learndl zhaket triboon mymember webaidin

بهترین جراح پلک در تهران و بهترین مرکز ترمیم پلک

بهترین جراح پلک در تهران و بهترین مرکز ترمیم پلک

با  افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را به‌مرور ازدست می‌دهد. فقدان خاصیت ارتجاعی و کشش مداوم ناشی از جاذبه سبب جمع‌شدن پوست اضافی روی پلک‌های بالا و پایین می‌شود. پوست اضافی در بخش پایین می‌تواند چین و برآمدگی را به‌دنبال داشته باشد و در پلک بالایی چین‌های اضافه می‌تواند با آویزان‌شدن روی مژه‌ها مانع از دید محیطی شود. این مقاله به‌طور کامل به بررسی بلفاروپلاستی و مزایای آن می‌پردازد.

بلفاروپلاستی چیست

چربی‌هایی که کره چشم را از اسکلت صورت جدا می‌کند می‌تواند باعث برآمدگی در پلک‌های بالا و پایین شود. غشای نازکی که چربی را در جای خود نگه می‌دارد با افزایش سن ضعیف می‌شود و به چربی اجازه می‌دهد تا در زیر پلک، خود را به‌صورت برآمده نشان دهد.

این عمل جراحی، پوست اضافی پلک‌ها را از بین می‌برد. با افزایش سن، پلک ها کشیده می‌شوند و عضلات حمایت‌کننده آن‌ها ضعیف می‌شود. در نتیجه، پوست و چربی اضافی می‌تواند در بالا و زیر آن جمع شود. این امر، افتادگی ابروها و کیسه‌های زیر چشم را در پی دارد.

مزایای جراحی ترمیمی پلک

بهترین جراح پلک در تهران و بهترین مرکز ترمیم پلک

این عمل در بهبود تقارن صورت، زیبایی کلی ظاهر و بهبود بینایی تأثیر می‌گذارد. برای برخی از بیماران با محدودیت حرکت ماهیچه‌های صورت، پلک بالایی امکان دارد به گونه‌ای افتاده باشد که بینایی را مختل کند. جراح متخصص به‌صورت سفارشی ترمیم پلک را برای فرد انجام می‌دهد تا نتیجه مطابق با چهره بیمار عمل شود.

در حین عمل، پزشک به رفع چین‌وچروک و جراحی مثبت تمرکز می‌کند و این جابه‌جایی چربی طوری انجام می‌شود تا ظاهری دل‌خواه نه به‌شکل توخالی برای فرد تضمین شود. این عمل با بهبودبخشیدن ظاهر، اعتمادبه‌نفس را افزایش می‌دهد.

همه در مورد تأثیر قدرتمند چشم در زیبایی چهره اتفاق‌نظر دارند. عواملی وجود دارد که سبب پیرترشدن چشم‌ها می‌شود که عامل آن می‌تواند ناشی از روند پیری یا ژنتیک باشد. بلفاروپلاستی پلک پایین اغلب برای مقابله ‌با اثرهای پیری، چربی اضافی و افتادگی پوست به‌کار می‌رود. با بهبود و ترمیم پلک پایین می‌توان ظاهری صاف و جوان‌تر داشت.

جراحی ترمیمی پلک برای چه کسانی مناسب است

افتادگی پلک یک نگرانی رایج برای بسیاری از افراد است و می‌تواند ناشی از پوست اضافی یا ضعیف‌شدن عضلات (پتوز) باشد که مسئول بازکردن چشم‌ها هستند. با افزایش سن، بدن کلاژن کم‌تری تولید می‌کند و پروتئین‌های مسئول جوان‌شدن پوست، کاهش پیدا می‌کنند. این کاهش می‌تواند منجر به افتادگی در پلک‌های بالایی شود.

این عمل برای ترمیم پتوز با روش داخلی و خارجی می‌تواند انجام شود. روش داخلی یک برش در داخل پلک رویی دارد که در آن عضله مولر کوتاه می‌شود. فرایند خارجی شامل برشی در امتداد چین بالایی و تشریح تا زمان پیداشدن عضله بالابرنده است. روش جراحی می‌تواند به ترجیح پزشک و شدت پتوز بستگی داشته باشد.

هدف از این جراحی، بالابردن موقعیت پلک است که بتواند یک نتیجه کالبد تقریبا کامل ایجاد کند. انتخاب روش ترمیم اغلب براساس طبقه‌بندی نهایی و تقسیم‌بندی وضعیت بیمار انجام می‌شود. این تکنیک جراحی، روشی مؤثر ازنظر زیبایی برای بهبود یکپارچگی در پیوند پوست پلک به‌شمار می‌رود.

در فلج پلک، چشم به‌راحتی نمی‌تواند بسته شود و علائمی مانند خشکی چشم، سوزش، قرمزی و ریزش اشک در آن وجود دارد. در این بیماری، پلک پایینی تمایل به افتادگی داشته و این موضوع ازنظر زیبایی یک مشکل است. روش بلفاروپلاستی در این بیماری بدون جای زخم و با برش‌های پنهان باعث سفت‌کردن و بالابردن آن می‌شود.

معرفی بهترین مرکز پلک ایران برای عمل بلفاروپلاستی

یک پزشک مجرب در مورد سلامت جسمانی بیمار، داروهای مصرفی و عارضه جانبی آن‌ها پرس‌وجو می‌کند تا تصمیم بگیرد آیا درمان مناسب است یا خیر. سابقه پزشکی ازجمله نوع بیهوشی، بیماری‌های چشمی، هرگونه اختلال به تیروئید و بیماری قلبی باید به پزشک گزارش شود.

نمایندگان کلینیک جراحی پلک RMCبا تجربه چند‌ساله درزمینه ارائه خدمات پزشکی، جدیدترین اطلاعات، تصاویر قبل و بعد، زیبایی و موارد ویژه توسط تجهیزهای پیشرفته خود را به‌روز می‌کنند. در این کلینیک می‌توان انتخاب راحتی را برای یافتن بهترین جراح پلک تهران با ارائه به‌روزترین راه‌حل‌های پزشکی و قیمت‌های رقابتی در نظر داشت.

این مرکز باداشتن جدیدترین و به‌روزترین تجهیزها و دانش روز دنیا به‌عنوان یکی از برندهای معتبر در حوزه زیبایی و درمانی تبدیل شده و تمام مواد اولیه موجود در این کلینیک، مورد تأیید وزارت بهداشت و از بهترین برندهای دنیا است. درزمینه بلفاروپلاستی به‌راحتی می‌توان با انتخاب بهترین جراح پلک از این مرکز، ظاهری شاداب‌تر و درمانی مطمئن را به خود هدیه داد.

سن مناسب برای جراحی ترمیمی پلک

هر فردی بالای 18 سال می‌تواند جراحی پلک را انجام دهد. بهترین نامزدها، افراد بزرگ‌سال سالم بالاتر از 30 هستند. طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک، اکثر افرادی که این عمل را انجام می‌دهند بالای 40 سال سن دارند.

عوارض جانبی جراحی ترمیمی پلک

احتمال وقوع عوارض در بسیاری از افراد نزدیک به صفر است اما جهت آگاهی بیشتر ذکر می‌شود تا درصورت وقوع، سریع‌تر به پزشک مراجعه شود و سبب تأخیر در بهبود نشود. عوارض جراحی پلک به عوامل مختلفی بستگی دارد. عدم رعایت دستورهای پزشک، وجود بیماری زمینه‌ای، کم‌تجربگی جراح و عدم مصرف به‌موقع داروها می‌تواند عدم تقارن چشم‌ها، تاری دید، کاهش بینایی و بدشکلی چشم را به‌دنبال داشته باشد.

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی پلک

بهترین جراح پلک در تهران و بهترین مرکز ترمیم پلک

نتیجه بلفاروپلاستی می‌تواند بین 5 تا 10 سال باقی بماند و گاهی اوقات دائمی باشد. بعد از عمل بهتر است از انجام کارهای سنگین، خم‌شدن، آرایش چشم، ، مالش چشم‌ها، کشیدن سیگار، دویدن، شنا، نوشیدن الکل، قرارگرفتن صورت در معرض آفتاب و ورزش‌کردن خودداری شود.

شب بعد از جراحی، 10 دقیقه از کمپرس یخ روی چشم استفاده شود. قطره‌ها یا پمادهای تجویزشده چشمی را باید طبق دستورهای پزشک به‌کار برد. جهت کاهش تورم می‌توان کمپرس خنک را روی صورت قرار داد. بهتر است هنگام خوابیدن در این مدت محل قرارگیری سر روی بالش به‌سمت بالا باشد.

جمع‌بندی

جراحی ترمیمی پلک با بافت ظریف اطراف پلک سروکار دارد. افرادی که عمل بلفاروپلاستی انجام می‌دهند احساس اعتماد‌به‌نفس بیشتری دارند و جوانی و نشاط چشم‌ها را به‌خوبی حس می‌کنند. نتیجه جراحی در بیشتر افراد به‌صورت دائم باقی می‌ماند و نیاز به ترمیم دوباره نیست. کبودی و تورم در حدود 10 تا 14 روز به‌آرامی کاهش پیدا می‌کند.

این عمل به‌عنوان 4 جراحی پرتکرار در کشور ایران به‌شمار می‌رود. پزشکان کلینیک جراحی پلک RMCبه‌علت کارهای بزرگی که جهت ارتقای این حوزه انجام داده‌اند در مرکز تهران شناخته شده هستند. ازآنجایی‌که قیمت یکی از عوامل تعیین‌کننده هنگام انجام عمل محسوب می‌شود این مرکز ازاین‌نظر ایده‌آل است و رقابتی‌ترین قیمت‌ها را بدون کاهش کیفیت خدمات درمانی به مردم ارائه می‌دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت