرم؟ برای پاسخ به این پرسش شما باید جامعه مخاطب خود را به خوبی بشناسید. آنها در چه رده سنی هستند و بیشتر به چه نوع محتوایی واکنش نشان می دهند؟ در قدم بعد باید در خصوص هر یک از شبکه های مجازی موجود تحقیقات کاملی انجام دهید. به عنوان مثال، اگر جامعه مخاطب شما در رده سنی 18 تا 24 سال هستند، ممکن است با خود فکر کنید اینستاگرام و تیک تاک، انتخاب های بهتری برای برند هستند. این در حالی است که تقریبا یک چهارم کاربران فعال در فیس بوک را افرادی با رده سنی فوق تشکیل می دهند. در صورت عدم توجه به این داده های آماری، شما ممکن است فرصت های بیشماری را از دست بدهید و این به معنای کندتر شدن سرعت رشد برندتان است. کلاب هاوس چطور؟! یک شبکه اجتماعی جدید با بازه سنی جوان و یک موقعیت عالی برای رشد کسب و کار در یک محیط صوتی است! در هر پلتفرمی خرید فالوور میتواند کمک شایانی به اعتبار و پیشرفت شما کند. سعی کنید بهترین مراجع فروش این خدمات را پیدا کنید برای مثال بهترین سایت خرید فالوور کلاب هاوس میتواند سبب افزایش فالوور های واقعی این پلتفرم شما شود و این یعنی یک موفقیت در کسب و کار در یک شبکه مجازی صوتی!

فراموش نکنید که تبلیغات و تولید محتوا در هر پلتفرمی، اگر به صورت حرفه ای اجرا شود، نوعی سرمایه گذاری است. همانطور که هیچ عقل سلیمی سرمایه گذاری در یک شرکت ورشکسته را تایید نمی کند، شما نیز نباید هزینه و انرژی نیروی کار خود را صرف دیجیتال مارکتینگ در پلتفرمی کنید که هیچ بازدهی برایتان ندارد.

انتخاب شبکه مجازی ایده آل مانند کلاب هاوس

صدای خود را به گوش مشتریان بالقوه برسانید!

تصور کنید هر برند فعال در شبکه ای مانند اینستاگرام یا تیک تاک، یک صدا باشد. هر روز صبح، میلیون ها برند فعال در این پلتفرم ها، تلاش می کنند تا صدای خود را به گوش کاربران و جامعه مخاطبشان برسانند. بدیهی است که در چنین فضایی، صدای برند شما گم خواهد شد؛ مگر آنکه با تمام قوا فریاد بکشید! تبلیغات، تولید محتوای با کیفیت، ارتباط مناسب با مخاطب و استفاده از ابزاری که هر یک از پلتفرمهای محبوب موجود در اختیار شما قرار می دهند، صدای شما را بلند تر می کنند. هر چه صدای شما بلند تر باشد، افراد بیشتری صدای شما را می شنوند و اگر در اتاقی فریاد بکشید که اکثر مشتریان بالقوه شما در آن حضور دارند (مثلا اینستاگرام یا تیک تاک یا کلاب هاوس) شانس فروش شما نیز بیشتر خواهد بود.

نتیجه گیری

شبکه های مجازی نقشی بسیار موثر در موفقیت کسب و کارها، به ویژه کسب و کارهای کوچک ایفا می کنند. آنها می توانند یکی از راه های اصلی کسب درآمد و یا افزایش فروش برند شما باشند. این امر تا حدی اهمیت دارد که بسیاری از کسب و کارهای موفق در شبکه های مجازی، واحدی مخصوص دیجیتال مارکتینگ در مجموعه خود در نظر گرفته اند و یا این امر را به سایر افراد متخصص برون سپاری کرده اند. شما نیز می توانید با اندکی سرمایه گذاری در این حوزه و کمک گرفتن از افراد متخصص، عملکردی بسیار موفق در شبکه های مجازی داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت