امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ شما در سایت وبیت هستید.
دسته ها
سبد خرید شما

محصولی موجود نمی باشد!

برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

زمانی که ما یک سایت را طراحی می کنیم می بایست برای این سایت یک دامنه خریداری کنیم که این دامنه در واقع آدرس سایت ما محسوب می شود.حالا مسئله ای که در این مقاله بررسی می کنیم راجع به دامنه ی پارک شده می باشد.

domain-parking-300x79 دامنه ی پارک شده چیست؟

دامنه ی پارک شده (Parked Domain) چیست؟

با پارک نمودن دامنه در هاست در واقع کاربران با وارد کردن نام آن دامنه به سایت شما متصل می شوند.برای مثال اگه شما دامنه ی با آدرس parkeddomain.com را به ثبت رساندید و آن را روی دامنه ی مربوط به خود با نام yourdomain.com پارک نمایید کاربرها با وارد کردن parkeddomain.com در نوار آدرس مرورگر به yourdomain.com  متصل می شوند اما در نوار آدرس مرور گر آن ها parkeddomain.com نمایش داده می شوند می بایست نیم سرورهای دامنه ی پارک شده بر روی نیم سرورهای دامنهی اصلی تنظیم شوند.

باید به این نکته توجه کنیم وقتی یک دامنه ی پارک شده داریم و قصد داریم روی اون یه سایت بزنیم بهتر است یک مدت در اون دامنه ی پارک شده اطلاعاتی در رابطه با کارمون و مطالبی که قرار در سایت خود قرار دهیم را درج کنیم تا سایت از خالی بودن دربیاد و دارای محتوا شود زیرا در گوگا الگوریتم وجود دارد که دامنه ای که دارای مطلب و محتوا نیست و خالی می باشد را شناسایی می کند و کلا آن دامنه رو بالا نمی آورد و نشان نمی دهد به همین منظور بهتر است از قبلا از استفاده از دامنه ی پارک شده مدتی در آن محتوا قرار دهیم.

تفاوت Addon Domain با دامین پارک شده،ساب دومین و دومین فورواردینگ در چیست؟

Addon Domain

داشتن Addon Domain همانند داشتن یک وب سایت جداگانه است.که دامنه Addon یک فولدر در wwwroot  و یا public_html دارد و تمام فایل هایش در این فولدر قرار دارد بنابراین دامین addon همانند یک ساب دامین و زیر دامنه است که نام addon پارک شده است.

این دامنه باید از قبل ثبت شود و نصف سرورهای آن با نصف سرورهای دامنه ی اصلی یکسان باشد و برای هر دامین addon که دارید باید یک DNS جداگانه در حساب تان معرفی نمایید.

راه های دسترسی به addon domain

روش مستقیم مانند:www.addondomain.com

به صورت دایرکتوری روی دامنه ی اصلی مانند: www.maindomain.com/addondomain

همانند یک زیر دامنه از دامنه ی اصلی مانند:addondomain.maindomain.com

زمان دسترسی به دامین addon نام دامنه در نوار آدرس موجود می باشد.به همین منظور دامنه addon همانند یک وبسایت مجزا است.دامنه ی addon از فضای هاست و پهنای باند دامنه اصلی استفاده می کند و دارای دسترسی ftp،ایمیل و امار وب مربوط به خودش می باشد.به طور کلی این شکل دامنه شبیه یک سایت جداگانه است و بازدید کنندگان معمولی توانایی تشخیص این که سایت دیگری به صورت همزمان روی یک حساب هاستینگ قرار گرفته است را ندارند.

ساب دومین/زیردامنه(Sub-domain)

این نوع دامین از فضای مربوط به دامنه اصلی استفاده می کند و نام مختص به خود را دارد این نوع دامنه هم در داخل wwwroot  و یا public_html قرار می گیردبه عنوان مثال اگر زیر دامنه ی forum  را در دامنه ی اصلی vebeet ایجاد نمایید آدرس به شکل زیر تغییر خواهد کرد:

Forum.vebeet.net

و به طور معمول دسترسی آنلاین به فضای ایمیل دز سرور های هاستینگ به شکل ساب دامین انجام می شود.

دامنه ی پارک شده (Parked Domain)

دامنه ی پارک شده نیز همانطور که توضیح دادیم نام مستعار دامنه ای محسوب می شود که قبل ثبت شده است که این کار را زمانی انجام می دهید که بخواهید با نام مختلف وارد سایتتان شوید و دیگر نیاز هاستی جداگانه خریداری شود.

نکته ی مهم این است که هر آدرس ایمیلی که برای دامنه ی اصلی تعریف شده است برای دامنه ی پارک شده هم استفاده می شود.

فوروارد کردن یا دایرکت کردن دامنه(Domain Redirection یا Domain Forwarding)

فورواردینگ زمانی صورت می گیرد که دو دامنه در هاست های جداگانه داشته باشید ولی نیاز به طراحی دو سایت متفاوت و داشتن دو دامنه ی متفاوت نمی باشد.در این حالت شما می توانید در پنل هاست دامنه ای که می خواهید با وارد نمودن آن در نوار آدرس سایتی دیگر نمایش داده شود نام دامنه ی مقصد را وارد نمایید در این حالت با وارد نمودن نام دامنه ی فعلی سایت مقصد نمایش داده می شود.

ضررهای پارک نمودن دامنه

یکی اشتباهات بزرگ این است که وجود دو سایت با یک محتوا باعث می شود گوگل به یکی از دامنه ها رتبه ندهد زیرا عینا یک سایت کپی می باشد.استفاده از دامنه به یکی از دلایل زیر می باشد:

  • صاحب سایت می خواهد سایتش با چند آدرس در دسترس باشد.
  • صاحب سایت دامنه های فارسی خریداری نموده برای افزایش رتبه همه را روی سایتش پارک نموده است.
  • صاحب سایت از سیستم مدیریت محتوایی استفاده می نماید که به ناچار دارای دویا چند آدرس می باشند.
هاست و دامین ندارید!؟ هم اکنون سفارش دهید.

نکته : کپی بردای و انتشار مطالب وبیت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

توجه : لطفا مشکلات خود را در انجمن های وبیت مطرح کنيد.

منبع : وبیت

آیا مطلب موثر و مفید بود؟ حالا امتیاز خود ثبت کنید.
بازدید : 445 بار دسته بندی : آموزش دیدگاه : ۰ تاريخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما
00Mostafa00

دیدگاه کاربران تعداد دیدگاه : ۰