learndl zhaket triboon excoino

آموزشگاه زبان به صورت آنلاین یا حضوری؟

خوشبختانه امروزه به دنبال فراگیری اینترنت و شناخت کاربردهای آن با شیوه‌‎ی جدیدی از سیستم یادگیری در آموزشگاه زبان  تحت عنوان دوره‎‌های آنلاین زبان روبه رو هستیم. در این سیستم افراد بدون حضور فیزیکی در کلاس تحت آموزش قرار گرفته و براساس معیارهای خود آموزشگاه و نمره‌‎هایی در آزمون پایان ترم کسب کرده‌‍‎اند، میتوانند مراحل ترقی را در مسیر یادگیری زبان طی کنند. با وجود تاثیر گذاری سیستم آموزش آنلاین آموزشگاه زبان هنوز تردیدهایی از بابت میزان تاثیر گذاری این سیستم وجود دارد. به طوریکه برخی خواستار مقایسه آموزش آنلاین و حضوری با یک دیگر می‌‎باشند. اما مقایسه‌‎ی این دو سیستم نیازمند شناخت ابعاد و مزایای متفاوتی که هریک برای فرد در طول تحصیل به وجود می‌‎آورد خواهد بود.

آموزشگاه زبان

آموزش حضوری یا آنلاین ؟ این سوالی است که این روزها ذهن بسیاری از والدین و زبان‌آموزان را به خود مشغول کرده‌‎ است. در حقیقت با وجود نوظهور بودن سیستم یادگیری آنلاین در آموزشگاه زبان و قدمت بالای تدریس حضوری گاهی تصمیم‌‎گیری در خصوص برتری و انتخاب یک نوع سیستم آموزش سخت شده و فرد از این کار احساس عجز می‌کند. این در حالی است که با کسب اطلاعات بیشتر و در نظر گرفتن مسائل و ابعادی که شاید تا کنون به ذهن او خطور نکرده بود می‌تواند این مسئله را به شکل ساده‌‎تری حل کرده و به نحو بهتری در این زمینه تصمیم بگیرد. مهم‎‌ترین مسئله‎‌ای که یک فرد در هنگام بررسی مزایا و ابعاد این دو سیستم آموزشی باید در نظر بگیرد نوع شرایطش می‌‎باشد. یعنی ممکن است یک فرد بر اساس ویژگی‌‎های دوره‌‎ی حضوری به این سیستم احتیاج داشته و دوره‎‌ آنلاین زبان برای او به اندازه‌ی دوره حضوری مؤثر واقع نشود و حتی برعکس.

مزایای دوره‌‎ی حضوری و مقایسه‎‌ی آن با دوره‌‎ی آنلاین

کلاس‎‌های حضوری یکی از قدیمی‌‎ترین سیستم‌‎های آموزشی بوده و سال‎‌هاست که تمامی آموزش‌‎های هنری، درسی و…. را دربر می‎‌گیرد. به همین دلیل ممکن است هر شخصی به ویژگی‎‌های این نوع کلاس‎‌ها اشراف داشته و با آن آشنا باشد. اما برای امکان مقایسه‌‎ی بهتر و عدم فراموشی برخی از مزایای این روش لازم دانستیم در این قسمت به بررسی برخی از این مزایا و مقایسه‌‎ی آن با دورهای آنلاین بپردازیم.

  • تمرکز و میزان یادگیری؛ به طور کلی در سیستم آموزش حضوری، دانش آموز با قرارگیری در فضای کلاس‌‎های آموزشگاه زبان و محیط تدریس از تمرکز بالاتری برخوردار بوده و در نتیجه به علت تمرکز بیشتر میزان یادگیری به شکل مؤثرتر و بهتری خواهد بود. اما این در حالی است که در دوره‌‎های آنلاین زبان به علت این که احتمال دارد فرد فضای اختصاصی و ساکتی برای خود در اختیار نداشته و در یک محیط شلوغ و پر سر و صدا قرار گیرد و یا این که در زمان برقراری کلاس مشکلات مختلفی در محیط منزل یا کار رخ دهد، ممکن است فرد از تمرکز بالایی برخوردار نبوده و در نتیجه میزان یادگیری وی کاهش پیدا کند.
  • حضور مؤثرتر در کلاس؛ در کلاس‌‎های حضوری یک آموزشگاه زبان معمولاً افراد به شکل مؤثرتری در کلاس حضور داشته و فعالیت بالاتری از خود نشان می‌‎دهند. چرا که قرار گرفتن در یک جو دوستانه و صمیمی  ناخودآگاه منجر به فعالیت بیشتر دانش آموزان با یکدیگر و استاد زبان می‌شود که متأسفانه در کلاس‎‌های آنلاین به دلیل جدید بودن این سیستم و یا عدم اهتمام برخی از آموزشگاه‎‌ها در خصوص ایجاد زمینه‌‎ی فعالیت بیشتر زبان‌آموزان، شاهد کاهش فعالیت داوطلبان زبان هستیم.

آموزشگاه زبان

  • گستردگی روابط اجتماعی؛ یکی از مزایای بسیار خوبی که با شرکت در کلاس‎‌های حضوری آموزشگاه زبان برای افراد خجالتی و یا افرادی که در یافتن دوست‎‌های جدید و یا ایجاد ارتباط با دیگران به مشکل برمی‌‎خورند، فراهم  آورده می‌شود، گسترش روابط اجتماعی‌‎ و یافتن دوستان جدید است. در حقیقت با یافتن دوستان جدید افراد می‌توانند تمرینات زبان خود را با مشورت و همکاری با یکدیگر انجام داده و با تمرین مکالمات زبان لغات جدیدی را فراگرفته و بر تسلط خود بر نحوه‎‌ی صحبت کردن در کلاس به زبان دیگر بیافزایند.
  • نظم بهتر در دانش آموز؛ در کلاس‌‎های آموزش حضوری زبان سخت‌گیری‎‌های بیشتری از سوی آموزشگاه زبان اعمال شده و معمولاً دانش آموزان حق غیبت بیشتر از 3 جلسه را نخواهند داشت. این در حالی است که این سخت‌گیری ممکن است در آموزش آنلاین انجام نشود و دانش آموز به راحتی به بهانه‎‌های مختلف در کلاس شرکت نکند که این موضوع معمولاً در دانش آموزانی که از اهداف مشخصی برخوردار نیستند و تصمیم یا انگیزه‎‌ای برای رشد و پرورش خود ندارند دیده می‌شود.

مزایای آموزش آنلاین زبان  و برتری‎‌هایی که نسبت به آموزش حضوری دارد

آموزش آنلاین زبان همانند نوع حضوری آن از مزایای برخوردار است که  آموزش حضوری فاقد آن می‌‎باشد از جمله:

  • امکان انتقال اطلاعات بیشتر به دانش آموزان؛ آموزش آنلاین آموزشگاه زبان، فرصتی برای انتقال اطلاعات بیشتر به دانش آموزان می‌‎باشد. در حقیقت به دلیل حذف زمان رفت و آمد، استاد با کمترین دغدغه می‌تواند مطالب مد  نظر خود را به زبان‌آموزان انتقال دهد. از طرف دیگر به علت این که این آموزش دسترسی به اینترنت را برای زبان‌آموزان فراهم می‌کند امکان کسب اطلاعات بیشتر از طریق انتشار مطالب در سایت یا اپلیکیشن خود آموزشگاه وجود داشته و بر خلاف کلاس‌‎های حضوری مشکلی از بابت دسترسی به منبع خاص وجود نخواهد داشت.
  • کاهش هزینه‎‌های جاری در طول یک ترم؛ یک فرد برای حضور در کلاس زبان هزینه‎‌های مختلفی را از بابت کرایه ماشین و یا هزینه‌های جانبی آموزشگاه پرداخت می‌کند که در کلاس‌‎های آنلاین موسسه زبان به علت عدم نیاز به حضور در آموزشگاه، زبان‌آموز دیگر مجبور به پرداخت هزینه‌‎ای بابت مسائل مختلف نبوده و تنها مبلغ شهریه‌‎ی در خواست شده از سوی آموزشگاه را می‌تواند پرداخت کند. همچنین اگر فردی متوجه قیمت ناعادلانه شهریه‌‎ی یک آموزشگاه زبان شد، به راحتی با مراجعه به وبسایت‌‎های دیگر می‌تواند به سراغ یک آموزشگاه دیگر با قیمت مناسب‎‌تر برود و دیگر نیازی نیست که به علت نزدیک بودن آموزشگاه و مسائلی از این قبیل مجبور به پذیرش مبالغ بالای آن‌‎ها باشد.

آموزشگاه زبان

  • امکان شرکت در کلاس‎‌های استاید برتر؛ متأسفانه معمولاً شاهد تجمع اساتید برتر کشور، در شهرهای خاص و بزرگ هستیم. به طوری که عملاً امکان شرکت در کلاس‌‎های آموزشی این اساتید برای ساکنین شهرهای دیگر وجود ندارد. این در حالی است که در آموزش آنلاین محدودیت مسافتی وجود نداشته و هر شخص در هر کجای دنیا که باشد تنها با دسترسی به اینترنت می‌تواند در کلاس‌‌‎های آموزشی آموزشگاه‎‌های برتر و اساتید برجسته‌‎ای که در آن آموزشگاه‌‎ها تدریس می‌کنند شرکت نموده و از اطلاعاتشان بهره‌‎مند شوند.

پس از تصمیم‌گیری در خصوص شرکت در کلاس‌‎های حضوری و یا آنلاین می‌توانید به  سایت موسسه زبان آفاق مراجعه کرده و پس از آشنایی با دوره‎‌های مختلف این آموزشگاه زبان به ثبت نام در آن اقدام نمایید. این آموزشگاه بر اساس سیستم اصولی و استاندارد آکادمی آکسفورد کشور انگلستان و با اهداف ارزشمندی چون آموزش تخصصی زبان، ارائه سرویس‎‌های تحصیلی هم‌راستا با پیشرفت‎‌های روز دنیا به آموزش داوطلبان زبان پرداخته و با بهره‎‌مندی از اساتید مجرب و متخصص خود برای آسایش و راحتی دانش آموزان گام بر می‌دارد. جهت ارتباط با موسسه افاق می‌توانید از آدرس afaq-lc.com مراجعه نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت