امروز : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ شما در سایت وبیت هستید.
دسته ها
سبد خرید شما

محصولی موجود نمی باشد!

برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

Create-a-WordPress-account-via-Cpanel-vebeet ساخت حساب کاربری وردپرس از طریق Cpanel

 

ساخت حساب کاربری وردپرس:‌ همان طور که می دانیم برای ورود به کنترل پنل سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیاز به نام کاربری و رمز عبور داریم. اما اگر زمانی که این رمز را فراموش کردیم چه کنیم؟ چگونه می توانیم به سایت وردپرس خود دسترسی پیدا کنیم؟؟

ساخت حساب کاربری وردپرس از طریق Cpanel

البته وردپرس از طریق پست الکترونیک رمز شما را بازیابی می کند و این مشکل را برطرف می سازد. اما اگر دسترسی به پست الکترونیک خود را نیز نداشته باشیم تنها راهی که میماند کنترل پنل هاست سایت است که فایل های سایت وردپرسی شما در آن بارگزاری شده است و  از طریق آن هم می توانیم رمز را بازگردانی کنیم و یا یک حساب کاربری جدید ایجاد نماییم.

در این قسمت از آموزش وردپرس وبیت به شما آموزش ساخت حساب کاربری از طریق cpanel  سایت شما را که فایل هایتان در آن موجود است را خواهیم داد.

آموزش ایجاد حساب کاربری 

به منظور ایجاد حساب کاربری وردپرس از طریق هاست خود وارد cpanel  تان شده و به قسمت public_html هاست خود بروید. این قسمت ریشه ی هاست سایت شما می باشد و تمامی فایل های وب سایت شما حال چه استاتیک باشد و چه داینامیک در این قسمت قرار دارد. فایل های سای وردپرسی شما نیز در این قسمت موجود می باشد. و با رفتن به قسمت public_html می توانید این فایل ها را مشاهده کنید.

 

Create-a-WordPress-account-via-Cpanel3-vebeet ساخت حساب کاربری وردپرس از طریق Cpanel

پس از ان باید به قسمت wp-content برویم چون که می خواهیم به فایل function.php قالب دسترسی پیدا کنیم  تا کدهای مربوط به ساخت حساب کاربری در سای وردپرس در فایل function.php را بنویسیم.

قرار است کدهای مربوط به ساخت حساب کاربری وردپرس در فایل function.php قالب وردپرس بنویسیم. برای دسترسی به فایلfunction.php قالب باید بر روی پوشه wp-content کلیک کنیم.

 

Create-a-WordPress-account-via-Cpanel4-vebeet ساخت حساب کاربری وردپرس از طریق Cpanel

 

با کلیک بر روی پوشه wp-content باید طبق شکل زیر بر روی پوشه themes که مربوط به قالب هاست می شود، کلیک کنیم. سپس به پوشه ی themes بروید. در این قسمت کد های مربوط به قالب سایت موجود می باشد. و با رفتن به این پوشه دسترسیبه تمامی پوسته های نصب شده یر روی سایت وردپرسی خود را خواهیم داشت.

Create-a-WordPress-account-via-Cpanel5-vebeet ساخت حساب کاربری وردپرس از طریق Cpanel

 

اگر چند پوسته بر روی وردپرستان نصب است، پوسته ای را که هم اکنون بر روی سایت شما فعال است را انتخاب نمایید. حال زمان دسترسی به فایل function.php که گفتیم فراهم شده است. زیرا این فایل در هر پوسته وردپرس موجود می باشد. و از طریق ویرایش آن می توانیم حساب کاربری جدیدی را در سایت وردپرس خود ایجاد نماییم.

Create-a-WordPress-account-via-Cpanel6-vebeet ساخت حساب کاربری وردپرس از طریق Cpanel

 

خوب! پس از کلیک بر روی پوسته ی فعال سایت خود فایل function.php مربوطه را مشاهده خواهید نمود. آن را ویرایش کرده و کد های زیر را که برای ایجاد حساب کاربری می باشد در آن قرار دهید. پس از کپی کردن آن زمان آن رسیده که حساب خود را ایجاد نمایید.

 

function wpb_admin_account(){
  $user = 'Username';
  $pass = 'Password';
  $email = 'email@domain.com';
  if ( !username_exists( $user ) && !email_exists( $email ) ) {
    $user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );
    $user = new WP_User( $user_id );
    $user->set_role( 'administrator' );
} }
add_action('init','wpb_admin_account');

 

 

همانطور که می بینید در این کد ها قسمت هایی با عنوان های Username، Password،  email@domain.comبه ترتیب برای درج نام کاربری، رمز عبور و ایمیل حساب شما قرار دارد که باید آنها را برای ایجاد اکانت جدید در قسمت مربوط به آن وارد نمایید تا ساخت حساب کاربری وردپرس شما انجام بپذیرد.

تبریک!

شما توانستید یک اکانت جدید برای دسترسی به وردپرس خود ایجاد نمایید.

نکته: پس از ایجاد حساب کاربری خود و دستری به مدیریت محتوای وردپرس خود به فایل function.php خود برگرید و کد هایی را که اضافه کرده بودید حذف نمایید. چرا که به راحتی در دسترس خواهند بود و امنیت شما را به خطر می اندازند! اطلاعات حساب کاربری شما در پایگاه داده سایتتان ذخیره شده اند و حذف آن کد ها مشکلی را به وجود نخواهد آورد.

موفق باشید.

هاست و دامین ندارید!؟ هم اکنون سفارش دهید.

نکته : کپی بردای و انتشار مطالب وبیت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

توجه : لطفا مشکلات خود را در انجمن های وبیت مطرح کنيد.

منبع : وبیت

آیا مطلب موثر و مفید بود؟ حالا امتیاز خود ثبت کنید.
بازدید : 515 بار دسته بندی : آموزش ، آموزش وردپرس دیدگاه : ۰ تاريخ : ۱۵ تیر ۱۳۹۶
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما
حانیه فراهانی

حانیه فراهانی هستم، فارغ التحصیل رشته IT و در زمینه گرافیک، طراحی و سئو سایت فعالیت می کنم. بنده مفتخرم که چندی از اطلاعات خود در این زمینه را در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهم.

دیدگاه کاربران تعداد دیدگاه : ۰