learndl learndl triboon

آشنایی با هزینه تحصیل در روسیه دندانپزشکی

قبولی در رشته دندانپزشکی روسیه

هزینه تحصیل در روسیه دندانپزشکی، نسبت به سایر شاخه‌های پزشکی ارزان‌تر است. پیش از آن که بخواهیم این هزینه‌ها را با یکدیگر بررسی کنیم، بیایید با رشته دندانپزشکی بیش‌تر آشنا شویم. همانطور که اطلاع دارید، دندانپزشکی از معتبرترین حرفه‌ها و مشاغل رده بالا در جامعه جهانی به شمار می‌رود. علی‌رغم مشکلاتی که در حیطه تخصصی پزشکی وجود دارد، درصد بالایی از افراد جامعه مایل به تحصیل در آن هستند. به این ترتیب بزرگ‌ترین چالش علاقه‌مندان به تحصیل در رشته های دندانپزشکی، یافتن یک دانشگاه معتبر و در عین حال ظرفیت بالا است. دانشگاه‌های علوم پزشکی روسیه، هیچ‌گاه دانشجویان را دچار چالش و مشکلات ثبت نام و پذیرش نمی کنند.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه، به طور طبیعی برای دانشجویان خارجی هزینه‌بر خواهد بود. این هزینه به طور متوسط از 2000 دلار برای هر ترم شروع می‌شود. بسته به رنکینگ و رتبه دانشگاه، هزینه‌های نهایی متفاوت خواهند بود. علاوه بر این مورد، بخشی از هزینه‌ها به تعداد واحدهای اخذ شده در هر ترم مربوط می‌شوند. چنانچه دانشجو طی یک ترم‌ تحصیلی واحد بیش‌تری اتخاذ کند، دانشکده هزینه بیش‌تری از او دریافت خواهد کرد. درنهایت با وجود صرفِ هزینه برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه، این کشور نسبت به سایر دانشگاه‌ها کم هزینه‌تر است.

دندانپزشکی مورد تایید در روسیه، در سایر کشورهای دنیا نیز قابل قبول و قابل تطبیق است. دانشگاه های این کشور بیش‌ترین درصد قبولی دندانپزشکی در خاورمیانه را به خود اختصاص داده‌اند. آن‌ها علاوه بر هزینه های مقرون به صرفه، مزایای متعددی نیز برای دانشجویان خود فراهم می‌آورند. به طور کلی سیستم آموزشی روسیه به دلیل رویکرد نظری و عملی خود از سایر دانشگاه ها متمایز شده است. این سیستم انواع برنامه های دندانپزشکی عملی و نظری در زمینه سلامت دندان طی سال تحصیلی را دربرمی‌گیرد.

هزینه تحصیل در روسیه دندانپزشکی

چرا باید به تحصیل دندانپزشکی در روسیه بپردازیم؟

بسیاری از دانشجویان ممکن است از خود بپرسند چرا باید تحصیل در روسیه را اولویت قبولی خود قرار دهیم؟  حقیقت این است که بسیاری از دانشگاه‌ها به دلیل سطح علمی بالای خود در دنیا شناخته شده هستند. با این حال در میان این آکادمی‌ها، دانشگاه‌های پزشکی روسیه از نظر آموزش شخصی و حرفه‌ای چندین مزیت دارند. اگر خود دقت کنید، خواهید دید که این مزایا در هیچ یک از دانشگاه های بزرگ دنیا به اندازه روسیه در دسترس دانشجویان قرار نمی‌گیرند. تحصیل دندانپزشکی در کشور روسیه یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می توانید برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود انتخاب کنید. در این بخش به پرسش مهمی که در ابتدای مقاله مطرح کردیم، پاسخ کاملی ارائه خواهیم کرد!  

  • تکنولوژی و فناوری به روز

صرف نظر از هزینه تحصیل در روسیه دندانپزشکی، موارد دیگری نیز در آکادمی‌های این کشور وجود دارند. همانطور که می‌دانید روسیه یک قدرت جهانی است و بهترین ابزارهای مطالعه نظری و عملی را به اغلب موسسات خود ارائه می‌دهد. برای تحصیل در حوزه دندانپزشکی، هر دانشگاه دارای آزمایشگاه هایی مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات است. از این تجهیزات برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی، کشیدن دندان، آموزش استفاده از ابزار و شبیه سازی بالینی استفاده می‌شود.

