امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ شما در سایت وبیت هستید.
دسته ها
سبد خرید شما

محصولی موجود نمی باشد!

تقلب در سئو: در این آموزش می خواهیم ادامه مقاله نحوه تشخیص تقلب در سئو توسط گوگل را در اختیار شما قرار دهیم امیدواریم که مفید واقع شود. همانطور که گفتیم گاهی پیش می آید که مدیران سایت با پایین آمدن رتبه ناگهانی روبرو می شوند و دلیل آن را نمی دانند. اینجور مواقع ممکن است گوگل به سایت از نظر تقلب مشکوک شده باشد و احساس کند در حال انجام فعالیت هایی برای دور زدن قوانین و کسب رتبه بصورت غیر واقعی هستید. در ادامه بررسی میکنیم که گوگل چطور و چه مواقعی احساس میکند سایتی در حال تقلب در سئو است و چطور از آن جلوگیری کنیم.

download نحوه تشخیص تقلب در سئو توسط گوگل (قسمت دوم)

تقلب در سئو

3. وجود مشکل در صفحاتی از سایت

گوگل برخی از مشکلات را بعنوان تقلب در نظر میگیرد و سایت شما را با افت رتبه یا حتی حذف از نتایج جستجو جریمه میکند.

یکی از بارزترین این خطاها وجود تعداد زیادی خطای 404 در سایت است. وجود تعداد زیاد خطای 404 از نظر گوگل تقلب محسوب میشود. با توجه به اینکه این مشکل باعث تجربه کاربری منفی میشود. طبیعتا اثر متقابل رتبه گوگل و عدم رضایت مخاطبان باعث شدت افت رتبه در صورت وجود چنین مشکلی خواهد شد.

چگونه مشکلات سایت خود را کشف و رفع کنیم

 با ثبت سایت در گوگل وبمستر میتوانید به بررسی مشکلات فراوانی از جمله مشکل خطای 404 بپردازید. بعد از کشف لینکی که موجب خطای 404 میشود آن را میتوانید اصلاح کنید.

اگر لینک در سایت خارجی است و تماس با مدیر آن نتوانست مشکل را حل کند. یک صفحه با آن آدرس در سایت خود ایجاد کرده و یا آن آدرس را به یک صفحه از سایت خود ریدایرکت کنید.

4. حذف تعداد زیاد لینک

فرض کنید سایتی برای افزایش رتبه خود. برای یک ماه 9000 لینک خریداری می کند. بعد از پایان ماه این سایت ناگهان 9000 لینک ورودی خود را از دست میدهد. این امر مصداق تقلب در سئو است.

اگر سایت شما ناگهان تعداد زیادی لینک از دست بدهد. گوگل به این نتیجه میرسد که شما لینک خریداری کرده اید و سایت شما را با افت رتبه جریمه می کند.

چگونه از افت رتبه به دلیل کاهش لینک اجتناب کنیم

 • لینک نخرید.
 • اگر به سایتی برای تبلیغ پول پرداخت می کنید. قرارداد بلند مدت امضاء کنید.
 • در کامنت سایت های نامرتبط لینک ایجاد نکنید. زیرا صاحبان این سایت ها ممکن است ناگهان تمام لینک ها را حذف کنند.
 • هنگام ایجاد پست مهمان در قرارداد خود عدم حذف لینک برای مدت طولانی را قید کنید.
 • اگر سایتی لینک های شما را حذف کرده است. از آنها بخواهید که مجددا لینک ها را ایجاد کنند.

5. بروزرسانی الگوریتم های گوگل

گاهی کاری که در مورد سایت انجام میدهید تقلب نیست. ولی با بروز رسانی الگوریتم های گوگل عملیات شما تقلب محسوب میشود. مثلا تا قبل از سال 2012 متوانستیم با یک نرم افزار پراکسی بر روی لینک سایت خود در گوگل کلیک کنیم و نرخ کلیک سایت یا CTR را بالا ببریم. ولی با بروز شدن الگوریتم های گوگل دیگر اینکار ممکن نیست. سایت هایی که اینکار را انجام میدادند دیگر رتبه های گذشته را نداشتند.

بروزرسانی الگوریتم های گوگل مشکلات زیادی برای سایت ها ایجاد می کند. بسیاری از سایت ها که از تعدد کلمات کلیدی در محتوای خود برای رتبه بالاتر در گوگل استفاده می کردند. ناگهان با بروز شدن الگوریتم گوگل به قعر صفحه نتایج جستجو منتقل شدند.

چگونه از بروز رسانی الگورتیم های گوگل نجات پیدا کنیم

بهترین روش این است که طرز فکر برنامه نویسان گوگل برای بروز رسانی الگورتیم ها را بدانیم. ما میدانیم که هدف برنامه نویسان گوگل این است که سایت هایی که برای مخاطب واقعی جذاب هستند. را در رتبه های بالاتر حفظ کنند و به بقیه سایت ها رتبه های ضعیفتری بدهند.

بنابراین برای اجتناب از تقلبی تشخیص دادن فعالیت های سئو در بروز رسانی های الگوریتم های گوگل کافیست که محتوای با کیفیت و جذاب بنویسیم. سپس آنرا در شبکه های مجازی تبلیغ کنیمبعد از آن هم با کمک CTA ( دکمه و لینک با عنوان جذاب برای ترغیب کاربر به انجام کاری ) از کاربران بخواهیم مطالب ما را در شبکه های اجتماعی بازنشر کنند.

مهم نیست که الگوریتم های گوگل چقدر پیچیده میشوند. اگر سایت محتوای با کیفیت و جذاب داشته باشد. مخاطبان با سایت ارتباط مستمر ایجاد می کنند. که طبیعتا باعث میشود که رتبه سایت روز به روز بهتر شود.

گوگل چگونه تقلب در سئو را تشخیص میدهد؟

seo-cheat-sheet-300x180 نحوه تشخیص تقلب در سئو توسط گوگل (قسمت دوم)

تقلب در سئو

در بالا به روش هایی برای تشخیص تقلبی بودن سئو سایت اشاره کردیم. غیر از روش های بالا روش های روتنی هم وجود دارن که بطور منظم سایت شما را برای عدم تقلب چک می کنند.

1. تشخیص تقلب توسط الگورتیم گوگل پاندا

این الگوریتم به محتوا حساس است. محتوای بی کیفیت، محتوای بسیار کوچک و بی ارزش، محتوای کپی، محتوای متفاوت برای موتور جستجو و مخاطب، از مواردی است که این الگوریتم مورد بررسی قرار میدهد.

1. نسبت کد به محتوا:

اگر در صفحه ای میزان کد ها بیش از محتوا باشد. یا نسبت کد به محتوا نزدیک به یک باشد. متن صفحه بی کیفیت تشخیص داده میشود. اگر یک خط کسری رسم کنید و تعداد کد را بالا و تعداد کلمات محتوا را در زیر آن بنویسید. اگر عدد به دست آمده از حاصل این تقسیم به یک نزدیک باشد احتمالا شما در کد نویسی خود از جدول زیاد استفاده کرده اید. یا اینکه صفحه شما فاقد محتوای متنی با حجم مناسب است.

شبکه بندی بوت استرپ و میزان تولید کد در آن

گاهی افراد با شنیدن این موضوع که نباید از جدول استفاده کنند. جداول درون محتوای خود را با بوت استرپ ایجاد می کنند. اینکار کمکی به کم کردن میزان کد نخواهد کرد.

اگر جدول شما تعداد سطر و ستون زیادی دارد و دارای محتوای جدولی (جدول مشخصات فنی کالا و مانند آن) هستید. به خاطر داشته باشید که توضیحات مفصلی نیز در خارج از جدول داشته باشید. به این ترتیب نسبت کد به متن شما مناسب خواهد بود.

2. مخاطب برای واژه ای جستجو کرده وارد سایت شما میشود و محتوای مد نظر را نمی یابد

براحتی میتوان با خرید لینک سایت را برای محتوایی که واقعا در آن وجود ندارد سئو کرد. این روش جزء درآمد زا ترین روشهای سئو کلاه سیاه است.

گوگل پاندا با محاسبه زمان ورود کاربر به سایت و زمان ماندگاری در سایت و زمان بازگشت به نتایج جستجو به تقلبی بودن این گونه صفحات پی میبرد.

برای جلوگیری از این روش برخی سایت ها لینک های مد نظر خود را درون یک پاپ آپ در سایت های دارای رنک بالا در گوگل پنهان می کنند. اما بخاطر داشته باشید که اینکار توسط گوگل بسرعت شناسایی و مجازات میشود.

اگر میخواهید کاربران برای واژه خاصی سایت شما را در نتایج گوگل مشاهده کنند. ناچار هستید که مطالب مفید و کاربردی در آن زمینه در سایت خود تولید کنید.

3. محتوای بسیار سبک و بی مغز

فرض کنید برای واژه نحوه ساخت بمب اتم جستجو کرده اید. در نتایج جستجو بر روی یک لینک کلیک کرده و با صفحه ای با یک پاراگراف متن روبرو میشوید. احتمالا بدون خواندن آن از سایت خارج میشود.

گوگل فرض می کند که محتوای مفید باید حداقل 2000 کلمه داشته باشد. اما اگر محتوای شما کم حجم تر از این باشد ولی مخاطبان بسیاری به سایت شما مراجعه کنند و زمان ماندگاری آنها نزدیک زمان ماندگاری سایت های رقبا باشد. سایت شما با جریمه روبرو نخواهد شد.

2. تشخیص تقلب توسط الگوریتم گوگل پنگوئن

تقلب هایی در ارتباط با کلمات کلیدی توسط این الگوریتم جریمه میشود.

الگوریتم گوگل پنگوئن برای تشخیص تقلب موارد زیر را بررسی می کند.

 • تعداد کلمه کلیدی در آدرس صفحه
 • تعداد کلمات کلیدی در عنوان صفحه
 • تعداد کلمات کلیدی در متای توضیحات
 • تعداد کلمات کلیدی و مکان آن در تیترهای مقاله
 • تعداد کلمات کلیدی در تگ های em و strong
 • تعداد کلمات کلیدی در درون متن

3. تشخیص تقلب در سئو توسط الگورتیم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار تقلب در لینک را بررسی میکند. این الگوریتم موارد زیر را بررسی میکند.

 • تعداد و عنوان لینک های خروجی
 • تعداد و عنوان لینک های ورودی
 • محتوای سایت لینک دهنده
 • محتوای سایت لینک گیرنده

در صورتی که به مباحث سئو علاقمند می باشید می توانید به آموزش های وبیت از قبیل روش های افزایش بازدید سایت ،ترفندهای جالب در مورد سئوی خارجی ، عوامل موثر بر سئو داخلی سایت و … مراجعه کنید.

منبع: وب24

هاست و دامین ندارید!؟ هم اکنون سفارش دهید.

نکته : کپی بردای و انتشار مطالب وبیت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

توجه : لطفا مشکلات خود را در انجمن های وبیت مطرح کنيد.

منبع : وبیت

آیا مطلب موثر و مفید بود؟ حالا امتیاز خود ثبت کنید.
بازدید : 184 بار دسته بندی : آموزش سئو دیدگاه : ۰ تاريخ : ۱ بهمن ۱۳۹۶
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما
فاطمه پورسعادتی

دیدگاه کاربران تعداد دیدگاه : ۰