امروز : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ شما در سایت وبیت هستید.
دسته ها
سبد خرید شما

محصولی موجود نمی باشد!

برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

در قسمت اول مقاله مربوط به بازاریابی و فروش اطلاعات کلی در این مورد داده شد حالا در قسمت دوم ادامه ی این موضع را توضیح می دهیم زیرا همانطور که در مقاله قبل گفتیم واقعا توانایی فروش و بازاریابی مهمترین مسئله ای می باشد که باید به آن توجه کنیم و تمام اطلاعات که باعث پیشرفت در بازاریابی و فروش می شود را بدانیم.

3vebeet-300x258 آموزش بازاریابی و فروش(قسمت دوم)

روش های نهایی ساختن فروش

در این مرحله مشتری تصمیم نهایی خرید را دارد یعنی به طور کامل مشخص  شده که توانستید نظرش را جلب کنید و مشتاق به خرید شده است حالا باید به صورت نهایی محصول را به فروش برسانیم و از دست ندیم فروش را مثلا مشتری بگوید برم بعدا میام یا بسیار خوب فکرامو می کنم…..در اینجا عملکرد شما اهمیت بسیاری دارد فروش نهایی تکنیک های زیادی داره که در این بخش مقاله آن ها را بررسی می کنیم.

تکنیک های فروش نهایی

تکنیک دعوت کردن:این تکنیک ساده ترین راه برای فروش نهایی محصول می باشد مثلا مشتری دو دل است و تصمیم نهایی نگرفته باید مشتری را دعوت کنید و بگویید اگر انقد خوشتان آمده چرا امتحان نمی کنید؟

فروشنده خوب فروشنده ای که بدون این که از مشتری دعوت نکند فروش را ترک نمی کند.

تکنیک جایگیزینی:در این روش امکان دارد مشتری از چند تا محصول خوشش اومده باشد و تردد داشته باشد که کدوم را بخرد در این مواقع باید کاری کنیم و یکی از آن موارد را به عنوان بهترین گزینه نشون دهیم و سوال هایی مانند:گران است؟تخفیف می دهیم ؟قسطی هم می تونیم به فروش برسانیم…

تکنیک مراقبت:مشتری در هنگام خرید احتیاج به آرامش و دلگرمی دارد و باید حس کند که تنها نیس زیرا مشتری تا اخرین لحظه ی خرید از خرید خود شک دارد و تردد دارد که بخرد یا نه همین که شما به او اطمینان دهید که هیچ دلیلی برای نگرانی نیس و خیالش را راحت کنید که بهترین انتخاب را کردید.

تکنیک ثانویه:در این تکنیک مثلا وقتی مشتری قصد خرید یک مبل را دارد از بحث اصلی خرید باید خارج شوید مثلا بگویید رنگ مبل را دوست دارید باب میلاتون هست و یک موضوع ثانویه را مطرح می کنید تا به سمت فروش نهایی ببرید.

تکنیک زاویه ای تند:در این تکنیک مشتری هر بهانه ای اورد باید سریع جوابی برای آن داشته باشید و جلوی آن را بگیرید.

مثلا وقتی می گوید پول کم دارم شما سریع بگید اگه واقعا قصد خرید دارید قسطی هم می توانید خریداری کنید و یا می گوید من همین امشب این محصول را می خواهم شما باید بگویید تا امشب سعی می کنم برسانم .به طور کل باید از هر زاویه ای رفت از همون زاویه جلوی آن مشکل را بگیریم.

تکنیک اجازه :ما به طور کل دوست نداریم هیچ چیز را به ما تحمیل کنند و دوست داریم که در هر کاری از ما اجازه گرفته شود مشتری هم دقیقا همچین خواسته ای دارد که ازش اجازه گرفته شود مثلا بگوید اجازه می دهید این کار انجام شود؟که فرصت به تصمیم گیری به او می دهیم که این خوشایند است.

مدل جدید فروش به این صورت است:

 • توصیه می شود که 40 درصد از زمان خود را برای ایجاد صمیمیت و اعتماد مشتری اختصاص دهید.
 • مرحله ای دوم این است که 30 درصد از زمان به شناسایی نیازهای مشتری اختصاص دهید.
 • مرحله ی سوم این است که 20 درصد از زمان خودتان را برای معرفی کالا بگذارید که این محصول چه نیازهایی را رفع می کند.
 • مرحله ی آخرم که باید 10 درصد از زمانتان را برای آن در نظر بگیرید این است که فروش را نهایی کنید.

چگونگی رقابت در بازار

روش اول این است که با قیمت پایین تر محصول را به بازارعرضه کنیم با این کار شرکت بازار را در دست خود می گیرد و رقبا در شرایط سختی قرار می گیرند این روش بسیار چاره ساز و کاربردی می باشد برای شرکت ها.

روش دوم به این صورت است که شما از همان کالا با همان کارایی و کیفیت مدل ارزان تری را وارد بازار کنید که باعث معروف شدن مارک تجاری خودتان می شوید مارک تجاری شما شناخته می شود همچینین سفارشتان نیز بیشتر می شود در بعضی اوقات محصول ارزان تر به فروش بیشتر شما بسیار کمک می کند زمانی که مشتری به تبلیغ معمولی را ببیند خیلی برای خرید مشتاق نخواهد اما زمانی که تبلیغات رقابتی را مشاهده کند برای خرید انگیزه بیشتری پیدا می کند.

راه حل سوم این است که زمانی که یک محصول در دست دارید که پیشرفته و جدید می باشد به راحتی می توان مدل های ارزان تر آن را عرضه نمود این کار را در اسرع وقت انجام دهید که نبض بازار همچنان در دست شما باشد.

اعتماد به نفس

فیدلر معتقد به این است یکی از پنج ویژگی هایی که انسان ها را از هم متمایز نموده داشتن اعتماد به نفس می باشد به خصوص در انسان های ویژه همچون مدیران و رهبران.اعتماد به نفس سومین ویژگی مهم بوده که باعث نگرشی مثبت و فعال شده که نقش مهمی در رویدادها و اتفاقات دارد مدیران فروش و فروشندگان با تکیه کردن به توانایی خود و با اعتماد به نفس همراه با تواضع موفق ترین گام ها در بازاریابی فروش خواهند گذاشت برای افرادی که دارای اعتماد به نفس هستند شکست به معنی مرحله ی اول موفقیت می باشد و تجربیات ناموفق اثر منفی بر هدفش نمی گذارد و ادامه می دهد مصمم تر و با هدف.

شناخت خود رقیب ومشتریانی که هدف می باشند:

این به عنوان اولین گام به منظور رسیدن به مشتری بیشتر این است که بدانیم مصول ما چیست؟ویژگی محصول ما چیه؟چقدر توان مالی داریم؟قیمتش چقدر می باشد؟در گذشته چه میزان فروخته شده است؟نیروی انسانی و تخصصی به چه صورت است؟چه مقدار بودجه صرف تبلیغات شده است و این تبلیغات به چه میزان تاثیر گذاشته؟

این اطلاعات را حداقل با 10 تا رقیب خود می توانیم مقایسه کنیم تا جهتی به حرکت ما دهد.

نقاط قوت و ضعف به صورت زیر می باشد:

 • کیفیت
 • قیمت
 • تبلیغات و شیوه ی تبلیغ
 • سرعت تحویل کالا
 • خدمات پس از فروش
 • خدمات حین فروش
 • اسم شرکت و مارک تجاری شناخته شده باشد
 • و…که باید توجه زیادی به آن نمود که باعث موفقیت شود.

بازاریابی و فروش موضوع بسیبر گسترده ای بوده و برای موفقیت به مطالعه زیاد و آموختن همه ی این تکنیک ها و اصول می باشد

هاست و دامین ندارید!؟ هم اکنون سفارش دهید.

نکته : کپی بردای و انتشار مطالب وبیت با ذکر منبع بلامانع می باشد.

توجه : لطفا مشکلات خود را در انجمن های وبیت مطرح کنيد.

منبع : وبیت

آیا مطلب موثر و مفید بود؟ حالا امتیاز خود ثبت کنید.
بازدید : 312 بار دسته بندی : اخبار دیدگاه : ۰ تاريخ : ۶ دی ۱۳۹۶
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما
00Mostafa00

دیدگاه کاربران تعداد دیدگاه : ۰