  • فرصت های ویژه شغلی

هنگام تحصیل دندانپزشکی در روسیه، با افراد و چهره های مشهور بسیاری ملاقات خواهید کرد. این چهره ها امکان متصل شدن شما به فرصت های ویژه شغلی را فراهم می آورند. به این ترتیب قادر خواهید بود برای دریافت امتیاز و ارتقای شغلی، با این چهره ها ارتباط موثر برقرار کنید. بسیاری از فعالان موفق در حوزه پزشکی، به این طریق جایگاه خود را تثبیت کرده اند. شما نیز می توانید از طریق مشهورترین چهره‌های پزشکی، به یافتن اسپانسر مالی و تحصیلی در روسیه بپردازید.

لیست هزینه تحصیل در روسیه دندانپزشکی

هزینه تحصیل در روسیه با توجه به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه، متفاوت خواهد بود. با این حال هزینه های نهایی نسبت به سایر دانشگاه های آمریکایی و اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر هستند. کشور روسیه با سیاست تربیت برترین پزشکان، بهترین قیمت های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. در این مقاله هزینه تحصیل در پنج مورد از معروف ترین دانشگاه های دندانپزشکی روسیه را برای شما لیست کرده ایم. توجه داشته باشید قیمت ها برای تحصیل در یک ترم دانشجویی ثبت شده اند.

  1. دانشگاه دولتی بلگورود – 2015 دلار
  2. دانشگاه فدرال کازان – 1720 دلار
  3. دانشگاه پزشکی دولتی کازان – 2235 دلار
  4. دانشگاه پزشکی نورث وسترن – 2335 دلار
  5. دانشگاه روسیه دوستی مردم – 4250 دلار

پس از آشنایی با هزینه تحصیل در روسیه دندانپزشکی، حالا نوبت به انتخاب رسیده است. شما می توانید با بررسی دقیق هر یک از دانشگاه های نامبرده، مورد مناسب خود را برای تحصیل انتخاب کنید. به‌خاطر داشته باشید تجربه تحصیل دندانپزشکی در یک محیط خارجی، هم از نظر تحصیلی و هم از نظر ارتقای فرهنگی می‌تواند کمک کننده باشد. با قرارگیری در فضای تحصیلی جدید، امکان یادگیری زبان روسی و انگلیسی به صورت پیشرفته برای شما فراهم می شود. همچنین می توانید فرآیندهای ارتودنسی پیشرفته، جراحی لیزری فک، روش های زیبایی دندان و سایر تخصص های مرتبط را آموزش ببینید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دانشگاه های روسیه دارای واجد شرایط ترین اساتید 

تحصیل دندانپزشکی در روسیه، امکان فعالیت در فرصت های شغلی مختلفی را فراهم می آورد. پس از پایان دوره تخصص دندانپزشکی، می توانید در یکی از شاخه های این رشته فعالیت کنید. این شاخه ها شامل درمان بیماری های حفره دهان، آسیب شناسی رشد فک، دندانپزشکی عمومی، پریودنتیست، تکنسین دندان و پروتز، جراح دندان و متخصص ارتودنسی هستند. دریافت تخصص در هر یک از شاخه های نامبرده، منوط به گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی است.

درنهایت به خاطر داشته باشید هزینه تحصیل در روسیه دندانپزشکی، به نسبت مزایایی که ارائه می‌دهد بسیار مقرون به صرفه است. همه اساتیدی که در دانشگاه های روسیه دروس دندانپزشکی را تدریس می کنند، مدارک تخصصی تدریس دارند. بسیاری از آن ها علاوه بر تحصیل در کلاس درس، از بهترین متخصصان دهان و دندان هستند. همین موارد ساده باعث شده تا دانشگاه های روسیه نسبت به سایر دانشگاه های خاورمیانه، رنکینگ بهتری کسب کنند. برای آشنایی با این اساتید، تنها کافی است نام دانشگاه پزشکی مدنظر خود را در اینترنت جست و جو کنید.

پادفک تهران کازان روسی دانش

یکی از موقعیت های مناسبی که برای تحصیل در روسیه ایجاد شده است امکان تحصیل پادفک دانشگاه های معتبر روسیه در ایران است. موسسه روس دانش به نمایندگی از دانشگاه فدرال کازان دوره پادفک تهران کازان برگزار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دفتر مجموعه روس دانش در تهران – برج سفید مراجعه کنید. یا به صورت کاملا رایگان با تماس تلفنی مشاوره تحصیلی دریافت کنید. دانشگاه فدرال کازان یکی از معتبر ترین دانشگاه های روسیه که مرود تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می باشد. در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در گروه ممتاز قرار داد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.5 / 5. تعداد آرا : 4

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت