learndl zhaket triboon wenbacklinks

اشتباهات رایج مشتریان بار اولی طراحی سایت

اگر بار اول است که طراحی وب می‌کنید، سعی کنید شما مرتکب این اشتباهات نشوید

طراحی وب، صنعتی بسیار پر شتاب است که فناوری‌ها، زود به زود در آن تغییر می‌کنند و هر از چندی، ترندهای طراحی وب جدیدی، سبک‌های مورد پسند عامه را تغییر می‌دهند. امروزه، تعبیه طراحی حالت تاریک، استفاده از عناصر و تصاویر سه‌بعدی، رعایت مینیمالیسم، به کارگیری رابط کاربری صوتی (VUI) و استفاده درست و بجا از هوش مصنوعی (AI) و تجربیات واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)، ترندهای متحول‌کننده صنعت طراحی سایت است.

در طول دو دهه گذشته، ما در شرکت داده‌ورزان، بارها شاهد افتتاح شرکت‌های طراح وب جدیدالورود و پس از مدتی مع‌الاسف، تعطیل شدن و بسته شدن آنها بوده‌ایم. زیرا این صنعت، عرصه‌ای است که شاید ورود در آن ساده و کم هزینه باشد، اما باقی ماندن در آن و پا به پای فناوری روز پیشرفت کردن و کسب رضایت واقعی مشتری، کاری واقعا سخت و طاقت‌فرساست. پروژه Web Design، ممکن است انجامش یکی دو ماه بیشتر به طول نینجامد، اما دریافت خدمات پشتیبانی از شرکت مذکور، فرایندی مستمر و چند ساله است. لذا اینجاست که انتخاب یک شرکت طراح وب با سابقه و جاافتاده اهمیت خود را نشان می‌دهد.

در طول این سالها، اهم اشتباهات رایجی که مشتریان تازه کار، در بار اولی که می‌خواهند طراحی سایت کنند، مرتکب می‌شوند، به قرار زیر است:

  • خرید هاست، قبل از انتخاب شرکت طراح وب غلط است: بهتر است شرکت طراح وب خوبی را انتخاب کنید که با اعتماد، به توصیه او درباره هاست هم گوش کنید تا وقتی هم هاست و هم وب سایت، توسط آن شرکت برای شما تامین شد، بتوانید انتظار پاسخگویی بالا و بهترین کارایی را داشته باشید.
  • خرید تم و قالب از سایت‌های بین‌المللی یا داخلی، قبل از انتخاب شرکت طراح وب غلط است: گرچه خرید تم و قالب کاری خوب و استاندارد است، اما باید ابتدا شرکت طراح وب خود را انتخاب کنید و بر سر معماری سایت و پلتفرم آن به نتیجه برسید، سپس با مشورت و راهنمایی او، قالب دلخواه را بخرید. زیرا ممکن است یک شرکت طراح وب، مثلا روی بستر وردپرس باشد، اما به جای کار با قالب‌ها، از صفحه‌سازها برای طراحی سایت استفاده کند.
  • انتخاب سیستم مدیریت محتوا یا محدود کردن زبان برنامه نویسی یا پلتفرم، قبل از انتخاب شرکت طراح وب غلط است: ممکن است مشتری خودش به لحاظ فنی مطلع و صاحب‌نظر باشد و در الزام کردن استفاده از یک پلتفرم یا زبان برنامه‌نویسی خاص، دلیل موجهی داشته باشد. اما کار بهتر، آن است که ابتدا شرکت طراح وب خوب را پیدا کنید و سپس با مشورت و صلاحدید متخصصان آن شرکت، راه‌حل فنی سایت و انتخاب زبان برنامه‌نویسی یا سیستم مدیریت محتوا را انجام دهید. زیرا حتی اگر دلیل شما برای الزام به زبان برنامه نویسی یا پلتفرم خاص، یکپارچگی با دیگر سامانه‌های نرم‌افزاری تشکیلاتی‌تان باشد، باز هم ممکن است متخصصین شرکت طراح پیشنهاد بهتری برای شما داشته باشند.

انتخاب سیستم مدیریت محتوا

  • برنامه نویسی اختصاصی جایی که سی‌ام‌اس اوپن سورس آماده جهانی وجود دارد غلط است: یکی از اشتباهات رایج و البته پرهزینه‌ای که مشتری بار اولی، انجام می‌دهد، سپردن وب سایت اطلاع‌رسانی یا فروشگاهی خود به طراح وب، تیم یا شرکت مدعی برنامه‌نویسی اختصاصی است! فارغ از تم و قالب گرافیکی سایت، که درست است اختصاصی شان شما و طیف مشتریان و عرصه کاری‌تان سفارشی دیزاین شود، تنها زمانی شما باید به ناچار، تن به هزینه سنگین و مدت زمان زیاد لازم برای برنامه‌نویسی اختصاصی بدهید، که کارکردهای سایت شما، ایده‌پردازانه و غیر مسبوق به سابقه باشند و آنچه شما می‌خواهید از قبل موجود نباشد و لاجرم شما، متحمل کار با نرم‌افزار تازه نوشته شده و پر از باگ و خطا شوید. اما در بیش از ۹۰ درصد از پروژه‌های طراحی وب، که صاحب سایت، یک وب سایت اطلاع‌رسانی و یا فروشگاه اینترنتی با همان کارکردهای عموم سایت‌های اطلاع‌رسانی و یا فروشگاهی دیگر می‌خواهد و هسته‌های اوپن‌سورس جهانی مانند دروپال و مجنتو و جوملا و وردپرس از قبل وجود دارند که برای هر کدام، چندین هزار پلاگین آماده هم، توسعه داده شده است، چرا باید یک سیستم جهانی رایگان یا با قیمت بسیار مناسب، به نفع برنامه‌نویسی اختصاصی یک فرد یا تیم یا شرکت ایرانی کنار گذاشته شود؟ این اشتباهی است که بسیاری از مشتریان بار اولی، عمدتا به علت کم‌اطلاعی مرتکب می‌شوند.
  • تصور کردن اینکه سئو، چیزی فنی جز نرم‌افزار وب سایت است،‌ اشتباه است: این هم یکی از اشتباهات رایج فکری است که مشتریان بار اولی، فکر می‌کنند SEO یک ماژول نرم‌افزاری است که باید در سیستم مدیریت محتوای وب سایت باشد. البته سئوی فنی یا تکنیکال سئو، باید در سی‌ام‌اس سایت لحاظ شده باشد، اما بخش بسیار مهم‌تر و پرزحمت‌تر سئو، تولید محتوای کیفی برای کلیدواژه‌هاست که ربطی به زیرساخت سایت یا نرم‌افزار سیستم مدیریت محتوا ندارد. شما باید بعد از اتمام طراحی سایت، از همان شرکت، سرویس سئوی محتوایی هم بگیرید.
  • در نظر نگرفتن موضوع سئو، از روزهای اول طراحی سایت،‌ غلط است: یکی دیگر از اشتباهات رایج، به کلی، جدا پنداشتن سئو از سایت است. گویا اگر فرد یا تیم متخصص سئو آمد، می‌تواند فارغ از اینکه وب سایت با چه کیفیتی اجرا شده، آن را سئو کند. واقعیت این است که بعضی سایت‌ها به لحاظ نکات فنی و طراحی برای سئو، ضعیف هستند و در مقام مثال، مانند زمین‌های کویر یزد عمل می‌کنند. یعنی بذر محتوا در آنها، میوه بازاریابی اینترنتی کمی می‌دهد. اما بعضی سایت‌های دیگر، عمدتا با سی‌ام‌اس‌های قوی جهانی، که بنیه سئوی فنی کاملی دارند، مثل زمین‌های حاصلخیز شمال کشور عمل می‌کنند که بذر محتوا در آنها، میوه سئو و بازاریابی اینترنتی بسیار می‌دهد. لذا باید از همان روز اول، تیم طراح وبی را انتخاب کنید که مطمئن باشید سئوی فنی را، در طراحی و پی‌ریزی سایت شما، به درستی لحاظ می‌کنند.
  • کم اهمیت پنداشتن موضوع امنیت،‌ اشتباه است: مشتری بار اولی، دید درستی ندارد که چه نقاطی، باعث آسیب‌پذیر شدن امنیتی یک وب سایت می‌شود. لذا عدم دقت در انتخاب شرکت طراح وب درست که تخصص امنیت داشته باشد، در درازمدت، احتمال هک شدن وب سایت را افزایش می دهد که گاهی به قیمت از دست رفتن تمام دیتا و اعتبار و زحمات و هزینه‌های چندساله تمام می‌شود.

داده‌ورزان، آماده طراحی سایت شما

داده‌ورزان، آماده طراحی سایت شما داده‌ورزان

شرکت داده‌ورزان، ، Dadevarzan که به لطف خداوند مهربان، بهره‌مند از فرهنگ سازمانی غنی است معتقد است مشتری را خدا فرستاده و او را وسیله رزق‌رسانی حق می‌بیند و لذا رضایت‌خاطر مشتری، ثمر دهی سایت در رونق‌بخشی به کسب و کار وی و عدم اتلاف وقت و انرژی مخاطبین نهایی سایت که مردم هستند را، مسئولیت سنگین خود احساس می‌کند. در همین راستا، نه تنها از کم‌اطلاعی یا بی‌تجربگی طبیعی مشتریان بار اولی، سوء استفاده نمی‌کند، بلکه نگران ایشان است که مبادا دچار بعضی نامردمی‌ها و بی‌اخلاقی‌های موجود در این صنعت شوند.

اگر بار اولی است که قصد راه‌اندازی یک وب سایت اطلاع رسانی و یا فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار خود را دارید، عبارت «طراحی سایت» را در گوگل جستجو کنید و سعی کنید داده‌ورزان را، www.dadevarzan.com، در صدر نتایج بیابید. در سایت ایشان نمونه‌کارهای فراوان انجام شده طی دو دهه را ببینید و رضایتمندی مشتریان را مطالعه فرمایید و اگر واقعا کنجکاو هستید که پرسنل متخصص و مهربان این مجموعه، چه مشورت گرانبهایی می‌توانند در زمینه بازاریابی اینترنتی و برندسازی آنلاین شما ارائه دهند، با ایشان تماس بگیرید.

https://www.dadevarzan.com/jobs-career-opportunities/

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.7 / 5. تعداد آرا : 6

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت