امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ شما در سایت وبیت هستید.
دسته ها
سبد خرید شما

محصولی موجود نمی باشد!

برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ از جمله مباحثی می باشد که این روزها بسیار رایج می باشد.

بهتر است در ابتدا به تعریف برندسازی شخصی بپردازیم تا بیشتر با آن آشنا شوید. برند شخصی هرشخص می تواند باعث تمایز آن شخص با دیگران شود به طوری که هنگامی که نام آن شخص یا برند بیاید همه ویژگی های به خصوصی را به یاد آورند.

برندسازی شخصی در 8 قدم

The-Importance-of-Your-Personal-Brand-300x153 برندسازی شخصی در ۸ قدم

برندسازی شخصی

قبل از اینکه اقدام به برندسازی شخصی نمایید باید آینده خود و چشم اندازی که برای آینده خود دارید را تصور کرده و در نظر داشته باشید که چه جایگاهی را برای آینده خود می بینید و میخواهید در آن جایگاه قرار بگیرید.

برای این که برند شخصی داشته باشید ابتدا باید با صفات انسانی و ویژگی هایی که شخصیت شما را تشکیل می دهند به طور کامل آشنا شوید تا بتوانید به عنوان شخصی متمایز برند خودتان را بسازید.

قدم اول: شناخت ارزش های خود

ارزش ها مواردی هستند که هر شخص برای گرفتن تصمیمات مهم در زندگی ارزش های شخصی اش را در نظر می گیرد. ارزش های هر شخص مهم ترین مفهومی است که در زندگی هر شخصی وجود دارد.

ارزش های هر شخص با دیگری می تواند متفاوت باشد برای مثال خانواده، ثروت، دوستان، ارتقا و… می تواند ارزش محسوب شوند.

قدم دوم: الویت بندی ارزش ها

هنگامی که ارزش های خود را در یک لیست قرار می دهید متوجه می شوید که همه آن ها برای شما یکسان نیستند و برخی از آن ها از ارزش بیشتری برخوردارند. شما باید بتوانید که ارزش های خود را الویت بندی کنید و بدانید که در موقعیت های متفاوت و شرایط خاص کدام یک برایتان اهمیت بیشتری دارد.

قدم سوم: دنبال کردن اشتیاق ها

همانطور که می دانید اشتیاق حسی است که نسبت به کارهایی وجود دارد که هر چه برای آن ها وقت بگذارید خسته نشوید و همیشه با علاقه  آن کارها را دنبال کنید. اشتیاق باعث برانگیخته شدن حس کنجکاوی و علاقه مندی شما می شود و این موضوع کلیدی در برندسازی شخصی می باشد. شما می توانید با پیداکردن حس اشتیاقتان، کارها و فعالیت هایی که بیشترین رضایت بخشی را برایتان به ارمغان می آورند را پیدا کنید. و زمانی که هدفتان را در راستای تجربه این فعالیت ها در زندگی کاری و شخصی خود اعمال کنید، می توانید باعث به وجود امدن احساس نشاط و موفقیت در خودتان شوید.

قدم چهارم: شناختن شخصیت خود

شخصیت شما، شامل ویژگی هایی می باشد که تشکیل دهنده شخصیت شما هستند. با شناخت شخصیت خود می توانید کمک بزرگی به برندسازی شخصی خود کنید.

Personal-Branding-and-Social-Media-1068x601-300x169 برندسازی شخصی در ۸ قدم

برندسازی شخصی

قدم پنجم: شناخت خود از دید دیگران

اگر با تصویری که دیگران ازجمله خانواده، دوستان، همکاران و آشنایان از شما دارند آشنا شوید می فهمید که دیگران تصور دیگری از شما در ذهنشان دارند و با شناختی که شما از خودتان دارید متفاوت است. اگر با تصور بقیه نسبت به خودتان نیز آشنا شوید می توانید درک کنید که تصور افراد دیگر نسبت به شما چگونه است و با دانستن این موضوع می توانید به برندسازی شخصی خود کمک بزرگی کنید.

قدم ششم: تعیین کنید به چه شخصی می خواهید تبدیل شوید

حالا که به شناخت کاملی ازخود رسیده اید وقت آن است که به مرحله بالاتری صعود کنید و تعیین نمایید که تمایل دارید به چه شخصی در آینده تبدیل شوید و چه جایگاهی داشته باشید. در این مرحله باید سعی کنید تمام حواس خود را بر روی این موضوع بگذارید که در زندگی شخصی و زندگی حرفه ای و کاری دوست دارید چه جایگاهی داشته باشید و به چه رتبه ای برسید.

قدم هفتم: یافتن حیطه شغلی ایده آل

باید سعی کنید تا حیطه شغلی مورد علاقه خود را پیدا کرده و در آن زمینه ها شروع به فعالیت نمایید. یادگیری و آموزش را  در حیطه های دلخواه خود آغاز کنید و هدف تان رابه این صورت تعیین کنید که به فعالیت های تخصصی و حرفه ای در آن زمینه برسید.

قدم هشتم: مقایسه چشم انداز با ارزش ها

در این قسمت باید ببینید که آیا چشم اندازی که برای خود در نظر گرفتید با ارزش های موجود در شما در یک راستا قرار دارند یا نه؟

این بخش یکی از مهم ترین مراحل است که می تواند زندگی آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد در این مرحله باید مسیر حرفه ای خود را با دقت بررسی کنید تا با یک انتخاب مناسب و هدفمند آینده ای ایده آل را برای خود خلق کنید.

با در نظر گرفتن این موارد می توانید برند شخصی خود را بسازید و آینده ای ایده آل را برای خود بسازید.

هاست و دامین ندارید!؟ هم اکنون سفارش دهید.

نکته : کپی بردای و انتشار مطالب وبیت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

توجه : لطفا مشکلات خود را در انجمن های وبیت مطرح کنيد.

منبع : وبیت

آیا مطلب موثر و مفید بود؟ حالا امتیاز خود ثبت کنید.
بازدید : 288 بار دسته بندی : آموزش دیدگاه : ۰ تاريخ : ۱۶ دی ۱۳۹۶
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما
فاطمه پورسعادتی

دیدگاه کاربران تعداد دیدگاه : ۰